0
back
 

diskuze k tématu: Mercedes-Benz CLS 400d 4Matic: Když nerozhoduje mozek

category of topic classification: německá vozidla
TomasB
number of posts401
date of registration11.02.2019
Thursday 26.12.2019 16:55, Málo komentářů, málo zkušeností.
Koukám, že k novým Mercedesům s motorem 400d tady toho je naprosté minimum. A přitom to je naprosto fantastický motor. Jede parádně a při tom má velmi nízkou spotřebu. Mám E400d T-modell 5. měsíc, najeto 23.000km a to auto miluji. Před koupí jsem porovnával s pětkovým BMW a Mercedes naprosto jasně zvítězil. Obě auta jsem měl půjčená na 4 dny, s oběma jsem najel v rámci testování kolem 800km. Rozhodnutí bylo celkem jednoznačné. Mercedes dnes nemá konkurenta, za mě absolutní špička. Povedlo se jim BMW sesadit z trůnu. A to jsem původně o Mercedesu nechtěl ani slyšet a už jsem chtěl udělat objednávku na BMW. Dneska jsem rád, že jsem se nechal ukecat a nakonec se do toho salonu Mercedesu zajel podívat. A tam už mi doslova nacpali auto na otestování. Po první asi hodině jsem přemýšlel, že jim to odvezu zpátky a nenechám si to ty 4 dny. Vysloveně mě sralo, že jsem řadu věcí nedokázal najít a nevěděl jak ovládat. Hledal jsem totiž na špatných místech. Mercedes je jiný, dělá věci jinak. A pořád tam byl jakýsi odstup a preference BMW. Nicméně jsem dojel domů, dal si kafe a pak si řekl, že když už ten krám mám doma, tak to ještě půjdu zkusit. Nejen, že jsem nakonec všechno postupně objevil, ale přišel jsem tomu i na chuť a nakonec se mi to tak líbilo, že jsem po těch 4 dnech věděl, že vezmu Mercedes. Hned po vrácení auto jsem objednal.
V lednu půjdu už na první servis na 25tkm. A nejen, že výběru nelituji, ale vyloženě si to auto užívám. Nešetřil jsem a tak má ten můj konkrétní kus velmi bohatou výbavu a chybí už jen totální kraviny typu dávkovač vůně. A po těch 25tkm není nic, co bych řekl, že byla blbost objednávat a na druhou stranu, lituji, že jsem si nepřiplatil automatické dovírání dveří. V době objednávání mi to přišlo jako blbost, naprostý nesmysl, ale často se stává, že nedostatečně bouchnu dveřmi a hlavně spolucestující. Tohle by s tím dovíráním odpadlo. Cenově to bylo řádově nějakých 10 tis. a dneska už vím, že to blbost není a příští auto to mít bude, stejně jako naprosto nutně musí být nezávislé topení, elektricky sklopné tažné, a řada dalších nutností, bez kterých už auto nikdy nechci.
A že to nemám jen na parádu, ale kombi fakt k něčemu je, demonstruje i toto video:
https://www.youtube.com/watch?v=CcHdOWOr_js
respond
kristian2
number of posts273
date of registration31.03.2015
Thursday 26.12.2019 21:22, RE: Málo komentářů, málo zkušeností.
citation:
reakce na: TomasB, 26.12.2019 16:55 (Koukám, že k novým Mercedesům ...)


respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.