0
back
 

diskuze k tématu: Prvních 60 tis. km s Dacií Logan MCV

category of topic classification: francouzská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 12:08, dilenske zpracovni
Vazena pani, nic proti, ale dat Loganu za dilenske zpracovani jednicku... to je trochu moc nemyslite?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 12:17, RE: dilenske zpracovni
tolwyn posted by:
Vazena pani, nic proti, ale dat Loganu za dilenske zpracovani jednicku... to je trochu moc nemyslite?
kurna, dle tohoto testu jdu zítra pro dacku...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 13:59, RE: dilenske zpracovni
joe4090 posted by:
kurna, dle tohoto testu jdu zítra pro dacku...
Vážená paní, koupila jste auto a jste s ním po určitém časem velmi spokojená, a to je oč tu běží. Každému se to nepovede. Gratuluji!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 15:18, TO jsou ale věci ...
... už tu nějaké (jakékoliv) auto bylo hodnoceno TAK "famózně" na samé 1*? To je FENOMENÁLNí hodnocení - okamžitě ze seznamu oblíbenců maži Porsche Cayman S, pochopitelně i Bristol Fighter a Caparo T1 a "sním" o Dacia MPV.
PS: To hodnocení je TAK "moc", že "normálně" to okomentovat snad ani NElze
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 15:33, RE: TO jsou ale věci ...
Kylie posted by:
... už tu nějaké (jakékoliv) auto bylo hodnoceno TAK "famózně" na samé 1*? To je FENOMENÁLNí hodnocení - okamžitě ze seznamu oblíbenců maži Porsche Cayman S, pochopitelně i Bristol Fighter a Caparo T1 a "sním" o Dacia MPV.
PS: To hodnocení je TAK "moc", že "normálně" to okomentovat snad ani NElze
V hodnocení jsou i nějaké dvojky a paní to srovnává se svým předchozím vozidlem.A když je spokojená , proč by nedala takové dobré známky.Pochybuju,že většina z nás měla kdy možnost jet v Porsche, Bristolu apod. , aby jsme to mohli srovnat se svojím autem.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 15:42, RE: TO jsou ale věci ...
Kylie posted by:
... už tu nějaké (jakékoliv) auto bylo hodnoceno TAK "famózně" na samé 1*? To je FENOMENÁLNí hodnocení - okamžitě ze seznamu oblíbenců maži Porsche Cayman S, pochopitelně i Bristol Fighter a Caparo T1 a "sním" o Dacia MPV.
PS: To hodnocení je TAK "moc", že "normálně" to okomentovat snad ani NElze
Zas tak moc to není. Ono možná jste to nepostřehla, ale místo takového Porsche máte těch Loganů asi tak 10. Než hodnocení autora mi přijde daleko víc praštěné vaše srovnání s Brostolem a jinými. Ale dejme tomu, že to byla nadsázka.
Ukažte mi za cenu Loganu stejně praktický vůz. Myslím, že nenajdete. Trakař Thalia? Ta je pro lidi velikosti Vientamce. Malé nákupní vozíky? Ty se můžou jít vycpat (s prostorností). Fabia s nepoužitelným motorem v holobytu? To asi také nebude to pravé ořechové. A pokud vezmeme MCV, pak se konkurence rozplyne jak pára nad hrncem. Ono Logan je opravdu VZHLEDEM K POŘIZOVACÍ CENĚ VÝBORNÝ (což znamená za 1). Chápu, že C5 z bazáru je určitě daleko nejúžasnější ;p. Ale bavíme se o novém voze.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 18:11, RE: TO jsou ale věci ...
rohYpnol posted by:
Zas tak moc to není. Ono možná jste to nepostřehla, ale místo takového Porsche máte těch Loganů asi tak 10. Než hodnocení autora mi přijde daleko víc praštěné vaše srovnání s Brostolem a jinými. Ale dejme tomu, že to byla nadsázka.
Ukažte mi za cenu Loganu stejně praktický vůz. Myslím, že nenajdete. Trakař Thalia? Ta je pro lidi velikosti Vientamce. Malé nákupní vozíky? Ty se můžou jít vycpat (s prostorností). Fabia s nepoužitelným motorem v holobytu? To asi také nebude to pravé ořechové. A poku...
Milý rohYpnol(e)! Už jste tu někdy četl (u JAKÉHOKOLIV auta hodnocení na samé 1?) - na TO jsem upozornila, TO mi příjde MOC.
PS: Všiml jste si že o "...nejúžasnější C5" píší skoro všichni "ostatní" jen já NE?
PPS: Dovedu "pochopit" nadšení pro nový vůz, ale HODNOCENí považuji za přehnané - vy se s ním snad "ztotožňujete"?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 20:27, Pani inženýrka je spokojená
Tak do ní nerejme. Něco jiného by bylo, kdyby s Loganem porovnávala jiné vozy a shazovala je. Nečiní tak, vůz jí bezproblémově slouží, přejme jí, atˇ ji slouží i nadále a nezkoroduje.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 20:36, RE: TO jsou ale věci ...
Kylie posted by:
Milý rohYpnol(e)! Už jste tu někdy četl (u JAKÉHOKOLIV auta hodnocení na samé 1?) - na TO jsem upozornila, TO mi příjde MOC.
PS: Všiml jste si že o "...nejúžasnější C5" píší skoro všichni "ostatní" jen já NE?
PPS: Dovedu "pochopit" nadšení pro nový vůz, ale HODNOCENí považuji za přehnané - vy se s ním snad "ztotožňujete"?
Ale Vy se díváte na to hodnocení ze svého pohledu,že máte zkušenost s jinými ( dražšími ) auty ,proto vám ty 1 u Loganu přijdou přehnané. Ale z pohledu paní?Spolehlivost za 1?,protože se ji nic zatím nepokazilo,provozní náklady za 1 ?,nízká pořizovací cena+malá spotřeba+žádné mimořádné ( zatím ) opravy,dostupnost ND za 1?,dneska žádný problém pro většinu aut,brzdy za 1?, když potřebuje tak zabrzdí,design ?,jí se to líbí,asi taky jeden z důvodů proč si to koupila,atd., atd. .Prostě jí to auto vyhovuje a stačí .Pro mne nic nepochopitelného.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 20:50, RE: TO jsou ale věci ...
Kylie posted by:
Milý rohYpnol(e)! Už jste tu někdy četl (u JAKÉHOKOLIV auta hodnocení na samé 1?) - na TO jsem upozornila, TO mi příjde MOC.
PS: Všiml jste si že o "...nejúžasnější C5" píší skoro všichni "ostatní" jen já NE?
PPS: Dovedu "pochopit" nadšení pro nový vůz, ale HODNOCENí považuji za přehnané - vy se s ním snad "ztotožňujete"?
Souhlasím s Kylie a ostatními pisálky podobného názoru, že hodnocení je přitažené za vlasy.Ostatně celá recenze na mě působila jako dobová reklama na škodu100 ....Nicméně bych do diskuze zavedl ''parametr'' jmenující se úhel pohledu, protože po shlédnutí autorova věku se mi najednou všechny tyhle názory zdají až zbytečně ostré a problematiku hodnocení jsem v tu chvíli přestal řešit.Nesmíme zapomínat na notoricky známá slova nacházející se pokaždé pod hodnocením: ,,Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu´´, což v podstatě znamená, že v hodnocení vládne demokracie toť jedna věc.A také si uvědomte, že kdyby jste ve vašem životě zažívali vozy typu 1000MB, 100, 105, 120, žigul a pod. (samozřejmě nic proti nim prostě k naší historii patří) a pak si na stará kolena pořídili v podstatě jakýkoliv vůz, co současný trh nabízí, pěli byste chválu neméně stejnou.Je třeba si tohle uvědomit.Jinak celý článek jsem bral úsměvně s nadhledem, ale aspoň že je majitel se svým vozem podle všeho naprosto spokojen a to je, myslím si, to nejhlavnější.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 04.02.2009 22:50, osoba Kylie
Za pár měsíců vydám seznam příspěvků vědmy Kylie.Sbírám je už dlouho,protože to se fakt jen tak nevidí.K věci.Autorka nedala všude jedničky jak píšeš.Je třeba chápat, že hodnocení je vysoce osobní záležitostí a pokud bych hodnotil tebou zmiňované Porsche Cayman S tak když dám všude 1 a design budu hodnotit za 4 tak se dostaneme na průměr....1,23. Proč to hodnocení----- to ti popsala PIPI.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 05.02.2009 10:10, Auto pro ty co chteji nasednout a odjet z mista A do mista B
Ne kazdy ma auto pro pozitek z jizdy, ale proste jako priblizovadlo u ktereho mu staci ze funguje. Rano prijde nastartuje, ono ho odveze a je spokojenej. Osobne sem stejneho nazoru…auto ma slouzit. A pokud pisatelka potrebuje obcas prevezt něco velkeho, nebo ma pocetnejsi rodinu tak proc ne ?
Umim si predstavit ze bych u svého Saxa dal taky podobne hodnoceni, protože mi funguje tak jak ma a zatím me nikde nenechalo. Jak zaznelo v predesle diskuzi u Logana MCV tusim predevcirem, svoji pracku taky nemilujete a staci vam ze funguje a pradlo je ciste… Osobne nejsem zastancem ruznych fičur, je to jen další věc co se muze pokazit…zrcatka si seridim packou rucne, okna stahnu klickou, sedacku posunu vlastní silou atd atd…proste uzitkova věc…nic vic a pokud je majitelka spokojena, prejme ji to.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 05.02.2009 10:37, RE: TO jsou ale věci ...
Kylie posted by:
Milý rohYpnol(e)! Už jste tu někdy četl (u JAKÉHOKOLIV auta hodnocení na samé 1?) - na TO jsem upozornila, TO mi příjde MOC.
PS: Všiml jste si že o "...nejúžasnější C5" píší skoro všichni "ostatní" jen já NE?
PPS: Dovedu "pochopit" nadšení pro nový vůz, ale HODNOCENí považuji za přehnané - vy se s ním snad "ztotožňujete"?
VZHLEDEM k ceně a užitné hodnotě s hodnocením podstatě souhlasím. Ono hodnocení musíte vždy k něčemu vztáhnout. Samozřejmě, pokud budu porovnávat např. MCV s jiným vozem nabízející podobné hodnoty (např. Galaxy), pak asi bude mít logan výslednou známku 4-5? Ale v tom to není. A pokud se na Logana podívám s vědomím jeho ceny, pak podle mě opravdu není moc prostoru ke kritice. Světla svítí, stěrače stírají, lbinkry blikají, prostoru je dost, porouchat se nemá co, bezpečnost vcelku ucházející (opět vzhledem k ceně). A víc za tu cenu asi chtít nemůžete. Hlavní mínus vidím v nepozinku a proto bych jej nechtěl (pro soukromé účely).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 05.02.2009 10:41, RE: Pani inženýrka je spokojená
Muroň posted by:
Tak do ní nerejme. Něco jiného by bylo, kdyby s Loganem porovnávala jiné vozy a shazovala je. Nečiní tak, vůz jí bezproblémově slouží, přejme jí, atˇ ji slouží i nadále a nezkoroduje.
Tak tak. Ale to rejpání způsobuje asi závist ;)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 05.02.2009 19:43, RE: TO jsou ale věci ...
rohYpnol posted by:
VZHLEDEM k ceně a užitné hodnotě s hodnocením podstatě souhlasím. Ono hodnocení musíte vždy k něčemu vztáhnout. Samozřejmě, pokud budu porovnávat např. MCV s jiným vozem nabízející podobné hodnoty (např. Galaxy), pak asi bude mít logan výslednou známku 4-5? Ale v tom to není. A pokud se na Logana podívám s vědomím jeho ceny, pak podle mě opravdu není moc prostoru ke kritice. Světla svítí, stěrače stírají, lbinkry blikají, prostoru je dost, porouchat se nemá co, bezpečnost vcelku ucházející (opět...
Milý rohYpnol(e)! Já s hodnocení spíše NEsouhlasím. Když jej totiž vztahnete např. k ford S-max (dříve Galaxy), tak jen TĚŽKO budete dacii dávat 1* za brzdy, či řízení/řazení/sedadla/ovladatelnost atd - VŠE je NEJlepší u dacia - to si věru NEmyslím (nedávno jsem v tomto voze TAXi jela).
Já VELMi bych třeba momentálně mercedes SL63AMG pochválila (ale TOLIK 1ček bych mu asi nedala - asi TAK jsem to myslela).
Pěkný den
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 05.02.2009 19:51, RE: osoba Drago5
Drago5 posted by:
Za pár měsíců vydám seznam příspěvků vědmy Kylie.Sbírám je už dlouho,protože to se fakt jen tak nevidí.K věci.Autorka nedala všude jedničky jak píšeš.Je třeba chápat, že hodnocení je vysoce osobní záležitostí a pokud bych hodnotil tebou zmiňované Porsche Cayman S tak když dám všude 1 a design budu hodnotit za 4 tak se dostaneme na průměr....1,23. Proč to hodnocení----- to ti popsala PIPI.
Milý tajemný "obdivovateli/sběrateli" ,-)
Děkuji za "vědmu", ale já jen "obyč" řidička, co jí odmala o autíčkách učili a jako dospělá "v oboru" chvíli pracovala a už HODNĚ let ročně pár desítek (tisích) km nazezdím - vědma "věští"/do budoucnosti vidí - já spíše trocha "teorie/praxe" používám ... DŮVODNĚ se domnívám, že mírně PODprůměrný redaktor nějakého německého automagazínu by mne "na prach" roznesl a jeho "teoriopraxe" je třeba za zlomek let co já "znalosti" sbírala DALEKO lepší.
Ostatně i v česku jsou jedna-dvě ženy "profesionálky" v oboru - určitě i jejich znalosti ty mé dalece PŘEVYŠUJí.
Já svůj poslední vůz už "s dostatkem praxe" vybírala a hodnocení 1,69 jsem mu dala ... hodnocení 1.1 je až "fenomenální" - to bych asi ani svému "snu" Bristol Fighter NEdala (má "new" sen: Caparo T1)
Pěkný den ,-)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 06.02.2009 13:00, RE: TO jsou ale věci ...
Kylie posted by:
Milý rohYpnol(e)! Já s hodnocení spíše NEsouhlasím. Když jej totiž vztahnete např. k ford S-max (dříve Galaxy), tak jen TĚŽKO budete dacii dávat 1* za brzdy, či řízení/řazení/sedadla/ovladatelnost atd - VŠE je NEJlepší u dacia - to si věru NEmyslím (nedávno jsem v tomto voze TAXi jela).
Já VELMi bych třeba momentálně mercedes SL63AMG pochválila (ale TOLIK 1ček bych mu asi nedala - asi TAK jsem to myslela).
Pěkný den
Přiznám se, že tento váš příspěvek jsem vůbec, ale vůbec nepobral (nechci urážet ale občas mi přijde, že vaše německé chápání slovosledu mění smysl toho, co já píši česky).
Já jsem přeci psal, že kdybych vztahoval hodnocení Dacie ke Galaxy, pak by Dacia měla známku 4-5 (s otazníkem, třeba by to byla jen 3).
Zmíněné AMG by nedostalo 1 za brzdy z jakého důvodu? Protože ve stejné CENOVÉ kategorii nabízí vozy stejného druhu lepší! A v tom to je! Jenže nabízí se Dacii porovnatelné vozidlo, které má lepší brzdy? Když prakticky ani žádnou konkurenci nemá? Máme tu Aveo a Thalii. Pokud tyto vozy nebrzdí lépe, pak známka pro Dacii je 1 (vzhledem k ceně).

P.S. S-Max nebyl dříve Galaxy, i dnes je Galaxy (pokrevní bratr S-Maxe). Ano z větší části totožné vozy. Ale dnešní S-Max je filosofií a marketingem nový vůz a nástupcem Galaxy je opět Galaxy.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 06.02.2009 21:03, RE: TO jsou ale věci ...
rohYpnol posted by:
Přiznám se, že tento váš příspěvek jsem vůbec, ale vůbec nepobral (nechci urážet ale občas mi přijde, že vaše německé chápání slovosledu mění smysl toho, co já píši česky).
Já jsem přeci psal, že kdybych vztahoval hodnocení Dacie ke Galaxy, pak by Dacia měla známku 4-5 (s otazníkem, třeba by to byla jen 3).
Zmíněné AMG by nedostalo 1 za brzdy z jakého důvodu? Protože ve stejné CENOVÉ kategorii nabízí vozy stejného druhu lepší! A v tom to je! Jenže nabízí se Dacii porovnatelné vozidlo, které má l...
Milý rohYpnol(e)!
1) Ford S-Max a (současný) Galaxy - jsou JEDNO A TO SAMÉ AUTO - já tyhle "finty" prostě NErada ... v "mých" očích dříve býval Galaxy, jeho nástupcem je S-Max (ty trošku jinak vytvarované plechy a tím pádem "jiné" jméno ... mně to příjde opravdu JEN jako "obubování" zákazníků - to snad je větší rozdíl mezi C4 Piccaso a C4 GRANDE Picasso - ne že bych této "kategorii" vozů "fandila")
ZJEDNODUŠENĚ: Už tu NĚKDY NĚKDO dal NĚJAKÉMU vozu samé jedničky? MNĚ to příjde "přehnané" - vůz typu dacia mcv je "velkoobjemová krabice na kolech" - takže ta jednička za PROSTOR je jistě ZASLOUŽENÁ - ty za sedadla a za brzdy a za ovladatelnost a ta za řízení ... ty myslím (DOMNÍVÁM se JÁ) neeE. MŮJ názor prostě je, že hodnocení bylo ZCELA NEkritické (uznávám, že dacii trošičku "těžko" k něčemu přiřazovat, ale "fyzika" mi říkala, že např. ty vámi zmíněné vozy jako Aveo či Thalia se pravděpodobně budou LÉPE řídit, měly by i LÉPE brzdit atd. ...
TAK jsem to myslela ... Pro mne hodnocení 1* znamená opravdu NEJ- (a i když s tím SL63AMG já až "nadšena", tak "dokonalé" prostě NEní ... a porsche by možná i zastavilo dříve atd. ...). Snad dovedu pochopit "nadšení" pro svůj vůz (také tím "trpím"), ale toto hodnocení je maličko (NEchci urážet!) "ztráta soudnosti" - dle MÉHO názoru (za výrazně MENŠí chválení Brumly a HORŠí hodnocení jsem to tu docela "schytala" ... Prostě NEmyslím si že by Dacia Logan byl TAK ZCELA mimořádným vozem - jen JEN cenově zajímavý - mimochodem dle toho taxi vozu co jsem v něm nedávno jela, tak ta 1* za sedadla - NEsedí ani náhodou ... (i ve vztahu k ceně)
Pěkný den ,-)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 06.02.2009 21:22, RE: TO jsou ale věci ...
Kylie posted by:
Milý rohYpnol(e)!
1) Ford S-Max a (současný) Galaxy - jsou JEDNO A TO SAMÉ AUTO - já tyhle "finty" prostě NErada ... v "mých" očích dříve býval Galaxy, jeho nástupcem je S-Max (ty trošku jinak vytvarované plechy a tím pádem "jiné" jméno ... mně to příjde opravdu JEN jako "obubování" zákazníků - to snad je větší rozdíl mezi C4 Piccaso a C4 GRANDE Picasso - ne že bych této "kategorii" vozů "fandila")
ZJEDNODUŠENĚ: Už tu NĚKDY NĚKDO dal NĚJAKÉMU vozu samé jedničky? MNĚ to příjde "přehnané" - vůz ...
Jasně. V autocaru, kde je lístek za stopáďo se sedí pohodlnějc. A je to i levnější. A možná bude i brzdit líp než Logan ;)
Ne teď vážně. Logan je vážně ZA TU CENU příjemné vozítko. Alternativu za Logana jste mi tu také nenabídla (ona také v podstatě ani není). Nebudu vám dál rozmlouvat VÁŠ názor. Plně ho respektuji i když s ním nesouhlasím (to u nás vždycky říkají politici na rozsudek soudu :D). Já mám názor zkrátka jiný a pokud hodnotila autorka vzhledem k ceně, pak podle mě hodocení v žádném případě není mimo. A to, jestli měla dostat za brzdy 1 nebo 2 je snad celkem jedno.
Ke Galaxy - nástupcem Galaxy je Galaxy. S-Max je první svého druhu. Samozřejmě marketingově. To nepřekecáte ani když se budete hóóódně usmívat.
Pěkný den a slunce v duši ;)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 07.02.2009 15:43, RE: TO jsou ale věci ...
rohYpnol posted by:
Jasně. V autocaru, kde je lístek za stopáďo se sedí pohodlnějc. A je to i levnější. A možná bude i brzdit líp než Logan ;)
Ne teď vážně. Logan je vážně ZA TU CENU příjemné vozítko. Alternativu za Logana jste mi tu také nenabídla (ona také v podstatě ani není). Nebudu vám dál rozmlouvat VÁŠ názor. Plně ho respektuji i když s ním nesouhlasím (to u nás vždycky říkají politici na rozsudek soudu :D). Já mám názor zkrátka jiný a pokud hodnotila autorka vzhledem k ceně, pak podle mě hodocení v žádném p...
Milý rohYpnol(e)! Tak mi to "nedalo" a podívala jsem se na testy dacia (logan, sandero, mcv) ...
Dle textu jsou např. brzdy "dostačující, vadnou při opakovaném brždění) - dle MĚŘENí Logan zastaví za 50, resp. 53 metrů .... já bych BEZ ohledu na to s čím chcete srovnávat (ať dle "velikosti" vozu, či dle ceny) 1* NEdala ...
NEjde ale zrovna o ty brzdy - tato dacia dostala "za 1" úplně ve všech "dispiclínách": sedadla = vynikající (lepší nenajdete); brzdy = vynikající (lepší nejsou); řízení (exaktně přesné); design (nejrkásnější/nejatraktivnější/nejšmrncovnější vozidlo v zaplatitelné kategorii = je dacia "van" mcv); řazení (na "levný" rumunský renault NEní ..); spotřeba (v posledním německém AutoZeitung jsou "best" auta z mnoha pohledů a dle mnoha různých kritérií - od spotřeby přes brzdy po zrychlení 0-200 - prostě "skorocovásnapadne" - tenhle motor mezi "nej-" ve spotřebě NEní ani v cliu nebo kam se také dává ... tak PROČ za JEDNA?); dynamika motoru (OPĚT NEJlepší ze všech?) ...
To jsem NEvyjmenovala ještě všechny "ZA JEDNA" - prostě to hodnocení je totálně "NEsmyslné" - jeli majitel(ka) spokojena - bezva, ale "za 1*" - to je prostě NEsmysl.
PS: V mnohých hodnoceních dacia asi ani za "2" nemá nejmenší šanci ... (určitě v prostoru a ceně - TAM bych také "1*" dala, v těch dalších dispiclínách už by to (zřejmě) horší a horší bylo ...
PPS: Ten Galaxy a S-Max ... já to prostě ráda NEmám. Je to stejné jako když si zítra jiné oblečení (a stejné botky) vezmu - stále jsem to já (a v případě těchto ford(ů) jsem si asi i prádlo a blůzu nechala včerejší ... budeme "hrát", že jsem někdo jiný? ,-)
Pěkný den (a hóóóóóódně se usmívám - jedu na pár dní tam co navigaci ani NEpotřebuji, neb tam VŠECHNY cesty vedou .-)
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.