0
back
 

diskuze k tématu: Alfa Romeo 156 2.0 16V TS

category of topic classification: italská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 07.08.2006 17:19, RE: alfa
Martin Vaculík posted by:
Moje někdejší 33 mne jednak vůbec nezklamala, za druhé i kdyby ano, přeci podle ní nebudu posuzovat auto technicky o půl století novější. Někdy sem napíši zkušenost uživatele, mám totiž jednu 33 16V Sport tady v redakci na dvorku. Kdysi jsem jí sehnal kamarádovi, celou dobu jsem se mu o ní staral a když teď odletěl do USA, tak mi jaksi zbyla. Prodejná je při dnešních cenách ojetin tak za 10 tisíc Kč a radosti stále nabídne daleko více, na stooktanový benzín akceleruje naprosto nehorázně...
S alf...
Ano,tato recenze na Alfu už opravdu vyzněla lépe naž ta předešlá. Ale naprosto souhlasím s p.Vaculíkem. Vlastním 156 1,8 TS(106 kW) r.v. 1999. Sice už jsem měnil během 16000km termostat( IMOFA-1500Kč), svíčky 7000Kč,ložisko v alternátoru 1000Kč,výfuk,kolísající otáčky volnoběhu,slabá ruční brzda i když jsou vyměněny destičky a lanovod docela dost pazvuku od spodku,který už byl několikrát opravován,převodovka nejde tak zlehka jako u koncernových vozů, rychle slábnoucí brzdy a tak dále........ale nehodlám tím čtenáře dále nudit,no prostě už několikrát jsem si říkal,že půjde z domu..................no,ale dopadlo to tak,že ji mám stále a i po té době co ji vlastním se na ni stále těším a to ji vlastním už více než rok...........ne vážně,ta chuť vytáčet se k 7000ot.min a zvuk je prostě nádhera. Co se týče jízdních vlastností u tohoto 7 letého vozu,tak jsem nadšen,bratr vlastní Golf IV 1,9 TDI-77 kW,rok 2004,najeto 42000 km, samozřejmě docela často závodíme a závěr? Z 0 na 100, mimochodem tu umí Alfa již na 2 jsem o metr rychlejší( není to závěr z jednoho sprintu) a do 160 km/h se držíme v podstatě vedle sebe a po 160 km/h pomalu začne Alfa ujíždět,myslím si,že na to,že je Alfa mnohem starší,má najeto 160000 km proti Golfu, který má mnohem vyšší krouťák,velmi dobrý výkon.Jinak hmotnost vozů je zhruba stejná. Alfa je zhruba o 60 kg lehčí.(1200kg/1260kg)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 07.08.2006 21:43, RE: cože? to snad ne!
Peet posted by:
Pan Vaculik že piše dobre članky? ani hovno nevi ani co piše.
Tak napište lepší, když jste tak chytrej. ono psát o ojetinách tak jednoduchý zase není, když je v tomhle státě obecně informační embargo. Zkuste se zeptat třeba přijímacího technika značkového servisu na problémy konkrétního vozu. Na 90 procent Vám řekne, že takové informace nesděluje a to z pochopitelných důvodů. Nebýt pana Vaculíka, tak tady o autech a jejich problémech nevíme nikdo nic (pakli teda nejste třeba zaměstnanec značkového servisu).Prto prosím ekritizujte to co sám s největší pravděpodobností neumíte.Děkuju.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 08.08.2006 15:35, RE: alfa, beta, gama
radim posted by:
ber to tak, ze se chtel pochlubit..je z toho citit mladicke nadseni..jeste aby ne..po Unu..fandim takovemu zapaleni,jen dej bacha na olej (kontroluj na rysce,nespolehej na elektroniku pana Bosche)
Ano, sloh je k smíchu a o autě samotném jsem se nedozvěděl absolutně nic (snad jen, že ručičky rychloměru a otáčkověru visí v klidové poloze dolů..)))).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 08.08.2006 21:07, RE: alfa
Martin Vaculík posted by:
Moje někdejší 33 mne jednak vůbec nezklamala, za druhé i kdyby ano, přeci podle ní nebudu posuzovat auto technicky o půl století novější. Někdy sem napíši zkušenost uživatele, mám totiž jednu 33 16V Sport tady v redakci na dvorku. Kdysi jsem jí sehnal kamarádovi, celou dobu jsem se mu o ní staral a když teď odletěl do USA, tak mi jaksi zbyla. Prodejná je při dnešních cenách ojetin tak za 10 tisíc Kč a radosti stále nabídne daleko více, na stooktanový benzín akceleruje naprosto nehorázně...
S alf...
Jsem rád pane Vaculík, že jste napsal tuto reakci. Vzhledem ke skvělým článkům, které jste napsal /viz poslední, co jsem četl o filtrech pevných částic/ jsem po přečetení Vaší minulé recenze na AR 156 začal přemýšlet o tom, jestli jste nebo nejste blbec. Nicméně už jsem ten článek pochopil, ale uznal jste sám, že nebyl příliš objektivní. Alfa je prostě sportovní nářadí a Vy to víte stejně tak dobře jako já. Takže díky za to uvedení na pravou míru.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 11.08.2006 14:11, RE: alfa
Tom posted by:
A co bylo na recenzi pana Vaculíka tak skvělýho ? Jakékoliv auto si vezmu na mušku, tak z něj udělám nespolehlivou prašivou lundru, stejně tak jako superspolehlivý nadstroj. Myslíš si, že pan Vaculík najel s A156 desítky tisíc km ? Možná se v ní někdy svezl pár set km. Chápu jeho averzi k Alfě, když ho zklamala jeho Alfa 33, ale čas pokročil. "Všechny Alfy jsou mrdky" ... tak to mi připadá jako autíčkářský mýtus č. 128. Většinou to tvrdí jedinci, kteří o těchto vozech nevědí vůbec nic.
Souhlasím s tvým tvrzením Většina lidí co říkají že italové mají nejhorší auta se zasekli o Tipa. Mám Alfy dvě 146 jednu 2.0T.S. a druhou 19TD. Tu naftouvou mám přes dva roky má nalítáno skoro 150tísíc. Auto je naprosto bez problémů. Ten dvoulitr je samozřejmě lepší, je to nádherná krasavice s necelými třiceti tisíci km. Je úchvatná.Proti Alfám nemůžu říci nic. Jsou senzační. Jen se s nimi musí opatrněji, jsou to opravdu srdeční auta.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 11.08.2006 14:16, RE: alfa
Martin Vaculík posted by:
Kdo to posílá z Itálie za takové peníze? Já samozřejmě vycházím z oficiálních údajů zastoupení + druhovýroba dostupná ve velkých sítích.
Je to nějaký oficiální komerčně činný subjekt, který bych mohl třeba pro další informace oslovit?
Asi opravdu pan vaculík neví o čem píše, stačí se domluvit s Italcarem.Pro méně chápavé - obchod s náhradními díly na Italy a Francouze atd..
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 18.08.2006 21:00, RE: alfa
Martin Vaculík posted by:
Moje někdejší 33 mne jednak vůbec nezklamala, za druhé i kdyby ano, přeci podle ní nebudu posuzovat auto technicky o půl století novější. Někdy sem napíši zkušenost uživatele, mám totiž jednu 33 16V Sport tady v redakci na dvorku. Kdysi jsem jí sehnal kamarádovi, celou dobu jsem se mu o ní staral a když teď odletěl do USA, tak mi jaksi zbyla. Prodejná je při dnešních cenách ojetin tak za 10 tisíc Kč a radosti stále nabídne daleko více, na stooktanový benzín akceleruje naprosto nehorázně...
S alf...
Dobrý den pane Vaculík, trochu mimo téma
Jelikoš znám vaše recenze ze stránek o 33 a alfu mám takže oba víme o co u alfy jde, vůbec se u Vašich recenzích na tipcars nepohoršuju ( stejně tadyk poslední dobou začíná být přestopadešestkováno ) a tak se chci zeptat je nějáká alfa ( reálný model aspon trochu dostupný v Čr) který jste neřídil ? P.S předminulý týden jsem jel s dvacet let starou 75 1,8 turbo a dost dobrý už nepotřebuju nic k vánocům.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 21.10.2006 21:47,
vrum vrum....
respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.