0
back
6499

Chcete si vypůjčit dodávku? Přečtěte si rady odborníků

Společnost Enterprise Rent- A- Car nabádá všechny zájemce o pronájem dodávky, aby si smlouvu o pronájmu před podpisem nejdříve důkladně pročetli.
21.09.2013, our theme

article rating: 2.3 from 5 (46%)
rated: 4x
your evaluation: -

Pronájem dodávek a lehkých užitkových vozů využívají jak běžní motoristé, tak firmy. Většinou dodávky potřebují jen občas, proto se jim jejich koupě nevyplatí, a právě pro ně jsou tu různé půjčovny automobilů. Požadavky zákazníků jsou různé, většinu z nich ale zajímá hlavně konečná cena pronájmu. Enterprise-Rent-A-Car ale motoristům radí, aby věnovali náležitou pozornost také těmto aspektům:

• je vhodné vybírat pronajímatele, který má hustou síť poboček. Pokud se vám dodávka po cestě porouchá, jen firma s dobrým pokrytím dokáže zajistit rychlou opravu pronajatého vozu nebo zapůjčení náhradního.

• Vyberte si vůz podle vašich potřeb. Někdo vyžaduje bezbariérový přístup, jiní zase potřebují ve větší míře využívat bezdrátové technologie, např. Bluetooth.

• Zjistěte si, jak vámi vybraná půjčovna řeší případné poškození vozu, některá si totiž účtuje nemalé poplatky (tzv. vícenáklady). V případě opravy by vám kvalitní firma měla být schopna přesně doložit, za co skutečně platíte.

"Dodávky se většinou pronajímají na dobu několika málo dní. Některé firmy je ale potřebují i na měsíce a ve výjimečných případech si dodávku půjčí třeba i na několik let. Většina zákazníků přesně ví, o jaký typ vozidla mají zájem. Při sepisování smlouvy o pronájmu se nezapomeňte poskytovatele zeptat na podrobnosti o tom, jakým způsobem řeší náhradu škody v případě poškození vozu nebo jestli budete platit nájemné i v době, kdy se kvůli poruše nepojízdná dodávka ocitne v servisu," dodal závěrem Glynn.

České autopůjčovny nabízí zákazníkům pronájem nejrůznějších modelů dodávek. Jednou z nejpopulárnějších je Ford Transit, jehož vypůjčení na 24 hodin bez omezení počtu najetých kilometrů vyjde v průměru na 600 Kč bez DPH (726 Kč včetně DPH). U některých půjčoven požadují složit vratnou kauci (nejčastěji 5.000 Kč), kterou dostanete zpět po vrácení vozu.


author:
"originální stav ojetin je lepší než tuning"
no discussion yet

post a comment to this discussion
enter into discussion
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, all rights reserved.