0
back
 

diskuze k tématu: Volkswagen Golf 1.0 TSI - na operativní leasing

category of topic classification: německá vozidla
Tomas93
number of posts24
date of registration27.07.2017
Saturday 17.11.2018 09:06, Spotřeba
Zajímavá spotřeba. Mám zkušenost s 1.2TSI, které dostává denně 200km z toho polovina po dálnici a polovina okreska. Na dálnici bez tempomatu. Nicméně spotřeba málokdy přeleze 6 litrů. K 6,5 to jde pouze v případě, kdy to jede většinu dálnice kolem 150km/h, což je něco kolem těch 3000 otáček.

S tímhle litrovým Golfem jsem jel jen předváděčku a ty sedačky jsou fakt perfektní, ale to postupné zvyšování ceny je peklo. Od roku 2013, kdy sedmička přišla na trh to při stejné výbavě a obdobné motorizaci vylezlo minimálně o 50 tisíc.

To s tím olejem je taky zajímavý poznatek. Prodejce v Seatu nám při výběru říkal, že v případě 1.0TSI by volil prodlouženou záruku, narozdíl od ostatních, protože s tím motorem nejsou zatím skoro žádné zkušenosti, takže díky za tuhle recenzi.
respond
mikhail
number of posts2
date of registration13.04.2016
Saturday 17.11.2018 13:57, RE: Spotřeba
citation:
reakce na: Tomas93, 17.11.2018 09:06 (Zajímavá spotřeba. Mám zkušeno ...)


Tak už mám auto déle než rok, najeto momentálně 30 tkm, zatím všechno v pořádku, nicméně dlouhodobá spotřeba 7,6 litru (na dálnici při 140 kmh na tempomatu průměr 6,9). Jezdím teda o něco svižněji, než průměr populace, ale auto je zase téměř vždy zatíženo pouze mnou.
Olej se měnil na garanční prohlídce a říkali, že už ho tam opět moc nebylo, tedy už 3 doplnění během 30 tkm. Upřímně, to až takový vliv na náklady při mém nájezdu nemá, ale pro někoho to může být podstatná informace.

Jinak ta cena zvláště u operativních leasingů, asi díky kombinaci zdražování pojištění, úroků od bank a samozřejmě ceně automobilu šla natolik nahoru, že se to dnes podle mých propočtů už velké většině lidí nemůže vyplatit.
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Saturday 17.11.2018 17:43, RE: RE: Spotřeba
citation:
reakce na: mikhail, 17.11.2018 13:57 (Tak už mám auto déle než rok, ...)


Je to tak počítal jsem to na firmu. Když koupíš žádanou komfiguraci vozu, oplatí se koupit a po pěti letech prodat. Navíc při operativním leasingu nemají problém vyúčtovat penále za jakékoliv byť mírné poškození interiéru...
respond
petrk
number of posts66
date of registration21.04.2018
Saturday 17.11.2018 18:30, RE: RE: Spotřeba
Obecně se dá říci, že při vlastnictví auta na delší dobu než 3 roky je operativní leasing drahým luxusem ... ale samozřejmě přináší výhody ve formě, že je mi v podstatě jedno jak je auto spolehlivé, co se s ním stane a jak jej následně prodám za přijatelnou cenu. Auto je tak totálně spotřebním zbožím a z toho je mi trochu smutno.

K té spotřebě benzínu .... je to malý a výkonný motor. Při využívání jeho výkonového potenciálu (rychlejší jízda po dálnici) poroste spotřeba více než třeba u 1,4 TSI 110 kW. Zase naopak ... při pohodové jízdě mimo dálnici s využíváním "plachtění" si troufám říci, že bude spotřeba u 1,0 TSI nižší než u 1,4 TSI. Ale samozřejmě hodně záleží na subjektu mezi volantem a pedály

Spotřebu oleje do ujetí 30.000 km bych neřešil ... většinou si to sedá ... moje zkušenost s motory 1,4 TDI po cca 40.000 km ... u benzínu pravděpodobně o něco dříve.
respond
Jezevec
number of posts5
date of registration30.04.2018
Saturday 17.11.2018 18:51, RE: RE: RE: Spotřeba
Ahoj, mám Golfa Varianta 1.4TSI DSG (110kW). Dlouhodobou spotřebu mám v létě 5,8l/100km a v zimě 6,3l/100km (na tom se také podepisuje vyhřívání čelního skla, sedaček, volantu - parkuju venku). Při jízdě využívám potenciál motoru (samozřejmě po řádném zahřátí), jezdím stále na sportovní režim převodovky. Start stop mám permanentně vypnutý. Při dálkové jízdě (typicky Chorvatsko, Francie...) není až takový problém se dostat na spotřebu atakující 5l při plném obsazení auta. Za 3 roky jsem ani jednou olej nemusel dolévat - olej měním každý rok. K autu se chovám ohleduplně, je to za mé ušetřené peníze, tak chci, aby dlouho sloužilo. Za mě spokojenost
respond
GSX1100G
number of posts120
date of registration02.12.2014
Tuesday 20.11.2018 21:28, Názor
Ta spotřeba benzinu i oleje mi přijde opravdu šílená a (možná se pletu) zřejmě trochu vypovídá o stylu jízdy a chování majitele. Se služební 1.2TSI 77kW jsem měl po 230.000km průměrnou spotřebu 5,8L/100km a dolil sem za CELOU dobu 0,2L oleje (krom výměn). S 1.4TSI 110kW mám spotřebu naprosto shodnou po 17.000km a olej je stále pod horní ryskou. Všichni kolegové s Rapidama 1.0TSI jezdí pod 6L/100km. Ten mizící olej může být důsledek špatného zajetí a neslušného chování k motoru. Stačí trápit studené a je vymalováno.
respond
Jezevec
number of posts5
date of registration30.04.2018
Wednesday 21.11.2018 19:22, RE: Názor
Jinak kamarád dělá v servisu...říká, že pokud je problém s motorem, tak většinou u bezohledného majitele (mladej debil, rádoby sportovní řidič, a kapitola sama pro sebe jsou fleety...). Žere olej = majitel tomu bezohledně nakládá.
respond
Citroenak
number of posts719
date of registration13.04.2012
Thursday 22.11.2018 22:06, RE: RE: Názor
Mozno to bude aj tym, ze tomu tvojmu kamaratovy asi davaju opravovat len brzdy. Evidentne este nevidel motor THP zakarbonovany az po cievky. Asi by sa chytal za hlavu, co to bol za pretekar. Popripade vytahane retaze na VW motoroch. Tam je to sami 'nevybureny pubertiak'. Popripade ohoblovana vacka na mazda dieseloch. To su ti najvacsi draci na cestach. A mozno ma pravdu. Keby som ja bol nuteny mat 1.0 alebo 1.2 TSI v 1.5 tonovom aute, asi by som si s nim uzival kazdu jednu chvilu. Nikdy totiz neviete, kedy pride jeho koniec. Pride mi to ako vymenit kona na tahanie dreva za psi zaprah + vacsi bic :D Unia opat raz ukazala, ako sa to ma robit. Budeme si kupovat 'ekologicke' motorceky, kde bude planovanie zivotnosti uplne presne. O dva roky sa opat 'ekologicky' stretneme u predajca. A stare auto? To neriesme, odvezie sa do rumunska, popripade bulharska. O chvilu si pri kupe auta budete cely stastny vyplnovat, na kolko kilometrov ho chcete mat funkcne. Na vyber bude 30,50 a premium-100t km.
respond
Jezevec
number of posts5
date of registration30.04.2018
Friday 23.11.2018 09:49, RE: RE: RE: Názor
To asi ne - je to dost zkušený pan mechanik, ke kterému se sjíždějí lidi zdaleka, jak na opravy, tak pro rady a zkušenosti

Nicméně řeč byla o konkrétním TSI, ne THP..., a použito slovo "většinou", nikoliv "vždy"...
Samozřejmě se může posr... cokoliv... Neobhajuji nic, jen přidávám svoji zkušenost.

Taky bych do svého Golfa raději 3-litrový atmo šestiválec, o tom žádná... Bohužel doba je taková jaká je, a vůbec se mi to nelíbí... v tom s Tebou naprosto souhlasím... Nečeká nás pěkná budoucnost. Dělám v automotive, a je to ke zblití

Poměrně často jsem služebně v USA, a tam si užívám pořádné motory. Naposledy Mazda 6 s 2,5l - naprosto úžasný motor. Předtím Mustang s osmiválcem -

Přidám zkušenost z naší firmy - léta letoucí ve flotile cca. 35 Oktávek, Superbů a Passatů, vše TDI, se spolehlivostí tak nějak průměrnou. Posledních asi 5 let (2x se vystřídaly modelové roky) se přešlo ve většině na 1.4 TSI a 2.0 TSI. Spolehlivost je výrazně vyšší než u dieselů, spotřeba zhruba stejná. Spokojenost uživatelů s TSI je vyšší. Ti, co ještě používají diesely, chtějí při další výměně benzíny... Lidi s tím jezdí slušně, protože většina si potom svoje auta odkupuje...
respond
Micke
number of posts2
date of registration05.08.2018
Saturday 20.04.2019 23:19, RE: RE: RE: Spotřeba
citation:
reakce na: BobanHTP, 17.11.2018 17:43 (Je to tak počítal jsem to na f ...)



Souhlasím, ono není přece tak důležité mít to nejnovější auto když se při tom "zadlužím" na jak dlouho. Měl jsem z bazaru a teď budu taky kupovat zase ojeté. V mezičase jsem si musel kvůli práci půjčit dodávku /smazáno admin/, a i když jsem s nimi zatím žádný problém neměl, tak jsem někdy docela nesvůj z toho, že řídím auto, které vlastně není moje. Mám obavy jestli to někde neškrábnu a podobně. Už abych měl zase vlastní. Tam sice škrábanec naštve, ale jede se dál :D
respond
DanielReinelt
number of posts2
date of registration30.09.2019
Monday 30.09.2019 10:14, spotřeba
Já mám stejné auto a dlouhodobou spotřebu pod 4,8 l. Takže je to jednoznačně o stylu jízdy. Další informace o mé zkušenosti níže..
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.