S jakým dieselem koupit Octavii RS II?

Jeden problémový, druhý vás při dobrém servisu přežije. To jsou dva TDI motory se stejným výkonem. Který z nich zvolit pro ojetou Octavii RS?
12.10.2018, advisory centre

article rating: 4.8 from 5 (96%)
rated: 4x
your evaluation: -
DOTAZ: Dobrý den, jaká je prosím Octavia RS TDI? Ročník 2008-2009? Zvažuji koupi. A manuál, nebo automat? Jakub

ODPOVĚĎ: Dobrý den Jakube, pro Vás i pro ostatní čtenáře, kteří úplně detailně nesledují jednotlivé řady TDI motorů pod kapotou škodovek, odpovím co nejvíce srozumitelně, snad se mi to podaří. U Vámi zmíněného ročníku máte v případě Octavie RS na výběr dva motory.

2.0 TDI PD (125 kW) 2006-2008 kód motoru BMN - motoru se vstřikováním čerpadlo-tryska se vyhněte. Zlobí u něj vstřikovače Siemens, spolehlivé nejsou ani drahé filtry pevných částic, mnoho nevydrží dvouhmotový setrvačník, praskají hlavy válců a pokud včas nevyměníte motorový olej, může se vám lehce zadřít kliková hřídel. Zkrátka potenciálních rizik je zde víc než dost.

2.0 TDI CR (125 kW) 2008-2013 kód motoru CEGA - mají jej vozy vyrobené od 6/2008, motor splňuje emisní normu Euro 5 a na rozdíl od předchůdce nemá dvouhmotový setrvačník. A taky je o mnoho spolehlivější. Jak je z jeho označení patrné, motor používá systém vstřikování commnon-rail a ve své době tak byl prvním svého druhu ve vozech Škoda. Nejlevnější "eresa" s tímto motorem můžete mít od cca 170 tis. Kč. Za zmínku stojí fakt, že facelift Octavie RS proběhl v roce 2009, vůz dostal nová xenonová světla, jiný nárazník a odtučňovací kůru, při které se u dieselové verze uspořilo 15 kg.

A ještě k volbě převodovky. Manuál je sázkou na jistotu, ale nemusíte se bát ani šestistupňového DSG. Jde o generaci DQ250, u které je dvouspojka trvale ponořena v olejové lázni a nedochází tak k jejímu poškození. Pokud je ale vůz s DSG převodovkou načipován, mějte se na pozoru. U takovýchto výkonově upravených vozů dochází k odlišným tlakům a prokluzům spojek. Pokud pak u převodovky předchozí majitel neměnil olejovou náplň, mohl podstatným způsobem zkrátit životnost převodovky.
author:
latest forum posts
Zedci, 05.10.2018 08:46
Osobne som vlastnik RS II 2012 2.0TDI 125kW CR v DSG. Som prvy majitel a o auto sa patricne staram. Olej menim max kazdych 15tis km. Motor je krasne tichy. Akurat idem riesit upravu softu v prevodovke a nasledne pojdem asi aj do chipu :)
Nemam sice este ani 100tis km lebo auto je take svoatocne :) ale problemy som za 6 rokov nemal. Jedine co som vymienal bol zamok 5 dveri lebo sa pokazil snimac detekcie otvorenych dveri a ziarovku v pravom brzdovom svetle. Inak iba bezny servis.

post a comment to this discussion
enter into discussion
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, all rights reserved.