Mercedes-Benz třídy C: koupit Sportcoupé s přeplňovaným dvoulitrem?

Advisory centre
František Mašek | 01.04.2024
foto: tipcars
Honza plánuje koupi generace CL 203 z roku 2021 a nájezdem pouhých 77 tisíc kilometrů. Na co si dát před koupí pozor?
Dotaz
Dobrý den, našel jsem tady MB céčko kupé 200 (120 kW) z roku 2001, které má ujeto celkem 77 000 km, což mi přijde dost málo. Navíc stojí jen 70 tisíc Kč. Můžete mi prosím o tomto autě napsat něco víc? Díky, Honza

Odpověď
Dobrý den Honzo, ve Vašem případě jde ještě o starší generaci motoru M 111 E 20 ML EVO. Benzínový dvoulitr je v tomto případě spojen s mechanickým přeplňováním a jeho přesné číselné označení ve verzi C 200 Kompressor s výkonem 120 kW je M111.955. Jezdí vcelku příjemně a také se spolehlivostí si stojí dobře. V inzerci na něj narazíte jen občas, protože v nabídce vydržel jen dva roky (2000-2002), následně byl nahrazen novou (taktéž povedenou) generací benzínových motorů M271 s různými výkony, avšak s menším objemem pouhých 1800 ccm.

Zpět ale k Vámi vybranému kousku. Udávaný nájezd je opravdu až překvapivě nízký a prodávající by ho měl samozřejmě být schopen doložit. Osobně bych se ale více zaměřil na technický stav auta. Je známo, že třída C v této generaci trpí korozí. Právě ta může být příčinou nižší ceny. Samozřejmě napoví i zkušební jízda. Zaměřte se na správnou funkci manuální, případně automatické převodovky, zkontrolujte také bezchybnou funkci všech elektrických systémů ve voze.

Jízdní vlastnosti auta by měly být i po letech suverénní, v opačném případě prověřte stav podvozku včetně vůle v silentblocích. Celkově tedy mohu Sportcoupé generace CL 203 doporučit, ještě jednou ale upozorňuji na sklony k výrazné korozi karoserie. Je tedy nutné vybírat kousky, které jí jsou postiženy nejméně.
Article rating
1.0 from 5 (20%)
Rated: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Discussion
no discussion yet
post a comment to this discussion
Nejčtenější články předchozích 7 dnů