0
back
 

diskuze k tématu: Škoda Felicia z roku 2000 - dobrá volba?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla, česká vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:13, RE: Felda za ty prachy ne
anonym posted by:
Měla ta C5 podvozek H3+, nebo jen H3. Jako majitel C5 s H3+ co za rok najel 40t km převážně v leteckém modu, tak jsem dostal auto jen jednou do krizové situace, velmi rychlá levá-pravá, hodně široká nekvalitní silnice+vyhýbací manévr, ale to by rozhodilo i mondeo jako etalon podvozku ve střední třídě. Felicie je dobrá pro nenáročného řidiče, ale psát o dobře zvládnutelné trakci, to je na uváženou. Milan
Podvozkovej etolon ve střední třídě je 3er BMW pak hodně hodně dlouoho nic a pak možná Mondeo
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:13, NN-N Feldu nebrat
Feldu nebrat, peníze do Venta s milionem km necpat, koupit nenáročného japonce, jak už tady někdo doporučoval.

Ad Kylie: svůj názor jsem napsal do předchozí diskuze k Subaru, takže na ni říkám ANO (i přesto, že C5 považuju za průměrné auto za podprůměrnou - tedy dobrou - cenu).
NN-N
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:18, RE: Felda za ty prachy ne
anonym posted by:
Feldou jsem jezdil asi 2 roky jako jednou z řady mých škůdek , kteroužto éru jsem zakončil Octavií I. řady.
V C5 jsem jel s kamarádem sotva pár kilometrů, ale s jistotou mohu prohlásit, že Felace ( stejně jako ostatní škodovky koupena jako funglovka) byla jedním z nejhorších aut , které jsem kdy vlastnil. Subjektivně prohlašuji - horší než karburátorový Favorit. Nepředstavitelná poruchovost ( problémy začaly ve 20 tisících a do 80 tkm se měnilo tolik komponent, že by to stačilo na celé auto).Ne...
Jinak, aby mě někdo nechytal za slovo: auto se prodávalo s 88 tkm jako čtyřleté. 2 roky s ním jezdil otec, 2 roky já.
Norman
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:22, RE: NN-N Feldu nebrat
anonym posted by:
Feldu nebrat, peníze do Venta s milionem km necpat, koupit nenáročného japonce, jak už tady někdo doporučoval.

Ad Kylie: svůj názor jsem napsal do předchozí diskuze k Subaru, takže na ni říkám ANO (i přesto, že C5 považuju za průměrné auto za podprůměrnou - tedy dobrou - cenu).
NN-N
Ano. Také doporučuju mé oblíbence Koyotu Choleru a a Zhnissan Almaru. Do té jsem sám lil 6 let jen benzín a měnil olej. Maximální spokojenost. Včetně jízdních vlastností.
Norman
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:23, Felicii proboha
anonym posted by:
Zde je odkaz na mé doporučení vozu. V žádném případě bych nekupoval Felicii.

http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_car_id=6191898
Felicii v žádném případě!!! Jste blázen. Já osobně teď prodávám BMW 520i za 35.000Kč. Auto naprosto v pohodě. šestiválec, automat, rádio s CD a MP3. Máte v tý felicii klimu, jestli ano, tak automatickou? Jestli automatickou, tak Dvouzónovou? Máte zrcátka v elektrice? A vyhřívaná? Všechny okna v elektrice? Palubní počítač, ukazatel venkovní teploty? Senzory opotřebení brzdových destiček, kapaliny do ostřikovačů a spoustu dalších? ALE HLAVNĚ ta pasivní bezpečnost!!!Máte rozvodový řetěz v motoru a ne řemen?Zatáhne vám auto ve 120km/h a ještě krásně zrychluje a od 4000 ot./min. kdy přijde na řadu systém variabilního časování VANOS přijde nádherá výkonová špička, nebo vám motor umírá a vy musíte každýmu i staršímu šrotu uhýbat?? Odpovězte si sám, jen připomínám že o BMW, který je stále na prodej, se bavíme o technoligii již v roce 1993!!!!A kde je ta vaše felicie z roku 2000---uplně stejně kde felicie z roku raz dva!! Nehledě na to, že pokud se tato vozidla srazí, tak Felicie bude napůl rozkrojená a mě (nebo komukoliv jinému) v BMW z roku 1993 akorát tak vypadne mobil z ruky!! ZAMYSLETE SE!!
můj inzerát: http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_car_id=6646368

anebo prodávám ještě své druhé auto (mám tři) ale to již nepotřebuje komentář a uvádím ho jen tak pro kontrast s tím jakou máte představu a co již tu zaznělo:
http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_car_id=6652772

Zdar a užij si to ve filcce!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:25, RE: Felda za ty prachy ne
anonym posted by:
Podvozkovej etolon ve střední třídě je 3er BMW pak hodně hodně dlouoho nic a pak možná Mondeo
Beru že BMW je lepší jak Mondeo, ale bral jsem stejnou cenu auta jak u nového, tak u jetého, Milan
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:32, RE: otázka
Pepe posted by:
No, ty máš teda krušný životní zkušenosti, ty ti nezávidím. Holt to chce zapracovat na hygieně...promiň, to tě neurážím, to je jen takové cizí slovo, kterému patrně nerozumíš....
to měla být metafora, ale to holt asi nevíš co je....pa
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:32, RE: Tomáš Juřička
David V posted by:
To není Edmund, ale většina to naštěstí postřehne.
Ano, my kdo si pamatujeme ještě Edmunda tak víme, že tohle nepíše on, ale nějaký trapný anonym co se za něj vydává a pořád doporučuje Oply, pravej Edmund je škodovkář s 1.8T 4x4 pokud mě paměť neklame :o)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:35, RE: Redakci
Miky posted by:
Jinak filcku samozrejme ne. Kulatyho favorita urco ne-e. Navic na ten tezky VW motor neni stavena a predni naprava to dlouho nevydrzi..
A co teprve 1.9D, ten ve Felcce nemá co dělat
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:42, Co vám na Killie vadí?
Nechápu to. Internet je jak k...a, tak se tam něco vejde. A kdo nemá Killie rád, ať ji nečte. Taky bych ji doma nechtěl, ale na svobodném webu mi nevadí. Proč pořád někoho komandovat, známkovat, vylučovat...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 10:53, Nešťastná motorizace
Felicie je nesmrtelná, ale pouze s motorem 1.3 MPI. 1.6/55 kW je nejnevýhodnější hnací jednotka pro feldu vůbec: jednak vyšší kategorií povinného ručení, dále dražším servisem, vyšší spotřebou a jen minimálním nárůstem dynamiky oproti 1.3/50 kW .
Felda má oproti jiným autům v bazaru jedinou větší výhodu - velké množství levných dílů z druhovýroby a na vrakovištích, a je tak jednoduchá, že jí spraví i zručný kutil. Ve všem ostatním prohrává...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 11:04, Podobnou jsem koupil
Podobnou Felicii (ale s motorem 1.3) jsem koupil před 3 lety a jsem s ní dodnes maximálně spokojený. Je spolehlivá a co je podstatné, ceny náhradních dílů i práce v servisu je podstatně nižší než u Fabií a jiných typů. Ale nebyl to dovoz z D, měla jednoho konkrétního majitele u nás, což je taky důležité.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 11:08, RE: Felicii proboha
anonym posted by:
Felicii v žádném případě!!! Jste blázen. Já osobně teď prodávám BMW 520i za 35.000Kč. Auto naprosto v pohodě. šestiválec, automat, rádio s CD a MP3. Máte v tý felicii klimu, jestli ano, tak automatickou? Jestli automatickou, tak Dvouzónovou? Máte zrcátka v elektrice? A vyhřívaná? Všechny okna v elektrice? Palubní počítač, ukazatel venkovní teploty? Senzory opotřebení brzdových destiček, kapaliny do ostřikovačů a spoustu dalších? ALE HLAVNĚ ta pasivní bezpečnost!!!Máte rozvodový řetěz v motoru a ...
Děláš výprodej vrakoviště? To je hnus, do toho bych nesedl...to radši do té felcky...odhoněné mr.ky, do kterých narveš behem dalších let min. jednou tolik.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 11:08, hele
Kup si favála s platem vajíček po zadnim oknem, na hlavu klobouk a jeď do Volar.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 11:16, RE: Nešťastná motorizace
anonym posted by:
Felicie je nesmrtelná, ale pouze s motorem 1.3 MPI. 1.6/55 kW je nejnevýhodnější hnací jednotka pro feldu vůbec: jednak vyšší kategorií povinného ručení, dále dražším servisem, vyšší spotřebou a jen minimálním nárůstem dynamiky oproti 1.3/50 kW .
Felda má oproti jiným autům v bazaru jedinou větší výhodu - velké množství levných dílů z druhovýroby a na vrakovištích, a je tak jednoduchá, že jí spraví i zručný kutil. Ve všem ostatním prohrává...
Tak to prrr. Měl sem několik let Felicii combi 1.6, r.v. 1998 a s tím výkonem bych nesouhlasil. Ano je tam vyšší povinné ručení a spotřeba, ale dynamika je vážně někde jinde, zkuste jet s naloženou feldou do kopce a garantuju vám, že rozdíl mezi 1.3 a 1.6 setsakra pocítíte. Nevýhodou tohoto motoru je je, že dost topí (občas se pouštěl větrák i v listopadu) a musí se trochu vytáčet, aby se probudil. Pokud pisatel sežene kousek bez koroze a slušnou výbavou (airbagy, centrál, počítač) za nějakých 60000, tak mu ještě dobrou službu udělá.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 11:38, RE: Podobnou jsem koupil
anonym posted by:
Podobnou Felicii (ale s motorem 1.3) jsem koupil před 3 lety a jsem s ní dodnes maximálně spokojený. Je spolehlivá a co je podstatné, ceny náhradních dílů i práce v servisu je podstatně nižší než u Fabií a jiných typů. Ale nebyl to dovoz z D, měla jednoho konkrétního majitele u nás, což je taky důležité.
a kolik si najezdil v jiných autech, že říkáš že felda je dobrá, je dobrá, ale nesmíš řídit nic jiného.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 11:40, RE: Podobnou jsem koupil
anonym posted by:
Podobnou Felicii (ale s motorem 1.3) jsem koupil před 3 lety a jsem s ní dodnes maximálně spokojený. Je spolehlivá a co je podstatné, ceny náhradních dílů i práce v servisu je podstatně nižší než u Fabií a jiných typů. Ale nebyl to dovoz z D, měla jednoho konkrétního majitele u nás, což je taky důležité.
Co to je za rok?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 11:51, (NE)poměr cen
anonym posted by:
Nikdo se Tě na tu Tvoji zkurvenou C5 neptal!!!!!
Chtěla jsem jen ukázat na výrazný nepoměr v cenách (což snad uznáte, že je pravda). Je to jako srovnat stařičký mono video VHS přehrávač Funai, se zánovním dvěma tunery vybveným DVD/HDD Pioneer. V bazaru pak mezi mezi nimi je "menší" rozdíl, než odpovídá realitě, resp. reálné kvalitě.
Felicia je opravdu jen Favorit po faceliftu, tedy vůz tvořený (navrhovaný) v 80. letech minulého století. U C5 jsem ani nenapsala zkratky jako ESP, ABS, ASR, aktviní podvozek - prostě je to rozdíl generací. Domnívám se, že vůz typu Felicia by dnes měl být jen pro ty sociálně nejslabší a měl by stát max. 30 000 kč? Takhle jsem to myslela.
Ta "agitka" v závěru působí snad až populisticky, ale pokud vím česko se v prvních 20ti letech po odtržení od Rakouska dostalo na 10 místo na světě. Dnes to asi už není možné, ale lepší by to býti mohlo! A hodnocení Transparency international, kde v "průhlednosti" státních zakázek je 78. na světě spolu s Burkinou Faso - to mi příjde "moc". Proto jsem tak "populisticky" (do politiky se nechystám - ANI náhodou!) napsala, že by to tu mohlo být "jako v Berlin" a myslím to upřímně (Bože necituju já Standu "čestná tvářička" Grosse? - to neeeeeee!).
Takže Felda za 30 t.? Žádné nadšení, ale samozřejmě ano. Za tyhle peníze? Samozřejmě ne.
Pěkný den Kylie
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 11:58, For Tomáš Juřička
anonym posted by:
Ano, možná to trošku přehání, konkrétně s vychvalováním C5, ale na druhou stranu - vždyť ona má pravdu. A to tady většina lidí nemá. Například Edmund, ze svým - pořád dokola: "kup Opla, nejlepší auto", ať někdo hledá třeba feldu, nebo jaguára, tak Edmund doporučí třaba kadeta nebo já nevím, čím je ten opl tak vyjímečený. No a to nikomu nevadí. A to je přesně to, co zase vadí mě - píše-li žena (mimochodem krásná žena) cokoli o autech, je to pro mnoho z Vás "nepřekousnutelné". Myslím, že se jedná...
Ehm, za tu "krásnou" děkuji..
Kylie
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.09.2008 12:00, For Tom
anonym posted by:
A jak bys chtěl takové hlasování vyhodnotit? Desetkrát anonym ne,dvakrát ten a ten ano....A co když to je pořád ten jeden anonym?
Kolik lidí vůbec myslíte,že sem aktivně píše? Můj odhad je tak 20. Zkuste mě přesvědčit,že se pletu.( 200 to ale nebude ani omylem)
Můžu mít občas jiný názor než Kylie a v něčem s ní nesouhlasit a oproti něčemu mít výhrady ( a dokážu to tu i napsat) Na druhou stranu většinou píše ověřitelná fakta,nikdy nepoužila vulgární výraz a vždy se podepíše.To se o hodně anonymec...
Milý Tome! To přirovnání se mi líbí, trochu lichotí a opravdu snad i maličko "sedí", děkuji.
Kylie
respond
  1 2 3 4 ... 11




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.