0
back
 

diskuze k tématu: Jaký je ojetý Fiat Stilo?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, automobilky, italská vozidla, typ vozidla, osobní, italská vozidla
Bebok
number of posts8
date of registration16.12.2011
Saturday 16.03.2013 11:53, Fiat Stilo
Soused, pan doktor, který mění i stěrače v servisu měl toto auto řádně servisované ve značkovém servisu, bohužel pokaždé se vyskytla nová závada. Servis vždy zaručoval, že auto je již v pořádku a tak to pokračovalo celou záruku. Poté co auto vydrželo celého půl roku bez závady, daroval ho synovi. A problémy pokračovaly až do doby, než do něj konečně někdo naboural a tak se auta zbavil. V jiném servisu ho informovali, že tento typ je vybaven nespolehlivou elektronikou, která se se... Takže NEBRAT.
respond
revis
number of posts7
date of registration02.10.2008
Sunday 17.03.2013 09:55, Fiat Stilo
Ano,někdy kolem 05 až 06 přešel Fiat pro velký neúspěch s elektronikou firmy Bosch zpět k Magnetti Marelli a problémy zmizely..
respond
benzinak
number of posts14
date of registration18.11.2009
Sunday 17.03.2013 10:34, rodinný auto?
a hlavně takovej typ auta není rodinný auto. Ikdyž pod pojmem rodinný auto si může každej vyložit něco jinýho, třeba i fabii nebo jinou nákupní tašku.
Jinajk k fiatu, měl jsem ho půjčený sice punto 1.2ka to bylo, ale jízda brutální masakr nato, že to bylo asi 4 roky starý a 45tkm najetý tak hrůza hrůzoucí, doteď to nemůžu překousnout, brzdy jedovatý jak prase, tlumiče asi z žebřiňáku, hrkalo v tym vrzalo to, poskakoval sem v tom jak ten panáček na pružince, jet rychlostí 110km/h a víc bylo už nebezbečný, předjíždet kamion sebevražda, ani do města se to nehodilo pokud se nevytočilo na 4000+ otáček tak se to nehlo, zvuk blikajícího blinkru by se hodil do hororu.
Příště jedu autobusem.
Moje bývalý auto 20 let starý a 3x jetý kolem zeměkolule je proti tomu ferrari
respond
Magnum2011
number of posts1
date of registration17.03.2013
Sunday 17.03.2013 14:44, Fiat Stilo
Dobrý den, na Váš dotaz na vozidlo Fiat Stilo, mohu přispět svou zkušeností s vozidlem. Měl jsem naftu 85kw kombi, vozidlo jsem kupoval když mělo cca 200tis km km a prodával okolo 300tis km. Za celou dobu jsem řešil dvě závady, čidlo otáček motoru a volné silentbloky zadní vlečné nápravy ( s tím jsem vozidlo kupoval a věděl že je to jejich slabost- oprava cca 4tis. kč). Jinak vozidlo svou užitečností a praktičností mě překvapilo,pozinkovaná karoserie, opravdu velký kufr u kombi což je dle mě rodinné vozido , vyšší pohodlné sedačky, spotřeba cca 6-7l, jízdní vlastnosti vzhledem k typu vozidla jsou dle mého názoru velmi dobré. Dle mě poměr cena/ užitná hodnota je Výborná :))
respond
David V
number of posts2053
date of registration16.05.2007
Sunday 17.03.2013 20:49, RE: rodinný auto?
benzinak posted by:
a hlavně takovej typ auta není rodinný auto. Ikdyž pod pojmem rodinný auto si může každej vyložit něco jinýho, třeba i fabii nebo jinou nákupní tašku.Jinajk k fiatu, měl jsem ho půjčený sice punto 1.2ka to bylo, ale jízda brutální masakr nato, že to bylo asi 4 roky starý a 45tkm najetý tak hrůza hrůzoucí, doteď to nemůžu překousnout, brzdy jedovatý jak prase, tlumiče asi z žebřiňáku, hrkalo v tym vrzalo to, poskakoval sem v tom jak ten panáček na pružince, jet rychlostí 110km/h a víc bylo už nebezbečný, předjíždet kamion sebevražda, ani do města se to nehodilo pokud se nevytočilo na 4000+ otáček tak se to nehlo, zvuk blikajícího blinkru by se hodil do hororu.Příště jedu autobusem.Moje bývalý auto 20 let starý a 3x jetý kolem zeměkolule je proti tomu ferrari


3x kolem zeměkoule, takže obligátních 120 tisíc
respond
benzinak
number of posts14
date of registration18.11.2009
Monday 18.03.2013 10:38, RE: rodinný auto?
3x kolem zeměkoule, takže obligátních 120 tisíc

tachometr teď nějakých 190tis. ,ale nepochybuju o stočení jedním nebo více majitelů přede mnou (celkově 3), z důvodu poruchy počítadla při koupi. tipl bych to tak na 300+

respond
lmyslivec
number of posts2
date of registration18.03.2013
Monday 18.03.2013 20:52, RE:benzinak / Stilo
Proč se vyjadřuješ k nečemu o čem nemáš páru troubo!!!

Mám stilo 1,9JTD 85kw, 6 let a najel na něm cca 130 000km ted má 240 000km,auto má svý mouchy v elektronice(svítí air-bag, kontrolky žárovek,vrzání palubky-bouchání poáhá a spostu jiných)ale nic zásadního.Hlavní výhodou auta je motor já měl pouze jednu závadu a to bylo čidlo váhy vzduchu,po výměně a jednoduchém zaslepení EGR ventilu absolutně bez problémů,v zimě chytá na první nažhavení(s původníma žhavíčkama) Výhoda je že JTD nemá problém jako konkurence s vibracema setrvačníku ani se vstřikama a turbem.a proti slavnýmu koncernovýmu PD jeto v podstatě tichej motor.Při denním dojíždění do práce 60km tam a zpátky se nechá jezdit za 5,1l/100km, běžně tak 5,5.Pozinkování auta je na Itala taky dobrý ,4roky odřený dveře a ani stopa hniloby.Motor ani ve 240 tis. km nežere olejNa dálnici(dlouhym rovnym úseku jede i 200km/h ) .Jako hlavní nevýhodu auta sem schledal ve znaku na kapotě,protože člověl neustále poslouchá od českejch škodafilů že fiat je sra.... a ž si sis měl koupit octávku, která najede milion a žere 4l/100km.)
respond
David V
number of posts2053
date of registration16.05.2007
Monday 18.03.2013 21:35, RE:benzinak / Stilo
lmyslivec posted by:
....auto má svý mouchy v elektronice(svítí air-bag, kontrolky žárovek,vrzání palubky-bouchání poáhá a spostu jiných)ale nic zásadního....


Jasně, od motoru po kola je to pro přesuny nejdůležitější, ale tyhle mouchy v elektrice mě by zabily. Kamarád jezdí se svítící kontrolkou motoru a občes problikující kontrolkou airbagu a žije s tím (není to Fiat, aby to nevyznělo tendenčně). To já bych nemohl. Bohužel Fiaty tuhle pověst mají, takže si raději vyberu auto jednak se slušným motorem a jednak s interiérem, který si nežije vlastním životem, a tomu, nic naplat, je ta Octávka přecejen blíže, a to ji nemám a ani nijak neprožívám.
respond
benzinak
number of posts14
date of registration18.11.2009
Tuesday 19.03.2013 11:18, RE:benzinak / Stilo
lmyslivec posted by:
Proč se vyjadřuješ k nečemu o čem nemáš páru troubo!!!Mám stilo 1,9JTD 85kw, 6 let a najel na něm cca 130 000km ted má 240 000km,auto má svý mouchy v elektronice(svítí air-bag, kontrolky žárovek,vrzání palubky-bouchání poáhá a spostu jiných)ale nic zásadního.

Jo o naftě páru nemám taky troubo, ale nemyslím si že stilo bude o kus lepší než punto a nejde jenom o motor ale zpracování a použitou techniku, to bouchání, vrzání a spoustu jiných? To není auto a sorry, že jsem ti urazil tvoji značku, ale zkus se svízt v něčem jiným

respond
robert.fik.1FB
number of posts2
date of registration19.03.2013
Tuesday 19.03.2013 14:19, Jaky je ojety Fiat Stilo ?
Zdravim ,takže na dotaz ohledne vozu Fiat Stilo Vam mohu napsat jen to ,že jsem toto auto vlastnil cca6let,v kombiku s motorem 1,9 JTD 8 v,a neměl jsem jediny problem snad krome časteji praskajícách žarovkach v předních svetlometech ,přístup k vyměně neco strašnyho ,ale jinak koupeno v italii 2004 90000KM ,od IBM jako firemni ,prodano 2010 ,najeto 210000 km a krom tlumiču,a brzd atd .běžna udržba po opotřebení žadny problem spotřeba 5,6 pruměrna takže ja za sebe spokojenost,a kecy typu fiat neni auto naberte važně zaleží kus od kusu jako u každe značky , s pozdravem Fik
respond
lmyslivec
number of posts2
date of registration18.03.2013
Tuesday 19.03.2013 21:27, RE:benzinak / Stilo
benzinak posted by:
lmyslivec posted by:
Proč se vyjadřuješ k nečemu o čem nemáš páru troubo!!!Mám stilo 1,9JTD 85kw, 6 let a najel na něm cca 130 000km ted má 240 000km,auto má svý mouchy v elektronice(svítí air-bag, kontrolky žárovek,vrzání palubky-bouchání poáhá a spostu jiných)ale nic zásadního.
Jo o naftě páru nemám taky troubo, ale nemyslím si že stilo bude o kus lepší než punto a nejde jenom o motor ale zpracování a použitou techniku, to bouchání, vrzání a spoustu jiných? To není auto a sorry, že jsem ti urazil tvoji značku, ale zkus se svízt v něčem jiným


Díky z radu!Vzhledem k tomu že už nějakej rok pracuju v servisu(ne Fiat) a stilo neni moje jediný auto,tak si myslim že můj názor a zkušenosti se Stilem jsou objektivní.A Fiata si pro mě za mě urážej jak chceš,akorád mi prostě přijde hloupí kritizovat něco s čim nemáš evidentně žádý zkušenosti.
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Wednesday 20.03.2013 07:58, RE:benzinak / Stilo
benzinak posted by:
lmyslivec posted by:
Proč se vyjadřuješ k nečemu o čem nemáš páru troubo!!!Mám stilo 1,9JTD 85kw, 6 let a najel na něm cca 130 000km ted má 240 000km,auto má svý mouchy v elektronice(svítí air-bag, kontrolky žárovek,vrzání palubky-bouchání poáhá a spostu jiných)ale nic zásadního.
Jo o naftě páru nemám taky troubo, ale nemyslím si že stilo bude o kus lepší než punto a nejde jenom o motor ale zpracování a použitou techniku, to bouchání, vrzání a spoustu jiných? To není auto a sorry, že jsem ti urazil tvoji značku, ale zkus se svízt v něčem jiným


Podle mých zkušeností je naopak stilo vzhledem k pořizovací ceně a nabízené užitné hodnotě velmi dobrá volba. Punto je levné malé auto (jako fabia), stilo patří do nižší střední třídy. Použitá technika i materiály tomu odpovídají. Stilo má mouchy jako každé jiné auto, ale při ceně za kterou se prodává bych je byl ochoten také akceptovat - jsou to drobnosti, kreré jsou navíc docela jednoduše a levně řešitelné. V rodině jezdí jedno stilo kombi 1,8 benzín předělané na LPG, zatím najelo bez problémů 130 tisíc a celkově má natočeno necelých 300 tisíc. Jediná věc která se řešila byla výměna spojky při cca 250 tisích km.
respond
jdvoracekj
number of posts1
date of registration20.03.2013
Wednesday 20.03.2013 10:08, U mně to FIAT STILO prohrál.
Možná se bude někdo zlobit, ale koupil jsem FIAT STILO 1.8 SW v autobazaru ( velmi známém a nejmenovaném ) a tím mi začaly nezměrné problémy. Trvalá závada je ta, že nedrží volnoběh, každou chvilku zhasne motor. Nepomohli ani ve značkovém servisu - chtěli postupovat vylučovací metodou systémem pokus - omyl. Nechtěl jsem ale sponzorovat jejich hrátky a tak se raděj trápím dál. nebyýt toho, že auto musím splácet, už by se s ním dávno trápil někdo jiný a nebo by skončilo po skoku ze skály jak vždy tvrdím spolucestující rodině. Dalším problémem byla rozsvěcování kontrolky ABS při sešlápnutí pedálu brzdy. Zhasla až po restartování motoru. V současné době silně hučí v přední části vozu a nepomohla ani výměna ložisek kol. Hučení ztichne pouze při průjezdu pravou zatáčkou. A to pomíjím občasný zápach pálené el. instalace někde u motoru. Spotřeba dosti značná. Na delší cesty se obávám vyjet abych nepřijel s odtahovou službou. Jediný plus je plná výbava a slušný prostor pro cestující i zavazadla. Pro mne je to jasné - FIAT STILO NIKDY VÍCE!!!
respond
tomaskrtek
number of posts982
date of registration18.03.2008
Wednesday 20.03.2013 10:24, RE: U mně to FIAT STILO prohrál.
jdvoracekj posted by:
Možná se bude někdo zlobit, ale koupil jsem FIAT STILO 1.8 SW v autobazaru ( velmi známém a nejmenovaném ) a tím mi začaly nezměrné problémy. Trvalá závada je ta, že nedrží volnoběh, každou chvilku zhasne motor. Nepomohli ani ve značkovém servisu - chtěli postupovat vylučovací metodou systémem pokus - omyl. Nechtěl jsem ale sponzorovat jejich hrátky a tak se raděj trápím dál. nebyýt toho, že auto musím splácet, už by se s ním dávno trápil někdo jiný a nebo by skončilo po skoku ze skály jak vždy tvrdím spolucestující rodině. Dalším problémem byla rozsvěcování kontrolky ABS při sešlápnutí pedálu brzdy. Zhasla až po restartování motoru. V současné době silně hučí v přední části vozu a nepomohla ani výměna ložisek kol. Hučení ztichne pouze při průjezdu pravou zatáčkou. A to pomíjím občasný zápach pálené el. instalace někde u motoru. Spotřeba dosti značná. Na delší cesty se obávám vyjet abych nepřijel s odtahovou službou. Jediný plus je plná výbava a slušný prostor pro cestující i zavazadla. Pro mne je to jasné - FIAT STILO NIKDY VÍCE!!!


ale to není chyba auta. že jste si koupil auto se zanedbanou údržbou, se stočeným tachometrem a neprokazatelným servisem je jen a jen vaše chyba. a přesně takhle vznikají ty hospodský žvásty, jedena ovce si naběhne a hned je každej Fiat hnůj.
respond
benzinak
number of posts14
date of registration18.11.2009
Wednesday 20.03.2013 11:42, RE:benzinak / Stilo
tomaskrtek posted by:
benzinak posted by:
lmyslivec posted by:
Proč se vyjadřuješ k nečemu o čem nemáš páru troubo!!!Mám stilo 1,9JTD 85kw, 6 let a najel na něm cca 130 000km ted má 240 000km,auto má svý mouchy v elektronice(svítí air-bag, kontrolky žárovek,vrzání palubky-bouchání poáhá a spostu jiných)ale nic zásadního.
Jo o naftě páru nemám taky troubo, ale nemyslím si že stilo bude o kus lepší než punto a nejde jenom o motor ale zpracování a použitou techniku, to bouchání, vrzání a spoustu jiných? To není auto a sorry, že jsem ti urazil tvoji značku, ale zkus se svízt v něčem jiným
jdi do prdele s takovýmhle přístupem a hláškama. na co si tu hraješ? řekl bych že mám asi tak 10x lepší a dražší auto než ty a nedovolil bych si někoho takhle urážet. jsi ubožák.

Co machruješ s nějakým lepším a dražším autem, ikdybych měl odrážedlo tak jsem přesto jel s fiatem kterej byl katastrofální ve všech směrech a tak to tady píšu, jestli to někoho urazilo je to jeho problém

respond
benzinak
number of posts14
date of registration18.11.2009
Wednesday 20.03.2013 11:45, RE:benzinak / Stilo
lmyslivec posted by:
benzinak posted by:
lmyslivec posted by:
Proč se vyjadřuješ k nečemu o čem nemáš páru troubo!!!Mám stilo 1,9JTD 85kw, 6 let a najel na něm cca 130 000km ted má 240 000km,auto má svý mouchy v elektronice(svítí air-bag, kontrolky žárovek,vrzání palubky-bouchání poáhá a spostu jiných)ale nic zásadního.
Jo o naftě páru nemám taky troubo, ale nemyslím si že stilo bude o kus lepší než punto a nejde jenom o motor ale zpracování a použitou techniku, to bouchání, vrzání a spoustu jiných? To není auto a sorry, že jsem ti urazil tvoji značku, ale zkus se svízt v něčem jiným
Díky z radu!Vzhledem k tomu že už nějakej rok pracuju v servisu(ne Fiat) a stilo neni moje jediný auto,tak si myslim že můj názor a zkušenosti se Stilem jsou objektivní.A Fiata si pro mě za mě urážej jak chceš,akorád mi prostě přijde hloupí kritizovat něco s čim nemáš evidentně žádý zkušenosti.

stačila mi jedna zkušenost a nebylo to myšleno jako urážka ale popis asi 70km jízdy a jak jsem psal, příště radši pojedu busem

respond
tomaskrtek
number of posts982
date of registration18.03.2008
Wednesday 20.03.2013 11:51, RE:benzinak / Stilo
benzinak posted by:
tomaskrtek posted by:
benzinak posted by:
lmyslivec posted by:
Proč se vyjadřuješ k nečemu o čem nemáš páru troubo!!!Mám stilo 1,9JTD 85kw, 6 let a najel na něm cca 130 000km ted má 240 000km,auto má svý mouchy v elektronice(svítí air-bag, kontrolky žárovek,vrzání palubky-bouchání poáhá a spostu jiných)ale nic zásadního.
Jo o naftě páru nemám taky troubo, ale nemyslím si že stilo bude o kus lepší než punto a nejde jenom o motor ale zpracování a použitou techniku, to bouchání, vrzání a spoustu jiných? To není auto a sorry, že jsem ti urazil tvoji značku, ale zkus se svízt v něčem jiným
jdi do prdele s takovýmhle přístupem a hláškama. na co si tu hraješ? řekl bych že mám asi tak 10x lepší a dražší auto než ty a nedovolil bych si někoho takhle urážet. jsi ubožák.
Co machruješ s nějakým lepším a dražším autem šuline, ikdybych měl odrážedlo tak jsem přesto jel s fiatem kterej byl katastrofální ve všech směrech a tak to tady píšu, jestli to někoho urazilo je to jeho problém


zanedbaný může být každý auto, to už záleží jen na jeho majiteli. ale na základě pár kilometrů v takovým autě šmahem odsoudit celou značku svědčí o chudobě ducha, nedostatku zdravého-či spíše jakéhokoliv-rozumu a nedostatku soudnosti. být na tvém místě tak prodám počítač, zalezu někam do salaše k ovcím, a nevylejzám jak je rok dlouhej. a Gablenze vezmi s sebou, ju?!
respond
benzinak
number of posts14
date of registration18.11.2009
Wednesday 20.03.2013 11:54, RE:benzinak / Stilo
Pavlik posted by:
benzinak posted by:
lmyslivec posted by:
Proč se vyjadřuješ k nečemu o čem nemáš páru troubo!!!Mám stilo 1,9JTD 85kw, 6 let a najel na něm cca 130 000km ted má 240 000km,auto má svý mouchy v elektronice(svítí air-bag, kontrolky žárovek,vrzání palubky-bouchání poáhá a spostu jiných)ale nic zásadního.
Jo o naftě páru nemám taky troubo, ale nemyslím si že stilo bude o kus lepší než punto a nejde jenom o motor ale zpracování a použitou techniku, to bouchání, vrzání a spoustu jiných? To není auto a sorry, že jsem ti urazil tvoji značku, ale zkus se svízt v něčem jiným
Pitomý názor omezeného člověka. Podle mých zkušeností je naopak stilo vzhledem k pořizovací ceně a nabízené užitné hodnotě velmi dobrá volba. Punto je levné malé auto (jako fabia), stilo patří do nižší střední třídy. Použitá technika i materiály tomu odpovídají. Stilo má mouchy jako každé jiné auto, ale při ceně za kterou se prodává bych je byl ochoten také akceptovat - jsou to drobnosti, kreré jsou navíc docela jednoduše a levně řešitelné. V rodině jezdí jedno stilo kombi 1,8 benzín předělané na LPG, zatím najelo bez problémů 130 tisíc a celkově má natočeno necelých 300 tisíc. Jediná věc která se řešila byla výměna spojky při cca 250 tisích km.

Myslím, že až tak omezenej nejsem, jen to byl názor na auto neauto, kterej je jasný,že urazí každýho fiaťáka. Taky by se mi nelíbilo, kdyby mi někdo pomlouval moje značky

respond
kralici79
number of posts43
date of registration16.01.2013
Wednesday 20.03.2013 11:58, Ale vo tom to je.
Když pominu Benzíňáka,který je tady na tom fóru omylem, je jasné že se najde i někdo se špatnou zkušenností. Já to kvituji s povděkem a předesílám,že pokud bych se rozhodoval o koupi tohoto vozu, rád si udělám názor sám a nepotřebuji slyšet nadávky na tu či onu reakci. Vlastnil jsem předchůdce Fiat Marea 1,9JTD . Je pravdou,že motor byl dostatečný a spolehlivost naprosto v pořádku. Pokud překousnete problémy s elektroinstalací a občasné nedokonalosti ve zpracování, nebude to špatná volba. Dokáže to být ale opravdu otravné. Jen je třeba dbát zásad při kupování ojetiny. Ovšem ani to vám nic nezaručí, ani u jiných značek.
respond
benzinak
number of posts14
date of registration18.11.2009
Wednesday 20.03.2013 11:58, RE:benzinak / Stilo
tomaskrtek posted by:
benzinak posted by:
tomaskrtek posted by:
benzinak posted by:
lmyslivec posted by:
Proč se vyjadřuješ k nečemu o čem nemáš páru troubo!!!Mám stilo 1,9JTD 85kw, 6 let a najel na něm cca 130 000km ted má 240 000km,auto má svý mouchy v elektronice(svítí air-bag, kontrolky žárovek,vrzání palubky-bouchání poáhá a spostu jiných)ale nic zásadního.
Jo o naftě páru nemám taky troubo, ale nemyslím si že stilo bude o kus lepší než punto a nejde jenom o motor ale zpracování a použitou techniku, to bouchání, vrzání a spoustu jiných? To není auto a sorry, že jsem ti urazil tvoji značku, ale zkus se svízt v něčem jiným
jdi do prdele s takovýmhle přístupem a hláškama. na co si tu hraješ? řekl bych že mám asi tak 10x lepší a dražší auto než ty a nedovolil bych si někoho takhle urážet. jsi ubožák.
Co machruješ s nějakým lepším a dražším autem šuline, ikdybych měl odrážedlo tak jsem přesto jel s fiatem kterej byl katastrofální ve všech směrech a tak to tady píšu, jestli to někoho urazilo je to jeho problém
zanedbaný může být každý auto, to už záleží jen na jeho majiteli. ale na základě pár kilometrů v takovým autě šmahem odsoudit celou značku svědčí o chudobě ducha, nedostatku zdravého-či spíše jakéhokoliv-rozumu a nedostatku soudnosti. být na tvém místě tak prodám počítač, zalezu někam do salaše k ovcím, a nevylejzám jak je rok dlouhej. a Gablenze vezmi s sebou, ju?!

Právě, že stačilo těch pár km abych si udělal názor a psal jsem o puntu a ,že nevěřím ani tomu , žeby stillo o kus lepší ikdyž jsem s ním nejel a o celé značce fiat jsem nic nepsal. Už dávám inzerát na pc a a jdu se zahrabat ať se můžete tady kochat fiatama bez negativních zkušeností

respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.