0
back
 

diskuze k tématu: Rover 200/400 – Šlechtic z Britských ostrovů

category of topic classification: poradna, servisní náklady, technické dotazy, anglická vozidla, anglická vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 07:13,
Celkom dobra recenzia, hodilo by sa porovnanie s Octaviou a Benz C
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 08:34, Jojo
Roveru je skoda, byla to dobra auta, zvlast 200. Kdyz se to tu v 96 objevilo, nemelo to konkurenta.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 10:54, RE: Jojo
David posted by:
Roveru je skoda, byla to dobra auta, zvlast 200. Kdyz se to tu v 96 objevilo, nemelo to konkurenta.
Taky jsem nad Roverem uronil slzu.......moc se mě líbí Rover 75 za takové peníze se auto s tak nádherným interiérem nesežene.Rover se přesně trefil do mého stylu....často béžový interiér a dřevěné dekorace.
Ovšem tady na jižní moravě je problém zaparkovat před barák Focuse natožpak Rover 75.......ten by mě tu dlouho krásný nevydržel (
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 10:55, RE: Jojo
David posted by:
Roveru je skoda, byla to dobra auta, zvlast 200. Kdyz se to tu v 96 objevilo, nemelo to konkurenta.
Skoda znacky Uslechtila auta se vyrabi pouze v evrope a par i v USA. A je nestesti, kdyz nejaka znacka zanikne. Presne nevim, proc Rover skoncil. Myslim si ale, ze v anglii rozhodne neuvolnil misto pro plevelne znacky od koreicu a nekterych japonskych vyrobcu (nerikam ze vsech japoncu - Mazda, Honda - budiz slava)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 11:00, RE: Jojo
Passat posted by:
Taky jsem nad Roverem uronil slzu.......moc se mě líbí Rover 75 za takové peníze se auto s tak nádherným interiérem nesežene.Rover se přesně trefil do mého stylu....často béžový interiér a dřevěné dekorace.
Ovšem tady na jižní moravě je problém zaparkovat před barák Focuse natožpak Rover 75.......ten by mě tu dlouho krásný nevydržel (
Fakt? Zavistivci by to ojeli korunou? Pravda, ze rover mel interiery nadherny, jak pise Q7 uslechtilost, kterou najdes jenom u nekterych evropskych aut, i americkych:) S tema korejcema taky fakt. Nevidel jsem moc japoncu a korecu, kteri by davali do auta drevo s kuzi a treba osmivalec...tam znaj jen 4 valec, popr. Mazda vankel - vsichni jak je to super jak je na spici, pritom je to srac, protoze vydrzi 100.000km a klekne, navic je to prezity. Rusove to v 60. letech davali do policejnich zigulu:) a to mam overeny ze to je pravda, neni to klep.
Jinak palubni desky Britove umeli. Jako Audy ci BMW nebo drazsi verze VW (nesmite brat zaklady, vzdyt treba obycejna fabia clasic vypada uplne jinak nez elegance, a to v eleganci je material calouneni totozny s audi A4, kdezto v klasicu je odpad)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 11:00, Koupě ROVERu
Výborně napsaný článek, který uvádí většinu mýtů o těchto krásných anglických autech na pravou míru. Jen doplním, že ani ROVER 75 už nemá s Hondou vůbec nic společného, vznikal za spolupráce a podpory BMW, ale jako zcela autonomní britský vůz. To sem ale teď nepatří.

Naopak je potřeba dodat, že strach z absence autorizovaného servisu, cen náhradních dílů a krach automobilky ROVER obecně srazily cenu těchto vozů u nás velmi nízko. Faktem ale zůstává, že servis se třeba s Felicií srovnávat nedá (stejně jako kvalita, výkon a jízdní vlastnosti). ROVER potřebuje svou péči a často se tak stává, že auta se dostávají do rukou lidí, kteří si toto neuvědomují a vozy končí v žalostném stavu s řadou drahých poruch.

Pokud tedy padl tazateli ROVER do oka zejména pro svou nízkou cenu, doporučuji poohlédnout se jinde. ROVERy patří mezi velmi kvalitní a výjimečné vozy, u kterých ale i základní servis žádá své. Jinak koupě ROVERu je pro většinu lidí skoro srdeční záležitostí a pokud je to také případ tazatele, radím sáhnout po silnější verzi 1.4 16V (76 kW) - nebudete litovat.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 11:23, RE: Koupě ROVERu
AnderN posted by:
Výborně napsaný článek, který uvádí většinu mýtů o těchto krásných anglických autech na pravou míru. Jen doplním, že ani ROVER 75 už nemá s Hondou vůbec nic společného, vznikal za spolupráce a podpory BMW, ale jako zcela autonomní britský vůz. To sem ale teď nepatří.

Naopak je potřeba dodat, že strach z absence autorizovaného servisu, cen náhradních dílů a krach automobilky ROVER obecně srazily cenu těchto vozů u nás velmi nízko. Faktem ale zůstává, že servis se třeba s Felicií srovnávat nedá (...
Jo, jo přesně tak. Pokud se vám líbí Rover, protože je levný nechte si zajít chuť. Budete pak překvapen relativně drahými díly (myslím vzhledem k pořizovací ceně ojetého Rovera). Jinak doporučuji Rover 200 1,6 82 kw. Nedávno jsem bohužel přišel o svého Rovera 25 a opravdu jsem to obrečel. Teď jezdím ve Focusu II, ale prostě Rover byl Rover. Kdo v něm nejel nepochopí. Už šetřím na MG-ZR. Zdravím Anderna a všechny z Rover clubu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 11:30, RE: Koupě ROVERu
AnderN posted by:
Výborně napsaný článek, který uvádí většinu mýtů o těchto krásných anglických autech na pravou míru. Jen doplním, že ani ROVER 75 už nemá s Hondou vůbec nic společného, vznikal za spolupráce a podpory BMW, ale jako zcela autonomní britský vůz. To sem ale teď nepatří.

Naopak je potřeba dodat, že strach z absence autorizovaného servisu, cen náhradních dílů a krach automobilky ROVER obecně srazily cenu těchto vozů u nás velmi nízko. Faktem ale zůstává, že servis se třeba s Felicií srovnávat nedá (...
Díky za pochvalu. Však jsem také na vaše stránky o Roverech zabrousil. Osobně se mi moc líbí 200 a 600. Také si myslím, že motory série K musí být na jízdu naprosto úžasné, vzhledem k jejich výkonu a charkteristice. Málokterá 1,4 má přes 100 koní.)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 11:38, RE: Koupě ROVERu
Jan Kos - tipcars.com posted by:
Díky za pochvalu. Však jsem také na vaše stránky o Roverech zabrousil. Osobně se mi moc líbí 200 a 600. Také si myslím, že motory série K musí být na jízdu naprosto úžasné, vzhledem k jejich výkonu a charkteristice. Málokterá 1,4 má přes 100 koní.)
treba ve Fabii:)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 11:40, turbo
Som pocul ze do niektoreho z tychto roverov sa montoval nejaky preplnovany2 liter - vraj to bola dost raketa....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 12:03, RE: Jojo
Passat posted by:
Taky jsem nad Roverem uronil slzu.......moc se mě líbí Rover 75 za takové peníze se auto s tak nádherným interiérem nesežene.Rover se přesně trefil do mého stylu....často béžový interiér a dřevěné dekorace.
Ovšem tady na jižní moravě je problém zaparkovat před barák Focuse natožpak Rover 75.......ten by mě tu dlouho krásný nevydržel (
Mám 200 koupenou jako ojetinu ,ale super .Mám ho čtvrtý rok bez problému .Opravdu se stal domácím miláčkem a manželka ho má raděj než mne.Čau a pokud někdo víte o nějaké Rover srazu napište.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 12:06, RE: Koupě ROVERu
David posted by:
treba ve Fabii:)
Opravdu super porovnání, akorát Rover ho měl v základu již v roce 1995 a u Fabky ho nabízej jako vrchol techniky teď. Navíc ten ve Fabce prd vydrží, žere olej a musíte ho točit jak pilu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 12:09, RE: turbo
bubu posted by:
Som pocul ze do niektoreho z tychto roverov sa montoval nejaky preplnovany2 liter - vraj to bola dost raketa....
Rover vyráběl 620ti od roku 1995 - 1999. Byl to doulitr v turbu a měl 200 koníků. Super kára, kterou koupíte do 100.000,- Jediná nevýhoda jsou slabé brzdy.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 12:46, RE: Koupě ROVERu
HansG posted by:
Opravdu super porovnání, akorát Rover ho měl v základu již v roce 1995 a u Fabky ho nabízej jako vrchol techniky teď. Navíc ten ve Fabce prd vydrží, žere olej a musíte ho točit jak pilu.
Fabie ho mela hned na zacatku prodikce v roce 1999,m to za prve, jinak ten motor je starsi, uz ho mel golf 5 ihned na zacatku vyroby v roce 1997. To ze zere olej jsem neslysel.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 12:46, RE: Koupě ROVERu
David posted by:
Fabie ho mela hned na zacatku prodikce v roce 1999,m to za prve, jinak ten motor je starsi, uz ho mel golf 5 ihned na zacatku vyroby v roce 1997. To ze zere olej jsem neslysel.
golf čtyřka, samozrejme, cumim na golfa 5 a pisu 5:)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 13:26, RE: Jojo
Zdeněk posted by:
Mám 200 koupenou jako ojetinu ,ale super .Mám ho čtvrtý rok bez problému .Opravdu se stal domácím miláčkem a manželka ho má raděj než mne.Čau a pokud někdo víte o nějaké Rover srazu napište.
Info o srazech se urcite objevi na strankach www.roverclub.cz.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 13:33, queribus
Vlastním Rover 600 skoro 9 let.Mám ujeto 175.000 km. Za tuto dobu jsem neměl jedinou motorickou poruchu, resp. jedinou poruchou na autě vůbec byl opakovaný problém se stahováním předního okénka. Pokud by automobilka byla vydržela, nikdy bych o žádném jiném autě ani do budoucna neuvažoval, protože i po těch 9 letech jsem se vším maximálně spokojen. Auto má právě všechno to potřebné, co má mít bez neužitečných zbytečností, kterými "oslňuje" řada druhotřídních automobilek. Nevím co vyplodí Čínané s tím Roewe, ale pokud půjdou ve stejném duchu jako Britové a bude se vyrábět v Evropě, může to být opět vítané zpestření trhu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 14:52, RE: queribus
anonym posted by:
Vlastním Rover 600 skoro 9 let.Mám ujeto 175.000 km. Za tuto dobu jsem neměl jedinou motorickou poruchu, resp. jedinou poruchou na autě vůbec byl opakovaný problém se stahováním předního okénka. Pokud by automobilka byla vydržela, nikdy bych o žádném jiném autě ani do budoucna neuvažoval, protože i po těch 9 letech jsem se vším maximálně spokojen. Auto má právě všechno to potřebné, co má mít bez neužitečných zbytečností, kterými "oslňuje" řada druhotřídních automobilek. Nevím co vyplodí Čínané s...
Já myslím, že číňané nevytvoří špatné auto. Mají veškeré výrobní linky od Rovera atd. Jenže pro mě bohužel duše těchto vozů již zemřela po opuštění Anglie. Jsem i docela rád, že jim Ford neprodal práva na značku Rover.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 17:56, RE: Koupě ROVERu
David posted by:
Fabie ho mela hned na zacatku prodikce v roce 1999,m to za prve, jinak ten motor je starsi, uz ho mel golf 5 ihned na zacatku vyroby v roce 1997. To ze zere olej jsem neslysel.
David, 1.4 16v 100PS olej žere. Sám poznám ľudí s týmto motorom a priznali to. Ďalšia nevýhoda že je krátko sprevodovaný= 100kmh-3000ot. min
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 15.03.2007 18:52, RE: turbo
HansG posted by:
Rover vyráběl 620ti od roku 1995 - 1999. Byl to doulitr v turbu a měl 200 koníků. Super kára, kterou koupíte do 100.000,- Jediná nevýhoda jsou slabé brzdy.
Jako hlavni nevyhodou 600vek Roveru vidim dost slabou vybavu. Bohuzel az do konce vyroby tedy 1998 nenabizela sestistovka automatickou klimatizaci nebo treba vyhrivani sedacek, coz jsou dost zakladni zalezitosti.
respond
1 2 3


update
you watch this topic

stop watching this topic

similar vehicles on offer:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.