0
back
 

diskuze k tématu: Golf IV vs. Focus - který koupit?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, německá vozidla, americká vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 09.09.2008 19:42, No tak jenom ze slušnosti :-)
Obě auta jsou velice populární a i po letech poměrně moderní. Když Golf, tak s motorem 1,8 T (nebo rovnou Gti), když Focus, tak po dodatečných protikorozních opatřeních a nejlépe rovnou II. generaci s 1,6. Jinak panu tazateli jakožto bezdětnému mladému člověku doporučuji cca 5 min. hledání na zdejším serveru nebo 1 min. v Google a informací získá nepřeberně (klubové stránky to jistí).
PS: Už se těším na další článek (PECKU!), který vyjde zítra a bude se týkat auta zahaleného aurou tajemna a nebezpečí. Z vysokooktanového závoje vystrčí růžky Škoda Fabia 1,4 Mpi. Nemám slov a asi nedospím.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 09.09.2008 20:22, RE: No tak jenom ze slušnosti :-)
i posted by:
Obě auta jsou velice populární a i po letech poměrně moderní. Když Golf, tak s motorem 1,8 T (nebo rovnou Gti), když Focus, tak po dodatečných protikorozních opatřeních a nejlépe rovnou II. generaci s 1,6. Jinak panu tazateli jakožto bezdětnému mladému člověku doporučuji cca 5 min. hledání na zdejším serveru nebo 1 min. v Google a informací získá nepřeberně (klubové stránky to jistí).
PS: Už se těším na další článek (PECKU!), který vyjde zítra a bude se týkat auta zahaleného aurou tajemna a neb...
Fakt bomba komentář s těma vystrčenýma růžkama......
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 09.09.2008 22:13, Když se někdo ptá na motor 1.6
proč do toho odborník motá váhy vzduch u TDI ? Ví ten člověk o čem vůbec píše ?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 09.09.2008 22:56, RE: tato poradna už mi připadá následovně:
anonym posted by:
hlavně bych vybíral podle toho, jestli má nebo nemá křídlo - zelená bez křídla je sice ekologičtější, zato modrá s křídlem jede o 1.258488Km/hod rychleji a přitom má spotřebu vyšší jenom o 0,0005842 litru.

no a úplně nejlepší je (copyright Osel) stříbrná f tédéíčku na hlínách a s křídlem
Ta modrá s křídlem jede NIKOLI rychleji, ale pomaleji (a spotřebu vyšší opravdu má).
Zdraví Kylie
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 09.09.2008 22:58, Rozhodnuto
Já bych si mezi golfem a Focusem vybrala Mazdu 3. To není hloupý vtip, ale fakt. Z obou si bere to lepší, má "focusovsky" výborné jízdní vlastnosti a je výrazně spolehlivější, než její evropští (ne)konkurenti.
Kylie
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 01:40, RE: Tato recenze je zajíměvější než ta výše uvedená
anonym posted by:
Dobrý den, mám doma vůz značky Trabant 601S sedan, je to opravdu dokonalý vůz s perfektními jízdními vlastnostmi. Jeho obutí 145/80/13 sedí jak přibyté. A volant má vůli pouhé čtvrt otáčky. Má perfektní akceleraci a z nuly na 100 zrychlí už za 24 sekund. Maximální rychlost kulminuje nad hranicí 105 km/h. Jeho dokonalý kroutící moment 51 N.m. při 2750 ot./min. udává výkon plných 26 koní. Spotřeba se pohybuje od 5 do 10 litrů na 100 km (záleží na stylu jízdy). Jezdím na technický benzín, který mám...
To je pěkná recenze! Ale Onkel Wolfgang (chudák skoro celý život prožil v NDR) mi o Trabantech vyprávěl a bývala to VELKÁ vzácnost. Když se s Tante Inge vzali, o vůz zažádali a již za šest let ho dostali. I pečovali o něj a pečovali, miminko si pořídili, čas běžel a oni o svého tráboše stále pěkně pečovali i nadšel čas a další holčičku Sabine si pořídili (a tak o další nový model Trabant zažádati mohli).
A to NENÍ pohádka, tak to opravdu bylo (Brrrrr).
Kylie
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 10:01, RE: tato poradna už mi připadá následovně:
anonym posted by:
Ta modrá s křídlem jede NIKOLI rychleji, ale pomaleji (a spotřebu vyšší opravdu má).
Zdraví Kylie
no Kylie, máš částečně pravdu. Ano jede pomaleji, ale to jenom v případě, že má pod kapotou poslední výkřik na poli benzinových nepřeplňovaných motorů - 1.4MPI s famózními 59Kw.
Ale v případě kombinace TDI+křídlo+modrá barva je více než rovným soupeřem i pro stříbrnou Octávku v tédéí s křídlem. Ta je však samozřejmě na hlínách a díky tomu vítězí!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 10:15, RE: Tato recenze je zajíměvější než ta výše uvedená
anonym posted by:
To je pěkná recenze! Ale Onkel Wolfgang (chudák skoro celý život prožil v NDR) mi o Trabantech vyprávěl a bývala to VELKÁ vzácnost. Když se s Tante Inge vzali, o vůz zažádali a již za šest let ho dostali. I pečovali o něj a pečovali, miminko si pořídili, čas běžel a oni o svého tráboše stále pěkně pečovali i nadšel čas a další holčičku Sabine si pořídili (a tak o další nový model Trabant zažádati mohli).
A to NENÍ pohádka, tak to opravdu bylo (Brrrrr).
Kylie
Děkuji tak váženému člověku jako je paní Kylie za poklonu na mou recenzi. Ano tak to s Trabanty v NDR opravdu bylo.
Petr
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 13:50, Viva Octavia!
A proč se v česku vlastně vůbec prodávají jiné vozy než Octavia, když jse stejně ve všem nejlepší?
Nebylo by lepší se vrátit před listopad ´89 a mít v nabídce zase jen jedno auto ve 4 odstínech (když už je nejlepší na světě?) Není to teď pro ty ubohé nakupující příliš komplikované?
Kylie
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 13:52, RE: Tato recenze je zajíměvější než ta výše uvedená
anonym posted by:
Děkuji tak váženému člověku jako je paní Kylie za poklonu na mou recenzi. Ano tak to s Trabanty v NDR opravdu bylo.
Petr
Děkuji Petře za takovou poklonu za má slova (je to mnohem mnohem mnohem příjemnější, než ta kr. a .., s kterými se tu také občas setkávám).
Pěkný den, a i když s Trabanty byla legrace, ať už se takové časy nikdy nevrátí
Kylie
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 15:06, RE: Tato recenze je zajíměvější než ta výše uvedená
anonym posted by:
Děkuji Petře za takovou poklonu za má slova (je to mnohem mnohem mnohem příjemnější, než ta kr. a .., s kterými se tu také občas setkávám).
Pěkný den, a i když s Trabanty byla legrace, ať už se takové časy nikdy nevrátí
Kylie
No to doufám že se nevrátí .
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 15:31, RE: Diskuze
anonym posted by:
Verze Trend se vyznačuje tužším odpružením, anatomičtějšími předními sedadly a kratšími převody. Převody u verze Trend se rovnají verzím ST RS.
Jo o těch sedadlech vím, pružiny tužší ale nejspíš nejsou, prý jen zkrácené o 15 mm, ale co ty převody? Nějaký důkaz? Standartní mají prý na 3. r.stupeň max. 147 km/h, tak by to chtělo nějaké číslo Trendu do placu kde je ten rozdíl, např. při motoru 1.6/1.8/2.0.
U ST,RS těžko soudit, tam už je to zavádějící tím vyšším výkonem.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 18:33, RE: Proč zase Golf vs. Focus?
anonym posted by:
treba by me zajimalo, proč nenanpišou nic o opel astra bertone na ktery jsem se také ptal
Astra Bertone, mít hezčí interiér - palubku, tak už ji mám....dokonalé auto za pakatel
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 18:34, RE: tato poradna už mi připadá následovně:
anonym posted by:
Kupte zelenou, protože je o 0,00001 % lepší, než modrá.

Zdraví Martin Vaculík, tč. PS Bohnice, automobilní pacient.
Zelená má v přírodě lepší jízdní vlastnosti, zapadá do okolí a je tišší.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 18:50, RE: tato poradna už mi připadá následovně:
anonym posted by:
no Kylie, máš částečně pravdu. Ano jede pomaleji, ale to jenom v případě, že má pod kapotou poslední výkřik na poli benzinových nepřeplňovaných motorů - 1.4MPI s famózními 59Kw.
Ale v případě kombinace TDI+křídlo+modrá barva je více než rovným soupeřem i pro stříbrnou Octávku v tédéí s křídlem. Ta je však samozřejmě na hlínách a díky tomu vítězí!
Ano v kombinaci s hi-tech motorem 1.4 MPi bych obří přítlačné křídlo vskutku doporučila (že bude pak mít maximálku o trochu nižší opravdu nehraje roli, protože tenhle motor je určen zřejmě tak pro důchodce po dosažení 75 let věku - a teď doufám, že jsem nikoho neurazila, protože já doufám, že až mi bude tolik, stále ještě budu schopná jezdit svižněji, než umožňuje tento (hrůza)motor)
Kylie
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 10.09.2008 20:40, RE: Proč zase Golf vs. Focus?
anonym posted by:
Páni redaktoři asi opravdu neznají jiná auta, než Golf/Octavia/Focus, protože znám spoustu lidí, co mělo jiné dotazy, které tady určitě nebyly. A jak vidím, ani nebudou. Na co ty články tady archivujete, když na tu samou věc odpovíte i po desáté... Opravdu nechápu. Dříve to byla docela dobrá poradna, ale v poslední době to je pořád dokola.
Neznají jiná auta, srovnávají pořád totéž!!! Již několikrát jsem psal dotaz týkající se Audi S6 s motorem 2,3 turbo. (Bývalé Audi 100.)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.09.2008 12:21, RE: Když se někdo ptá na motor 1.6
anonym posted by:
proč do toho odborník motá váhy vzduch u TDI ? Ví ten člověk o čem vůbec píše ?
Neví o čem píš!!! Nebýt tady těch hlášek v diskuzi považoval bych za ztrátu času číst ještě něco na Tipcarsu!!!
Ale diskuze jsou fakt někdy parádní!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.09.2008 12:23, RE: Proč zase Golf vs. Focus?
anonym posted by:
já sem zvědav, kdy tady bude něco napsáno o motorech D5, o které jsem psal už mnohokrát...
Nebude nikdy nic. Protože D5 není od VW. A odborníci Tipcarsu jiné značky ani neznají!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.09.2008 12:25, RE: Proč zase Golf vs. Focus?
anonym posted by:
já sem zvědav, kdy tady bude něco napsáno o motorech D5, o které jsem psal už mnohokrát...
Psal jsem také již opakovaně o recenze na Volva, ale zatím nic. Zkuste napsat na VW a máte jí tam hned zítra!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.09.2008 17:11, Mazda 3
hele co tu řešíte? Kylie povídala, že nejlepší je Macda 3 s motorem od citroenu ropáček 1.6 HDi a evidentně ví vo čem mluví!
Marťan - Martin
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.