0
back
 

diskuze k tématu: Fiat Brava 1,6 sx

category of topic classification: italská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 09.03.2007 16:34, RE: K recenzi
Kuli posted by:
ste si isty hodnotami otacok pri rychlosti 130km/hod ???
ja sa teda nechcem hadat, nepoznam presne hodnoty krutoveho momentu u 1.6, ale aj tak mi to vychadza, ze pri 3200 otackach moze mat ten motor okolo 45 kw, pri 4500 tak 65 kw....ten rozdiel je naozaj priepastny, nielen na spotrebe by to bolo poznat. Ked vezmeme do uvahy odpory pri 130km/hod...
Velikost otáček není přímým ukazatelem přenášeného výkonu. Motor může dávat shodné výkony při rozdílných otáčkách. Mnohem větší vypovídací hodnotu by měl průtok paliva, který je přímoúměrný výkonu při podmínce, že spalování je opravdu řízeno a nespaluje se příliš bohatá směs (chudá tolik nevadí). Při vysokých otáčkách se pak začínají projevovat třecí ztráty, takže spotřeba roste. Kdo máte palubní kompl, tak si zkuste jet ustálenou rychlostí na různé převodové stupně a kontrolujte si okamžitou spotřebu, měla by se lišit minimálně. Testovací rychlost třeba 70 na 2,3,4,5 (vytočený a podtočený motor na spotřebě se budou odchylovat)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.03.2007 01:47, RE: spotřeba
Ivoss posted by:
Ono taky záleží kolik to auto má skutečně najeto. Jestli třeba přes 200tkm tak se nediv že ti to žere víc než má. Co třeba zajet na diagnostiku, aby se zjistilo jestli je ještě funkční lambda-sonda?
Ty vase uvahy ze motor 1,6 ma spotrebu 8-9 litru se mi zdaji trapne...
Mam BMW 320i r.v 85!!, coz je 6ti valcovy motor o vykonu 92kW!! a da se s tim jezdit i za 8 litru na 100km. Po meste mi to papa 10l na 100
Podle me ty FIATy nejsou moc dobra auta vseobecne a s tak bidnym vykonem a tou spotrebou... Ale hlavne ze to je "nove" auto... Meli byste se probrat lidi... :))
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.03.2007 10:23, RE: spotřeba
Skarab320i posted by:
Ty vase uvahy ze motor 1,6 ma spotrebu 8-9 litru se mi zdaji trapne...
Mam BMW 320i r.v 85!!, coz je 6ti valcovy motor o vykonu 92kW!! a da se s tim jezdit i za 8 litru na 100km. Po meste mi to papa 10l na 100
Podle me ty FIATy nejsou moc dobra auta vseobecne a s tak bidnym vykonem a tou spotrebou... Ale hlavne ze to je "nove" auto... Meli byste se probrat lidi... :))
Prober se ty blbče.. dá se s tím jezdit... tyhle kecy miluju...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.03.2007 11:24, RE: spotřeba
Skarab320i posted by:
Ty vase uvahy ze motor 1,6 ma spotrebu 8-9 litru se mi zdaji trapne...
Mam BMW 320i r.v 85!!, coz je 6ti valcovy motor o vykonu 92kW!! a da se s tim jezdit i za 8 litru na 100km. Po meste mi to papa 10l na 100
Podle me ty FIATy nejsou moc dobra auta vseobecne a s tak bidnym vykonem a tou spotrebou... Ale hlavne ze to je "nove" auto... Meli byste se probrat lidi... :))
To, ze nekomu zere jeho motor ve fiatu hodne, neznamena, ze to zere vsem, a ne vsechny motory fiata jsou spatny. Ono mezi nami, ja osobne bych si zase nekoupil BMW z roku 85 protoze i kdzy bude vypada hezky, je to velmi stare auto, radsi si koupim modernejsi Bravo. Nerikam ze BMW co mate je spatne, jen uz je velmi stare. Mezi nami Omega z roku 89 s nesmrtelnym 2.0 8V jezdila za 7 litru a je to mnohme vetsi jak vase bmw
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.03.2007 18:26, RE: spotřeba
Skarab320i posted by:
Ty vase uvahy ze motor 1,6 ma spotrebu 8-9 litru se mi zdaji trapne...
Mam BMW 320i r.v 85!!, coz je 6ti valcovy motor o vykonu 92kW!! a da se s tim jezdit i za 8 litru na 100km. Po meste mi to papa 10l na 100
Podle me ty FIATy nejsou moc dobra auta vseobecne a s tak bidnym vykonem a tou spotrebou... Ale hlavne ze to je "nove" auto... Meli byste se probrat lidi... :))
Skarab320i, neměli by už děti tak pozdě v noci spát? O autech víš exkrement, zeptej se doma který výrobce měl v roce 1996 z 1581 cm3 výkon 76 kW, možná budeš překvapený že FIAT je v motorech (a pro mě nejen v nich) velmi dobrý.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.03.2007 20:28, RE: spotřeba
SY35 posted by:
Skarab320i, neměli by už děti tak pozdě v noci spát? O autech víš exkrement, zeptej se doma který výrobce měl v roce 1996 z 1581 cm3 výkon 76 kW, možná budeš překvapený že FIAT je v motorech (a pro mě nejen v nich) velmi dobrý.
Souhlas, navíc já mít v 21 letech takový "brko" tak se radostí zblázním. Jak já byl šťastnej za Š 120... Spotřeba podobná, jenom o výkonu a o všem ostatním se to říct nedalo....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.03.2007 21:49, RE: spotřeba
mufik.martin posted by:
To, ze nekomu zere jeho motor ve fiatu hodne, neznamena, ze to zere vsem, a ne vsechny motory fiata jsou spatny. Ono mezi nami, ja osobne bych si zase nekoupil BMW z roku 85 protoze i kdzy bude vypada hezky, je to velmi stare auto, radsi si koupim modernejsi Bravo. Nerikam ze BMW co mate je spatne, jen uz je velmi stare. Mezi nami Omega z roku 89 s nesmrtelnym 2.0 8V jezdila za 7 litru a je to mnohme vetsi jak vase bmw
Jo OMEGA je do pohody auto. Je to zadohrab, ale na moje gusto moc velke auto... Navic porizovaci cena Omegy je daleko vetsi... Ja jsem jeste mladej na omegu, tak jdu spat....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 20.03.2007 13:01, RE: docela objektivní
Novotný P. posted by:
Tahle recenze opravdu vystihuje vozy italské výroby takové jaké opravdu jsou. Už od dob Tipa jsou podvozky docela tvrdé - hlavně při přejezdu příčných nerovností, sem tam nějaké to provrznutí plastu. Trochu mě překvapila spotřeba u vašeho auta - mám Bravo 1,6 a 1,8. 1,6 má dlouhodobou kombinovanou spotřebu 6,6l/100km (30%město,50%mimo město,20% dálnice) - akorát před třemi lety vyskočila na cca9,5l,když se zasekl temostat a chl.okruh byl stále otevřený. 1,8 má komb. spotřebu 7,4l/100km, vše př...
takl veru..ja mam kombinovanu 7l/100 a to mam 50blava a 50 dialnica......a este--pri 3000otackach ide moja bravicka 1,6 16V 76kw 110km z ahod...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 25.03.2007 09:07, RE: spotřeba
Skarab320i posted by:
Ty vase uvahy ze motor 1,6 ma spotrebu 8-9 litru se mi zdaji trapne...
Mam BMW 320i r.v 85!!, coz je 6ti valcovy motor o vykonu 92kW!! a da se s tim jezdit i za 8 litru na 100km. Po meste mi to papa 10l na 100
Podle me ty FIATy nejsou moc dobra auta vseobecne a s tak bidnym vykonem a tou spotrebou... Ale hlavne ze to je "nove" auto... Meli byste se probrat lidi... :))
Co vám přijde trapné? Ta spotřeba je moje reálná zkušenost. Nekoupil jsem si vysokootáčkový motor abych s ním jezdil do 2500 ot./min.
Jinak Fiatu jsem zezačátku také moc nevěřil, ale přesvědčil mě.
Věřím, že po chvilce jezdění byste také změnil názor.
Jinak gratuluji k BMW, i když je starší než já je to patrně opravdu skvělé auto. Pokud vím tak továrna udávala spotřebu v kombinaci už u nového vozu na hranici 10l. Takže by mě zajímal styl jízdy ve vašem youngtimeru. Ale je fakt, že s dvaadvacet let starým vozem bych se také nikam nehnal.
Lituji ale názory tipu 20 let starý bavorák taky bavorák mi přijdou nerozumné. Bezpečnost, výbava a další aspekty se v průběhu posledních let dramaticky vyvýjeli. A ještě jedna informace pro vás. Schválně se podívejte na tabulky spolehlivosti TÜV. Na jakém místě se umístil soudobý Fiat Bravo/Brava a kde BMW 3.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 30.03.2007 16:35, RE: spotřeba
t.jotanka posted by:
Co vám přijde trapné? Ta spotřeba je moje reálná zkušenost. Nekoupil jsem si vysokootáčkový motor abych s ním jezdil do 2500 ot./min.
Jinak Fiatu jsem zezačátku také moc nevěřil, ale přesvědčil mě.
Věřím, že po chvilce jezdění byste také změnil názor.
Jinak gratuluji k BMW, i když je starší než já je to patrně opravdu skvělé auto. Pokud vím tak továrna udávala spotřebu v kombinaci už u nového vozu na hranici 10l. Takže by mě zajímal styl jízdy ve vašem youngtimeru. Ale je fakt, že s dvaadv...
Já si koupil v 99. novou Bravu 1,2 16V a jsem s ní naprosto spokojen.V té době na dvanáctistovku fakt úctyhodný výkon 82 koníků.Jinak krom běžné údržby žádné opravy,kombinovaná spotřeba něco kolem 6- 7 litrů ...dneska už na ní mám najetých 240 tis. a zatím ji nehodlám měnit
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 06.04.2007 09:40, spotřeba
Máte smůlu jako já.Mám sice Bravo,které bude asi o něco lehčí ale se spotřebou jsem se pod 8 litrů ještě nedostal.A to si myslím že jsem dávno vyrostl z "hovězích"let kdy bych využíval všech dynamických vlastností tohoto jinak příjemného motoru.Mám r.v.1998 zhruba stejné výbavy.Od r.1999 asi pochopily že to žere jak kráva a ten motor pozměnily.Na pohled nevypadá moc hezky(plastové sání místo hliníkového).Ale hlavně vyměnily vstřikování.Vyhodily Bosch a daly tam svoje Magnetti Marelli.Ostatně,cokoliv se na jakémkoliv autě s... tak je německé výroby buďto Bosch nebo Siemens.Holt německá kvalita.Jinak přeji moc šťastných kilometrů
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 10.05.2007 11:11, RE: spotřeba
rici posted by:
Já si koupil v 99. novou Bravu 1,2 16V a jsem s ní naprosto spokojen.V té době na dvanáctistovku fakt úctyhodný výkon 82 koníků.Jinak krom běžné údržby žádné opravy,kombinovaná spotřeba něco kolem 6- 7 litrů ...dneska už na ní mám najetých 240 tis. a zatím ji nehodlám měnit
Jen lehce poopravím, tolik koní určitě nemáte
Jednadvojky šestnáctvé se dělali jen 60 kW a 59 kW To není 82 koní.
Mimochodem, mám jí taky
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 11.08.2007 07:03, RE: spotřeba
anonym posted by:
Jen lehce poopravím, tolik koní určitě nemáte
Jednadvojky šestnáctvé se dělali jen 60 kW a 59 kW To není 82 koní.
Mimochodem, mám jí taky
nechápu co stále řešíte,mám FIAT marea kombi r.v.97 16 benzín a příznám se že ani nevím kolik žere.řekl bych že o něco méně než můj předchozí vůz HYUNDAI sonata 2,0i. auto jezdí bez problémů a vždy mne dovezlo (i v rámci evropy) tam kam jsem potřeboval.na co má vliv jestli mám spotřebu 7,5 nebo 8,5? v případě té vyžší hranice začnu méně jezdit?smozřejmě že každá koruna je dobrá,jenže já to beru tak že každé auto si za to jak pohodlně,bezpečně,spolehlivě a případně rychle mne doveze do cíle zaslouží svou odměnu o kterou se samo přihlásí a tou je spotřeba a provozní ůdržba.jak se k autu chovám já tak mi to ono následně vrací.Pro někoho je možná lepší volba auto které žere 5 litrů ale nemá téměř žádný kufr,mačká se v něm jako sardinka a po cestě na hrbech musí dávat pozor a by si nepřekousl jazyk.prostě kdo chce šetřit tak ať raději jezdí na kole a má klid...
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.