0
back
 

diskuze k tématu: Nejspolehlivější motor pro dodávku

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, italská vozidla, typ vozidla, užitkové, obytné
driver111
number of posts528
date of registration13.03.2013
Friday 25.01.2019 15:38, RE: RE: RE: RE: RE: Nejspolehlivější motor pro dodávku
citation:
reakce na: Dukar, 23.01.2019 06:10 ( Díky, ale já bych potřeboval ...)


Řešil jsem na podzim to samé, nakonec vyhrál transit, ale jen díky ceně a našemu firemnímu úvěru u jedné banky, která má zase smlouvu s fordem... Jinak po testování, ducata, citroenu jumper(peugeot boxer), renaultu master(i oplu - je to to samé) jsem dospěl k tomuto závěru - v této cenové hladině bych si vybral ducato - a teď proč - má oproti všem výše jmenovaným 2.3 motor (výroba Iveco) nepotřebuje žádný adblue - tedy před půl rokem to tak bylo. Motor měl 96 kW a jelo to pěkně - objem nenahradíš. Citroen i peugeot mají jen 2litry a i když jsem jezdil tuším se 120 kW a jelo to pěkně, tak pořád jsem nějak tíhnul k té 2.3, protože nejela o moc hůř - každopádně tam má fiat i silnější variantu, ale 96 kW je nejprodávanější. Master je malá mrdka, uvnitř úzký - kabina strašná, a L2H3 je daleko menší než výše jmenovaní - měřil jsem nákladový prostor - běhal jsem po autech s metrem jak trubka . Takže cokoliv z výše uvedeného je lepší než renault a opel a to jsem řešil i s klukama co ke mě do firmy jezdí PPL, DPD atd. Ti jezdí většinou ducatama, citroenama a pežotama.
A teď k tomu Fordu - mám 96kW 2.0. Auto má 6 ti kvalt - nechápu k čemu tam ta 6ka je, řadím ji při 120-130, když ji zařadím v 90ti tak je mi motoru líto, že to podtáčím. Kabina prostorná, různé přihrádky, docela dobré - ale motor slabý, na dálnici když foukne, tak to prostě na tempomat a 6ku na 140 tacho nedává - hold objem nenahradíš- to ducato co jsem měl půjčené s tím samým výkonem nemělo problém. No zvykl jsem si. Jinak to sedák po 10 tisících vrzal jak ve staré plečce, reklamováno - promazáno, ale dělá to znovu - budu reklamovat. Světla potkávací moc nesvítí - 1,5metru před autem tma - reklamováno - prý vlastnost - asi jo, mají s tím na foru problém všechny trandáky, ale je to ostuda. Vyřešeno částečně nightbreakrama žárovkama. Při větru na dálnici fučí v horním rohu dveřma atd. BUdu reklamovat. Ještě ke spotřebě - dá se jet za 6-7l s lehkou nohou po okresce, ale na dálnici to žere 10-11 - jezdím limity. Teď v zimě to bez problémů topí, startuje, žádný problém, ale motor jsem měl vzít silnější, moje blbost a teď budeme na firmě pár let trpět - no to je tak , když se to potřebuje docela rychle .Auto má 20 tisíc najeto, uvidíme co bude dál.
respond
Dukar
number of posts4
date of registration22.01.2019
Friday 25.01.2019 17:34, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nejspolehlivější motor pro dodávku
citation:
reakce na: driver111, 25.01.2019 15:38 (Řešil jsem na podzim to samé, ...)

Díky, za vyčerpávající výklad taky priklanim k Ducatu.... Porovnával jsem znova nabídky a ve stejných výbavách to Ducato je o 50tis. Dražší něž Peugeot a Citroen což mě trochu mrzí....Fordy jsou samozřejmě o dost dražší a ta kvalita co byla kdysi (tddi) je už pryč. Tak si myslím, že zbytečně vyhozené peníze (pro mě) Konkrétně u Renaultu se mi líbilo, že zadní podbech(náprava) je dost vzadu a většina desek co převažuje nemusí vše opírat o podbeh.
respond
driver111
number of posts528
date of registration13.03.2013
Saturday 26.01.2019 11:52, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nejspolehlivější motor pro dodávku
citation:
reakce na: Dukar, 25.01.2019 17:34 (Díky, za vyčerpávající výklad ...)


Ono to ducato je oproti P/C lepší díky tomu motoru a tím i vyšší cena. Já si nechci na forda stěžovat, zatím muchy, ale otravuje to. Když to bude jezdit 5 let bezproblémů, na což je záruka, tak v poho.
respond
Dukar
number of posts4
date of registration22.01.2019
Saturday 26.01.2019 13:05, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Nejspolehlivější motor pro dodávku
citation:
reakce na: driver111, 26.01.2019 11:52 (Ono to ducato je oproti P/C le ...)
Jelikož bydlím kousek od Polska, vydal jsem se dneska do autosalonu Fiat, Renault, Ford v domnění, že nakoupím levněji.
První zastávka byl Fiat : mají nepsané pravidlo, zákaz prodeje aut Čechům (domluva dyleru)
Renault tam to bylo snazší: ano prodají, ale nesmí dát žádnou slevu české firmě. Což znamená pomalu dražší než u nás.

Už jsem to chtěl vzdát a vykašlat se na Forda, nicméně byl v areálu zkusím.
Nabídli mi skladovku Transit 2.0 Eco Blue 130 Km M6 FWD Trend van 310 L3 H2 za cenu v přepočtu 487 364,- bez DPH luxus. Nabusena výbava oproti ostatním značkám za stejnou cenu. Mám čas do úterý se rozhodnout.
Jediné co mi na tom vadí je adblue. Podle mě otázka času bude to ve všech autech.
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.