0
back
 

diskuze k tématu: Majitel Alfy Romeo 147: upřednostnil jsem ji před Golfem

category of topic classification: italská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 13.08.2008 23:44, Recenze
Zdravim nebudu tu nikoho hanit, ale chtělo by to opravdu trošku rozvést. Z recenze se člověk moc nedozví. Proč se např. autor rozhodl pro Alfu? Co spotřeba? Co dynamika motoru? Ta by měla být žalostná. Taky se rozhoduju co koupit, ale ani jedno v mém hledáčku nefiguruje. Chci něco trošku sportovnějšího, nejlépe 2,0 benzín. Hyundai coupe, Opel Astra Coupe, Citroen C4 (favorit). Zdar
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 01:55, Pro srovnani: MB 190 E 1.8 z r. 1991 koupeny v roce 2005
Myslel jsem, ze kara z roku 2003 jeste neco vydrzi... Ja pred 3 lety za 60 KKC koupil zachovaly MB 190 E 1.8 rv 1991 z DE se 150 KKM na konte a mam za cele 3 roky (dalsich 30 KKM) na uctu taky dve zarovky, k tomu 4 kotouce, 8 desticek , jednu spojku, dve loziska v alternatoru a ctryri svicky. Rameno zadny...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 07:50, obraz Českého národa
v poslední době diskuze k recenzím a článkům zde uveřejněných vypovídají o přesném obrazu Českého národa. Na jedné straně závist, na druhé straně obrovská kritika že obyčejný člověk neumí napsat recenzi jako spisovatel nebo novinář a nedej bože aby se dopustil pravopisné chyby........Chápu takové to zdravé hecování koncern vs zbytek světa to je jak Sparta vs Slavia, ale ne majitel Octavky = v lepším případě ču..ák. atd
Je mi z toho celkem smutno s kým musím zdílet rodnou zem.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 07:51, RE: Pro srovnani: MB 190 E 1.8 z r. 1991 koupeny v roce 2005
anonym posted by:
Myslel jsem, ze kara z roku 2003 jeste neco vydrzi... Ja pred 3 lety za 60 KKC koupil zachovaly MB 190 E 1.8 rv 1991 z DE se 150 KKM na konte a mam za cele 3 roky (dalsich 30 KKM) na uctu taky dve zarovky, k tomu 4 kotouce, 8 desticek , jednu spojku, dve loziska v alternatoru a ctryri svicky. Rameno zadny...
Nebylo vystavený v muzeu že mělo najeto za za 14let 150tkm? )
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 08:09, RE: Už by i stačilo ne??
anonym posted by:
No jistě. Přitom ono vlastně není co kritizovat, protože "recenze" je jen prázdná sláma bez informací. A to je hodno kritiky.

Z recenze jsem se jen jedinou informaci. Že za poměrně krátkou dobu prováděl jen běžnou údržbu.
Já se dozvěděl trošku víc
Čidlo v motoru, zavzdušněná spojka, ramena, kontakt airbagu.
Myslíte, že tohle všechno je jen běžná údržba? Ty prasklé žárovky ještě dejme tomu... Běžná údržba je ta výměna oleje a rozvodů.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 08:31, RE: ital??????
anonym posted by:
zatím mám třetí Alfu za sebou, s předchozími jsem najel min 200.000 km. Závady a poruchy nevybočili z normálu oproti těm, které mají moji známí s auty od koncernu nebo i BMW. Jízdníma vlastnostma při svezení mně vždy přesvědčili a v testech 159-ka není o nic horší než BMW3. Proto zase Alfa, se kterou mám zatím po roce najeto cca 40.000 km a kromě zadního ostřikovače, kterej po ránu blbnul jsem nic dalšího neřešil. Do BMW bych nikdy nešel, protože to není auto na každodenní ježdění a hlavně v ...
ahaha hehehe bmw neni pro kazdodenni jezdeni a alfa jo, ach jo to sou zase kecy....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 08:59, RE: la vettura di mio cuore
anonym posted by:
Taky bych volil Alfu 147, proti golfu je to nesrovnatelně větší potěšení ji řídit, a vzhled ani nemluvim. Golf je taková šedá myš, nic moc, a ještě drahý. Já uvažuju, že si pořídim 166, s koženym interiérem, bella machina...
166ku mam lehce pres rok. Je to 2.4JTD 20V po faceliftu. Ma najeto 110t km, z toho jsem 20 tisic najel ja. Auto slouzi bez vetsich problemu, jedine co jsem resil, bylo cidlo aktivujici couvaci svetla pri zaradene zpatecce a vypaleny servomotorek centralu ve dverich u ridice.
Mohu doporucit, pokud nebudes kupovat opraveny kus po vetsi havarii.
mura
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 10:51, Brouci Pytlíci
Osobně znám Alfy pouze z vizuálního pohledu, mám Mazdu, takže nemohu posoudit její kvality až na to, že jsou to designově velmi krásná auta. Vadí mi, ale ta neúměrná kritika na každou recenzi, která postrádá jakoukoliv věcnost. Já si rád přečtu každou recenzi, protože je to materiál, který nemá charakter reklamy. V diskusi by měly být konkrétní zkušenosti s vozem uvedeným v recenzi a ne se zaměřovat na útoky vůči zpracovateli. Mnoho diskutujících všechno zná, všude byli i Lenina viděli, ale prakticky nic pořádnýho neumí. A teď mi můžete začít nadávat.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 11:11, Navigace
Je o ní zmínka jen v tom smyslu, že je součástí výbavy. Rád bych se zeptal jestli jsou k tomu i mapy a jaké? Viděl jsem vestavěnou navi zatím jen v superbu a mapy tam byly jen ČR, pokud by to bylo z dovozu tak mě zajímá, jestli tam bylo i něco použitelného pro naši krajinu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 12:03, RE: Brouci Pytlíci
klobrch posted by:
Osobně znám Alfy pouze z vizuálního pohledu, mám Mazdu, takže nemohu posoudit její kvality až na to, že jsou to designově velmi krásná auta. Vadí mi, ale ta neúměrná kritika na každou recenzi, která postrádá jakoukoliv věcnost. Já si rád přečtu každou recenzi, protože je to materiál, který nemá charakter reklamy. V diskusi by měly být konkrétní zkušenosti s vozem uvedeným v recenzi a ne se zaměřovat na útoky vůči zpracovateli. Mnoho diskutujících všechno zná, všude byli i Lenina viděli, ale prak...
Já s tebou souhlasím... Vždyť ani nejde o recenzi, ale o zkušenosti uživatele... A jestli je klukovi 21 je snad jedno, ne? Spíš tady spoustu lidí žere, že v jeho letech leštili angličáky a jezdili na kole, v lepším případě se Šáde 120 (můj případ, 12 let z5, nijak mě to nes.ere přiznat). Navíc z diskuzí vymizeli "staří" neanonymní přispivatelé, nejspíš otrávení invektivama a urážkama, se kterýma se tady roztrhl přímo žok, to nemůže být ani pytel... A nejlepší jsou tací mudrcové, co neovládají ani svůj mateřský jazyk na úrovni 4. třídy ZŠ. Já jim tu ignoranci neberu, je to jejich věc, nechť se ale nediví, že jsou v očích průměrné veřejnosti pro smích, v některých případech dokonce pro pláč...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 12:36, RE: Pro srovnani: MB 190 E 1.8 z r. 1991 koupeny v roce 2005
anonym posted by:
Myslel jsem, ze kara z roku 2003 jeste neco vydrzi... Ja pred 3 lety za 60 KKC koupil zachovaly MB 190 E 1.8 rv 1991 z DE se 150 KKM na konte a mam za cele 3 roky (dalsich 30 KKM) na uctu taky dve zarovky, k tomu 4 kotouce, 8 desticek , jednu spojku, dve loziska v alternatoru a ctryri svicky. Rameno zadny...
Jenze ten Medved je z doby kdy byla auto o dost jednodussi a zejmena o mnoho kvalitnejsi. Dnesni auta uz opravdu nemaji sanci na to prezit to co prezil Mercedes z pocatku devadesatych let.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 12:37, Nebourat
Tak jenom doufejme, ze to autor v mladicke nerozvaznosti do neceho nepali, protoze pak by ho jeste mohlo zatracene mrzet, ze vcelku bezpecnou Fabii vymenil za rakev jmenem Alfa 147. Ono z perspektivy voziku uz pak clovek nevidi "super sportovni jizdni vlastnosti" a "radost za volantem" jako uplne nejprioritnejsi.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 14:18, RE: Brouci Pytlíci
Pepe posted by:
Já s tebou souhlasím... Vždyť ani nejde o recenzi, ale o zkušenosti uživatele... A jestli je klukovi 21 je snad jedno, ne? Spíš tady spoustu lidí žere, že v jeho letech leštili angličáky a jezdili na kole, v lepším případě se Šáde 120 (můj případ, 12 let z5, nijak mě to nes.ere přiznat). Navíc z diskuzí vymizeli "staří" neanonymní přispivatelé, nejspíš otrávení invektivama a urážkama, se kterýma se tady roztrhl přímo žok, to nemůže být ani pytel... A nejlepší jsou tací mudrcové, co neovládají an...
To je těžký, vidím Alfu Romeo, znám ji jen z obrázků a provází ji nelichotivá pověst, co se týká trvanlivosti, tak mlčím a čtu si žabomyší války, kde sem tam vykoukne někdo rozumný. Pravopisné chyby mi taky vadí, ale protože pracuji v hardcore technickém prostředí, tak vím, že tam je pravopis občas bídný a sám kolikrát nevím. Více než pravopis prozradí stavba věty a volené výrazy.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 15:03, Alfa Romeo - srdeční záležitost
jj, té kritiky už je opravdu nějak moc. Jak na autora, tak na Alfy. Myslím si, že článek mohl být delší a podrobnější, ale k zahození také není. Alfy Romeo považuji za tzv. srdeční záležitost, bohužel však i já zaslechl a přečetl tolik odstrašujících informací, co se spolehlivosti resp. poruchovosti týče, že bych do Alfinky nejspíš nikdy nešel.
Originalitu a sportovní (nejenom) vzhled, šmrnc a švih jim však nelze vytknout, proto naprosto chápu, že se najde spousta chlapů, i žen, kterým učaruje a koupí ji.
Autora článku bych naopak pochválil za to, že do recenze na Alfu šel, protože negace se daly očekávat.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 16:52, RE: Už by i stačilo ne??
Banjo posted by:
Já se dozvěděl trošku víc
Čidlo v motoru, zavzdušněná spojka, ramena, kontakt airbagu.
Myslíte, že tohle všechno je jen běžná údržba? Ty prasklé žárovky ještě dejme tomu... Běžná údržba je ta výměna oleje a rozvodů.
Bez toho, abych věděl, kolik to auto mělo ve skutečnosti najeto, je tato informace bezcenná.

V tomto smyslu byla dobrá nedávná recenze Octavie po 150 000, kterou měl řidič "od malička".
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 16:56, RE: obraz Českého národa
anonym posted by:
v poslední době diskuze k recenzím a článkům zde uveřejněných vypovídají o přesném obrazu Českého národa. Na jedné straně závist, na druhé straně obrovská kritika že obyčejný člověk neumí napsat recenzi jako spisovatel nebo novinář a nedej bože aby se dopustil pravopisné chyby........Chápu takové to zdravé hecování koncern vs zbytek světa to je jak Sparta vs Slavia, ale ne majitel Octavky = v lepším případě ču..ák. atd
Je mi z toho celkem smutno s kým musím zdílet rodnou zem.
Od někoho, kdo začne "hodnocením" národa, čekám to co čekám. Proto má očekávání druhá polovina tvého příspěvku nezklamala.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 16:58, RE: Nebourat
anonym posted by:
Tak jenom doufejme, ze to autor v mladicke nerozvaznosti do neceho nepali, protoze pak by ho jeste mohlo zatracene mrzet, ze vcelku bezpecnou Fabii vymenil za rakev jmenem Alfa 147. Ono z perspektivy voziku uz pak clovek nevidi "super sportovni jizdni vlastnosti" a "radost za volantem" jako uplne nejprioritnejsi.
Ty už to nehul, Fábie je bezpečná asi jako vojenskej žebřiňák - gule proletí, ani díru neudělá.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 17:12, RE: ital??????
anonym posted by:
presne takovy auto sem mel,jednalo se o 2.0 selespeed.koupil ssem ho vkdyz melo najeto 60 tis a bylo 2 roky stary.mel sem ho taky 2 roky a najel sem dalsich 50 tis.tolik problemu co sem s nim zazil,to bylo neuveritelny.od motoru,po podvozek a ke konci se pridal i ten slavnej selespeed.hruza!!!!!!!!!!!!! dal sem ho s chuti pryc a sel do bmw.ted si jen chrochtam.poohlizim se jeste po wv golf5 gti,pac Nemec je Nemec a do zadnyho itala krom lamba,uz bych vzivote nesel.cest
S Alfou ti věřím, ale jestli chceš bavora vyměnit za nejnepovedenější verzi Golfa, nechápu! S tim bmw evidentně kecáš, nebo si zešílel. Z bmw do golfa by šel jen idiot
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 17:17, RE: Nebourat
anonym posted by:
Tak jenom doufejme, ze to autor v mladicke nerozvaznosti do neceho nepali, protoze pak by ho jeste mohlo zatracene mrzet, ze vcelku bezpecnou Fabii vymenil za rakev jmenem Alfa 147. Ono z perspektivy voziku uz pak clovek nevidi "super sportovni jizdni vlastnosti" a "radost za volantem" jako uplne nejprioritnejsi.
Jak jsi přišel na to že je Fabia bezpečná a 147 rakev? Slušnou bezpečnost má až novej Superb a Roomster. Starší škodovky včetně octavie II maj docela mezery, to vzor bezpečnosti fakt neni.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 14.08.2008 19:33, RE: Alfa Romeo - srdeční záležitost
anonym posted by:
jj, té kritiky už je opravdu nějak moc. Jak na autora, tak na Alfy. Myslím si, že článek mohl být delší a podrobnější, ale k zahození také není. Alfy Romeo považuji za tzv. srdeční záležitost, bohužel však i já zaslechl a přečetl tolik odstrašujících informací, co se spolehlivosti resp. poruchovosti týče, že bych do Alfinky nejspíš nikdy nešel.
Originalitu a sportovní (nejenom) vzhled, šmrnc a švih jim však nelze vytknout, proto naprosto chápu, že se najde spousta chlapů, i žen, kterým učaruje...
To je právě ono. Informuj se od lidí, kteří ji mají, provozují delší dobu, jinak se nikdy nic pravdivého nedovíš. Já vlastním AR147 1.6TS 88kW od nova. Dnes ji mám už 5,5 roku, jezdím denně. Nikdy mě nenechala ve štychu, jedinou drobností byla oprava synchronu mezi 2. a 3. kvaltem, ještě v záruce, čemuž jsem dopomohl sám svým způsobem jízdy. Jinak ani ťuk, pokud nepočítáš občas žárovku a pravidelné roční garančky. Vlastně jo, ještě jednou zadní gumové těhlice za 300,- Kč... Pokud se o AR147 staráš a dáváš jí pravidelně co má dostat, je to auto, které Ti dělá radost svými jízdními vlastnosmi, zvukem, designem, prostě je to o pocitu... A není to jen moje zkušenost. Jistě každé auto má své mouchy a má je i AR147... A ještě jedna věc - ruce pryč od dovozů ze SRN, FR, atd. Více pokud budeš mít zájem
respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.