0
back
 

diskuze k tématu: Volkswagen Bora 1.9 TDI - slouží i při 265 tis. km

category of topic classification: německá vozidla
Paul
number of posts773
date of registration07.11.2008
Wednesday 11.12.2013 08:16, propracovanější oktávka
S Borou s 1,9 TDI PD jsem se něco najezdil, stejně tak s oktávkou 1,9 TDI 81 kW, takže můžu říct, že ač obě auta stojí na stejném podvozku, jsou zde výrazné rozdíly. Bora, i přes PD je tišší a pohodlnější. Myslím, že nemá tak tuhé tlumiče, ale díky karoserii ve verzi sedan znatelně tužší karoserii. Palubovka se mi víc líbí v Octavii (pochopitelně ve verzi Elegance), u Bory oceňuji její natočení směrem k řidiči jako u BMW a modré podsvícení. Líbí se mi i velurové potahy. Ne že by ty v Oktávce nevydržely, ale v Boře působí velmi hodnotně, sedadla jsou trochu měkčí a za chladu míň studí. Prostě Bora je podle mně asi nejpovedenější auto, co na této platformě vzniklo. Škoda menšího rozšíření kvůli vysoké ceně a u nás málo oblíbené karoserii sedan (v této cenové a třídní kategorii). Kombi už není tak elegantní. Myslím, že pisatel vybral dobře a pokud km sedí a někdo v motoru a haldexu pravidelně měnil olej, tak ještě dost pojezdí. Co je trochu u Bory zklamáním, že při větším stáří dokáží prohnít přední blatníky, asi je to výsadou kusů před modernizací, viděl jsem to totiž i u Golfu. Nástupce Jetta pro mně bylo velké zklamání. Ovšem současně vyráběná se mi naopak velmi zamlouvá.
respond
eTeflon
number of posts173
date of registration04.11.2008
Wednesday 11.12.2013 11:52, Spolehlivost
Jenom bych chtěl doplnit, že kolega má VW Boru v Autoškole, sice 1,9SDi, ale auto má najeto 470tkm a z toho 200tkm jako autoškola, na autě je původní motor, převodovka spojka atd, jediné co se mění je olej, brzdy a gumy. Dokonce ani rozvody neměnil nikdo! A auto dostává nehoráznou čočku, což se v autoškole předpokládá. A auto jezdí jezdí jezdí... zima nezima, staruje, spotřeba 6L ve městě, 4,5 mimo. Občas se nestačím divit, co to auto vydrží....
respond
A4
number of posts134
date of registration09.05.2007
Wednesday 11.12.2013 14:15, RE: Spolehlivost
eTeflon posted by:
Jenom bych chtěl doplnit, že kolega má VW Boru v Autoškole, sice 1,9SDi, ale auto má najeto 470tkm a z toho 200tkm jako autoškola, na autě je původní motor, převodovka spojka atd, jediné co se mění je olej, brzdy a gumy. Dokonce ani rozvody neměnil nikdo! A auto dostává nehoráznou čočku, což se v autoškole předpokládá. A auto jezdí jezdí jezdí... zima nezima, staruje, spotřeba 6L ve městě, 4,5 mimo. Občas se nestačím divit, co to auto vydrží....


Jseš si jistej těma původníma rozvodama..?
respond
Pepe
number of posts1133
date of registration09.05.2007
Wednesday 11.12.2013 16:25, RE: Spolehlivost
A4 posted by:
eTeflon posted by:
Jenom bych chtěl doplnit, že kolega má VW Boru v Autoškole, sice 1,9SDi, ale auto má najeto 470tkm a z toho 200tkm jako autoškola, na autě je původní motor, převodovka spojka atd, jediné co se mění je olej, brzdy a gumy. Dokonce ani rozvody neměnil nikdo! A auto dostává nehoráznou čočku, což se v autoškole předpokládá. A auto jezdí jezdí jezdí... zima nezima, staruje, spotřeba 6L ve městě, 4,5 mimo. Občas se nestačím divit, co to auto vydrží....
Jseš si jistej těma původníma rozvodama..?


Proč se hrabat v něčem, co funguje, ne?
respond
david1983
number of posts42
date of registration19.04.2013
Friday 10.01.2014 21:34, RE: Spolehlivost
A4 posted by:
eTeflon posted by:
Jenom bych chtěl doplnit, že kolega má VW Boru v Autoškole, sice 1,9SDi, ale auto má najeto 470tkm a z toho 200tkm jako autoškola, na autě je původní motor, převodovka spojka atd, jediné co se mění je olej, brzdy a gumy. Dokonce ani rozvody neměnil nikdo! A auto dostává nehoráznou čočku, což se v autoškole předpokládá. A auto jezdí jezdí jezdí... zima nezima, staruje, spotřeba 6L ve městě, 4,5 mimo. Občas se nestačím divit, co to auto vydrží....
Jseš si jistej těma původníma rozvodama..?
Taky mě to trklo, dle mě pěkná blbost.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.