0
back
 

diskuze k tématu: Daewoo Leganza - zkušenosti po 40 000 km

category of topic classification: korejská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 00:15, může být
Sám jsem najel několik tisíc km v Hyudai Accent a pro člověka, který má auto pouze jako spotřební věc, to je dobrá volba. Pokud už ale chcete od auta víc než jen přesun z místa A do B, tak se porozhlédnete přece jen někde jinde (myšleno pro staré Korejce a ne dnešní na půl Evropany).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 10:42,
děkuji za recenzi, myslím, že takhle by to mělo vypadat. co se týče spolehlivosti, dost mě překvapilo to prasklé těsnění pod hlavou...máte s tím někdo zkušenosti?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 10:42, cena a kvalita
Není náhodou téměř 100tis Kč před rokem a půl docela dost peněz? Jedinou výhodou bylo málo km, ale to se nijak neprojevilo na kvalitě či spolehlivosti.
Být za rok a půl dvakrát na laně - to by byl pro mě jasný signál - nikdy více...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 10:59, Souhlasím
Mám druhé auto z Koreje (Jižní) a jsem velmi spokojen. Kvalita a spolehlivost i technické řešení jsou se škodovkami přibližně srovnatelné. V něčem mají navrch česká auta, v mnohém korea vede. Jedno je však pro mne důležité: Od octavie bych se bál odejít a nechat ji zaparkovanou mimo místo bydliště pod okny. Hyundaie se nikdo nevšimne. V ročních nákladech to dělá mnoho peněz, které lze obtížně vyčíslit. Třeba ten klid se ani nedá penězi vyjádřit.
A ještě otázka na konec: Myslíte si, že nošovická auta budou Češi považovat za domácí produkt jako škodovky? Bude to jen otázkou času nebo jim nikdy Hyundai nepřiroste k srdci?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 12:56, pro nenáročné
měl jsem 2 Daewoo a už nikdy to nekoupím.
Ne,že by byla vyloženě špatná,ale musíte zkousnout spoustu kompromisů.
Souhlasím,že jsou stavěna na pohodlí,ale ne v tom slova smyslu jak si někteří představují.Ve měste je jízda plavná a pohodlná,na dlouhé cestě nic moc,hlavně se projeví nedokonalé sedačky.Je potřeba to zažít...
Směšný je,že moje auta byly 2 různé modely s rozdílem roku výroby 7 let a ten z roku 2005 měl stejné díly v interiéru jako ten starší.
Cena odpovídá kvalitě.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 13:01, Pěkná recenze
Já myslím, že tato recenze se opravdu povedla! Navíc ani ta Leganza nevypadá špatně a na to, že je to víc jak 10 let staré auto, tak má docela povedený interiér, co bych o mnoha současných evropských autech neřekl (týká se malých aut a aut nižší střední třídy)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 13:15, Vytříbené fórum
Mám radost, že se všichni věcně a rozumně vyjadřují k tématu a že se všemi souhlasím.
Falco, s korejskými auty se dá přesouvat, ale ty starší postrádaly glanc a šmrnc, navíc byly obvykle na platformách, jež minimálně o generaci zastarávaly oproti japosnkým a evropským současníkům (např. Espero se dělalo ještě 10 let po skončení výroby Ascony, podobně i Nexia po Kadettu).
Davide, souhlasím s tím, že recenze je vydařená a poučná. Prasklé těsnění je malér u každého auta a poměrně odrazující.
TOMe, 100tis. za 9 let (v době pořízení) staré zastaralé auto, které na trhu ojetin patří k nejlevnějším ve své kategorii, mi jtaky ako nějaký výhodný kauf nepřijde. Navíc s každým odtahem klesá důvěra k autu - za dobu užívání toho bylo ažaž.
Donalde, korejská auta se opravdu kradou míň, ale to neznamená, že jsou bez zájmu nenechavců (mému tchánovi minulý týden vykradli Cee'da).
Líbilo se mi, jak autor parafrázoval vyjádření mechaniků k neduhům - "vlastnost, ne chyba". Auto má asi docela rád a leccos mu odpustí. Já bych si ho nevybral ne kvůli původu, ale protože se mi nelíbí - ani zvenčí a hlavně v interiéru (šedé plasty, hnusné potahy, uspořádání přístrojovky), poruch bylo vzhledem k nájezdu opravdu dost a taky moc žere.
Auto chci hezké (jako např. VW Polo Classic), s měkčenými černými plasty v interiéru, rozkošnými červenočernými potahy (jako např. moje VW Polo Classic), s mladistvě a dynamicky zapuštěnými přístrojí (jako VW Polo Classic 6KV2) a se spotřebou ani ne poloviční (jako např. - dyk víte).
Děkuji za pozornost, odcházím na oběd.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 13:49, RE: Vytříbené fórum
Muroň posted by:
Mám radost, že se všichni věcně a rozumně vyjadřují k tématu a že se všemi souhlasím.
Falco, s korejskými auty se dá přesouvat, ale ty starší postrádaly glanc a šmrnc, navíc byly obvykle na platformách, jež minimálně o generaci zastarávaly oproti japosnkým a evropským současníkům (např. Espero se dělalo ještě 10 let po skončení výroby Ascony, podobně i Nexia po Kadettu).
Davide, souhlasím s tím, že recenze je vydařená a poučná. Prasklé těsnění je malér u každého auta a poměrně odrazující.
TOMe, ...
Kdybych tě neznal, tak bych si myslel, že myslíš ten svůj poslední odstavec vážně...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 13:59, RE: Vytříbené fórum
Alda posted by:
Kdybych tě neznal, tak bych si myslel, že myslíš ten svůj poslední odstavec vážně...
Jako že jde na oběd? :)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 14:05, RE: Vytříbené fórum
Giorgio posted by:
Jako že jde na oběd? :)
Ne, to bych mu věřil.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 14:15, radeji bych priplatil
obsirna a presto rozumna recenze ... tak by to melo byt. Jsem nekde mezi typem lidi 1 a 2 ... tento vuz se mi nikdy nelibil a je videt, ze se na nem korejci jeste zaucovali ... co se tyce poruch, na podobny najezd jich bylo podle me az az, to bych cekal az pri rekneme alespon dvojnasobne porci km. I kdyz porizovaci cena stira mnohe nevyhody, jak jsem rekl, mit dve totalky a skoncit na odtahu, by me nepotesilo a volil jiny autak, sice o neco drazsi, ale mit vice klidu, jak sam autor ostatne pise.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 14:51, RE: Vytříbené fórum
Alda posted by:
Kdybych tě neznal, tak bych si myslel, že myslíš ten svůj poslední odstavec vážně...
Jasně, bylo to míněno nadneseně, ale takové ty široké přístrojové desky, kde máš budíky vedle sebe, moc rád nemám. Preferuji kulatou kapličku (která yhruba rámuje věnec volantu), kde jsou jen tachometr a otáčkoměr a ostatní ukazatele mezi nimi nebo v nich. A šedé plasty taky rád nemám, černé (a měkčené) jsou mnohem útulnější.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 15:58, RE: Vytříbené fórum
Muroň posted by:
Jasně, bylo to míněno nadneseně, ale takové ty široké přístrojové desky, kde máš budíky vedle sebe, moc rád nemám. Preferuji kulatou kapličku (která yhruba rámuje věnec volantu), kde jsou jen tachometr a otáčkoměr a ostatní ukazatele mezi nimi nebo v nich. A šedé plasty taky rád nemám, černé (a měkčené) jsou mnohem útulnější.
Už jsem tady! To je tedy trošičku nesmyslná "oklika", řekla bych, ale budiž.
Dle popisu tvé "vysněné" přístrojovky soudím, že ve dne vw jezdíš, po nocích o alfě sníš? ,-)
Co říkáš na přístrojovku Wiesmann GT? Ta by se ti docela líbit mohla (mně se líbí i celý vůz)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 16:15, RE: Vytříbené fórum
Kylie posted by:
Už jsem tady! To je tedy trošičku nesmyslná "oklika", řekla bych, ale budiž.
Dle popisu tvé "vysněné" přístrojovky soudím, že ve dne vw jezdíš, po nocích o alfě sníš? ,-)
Co říkáš na přístrojovku Wiesmann GT? Ta by se ti docela líbit mohla (mně se líbí i celý vůz)
To je pravda, přístrojovky Alf se mí líbí. Ve dne ve VW jezdím a v noci spím.
Wiesmann GT je taková tak bugatka? Ale to má přístroje uprostřed a to se mi nelíbí vůbec. Za volantem si tam člověk musí připadat, jako když sedí v letadle vedle pilota.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 16:23, RE: Vytříbené fórum
Kylie posted by:
Už jsem tady! To je tedy trošičku nesmyslná "oklika", řekla bych, ale budiž.
Dle popisu tvé "vysněné" přístrojovky soudím, že ve dne vw jezdíš, po nocích o alfě sníš? ,-)
Co říkáš na přístrojovku Wiesmann GT? Ta by se ti docela líbit mohla (mně se líbí i celý vůz)
Mám takovoudle: http://www.arabalar.gen.tr/images/photoalbum/album_345/volkswagen-polo_1999_800x600_wallpaper_09_t2.jpg
Do mého vkusu zcela zapadá.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 17:52, Dobrá recenze
Díky za dobrou recenzi, moc fajn se to četlo, i když nikoho neznám, kdo by tohle Daewoo měl (lidi si jako nové za stejné peníze kupovali spíše Mondea) a ani neuvažuji, že bych do takového auta někdy šel (asi bych měl strach, že ho potom neprodám). Jinak design myslím dělal Giugiaro - alespoň u Lanosu a u Evandy to tak bylo, proto se na to auto dá zvenku docela koukat i dnes. Dvakrát na rok a půl na laně - no nic moc, na druhé straně - manželka má stejně starý MB C 220 v automatu. Před měsícem jsme ho tahali z Drážďan, docela jsme se prohli, a to vypadal velice hezky, zachovale a udržovaně - automat kaput. A loni mi to zdechlo na Proseckém kopci - nasálo to vzduch, ačkoli mi kontrolka nafty začala svítit, když jsem vyjížděl od Tesca v Letňanech (pro mimopražské - je pár kilometrů). Po výletu na benzinku s pětilitrovým kanystrem to nakonec přes dvacetiminutové prošení, domlouvání a pokusy to nakonec chytlo (štěstí, že vydržela baterka). Takže asi ty Mercedesy už nejsou, co bývaly. Já osobně bych už Mercedesa nikdy nepořídil ani pro tchyni. Jezdím se stejně starým Volvem S 40 už pět let a bez jakýchkoli problémů. Když jsem byl ve Vašem věku, jezdil jsem s Hondou CRX - měla své mouchy (třeba brzdy), ale taky držela - až do nějakých 200 tis. km, pak se začala sypat (alternátor, ložisko na zadním kole atd.), tak šla z domu. Motor ale držela skvěle.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 17:52, Pěkná!
Muroň posted by:
Mám takovoudle: http://www.arabalar.gen.tr/images/photoalbum/album_345/volkswagen-polo_1999_800x600_wallpaper_09_t2.jpg
Do mého vkusu zcela zapadá.
Popravdě to je hezčí palubka, než u některých nových modelů (třeba Sciroco se mi "líbí", je to "lepší" verze golf, zvenku je i pěkné na pohled, ale interier pro mne byl spíše zklamáním ...
U mně s autem nic nového, vzhledem k momentálnímu (totálnímu) propadu cen v bazarech a tomu že Brumla více odpočívá než pracuje, s prodejem věru NEspěchám ..
Ano Wiesman je upravené předělané vylepšené bmw z4 a krom toho že to je na mne trochu moc "tvrdé" auto, asi bych jen chválila ..
PS: Sice už jsem na tom s časem maličko lépe, ale opravdu jsem "zavalena" prací, tak se omlouvám, když občas neodpovím, nestihnu odpovědět hned ..
Pěkný den
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 18:44, RE: Pěkná!
Kylie posted by:
Popravdě to je hezčí palubka, než u některých nových modelů (třeba Sciroco se mi "líbí", je to "lepší" verze golf, zvenku je i pěkné na pohled, ale interier pro mne byl spíše zklamáním ...
U mně s autem nic nového, vzhledem k momentálnímu (totálnímu) propadu cen v bazarech a tomu že Brumla více odpočívá než pracuje, s prodejem věru NEspěchám ..
Ano Wiesman je upravené předělané vylepšené bmw z4 a krom toho že to je na mne trochu moc "tvrdé" auto, asi bych jen chválila ..
PS: Sice už jsem na tom ...
díky bohu, že jste zaneprázdněná... já za to, ač ateista, děkuji bohu každý den 7x.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 19:16, Milý davide_b!
david_b posted by:
díky bohu, že jste zaneprázdněná... já za to, ač ateista, děkuji bohu každý den 7x.
Tak TOHLE mi celou tu dobu chybělo ...
PS: Zvládnete býti "hrdina" a své modlitby "zdůvodnit"?
Nebo je vám "hloupé/trapné", že jsem s tolika vozy jezdila? Já mám auta ráda a ráda řídím a ... nic "špatného" na tom nevidím ...
PPS: Já si stále myslím, že (narozdíl od některých jiných) si NEvymýšlím, píši jen vlastní zkušenosti a ověřitelná (často i z několika zdrojů) fakta, což tu nedělá téměř nikdo ... tak copak vám TAK vadí/ruší/obtěžuje ..., že vás to až rozmluvám s Bohem vede?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 15.12.2008 19:32, RE: Pěkná! - Wiesmann
Kylie posted by:
Popravdě to je hezčí palubka, než u některých nových modelů (třeba Sciroco se mi "líbí", je to "lepší" verze golf, zvenku je i pěkné na pohled, ale interier pro mne byl spíše zklamáním ...
U mně s autem nic nového, vzhledem k momentálnímu (totálnímu) propadu cen v bazarech a tomu že Brumla více odpočívá než pracuje, s prodejem věru NEspěchám ..
Ano Wiesman je upravené předělané vylepšené bmw z4 a krom toho že to je na mne trochu moc "tvrdé" auto, asi bych jen chválila ..
PS: Sice už jsem na tom ...
S tím, že Wiesmann je "jen" upravená Z4 bych byl maličko opatrnější. Ano, používají stejný motory ( to ale i trojka a ..), ale samotný Roadster používá příhradový rám a rozhodně tu byl o dost dřív než samotná Z4. Dokonce dřív než Z3. No, a Wiesmann GT je zas uplně jiná liga.
Cením si Vašeho pamatováka - na ty rozvody u 3,0 V6 PSA jsem se vážně ptal já. Ta cena co uvádíte je v pohodě - já slyšel o dost vyšší.
trochu mě překvapila Vaše kritika Bentley GT. Ale možná je to vážně tím, že člověk do takového auta nastupuje s obrovským očekáváním....
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.