0
back
 

diskuze k tématu: Audi A6 2,5 TDI V6 – lákavá, leč velice riziková koupě!

category of topic classification: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, německá vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 15.02.2008 14:51, RE: 2.5 TDi
anonym posted by:
Dobrý den všem,
vše podstatné zde bylo již zřejmě řečeno, připojím svůj názor čistě zkušenosti řidiče ze světa počítačů. Audi A6 jsem měl jako služební vůz od roku 2001 do poloviny roku 2005. Za tu dobu jsem najel cca 130 000. Nejsem expertem přes auta tedy popíšu jen uživatelské pocity. Svezení příjemné motor má zváštní průběh zátahu (citelný nástup přeplňování), sedačky příjemné ani po cestě Praha - Bratislava nebolí záda. Jediná nevýhoda je zřejmě přední náprava, protože téměř při každé výmě...
já jsem A6 nikdy neřídil, jen několikrát se vezl jako spolujezdec, ale po trase brno-praha, jsem záda bohužel cítil...
docela mě fascinuje cena výměny origo přední nápravy v autorizovaném servisu... 50 tis.? to je úplně šílené, v porovnání s kompletní výměnou přední nápravy stejné konstrukce u alf.... tam se v autorizovaném servisu s origo díly bez problémů vlezete do 20 tis.(horní, dolní ramena, stabilizátor, silentbloky....)
nejsem všeználek, ale předpokládám že bmw 3,5 má obodbnou nápravu... nevíte kolik to stojí v autorizovaném servisu u nich?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 08.04.2008 16:49, RE: automat????
anonym posted by:
Dík za intelektualní reakci,ale "kverlačku" nemůžu ani cítit,ten můj má najeto kolem 200tkm bez zaváhání,ale zatím jsem na něm nic neudržoval,tak mne zajímala konstruktivní rada.Kdybych se chtěl zasmát,tak si přečtu dikobraz.....Ps:nemám ho v audině a dále chci dodat,že nové auto s manualem ve výšší třídě kupujou socky co si hrajou na bohaté,...Neznám nikoho v okruhu mých známých,kdo by nebyl spokojen s timto typem převodovky...poblémy obvykle mají jen ti,co se k autu chovají jak dobytek a to ne...
To opravdu nechápu Vaší logiku, pane Onasis, mezi kupovaným manuálem a automatem.......
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 14.07.2008 01:41, Ceny dílů - pozor !
Rád bych upozornil že ceny oprav vychází u autora z originálních dílů !
Musím ale podotknou, že v dnešní době existuje mnoho dílů z druhovýroby právě pro tento vůz. Ramena jsou jistě komfortní ale odcházejí. Cena dílů na celou nápravu ale nemusí přelézt 14000 Kč, za práci je to pak zase o něčem jiném. Ale máte klid další desetitisíce možná statisíce kilometrů a pozor ! Nemluvím o nějakých dílech Starline, jde o renovované značky.
Rozvod takoévého motoru nemusí přesáhnout 14000 i s prací když se rozhodíte sítě v obchodech a necháte si poradit a to mám namysli díly SKF. Hřídele jsou jiný problém, to zase ale je nutné aspoň tušit u nového motoru jak běží, ikdyž samozřejmě pokaždé se to nepozná. Nutná častá výměna. Je pravdou že ten motor není nejpružnější ale při dobré koupi a udržbě může natočit bez problému 800 000. Váha vzduchu je ale opravdu častým problémem. Který stojí kolem 4000 . Určitě nešetřit na druhovýrobových, na tomto dílu vskutku ne.


Vojtěch
respond
MarekSo
number of posts1
date of registration20.11.2018
Tuesday 20.11.2018 14:18, RE: Ceny dílů - pozor !
citation:
reakce na: -, 14.07.2008 01:41 (Rád bych upozornil že ceny opr ...)


Bylo toho tu napsáno dost. Vlastním Audi A6 132kw již 5let. Zde moje zkušenosti:
Do každého staršího auta se cpou peníze, do audi také... Mám nyní 350tkm. Vyměněná přední náprava podruhé /40k od Valeo/, startér nový (výměna prekérka-aby se člověk dostal ke startéru, musí nejdříve povolit alternátor takže s prací 15 / Teď měním na 350ti čerpadlo nafty VP44./repas s prací 27/ Rozvody na 340 /raději/ se vším okolo 25tis/rozvody,napínací kladky...../
V podstatě každý rok kolem 30-40tis investice. Ale i tak bych zatím neměnil.
JJ nějaká stahovačka oken, kotouče desky přední i zadní-tam i třmeny-se rádi zasekávaj, raději manžety poloos.. Je to všechno o údržbě-olej měním 1x za rok nebo po 8tis km.
Takže mne ještě čeká turbo, egr a váha a mám to komplet vyměněné-jo ještě spojka...
Je tu spousta aut, které mají najeto 150tkm (já říkám posledních) protože vypadaj daleko hůř než moje s 350tkm...
Chtěl bych vidět dnešní oktávky 1,0TSI, až budou mít 350tkm a 14let co z nich zbude.... asi tak.... Kdo chce pohodlí-Audi A6 je. Kdo nechce investovat do oprav, ať si koupí nové auto.. A kdo si chce koupit auto za 150tisíc s tím, že bylo nové za 1,5mega a nechce do něj investovat ani korunu, ať si ho koupí, zaparkuje doma a jezdí tramvají a MHD. Hou.
respond
danet - redakce TipCars
number of posts535
date of registration16.11.2012
Wednesday 21.11.2018 10:29, RE: RE: Ceny dílů - pozor !
citation:
reakce na: MarekSo, 20.11.2018 14:18 (Bylo toho tu napsáno dost. Vla ...)


Dobrý den, máte - li chuť, sepište své zkušenosti s vozem do samostatné recenze: https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/ Hezký zimní den!
respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.