0
back
 

diskuze k tématu: Negativní hodnocení uživatele Alfy Romeo 156

category of topic classification: italská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 12:27, k vzteku...
no váš vztek chápu, měl jsem taky kdysi obrovský cukání tuhle alfu koupit, chtěl jsem ale 2,5 V6, myslím, že by byla spolehlivější s podobnou spotřebou, ale nakonec jsem měl asi víc "štěstí" a nekoupil jí, i když je to krásný auto.... vsadím se, že se tu do vás pustěj, že si superbem nepolepšíte, ale na to kašlete, rozhodně vás takhle zlobit nebude...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 12:40, Bazarové Alfy
Můj názor (nepodložený, spíš tedy odhad) na bazarové Alfy je následující:
Tyhle auta a jejich motory jsou obecně (alespoň benzíny) hodně náročné na údržbu (chcou ty selenie a tak). Alfy jsou auta pro radost a požitek a lidé si je kupují právě z toho důvodu. Když se někdo zbavuje pěkné Alfy, tak většinou proto, že si kupuje novější, lepší či chce jinak zaměřené auto (třeba začal plodit děti). Alfisté se sdružují, takže předpokládám, že ho nabídne známým či členům klubu. Do bazarů se dostávají špatně udržované kusy před smrtí, časované bomby, které by člověk nikomu přímo neprodal (a už vůbec ne známému).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 13:26, RE: Bazarové Alfy
Muroň posted by:
Můj názor (nepodložený, spíš tedy odhad) na bazarové Alfy je následující:
Tyhle auta a jejich motory jsou obecně (alespoň benzíny) hodně náročné na údržbu (chcou ty selenie a tak). Alfy jsou auta pro radost a požitek a lidé si je kupují právě z toho důvodu. Když se někdo zbavuje pěkné Alfy, tak většinou proto, že si kupuje novější, lepší či chce jinak zaměřené auto (třeba začal plodit děti). Alfisté se sdružují, takže předpokládám, že ho nabídne známým či členům klubu. Do bazarů se dostávají špa...
Přesně tak. Navíc popsané závady (zejména elektronika) by mohly obpovídat tomu, že auto bylo poskládáno z několika bouraček. Pobavila mne prokluzující spojka, přesto že už byla jednou opravovaná. Zato auto nemůže - za to může ten, co se v něm vrtal...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 14:02, Pořádný nákup
V polovině jsem myslel, že už to bude dbrý, ale pak mě dostala věta "...Pak to teprve začalo..." No jo, žádné auto není dokonalé. O co je Alfice hezčí než VW, o to je méně "provozuschopná". Jen bych dodal, že ta vaše bývalá mrd*ka asi skončila v bazáru (jak psal Muroň). Takže se tu možná někdy dočkáme pokračování této story s jiným majitelem (jen doufám, že to nebudu já ;pp)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 14:35, Proč
Proč mi recenze na Alfu přijde naprosto normální a v pořádku? O tom autě jsem ještě fakt neslyšel nic dobrýho s ohledem na provozování.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 14:43, Souhlas s Muroněm
Naprosto souhlasím s Muroněm, byť mám občas také cukání jít do nějaké Alfy, to jsou prostě nejhezčí auta pro normálního smrtelníka, co znám. Ale určitě bych si jí nekupoval v bazaru (soudě podle všech možných záruk na dvě věci se jednalo asi o legendární áčka) a vůbec nikdy bych v bazaru nekupoval Alfu v benzínu, který je náročný na údržbu a není bůhvíjak spolehlivý (diesel je od Fiata, tam je dost jinak). Jinak, proč jste si s sebou nevzal někoho, kdo se v autech aspoň trošičku vyzná? Třeba ta převodovka - mě třeba vůbec nepřipadá normální, že se u Alfy řadí stylem, jako když se míchá polívka. Že se měnily kotouče a destičky - to mi nejpřijde jako závada. Spíš bych se divil, kdyby ty kotouče už byly na tom autě vyměněné. Nemyslím si, že by se Vám Superb sypal stejně jako Alfa, ale cenově to bude o něčem jiném. A než do něho půjdete, přečtěte si nějakou recenzi na něj nebo Passata, protože ani tahle auta nejsou bez vad (respektive, většina z nich má ty samé).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 15:06, RE: Proč
David V posted by:
Proč mi recenze na Alfu přijde naprosto normální a v pořádku? O tom autě jsem ještě fakt neslyšel nic dobrýho s ohledem na provozování.
Zrovna jsem přemýšlel nad tím, jestli jsem tu za poslední rok, dva četl recenzi na alfu, typu, koupil jsem alfu, udělal základní údržbu - olej, brzdy, kontrola podvozku a jezdim bez problémů. Lituji autora recenze, co si tohle auto koupil. Rozdíl od předchozích recenzentů je pouze v tom, že autor téhle recenze problémy narozdíl od předchozích nebere jako normální.
Co se týče jednání s bazarem, nevím, zda smlouva s ním je více než platné zákony, takže záruka na skryté vady platí i zde.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 15:16, RE: Proč
Alkantpan posted by:
Zrovna jsem přemýšlel nad tím, jestli jsem tu za poslední rok, dva četl recenzi na alfu, typu, koupil jsem alfu, udělal základní údržbu - olej, brzdy, kontrola podvozku a jezdim bez problémů. Lituji autora recenze, co si tohle auto koupil. Rozdíl od předchozích recenzentů je pouze v tom, že autor téhle recenze problémy narozdíl od předchozích nebere jako normální.
Co se týče jednání s bazarem, nevím, zda smlouva s ním je více než platné zákony, takže záruka na skryté vady platí i zde.
Spíš bych řekl, že se bazarům divím, že Alfy vykupují. Ty potenciální problémy, které jsou hodně pravděpodobné za to fakt nestojí. Jo a ten svůj první příspěvek bych asi napsal jinak, a to:
Takto si představuji vzorovou recenzi na vůz Alfa Romeo.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 15:18, alfa 156
ale to same seti muže s kterimkoliv autem ,alfa je sportak a ne v3ska.A4 nebo mondea nemaji problemy??? zřejme dopadnu tak tež ale risknu to
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 16:36, RE: Bazarové Alfy
Michal 22 posted by:
Přesně tak. Navíc popsané závady (zejména elektronika) by mohly obpovídat tomu, že auto bylo poskládáno z několika bouraček. Pobavila mne prokluzující spojka, přesto že už byla jednou opravovaná. Zato auto nemůže - za to může ten, co se v něm vrtal...
Tak tak, ukázkový příklad "puzzle-assembly"
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 17:08, RE: Proč
Alkantpan posted by:
Zrovna jsem přemýšlel nad tím, jestli jsem tu za poslední rok, dva četl recenzi na alfu, typu, koupil jsem alfu, udělal základní údržbu - olej, brzdy, kontrola podvozku a jezdim bez problémů. Lituji autora recenze, co si tohle auto koupil. Rozdíl od předchozích recenzentů je pouze v tom, že autor téhle recenze problémy narozdíl od předchozích nebere jako normální.
Co se týče jednání s bazarem, nevím, zda smlouva s ním je více než platné zákony, takže záruka na skryté vady platí i zde.
Asi budu muset napsat "zkušenost uživatele" já. Už 2 roky mám AR 156 Sportwagon 2,0 rok 2002. Za celou dobu se mi vysypalo pouze relé el. spínání ventilátoru a podsvícení hodin. Je pravda, že jsem to kupoval u autorizovaného dealera i s vlastním mechanikem, s veškerou možnou prohlídkou a lustrací. Vlastně...v bazaru bych asi nekoupil žádné auto
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 19:08, Paráda
Nejvíc mě pobavila věta "nejradši bych do něj střelil bazukou", to myslim vypovídá o všem. Nicméně je mi autora docela líto, a přeju mu hodně šťastných kilometrů s plánovanym Superbem, tam už to určitě bude lepší a možná zmizí i ten tik. :))
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 19:51,
AR sou nejvetsi shity co kdo vyrabi, to snad Hyundai je lepsi.
Drzte se koncernu a budete v klidu.
Cuori Sportivo vas pekne rychle vyleci. Kamarad mel 7 alf a do vsech se neskutecne vysypal, to uz proste neni ani statisticky mozny, ze by mel takovou smulu. U 5ti alf to byl motor, takze zadne malickosti. Zbytek, turba, klima, elektrika atd. Napravy jak na bezicim pasu.
Na druhou stranu ja mel bmw, audi, vw golf, polo, fiat punto, peugeot, pontiac a nikdy sem do auta nedal vic nez bezne veci jako leje, desticky, sem tam kost stabilizaotoru, ramena. Jednou jsem mel ar 163 3.0v6, ano, jede super, jen do te doby nez menite motor, ja ho menil jednou, znamy prede mnou 3x za 2 roky. Samozrejme ze po vymene okamzite letela z domu.
Design neni vsechno, kdo chce jezdit, ma japonce nebo koncern ci bmw.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 20:21, RE: bez predmetu
mibfox_novy posted by:
AR sou nejvetsi shity co kdo vyrabi, to snad Hyundai je lepsi.
Drzte se koncernu a budete v klidu.
Cuori Sportivo vas pekne rychle vyleci. Kamarad mel 7 alf a do vsech se neskutecne vysypal, to uz proste neni ani statisticky mozny, ze by mel takovou smulu. U 5ti alf to byl motor, takze zadne malickosti. Zbytek, turba, klima, elektrika atd. Napravy jak na bezicim pasu.
Na druhou stranu ja mel bmw, audi, vw golf, polo, fiat punto, peugeot, pontiac a nikdy sem do auta nedal vic nez bezne veci jako ...
Ešte by som doplnil,že ten kto chce auto uživať ako bežný uživateľ si kúpy koncern alebo pod a ten kto chce na aute jazdit si kupy bud japonca alebo bmw
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 20:30, To jsou informace nanic.
AR 156 r.v. 1998, to je tak rok první registrace. Takže je dnes min. 11 let stará. Odkud se tady ta AR vlastně vzala? Majitel ji užívá 4 roky. Koupit auto 7 let staré s tacho 117 t. km může snad jen bloud. A ještě k tomu AR. Ta je svařená tak ze dvou kusů. Novější s rozmydleným předkem a starší s rozmydleným zadkem. Přístrojovka je z nového. V r. 2000 jsem měl možnost tuto AR koupit od kamaráda. Ten s ní najezdil za ten rok. 112 t. km. (stodvanácttisíc). Řekl jsem mu, že děkuji, ale že AR se 100t. km je pro mně mrtvá alfa. Tyto auta, tohoto stáří, dovezená z vyspělých státu EU, mají tak kolem 400 t. km. Stačí pouze zmínka o štěrku pod kapotou. Víte v kolika tis. km začínají klepat samoštěly? To doporučuji všem, kdo má zájem o tento typ aut. Nová, pečlivě udržovaná a servisovaná AR, má velice slušnou výdrž. V pohodě 250 t. km. Nevím, co si myslet o typu sdělování těchto zkušeností, které zavání úplným amatérismem. Chcete-li si koupit některé takové auto, jděte se svést s novým, nebo zánovním. Poslechněte si motor s otevřenou kapotou za všech režimů a nechte potom majitele razantně odjet. To jenom pro sluch. Vypoví o všem.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 20:40, RE: bez předmětu
mibfox_novy posted by:
AR sou nejvetsi shity co kdo vyrabi, to snad Hyundai je lepsi.
Drzte se koncernu a budete v klidu.
Cuori Sportivo vas pekne rychle vyleci. Kamarad mel 7 alf a do vsech se neskutecne vysypal, to uz proste neni ani statisticky mozny, ze by mel takovou smulu. U 5ti alf to byl motor, takze zadne malickosti. Zbytek, turba, klima, elektrika atd. Napravy jak na bezicim pasu.
Na druhou stranu ja mel bmw, audi, vw golf, polo, fiat punto, peugeot, pontiac a nikdy sem do auta nedal vic nez bezne veci jako ...
Těch sedm Alf, to byly nové Alfy? Nebo sbírka ojetin z Evropy? To já měl kamaráda co takle sbíral Mazdy. Jedna ojetina lepší než druhá. Vždy tak kolem 120 až 140 t. km. najeto. No to bylo také něco! Ale opravdu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 22:06, RE: To jsou informace nanic.
Abík posted by:
AR 156 r.v. 1998, to je tak rok první registrace. Takže je dnes min. 11 let stará. Odkud se tady ta AR vlastně vzala? Majitel ji užívá 4 roky. Koupit auto 7 let staré s tacho 117 t. km může snad jen bloud. A ještě k tomu AR. Ta je svařená tak ze dvou kusů. Novější s rozmydleným předkem a starší s rozmydleným zadkem. Přístrojovka je z nového. V r. 2000 jsem měl možnost tuto AR koupit od kamaráda. Ten s ní najezdil za ten rok. 112 t. km. (stodvanácttisíc). Řekl jsem mu, že děkuji, ale že AR se 100...
S tím, co jste napsal, naprosto nemohu souhlasit. Nevím, proč by nemohlo mít 7 let staré auto nájezd 117 tis. km. Znám spousty lidí, kteří se pohybují právě v tomto nájezdu. A u Alfy bych to chápal obvzlášť (Alfa je hlavně auto pro radost, ne?). Pokud má auto rodinné využití, pak je tento nájezd klidně reálný. Ve firmě samozřejmě ne.
Dále bych se chtěl zeptat, kde asi tak dnes seženu novou nebo zánovní Alfu 156, abych si ji poslechl??? Je to hezký nápad, ale proveditelnost tak trochu nemožná.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.02.2009 22:12, Nedivím se ničemu
Alfa je sportovní auto a tak se k němu 90% majitelů chová. A nejen Italů, jak se říká. Hezky to vypadá a parádně jede a člověka to prostě láká. Není tedy divu, že po 120 tis. km je ve stavu odpovídajícím 250 tis. km např. u oktávky TDI. Motor dostává pohulit za studena, brzdy jsou rozžhavené do běla a letí se díra, nedíra. A opravy? Tak na ty už nezbývá. Tohle auto bych ojeté nekoupil nikdy. Jasně, teď mě všichni začnou drtit, že rychle a bezohledně k autu přece jezdí i majitelé např. oktávek, to určitě, ale je jich nepoměrně méně.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 12.02.2009 09:03, RE: Proč
Vendys posted by:
Asi budu muset napsat "zkušenost uživatele" já. Už 2 roky mám AR 156 Sportwagon 2,0 rok 2002. Za celou dobu se mi vysypalo pouze relé el. spínání ventilátoru a podsvícení hodin. Je pravda, že jsem to kupoval u autorizovaného dealera i s vlastním mechanikem, s veškerou možnou prohlídkou a lustrací. Vlastně...v bazaru bych asi nekoupil žádné auto
Napište rád si ji přečtu....minimálně dáte ostatním potencionálním zájemcům návod jak koupit a nenaletět...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 12.02.2009 12:13, NE NE a NE!!!!!
Tím Superbem si opravdu polepšíš. KAmarád ho má jako taxík. A větší kokotské auto jsem nepoznal. Snad Barkas nebo Yugo. Ono si to hraje na velké, dospělé auto a pravda je jinde. Třeba ty plasyt uvnitř...nebo ta stříbřenka na detailech. To je kvalita jak u Alfy 155..taky ty duté bakelity. Jinak nic proti novému Passatu. Ale on už to není Passat.....je to kombinace Lancie, Mondea..atd. Auto, které má benzínové turbomotory a vzdadu nezávislé zavěšení už nemůže být VW. Vyser se na Superb a kup Passat třeba s 2.0 T. Lidi to překvapivě moc nechcou a ceny jsou zajímavé. Tady chce každý stříbrné kombi v mega tahavým cool dehtu o ohromném výkonu 66Kw a s vlečenými rameny vzadu. Lidi se hodnot jako 147 KW bojí.........
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.