0
back
 

diskuze k tématu: Volkswagen Passat B5 - poznatky po 1. roce ježdění

category of topic classification: německá vozidla
David V
number of posts2054
date of registration16.05.2007
Thursday 07.04.2016 19:58, RE: bhgf. hgh b hthzhu
Reno posted by:
to pisu jen pro zajimavost. tech 60 to bralo pri maximalni rychlosti auta cca 230 nebo kolik...


Já to píšu jako reakci na tu původní tabulku "Kolik stojí jízda na plný plyn"...
150 km/ h pro auto znamená cca. 40-50 kW, ale plný plyn při odpovídajících otáčkách znamená pro uváděná BMW dalších třeba 80 kW k dispozici (možná víc, nepočítám, odhaduji), které musíš umořit, abys mohl jet 150 na plný plyn, což by znamenala jízda do kopce třeba.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Thursday 07.04.2016 20:30, RE: sfasfsdfa dsf ad
Reno posted by:
a ta tabulka z autobildu je zfalšovaná proboha proberte se, benzín je daleko citlivější na "honění", proto se na dálniční přelety hodí diesel daleko víc. jestli jsi nedokázal z auta vymáčknout víc než 15litrovou spotřebu tak se máš ještě co učit.běž na okruh, budeš na 40...


Jenže na okruhu pořád brzdíš a zrychluješ. Myslím si, že to je mnohem horší, než když jedeš plynule maximálkou a jen občas přibrzdíš a zase zrychlíš. Koneckonců na okresce se asi nedá jet tak razantně jako na okruhu... Na motorce Honda CBF 125 jsem měl běžně okolo 2,5 L / 100 km a to jsem jezdil skoro pořád maximálkou (která byla 110 - 130 km/h, podle toho, odkud zrovna foukal vítr). Když jsem tomu dával do kopců a zatáček, tak jsem byl hned na 4 litrech
Prostě i pokud jedeš top speed, tak to ještě neznamená, že motor je krmený maximálním možným množstvím paliva.
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Friday 08.04.2016 08:53, RE: bhgf. hgh b hthzhu
David V posted by:
Reno posted by:
to pisu jen pro zajimavost. tech 60 to bralo pri maximalni rychlosti auta cca 230 nebo kolik...
Já to píšu jako reakci na tu původní tabulku "Kolik stojí jízda na plný plyn"... 150 km/ h pro auto znamená cca. 40-50 kW, ale plný plyn při odpovídajících otáčkách znamená pro uváděná BMW dalších třeba 80 kW k dispozici (možná víc, nepočítám, odhaduji), které musíš umořit, abys mohl jet 150 na plný plyn, což by znamenala jízda do kopce třeba.


Abychom se vrátili na začátek, u 150 km/h je spotřeba 7,5 litru benzínu blbost.
respond
David V
number of posts2054
date of registration16.05.2007
Friday 08.04.2016 13:50, RE: bhgf. hgh b hthzhu
Reno posted by:
David V posted by:
Reno posted by:
to pisu jen pro zajimavost. tech 60 to bralo pri maximalni rychlosti auta cca 230 nebo kolik...
Já to píšu jako reakci na tu původní tabulku "Kolik stojí jízda na plný plyn"... 150 km/ h pro auto znamená cca. 40-50 kW, ale plný plyn při odpovídajících otáčkách znamená pro uváděná BMW dalších třeba 80 kW k dispozici (možná víc, nepočítám, odhaduji), které musíš umořit, abys mohl jet 150 na plný plyn, což by znamenala jízda do kopce třeba.
Abychom se vrátili na začátek, u 150 km/h je spotřeba 7,5 litru benzínu blbost.


To se nikdo nepře, ale nelze argumentovat druhým extrémem, je to stejná chyba.
respond
Fanda
number of posts551
date of registration28.09.2008
Friday 08.04.2016 18:51, RE: bhgf. hgh b hthzhu
David V posted by:
Reno posted by:
David V posted by:
Reno posted by:
to pisu jen pro zajimavost. tech 60 to bralo pri maximalni rychlosti auta cca 230 nebo kolik...
Já to píšu jako reakci na tu původní tabulku "Kolik stojí jízda na plný plyn"... 150 km/ h pro auto znamená cca. 40-50 kW, ale plný plyn při odpovídajících otáčkách znamená pro uváděná BMW dalších třeba 80 kW k dispozici (možná víc, nepočítám, odhaduji), které musíš umořit, abys mohl jet 150 na plný plyn, což by znamenala jízda do kopce třeba.
Abychom se vrátili na začátek, u 150 km/h je spotřeba 7,5 litru benzínu blbost.
To se nikdo nepře, ale nelze argumentovat druhým extrémem, je to stejná chyba.


Ano,pokud by se jednalo o průměrnou rychlost 150 km/h,tak je 7.5 l u benzínu absolutní nesmysl.Ono je i problém zajet průměr 150 km/ h na dálnicích v Německu.
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Saturday 09.04.2016 10:11, RE: bhgf. hgh b hthzhu
David V posted by:
Reno posted by:
David V posted by:
Reno posted by:
to pisu jen pro zajimavost. tech 60 to bralo pri maximalni rychlosti auta cca 230 nebo kolik...
Já to píšu jako reakci na tu původní tabulku "Kolik stojí jízda na plný plyn"... 150 km/ h pro auto znamená cca. 40-50 kW, ale plný plyn při odpovídajících otáčkách znamená pro uváděná BMW dalších třeba 80 kW k dispozici (možná víc, nepočítám, odhaduji), které musíš umořit, abys mohl jet 150 na plný plyn, což by znamenala jízda do kopce třeba.
Abychom se vrátili na začátek, u 150 km/h je spotřeba 7,5 litru benzínu blbost.
To se nikdo nepře, ale nelze argumentovat druhým extrémem, je to stejná chyba.


Jakým druhým extrémem? Napsal jsem, že reálná spotřeba je 10, o dvě a půl litru víc. Což potvrdili mnozí další, včetně tebe.
ach jo.

respond
rohYpnol
number of posts41
date of registration22.09.2008
Saturday 09.04.2016 14:26, Chybný závěr
Víc jsem za rok užívání Passata nemusel opravovat. Nikde nic nebouchá, nevrže, a vše funguje k mé spokojenosti a to přesto, že je to rok výroby 2000.


Správně:
Víc jsem za rok užívání Passata nemusel opravovat. Nikde nic nebouchá, nevrže, a vše funguje k mé spokojenosti a to PRÁVĚ PROTO, že je to rok výroby 2000.
respond
Citroenak
number of posts719
date of registration13.04.2012
Saturday 09.04.2016 19:41, Stav auta rok 2000
Alebo to skor z mojej skusenosti bude:

Na aute je vyborne radio, a preto nepocujem, ze by niekde nieco buchalo alebo mlatilo. Preto som viac za rok uzivania nemusel opravovat.

Poznam jedneho, co ma takuto zlatu octaviu. Nikdy nemusel nic opravovat. Len sa na nej boji ist na dlhsiu cestu :)
respond
Dodo12
number of posts3
date of registration02.04.2018
Tuesday 01.01.2019 13:34, Ahoj kluci
Ahoj potřebuji poradit , nedávno mi odešla autobaterie u vw passat b5 5 1.9tdi 96kw . Tak jsem koupil novou a vyměnil. A hned po výměně baterie nejde tachometr ani ukazovatel na pc dojezd nafty. Nevíte kde chyba nebo v čem? Děkuji za odpověď.
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.