0
back
 

diskuze k tématu: Pohodlné, prostorné a levné auto?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, japonská vozidla, německá vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 27.08.2009 07:01, rada
Krata
Tak pochybuji,že seženete tříleté auto které bude mít najeto do 50000km to je opravdu jednorožec a nebo stočený tachometr. Tříleté auto bude mít běžně kolem 100000-150000km. Ale pokud chcete v naší republice Vám tam klidně natočí 37000km a vy budete nad míru spokojen.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 27.08.2009 07:14, rada
U oktávek II pozor na turba jinak spolehlive.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 27.08.2009 11:44, rada
Možná by se dalo koupit nové Xsara Picasso 1,6 16v za nějakých 320,my ho máme a dám do zadu 3 sedačky,myslím,že 2 konfekční dospělí a 1 sedačka zaberou míň.Kufr je docela skladný, vnějšími rozměry se dá celkem snadno parkovat a jesli parkujete venku tak si ho nikdo nevšimne.Jenom ceny n.d. jsou na lidovou značku někdy trochu moc.Byla by to sice trošku stará ,ale voňavka-chvilku nemusíte řešit žédné závady....?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 27.08.2009 16:28, rada
Hlavně se nenechte zmást spolehlivostí Toyoty ap. To je hodně let tomu na zad co byla lepší jak konkurence. Pokud půjdete do vozu stáří max. 3 roky tak kupujte podle srdce, kvalita a spolehlivost prvních deseti nejprodávanějších značek je srovnatelná. Pro Vaše pohodlí pak zvolte servis v blízkosti vašeho bydliště a obloukem se vyhněte universálním rádobyservisům. Tak ať je to hlavně pro Vás to nejlepší auto na světě.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 27.08.2009 19:52, rada
za tedlech púodminek jedine galaxy, klidne i tu starsi - rok cca 2003 s benzinovym motorem 2,3 - spolehlivost uzasna, spotreba do deseti litru a cestovani pohodicka. urcite se najde nekdo v de kdo to mel jako druhy auto a nenajel vice jak 10 tis za rok
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 27.08.2009 20:38, rada
ak je zaujem o usporu na palive a stacil by priemerny batozinovy priestor pozrel by som sa po Honde FR-V: 5 (6) plnohodnotnych samostatnych sedadiel stoji za zvazenie
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 27.08.2009 21:07, rada
Máme v rodině vše zatím Avensis Combi 2005 2,0 D4D a bez potíží najeto 150 000km a Kia CEEd 1,4 benzin najeto 40 000km v kombiku oba vozy bez problémů ,ale Avensis pocitově lépe sedí lepší odezva na volantu u Kie moc přeposilované řízení a tvrdší sedačky místa vzadu zhruba stejně, Avensis podstatně
kvalitnější interier - měkčené plasty. Původně jsem chtěl i druhé auto Avensise jetého 2,2 ale neprošlo to prý raději nové ... to ženské nevysvětlíte...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 27.08.2009 21:10, rada
Oprava : nemáme vše máme pouze v jedné domácnosti zrovna dva nejčastěji zmiňované vozy
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 08:01, Zrovna včera
jsem viděl dlouho opomíjený auto na českých silnicích v bílé barvě.Jedná se o Škodu 1203 v plný výbavě a prostornou budkou.Sice není v naftě a nepatří mezi rakety,ale komfort cestování je úžasný a spotřeba je na hranice 10l/100km.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 08:17, RE: Zrovna včera
Kobyla posted by:
jsem viděl dlouho opomíjený auto na českých silnicích v bílé barvě.Jedná se o Škodu 1203 v plný výbavě a prostornou budkou.Sice není v naftě a nepatří mezi rakety,ale komfort cestování je úžasný a spotřeba je na hranice 10l/100km.
Jistá výhoda Š 1203 spočívá ve faktu, že při kontrole či opravách motoru nemusíte vůbec vystoupit z auta. Jinak je ale dvanácsettrojka designově dost out, nehledě na nabídku motorů, která je poměrně omezená (a jak správně píšete, nezahrnuje diesel). Osobně bych v tomto případě volil spíš Barkas, který je mnohem hezčí a podle mě i prostornější. Pokud by měl tazatel zájem o off-road, zde se nabízí výběr mezi značkami ARO a UAZ - a tady bude volba dost těžká!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 08:31, RE: Zrovna včera
Willy posted by:
Jistá výhoda Š 1203 spočívá ve faktu, že při kontrole či opravách motoru nemusíte vůbec vystoupit z auta. Jinak je ale dvanácsettrojka designově dost out, nehledě na nabídku motorů, která je poměrně omezená (a jak správně píšete, nezahrnuje diesel). Osobně bych v tomto případě volil spíš Barkas, který je mnohem hezčí a podle mě i prostornější. Pokud by měl tazatel zájem o off-road, zde se nabízí výběr mezi značkami ARO a UAZ - a tady bude volba dost těžká!
Ne Barkas, ale Varťas v kombajnu s fofrklackem na podlaze. Ty poslední faceliftovaný modely byly úžasný! Úžasnej prostor, velikej kufr, akcelerace slušná. Bez koroze, levný náhradní díly, aleternativní palivo, to žádný z nabízených aut tipcars nemá!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 08:55, Nmíchjte kategorie!
Cartman posted by:
Ne Barkas, ale Varťas v kombajnu s fofrklackem na podlaze. Ty poslední faceliftovaný modely byly úžasný! Úžasnej prostor, velikej kufr, akcelerace slušná. Bez koroze, levný náhradní díly, aleternativní palivo, to žádný z nabízených aut tipcars nemá!
Varťas je normální rodinné kombi střední třídy, zatímco Š1203 a Barkas jsou MPVčka!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 10:19, RE: Nmíchjte kategorie!
Willy321 posted by:
Varťas je normální rodinné kombi střední třídy, zatímco Š1203 a Barkas jsou MPVčka!
Tato doporučení nemůžete myslet vážně! Pán chce rodinné auto, ne dováku. To mu rovnou předhazujte ŽUK nebo Avii Furgon. Mám jiný typ: Zastava 1100 je skutečně dobrý rodinný automobil, splňující řadu požadavků na vůz této kategorie: http://www.zastava.cz/svet_motoru.htm
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 10:36, RE: Nmíchjte kategorie!
Muroň posted by:
Tato doporučení nemůžete myslet vážně! Pán chce rodinné auto, ne dováku. To mu rovnou předhazujte ŽUK nebo Avii Furgon. Mám jiný typ: Zastava 1100 je skutečně dobrý rodinný automobil, splňující řadu požadavků na vůz této kategorie: http://www.zastava.cz/svet_motoru.htm
Přesně tak, Š1203 a Barkas jsou pro pisatele zbytečně veliká, předimenzovaná a jejich možnosti, vzhledem k jeho očekávání, nevyužije. Nicméně, já si stojím za tím varťasem, když ne v kombi, tak v sedanu. Kufr má taky velikej, v pohodě se mu tam vyspí děti i s manželkou.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 10:50, Provozní náklady
Vážený pane,
velmi se mi líbila poznámka pana redaktora o vzrůstajících nárocích na kulturu cestování. Z toho plyne, že pokud máte dostatečný příjem, můžete si dovolit dodržet "standard" kultury cestování a pořiďte si pravé MPV typu Galaxy, Alhambra, Espace apod. Zde bude všech pět cestujících plně uspokojeno a zbyde vám ještě hodně místa v kufru. Všechna menší pseudoMPV typu Zafira, C-Max vám toto prostě nenabídnou. Mám poměrně bohatou zkušenost se Zafirou, C-Maxem a nyní vlastním Ford Galaxy.
Shrnu to takhle: Ve svých letech jsem klidným řidičem, mám za sebou zhruba 3/4 mil km bez nehody.
Provozní náklady na Galaxy prostě jsou vyšší a vyžaduje zvýšenou péči oproti všem ostatním autům, která jsem užíval. Především nápravy a pneu jsou enormě zatěžovány a poznáte to už například po 2000 km velmi svižné jízdy, kterou jsem musel absolvovat.
Motor je však poměrně jednoduchý a při správném zacházení a údržbě (poctivě do každé třetí nádrže přidávám čistící aditiva) vám PD vydrží 500.000 km.
Převodovka: Po 220.000 km se mi začaly "ozývat" dva synchrony. Není to nic tragického, musí se řadit pomaleji, ale stále jak říkám "dvěma prsty". (ve třech Zafirách (2 v rodině), které nemají najeto ani 200.000 km je kulisa řazení doslova otřesná)
Karosérie: Po 8 letech bez poskvrnky a nerezne ani na místech, kde se kamínky dostaly až na "základ".
O inte a exteriéru si přečtěte v příslušných recenzích.
Zkrátka doporučuji sladtit vaše nároky s vašimi příjmy. Provoz velkého MPV zkátka něco stojí a nesmí vám být líto přidat ročně 8-10tis nad rámec běžné údržby a to nepočítám ty opravované škrábance při parkování apod. Přidejte k tomu pojistku, vyšší spotřebu apod.
Spousta lidí si pořídí "velký luxusní bourák" a když "odrbe" údrbu, protože teď na to nemám a to počká, se jim jejich drahý miláček fatálně položí. A potom nadávají na značku, na prodejce, ale jenom ne sobě a svojí nadutosti.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 11:41, RE: Nmíchjte kategorie!
Cartman posted by:
Přesně tak, Š1203 a Barkas jsou pro pisatele zbytečně veliká, předimenzovaná a jejich možnosti, vzhledem k jeho očekávání, nevyužije. Nicméně, já si stojím za tím varťasem, když ne v kombi, tak v sedanu. Kufr má taky velikej, v pohodě se mu tam vyspí děti i s manželkou.
Souhlasím - jenže to nesplňuje požadavek tazatele na stáří vozu. Zato Zastava 101 může být i nová - prodává se jako Skala 55 (http://zastava-automobili.com/sr/proizvodi/skala/skala.htm) za (v přepočtu) 105tis. Kč. Na přihlášení ať se pán poptá zdejších odborníku.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 11:44, Kia Carens
Ja bych doporucoval tazateli vzit v uvahu i jednoho korejce - Kiu Carens. Je fakt ze se nemusi libit kazdemu, je taky fakt ze to je jen korejec. Nadruhou stranu dostanete za sve penize vetsinu toho co od auta zadate. Motory 2.0 CRDi se jevi zatim dostatecne spolehlive - objevuji se v mnoha modelech automobilu Hyundai a Kia. Doporucuji najit si k tomuto autu recenzi i zde na Tipcars.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 12:53, RE: Nmíchjte kategorie!
Cartman posted by:
Přesně tak, Š1203 a Barkas jsou pro pisatele zbytečně veliká, předimenzovaná a jejich možnosti, vzhledem k jeho očekávání, nevyužije. Nicméně, já si stojím za tím varťasem, když ne v kombi, tak v sedanu. Kufr má taky velikej, v pohodě se mu tam vyspí děti i s manželkou.
Dobře, ale Wartburg nemá ani v nejvyšší výbavě trojblik!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 12:56, RE: Nmíchjte kategorie!
Muroň posted by:
Souhlasím - jenže to nesplňuje požadavek tazatele na stáří vozu. Zato Zastava 101 může být i nová - prodává se jako Skala 55 (http://zastava-automobili.com/sr/proizvodi/skala/skala.htm) za (v přepočtu) 105tis. Kč. Na přihlášení ať se pán poptá zdejších odborníku.
Zastavu ne. Jedině Moskvič, ten projede i vydrží všechno! Nebo Volha, ale to už je opravdu luxus třída.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 28.08.2009 13:19, RE: Kia Carens
Mazel posted by:
Ja bych doporucoval tazateli vzit v uvahu i jednoho korejce - Kiu Carens. Je fakt ze se nemusi libit kazdemu, je taky fakt ze to je jen korejec. Nadruhou stranu dostanete za sve penize vetsinu toho co od auta zadate. Motory 2.0 CRDi se jevi zatim dostatecne spolehlive - objevuji se v mnoha modelech automobilu Hyundai a Kia. Doporucuji najit si k tomuto autu recenzi i zde na Tipcars.
S Carens bych byl opatrný. Jedná se o značně problematický vůz z hlediska spolehlivosti. V tomto ohledu se výrobci automobil vůbec nepovedl. Statisticky se Kia Carens pohybuje na chvostu tabulek TÜV.
respond
  1 ... 3 4 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.