0
back

Ford Kuga 1.5 - stručná zkušenost po roce ježdění

Za tu krátkou dobu, co ho vlastníme, tak po technické stránce jsme s ním velmi spokojeni a i spotřeba odpovídá našim představám a stylu jízdy.
12.12.2017, user experiences

article rating: 3.6 from 5 (72%)
rated: 20x
your evaluation: -
Značka:Ford
Model:Kuga
Typ:
Karoserie:SUV
Objem motoru:1500
Palivo:benzin
Rok výroby:2016
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:10000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:1 rok
Průměrná spotřeba:7.3
Předchozí vozidlo:Škoda Octavia


Auto FORD KUGA jsme si koupili, protože se nám líbilo nejvíc v této cenové relaci. Za tu krátkou dobu, co ho vlastníme, tak po technické stránce jsme s ním velmi spokojeni a i spotřeba odpovídá našim představám a stylu jízdy. Výkon nás také mile překvapil.

Trošku zlobí čidla tlaku v pneumatikách, kdy se tlak vlivem počasí trochu mění a čidla hned signalizují chybu. Také mi tam chybí nějaká kapsa nebo polička na drobnosti a taky mi trochu vadí, že loketní opěrka nejde zaaretovat, jak ve vodorovném, tak svislém směru. Takže ji pořád musím strkat dopředu, protože při opření popojede dozadu, takže s manželkou máme za jízdy postaráno o "zábavu".

Dříve jsem vlastnil Škodu Octavii II a nasedání i vysedání do Kugy nás mile překvapilo. Tím, že je vyšší, tak toto je skutečně komfortní.
Velká vada na kráse je na karoserii, kde plasty ve spodní části dveří nepasují až o 6 mm a přední a zadní nárazník má jiný odstín než karoserie. Prý se to u stříbrných laků stává...Na to, že to je auto světoznámé značky, tak toto mu moc dobrou reklamu nedělá.KladyZápory
jízdní vlastnostinepasující plasty na dveřích
rozdíl v odstínu nárazníky-karoserieSpolehlivost1
Provozní náklady2
Cena náhradních dílů2
Dostupnost náhradních dílů2


Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? - ano
rating
brzdy
4
design
4
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
4
jízdní komfort
5
ovladatelnost
5
prostornost
5
pružnost motoru
4
řazení
5
řízení
5
sedadla
4
spotřeba
4
výhled z vozu
5
celkové hodnocení - průměr:
4.23
* rating according to points from 1 to 5, where 1 is the worst and 5 the best result
author:
latest forum posts
Andrew21, 12.12.2017 12:36
moc pěkná recenze
JARDA3, 13.12.2017 10:29
je to auto světoznámé značky ale je to FORD
sheogorath, 14.12.2017 14:02
To byla vylozene detailni recenze
ivma, 09.01.2019 22:08
Na jaře roku 2018 jsme se s manželkou rozhodli pro koupi nového vozidla. Vzhledem k tomu, že se již pomalu blíží důchodový věk, chtěli jsme si manželkou pořídit SUV - vyšší posaz, lepší výhled, bezpečné vozidlo pro výlety s našimi vnoučky. Po dlouhém hledání optimálního vozu (Karoq, Mitsubishi, Hyundai, Mazda, Jeep, Ford Kuga atd.) jsme postupně obešli řadu dealerů. Po vstupu do dealerství Ford jsme se na první pohled zamilovali do Fordíku Kuga - nádherná červená metalíza Ruby - jeho sexy tvary, krásná barva, plná elektro výbava asistentů, vnitřní prostor atd. zkrátka láska na první pohled.
Vzhledem k tomu, že jsem předtím vlastnil vytůněnou Octavii II. řady, Renault 19 přes 120kW, Peugeot atd při předváděcí jízdě jsem potřeboval porovnat výkon přeplňované nafty 2.0 a 1,5 Ecoboost. Při jízdě s Ecoboostem jsem kvitoval nízkou hmotnost a docela pěkný zátah na "syrové auto" - několik desítek km. Protože auto používám denně na dojíždění do práce a to do 40 km nakonec jsem se rozhodl pro 1,5 110kW Ecoboost ve spojení s ruční 6. stup.převodovkou. Neměli jsme zájem o 4-kolku (40. let jsem ji soukromě nepotřeboval), přední náhon bohatě postačuje, i v letošní zimě nebyl problém při troše řidičské předvídavosti projet zasněžené Jeseníky, Šumpersko, Javořinu atd. beze smyku (pokud jsem jej úmyslně pro radost vnoučka nevyvolal...) - driftování však opravdu s Kugou vybavenou elektrickou ruční brzdou nejde (bohužel...) - zlatá Š-120 GLS nebo Octavia II.
Dnes máme najeto přes 15 tisíc km, za sebou 2 mnou vyžádané výměny oleje motoru v rámci záběhu (to bylo přesvědčování techniků ve Fordu, proč to chci...) - dělal jsem to u všech aut, protože čekat - až si auto řekne, jak tvrdí manuál... je při dnešní mazivosti olejů 0-W20/5-W20 a častých startech (stop and start pravidelně ráno vypínám) asi cestou k zadělání si na pozdější problémy se zkrácením životnosti...
Auto používáme denně, tahá přívěs dle potřeby a doposud se opravdu neprojevil jediný technický problém. Jízdní vlastnosti motokáry na pneu 18", žádné tvrdé rázy.
Ano, ze začátku velké pneu - 235mm táhli za volant - nechal jsem v rámci servisní prohlídky seřídit geometrii a od té doby kam zatočím, tam autíčko jede.
Zatím fakt velká radost - když potřebuji spravit náladu, sednu za volant a vyrazíme na výlet. Vnoučátka se zamilovali do kugouška - vyhřívaný volant, sedačky, náladové osvětlení interiéru, automatické parkování - žádný problém, je potřeba však jezdit hlavou a předvídat, parkuje bez potíží, místo si vždy najde - musím jej však kontrolovat, to je jasné má, své technické limity - díry v silnici, kanály, ulámané obrubníky atd., přece si nenechám podřít krásná kola nebo pneu - lidský faktor a selský rozum...
Prozatím se nevyskytla žádná závada elektroniky, vše v poho, po 11 měsících používání mohu konstatovat, že vůz s lepšími jízdními vlastnostmi jsem již dlouho neřídil a to mám najeto kolem 2 mil. km s různými typy vozidel od traktorů přes koncernové vozy až po T-815 s podvalníky a tanky...
Dlouhodobá spotřeba je zatím v zimě při denním používání v průměru kolem 6,7-7,1 l Ba-95N.
Vše záleží na způsobu jízdy.
Nechci nikomu vnucovat svůj názor - pouze popisuji své pocity z řízení a z radosti se svezení s Fordem Kuga a děkuji technikům, že s poslední modernizací je vozidlo plně konkurence schopné různým nejlepším českým, ale i jiným SUV a myslím si, že jeho jízdní vlastnosti jsou opravdu kvalitní a auto Vás kdykoli podrží.
Doporučení: Po zakoupení auta jsem si neprodleně nechal provést celkovou demontáž všech plastů a krytů prahů, podvozku, motoru a kvalitní profesionální nástřik všech kovových částí a dílů podvozku a náprav fordíku. Byl tedy včas připraven na "kvalitní"práci silničářů v letošní zimě i na další zimní provoz.
danet - redakce TipCars, 10.01.2019 09:02


Dobrý den, budeme rádi, když svou zkušenost vložíte do samostatné recenze: https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/ Děkujeme. Hezký den.

post a comment to this discussion
enter into discussion
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, all rights reserved.