0
back
 

diskuze k tématu: Audi A6 2,5TDI Quattro - jak slouží po 280 tis. km?

category of topic classification: německá vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.01.2012 21:59, RE: Tiptronic
Rover623 posted by:
Výměna ŘJ kvůli uzamčenému tiptronicu na Audině, kravina. První co měl ten koumes co to dělal udělat, bylo napojení na počítač a nalejt tam znova SW, někdy stačí jen tu jednotku odemknout, cena opravy asi 500,-. Dělám automaty přes 10 let a nikdy jsem nikomu nenabízel ani generálku ani výměnu ŘJ (to je totiž někdy ještě horší) kvůli zamknutému tiptronicu na Audi nebo Passatu. U Audi je totiž ten problém, že převodovka je spárována s autem (motorem) a někdy se ŘJ převodovky nebo motoru rozhodne, ...
jj přesně toto audi dělala a bylo mi to řečeno...přestal komunikovat tiptronic s ŘJ motoru....jinak to byla oprava ŘJ tiptronicu né výměna. Teď to řadí líp než dřív...pěkný den a budu rád za kontakt. (autor článku)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.01.2012 22:09, Spotřeba?
Zdeny60 posted by:
I guwno.
měl jsem ho (120kW) v SUperbu, sice jen FWD, ale nebyl problém jezdit za průměr za 7,2. Takže na zadek přihodím litr do spotřeby a jsem na rund necelých 9. Takže jde to.

Ad motor: jak správně napsal autor v úvaze, za první tři roky (tedy většinou odpisové období) najede motor za svůj život najvíce. Pak to rapidně klesá a nájezd se zvětšuje tím méně, čím je auto starší. to praví statistika.
Takže u auta 10 let bych počítal takto:
3 roky 180 = kosnt.
6 let + 80
10let +45
Suma:cca 300-320...
jj, s tím souhlasím, se superbem V6 jsem jel a fakt umí jet do 8litrů. Nicméně pouze manuál!!! Tiptronic chce min. o litr víc (čím víc rozjezdů, tím to jde vzhůru) Když s Audi jedu okresky jede za 7,5 v Quattru i s Tiptronicem, ale dlouhodobě je do jak píši v článku. Nicméně to není moc, protože auto má samo 1,7tuny! A minulé BMW ve 3,0d taky jezdilo za to samé, možná ještě o pul litru víc (xdrive+steptronic) Výhoda BMW byla, že mělo 235koní a spotřeba byla pře velmi svižném tempu. a Audi jezdím pomaleji (BMW totiž rychlost od řidiče vyžaduje :o) audi ne) Jo a BMW umělo jet Ostravu Prahu za 6,3l/100km nafty :o)))) (ale to jsem jel 110-130km/h) To Audi myslím nedokáže. HOlt technika jde dopředu, však bylo o 6let modernější! Novější model A6tky taky umí jet za míň než stará, resp. za totéž ale při dravějším stylu jízdy....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 11.01.2012 23:52, RE: Tiptronic
davidtel posted by:
jj přesně toto audi dělala a bylo mi to řečeno...přestal komunikovat tiptronic s ŘJ motoru....jinak to byla oprava ŘJ tiptronicu né výměna. Teď to řadí líp než dřív...pěkný den a budu rád za kontakt. (autor článku)
Tak abych nekecal, na převodovku jsem nesáhl už asi 3 roky, v současné době se zabývám sháněním náhradních dílů na automaty japonských a amerických aut, které děláme jako hlavní činnost. Servis je v Plzni ve Zborovské 35 (pod autosalonem Subaru). Webowé stránky http://www.plzen-info.cz/carservice/ . Vede to kamarád, k automatům asi člověk nejpovolanější, protože je to američan a převodovky opravuje už přes 20 let. Kontakt přímo na mě by byl p.sejna@gmail.com ale v současné době můžu jen těm kdo mají zájem zprostředkovat opravu jakéhokoli automatu, sám momentálně nejsem vybaven dílnou kde bych byl schopen něco takového vlastnoručně provést. Nicméně znám dostatek zkušených lidí, kteří si dovedou poradit s jakoukoli automatickou převodovkou
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 12.01.2012 06:57, RE: xenony
davidtel posted by:
hmm je vidět, že ty jsi odborník....protože já měl víc aut s xenony (originál) a třeba u nissanu je senzor jen vzadu. Můj názor je ten, že audi a hlavně motor je tak těžký, že senzor jen vzadu je prostě málo.....pěkný den (autor článku)
Mám momentálně sedmé a osmé auto s xenony (různé značky, teď renault a nissan) a všechny byly technicky řešeny jak jsem psal (body 1-3). Výjimkou jsou nějaké "historické" typy vozů z doby začátků xenonů, ale to se bavíme o roku cca 1990.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 12.01.2012 08:56, RE: xenony
Pavlik posted by:
Mám momentálně sedmé a osmé auto s xenony (různé značky, teď renault a nissan) a všechny byly technicky řešeny jak jsem psal (body 1-3). Výjimkou jsou nějaké "historické" typy vozů z doby začátků xenonů, ale to se bavíme o roku cca 1990.
v roce 1990 xenony rozhodně nebyly. první auto s xenony za příplatek cca 150.000,- byla masařka, tedy MB E-klasse, která se začala vyrábět na podzim roku 1995.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 12.01.2012 10:37, RE: xenony
tomaskrtek posted by:
v roce 1990 xenony rozhodně nebyly. první auto s xenony za příplatek cca 150.000,- byla masařka, tedy MB E-klasse, která se začala vyrábět na podzim roku 1995.
Nevím přesně v kterém roce se xenony začaly používat (proto jsem psal to cca), nicméně "již" v roce 1994 je za příplatek mělo BMW řady 7. U MB se montovaly skutečně od řady E, ale typu 124 - to je rok 1991.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 12.01.2012 10:49, RE: Tiptronic
Rover623 posted by:
Opravit jde jakýkoli automat, ale popište trochu blíže co vám to dělá, tedy spíš nedělá a jak to začalo
Problem nemam, ale partnerka chtela ojetinu s automatem, ale vsude slysim, ze tyto automaty vydrzi do 150tkm a potom se meni za nove v cene ojeteho vozu
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 12.01.2012 12:43, RE: Tiptronic
nicco posted by:
Problem nemam, ale partnerka chtela ojetinu s automatem, ale vsude slysim, ze tyto automaty vydrzi do 150tkm a potom se meni za nove v cene ojeteho vozu
Tak to slysim prvne, me to radi vyborne, mam najeto 120tis.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 12.01.2012 14:58, RE: Tiptronic
ivan2 posted by:
Tak to slysim prvne, me to radi vyborne, mam najeto 120tis.
120t na dalnici je neco jineho nez 120t ve meste. Jinak vim, je to, co jsem cetl o ojetinach, radsi jsem to tedy nekoupil.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 12.01.2012 17:47, RE: Tiptronic
ivan2 posted by:
Tak to slysim prvne, me to radi vyborne, mam najeto 120tis.
Tak ještě 30 tis. a finito.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 12.01.2012 17:59, RE: Spotřeba?
David V posted by:
Nikdo se tady nepozastavil nad spotřebou nafty. Co se musí dělat pro to, aby byla takto vysoká? Lepší hodnotu průměrné spotřeby mám na 6-ti válcovém benzínu stejného obsahu. To je buď neustále ve městě (ale nač potom 2,5 motor) nebo jezdí po dálnicích veeeelmi rychle. Očekával bych kombi spotřebu kolem 7-mi litrů.
7 litrů základ + 1 litr Tiptronic + 1 l Quattro = 9 litrů. Podle mě standardní spotřeba.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 17.01.2012 09:52, RE: Spotřeba?
Tycoon posted by:
7 litrů základ + 1 litr Tiptronic + 1 l Quattro = 9 litrů. Podle mě standardní spotřeba.
Spotřeba 9,2 normál v quattru a TT... bavím se o průměru, kombinace všech režimů, vyrovnaná. Myslím, město, mimo a dálnice.
respond
Harry1
number of posts2
date of registration23.03.2019
Saturday 23.03.2019 21:01, RE: Tiptronic
citation:
reakce na: -, 11.01.2012 05:24 (Výměna ŘJ kvůli uzamčenému tip ...)


Ahoj...
Prosim je na tebe nejaky kontakt, potreboval bych poradit...
MamA6 3.0 tdi quattro r. V 2005 a dost me to zlobí.. Pri zarazeni a pusteni brzdy se auto na volnobeh rozjizdi samo..
Pak mi to zlobi pri jizde z kopce bez plynu auto sano hopave spomaluje a otackomer lita z 1000 na 1200 otacek a motor to pribzduje
A nejhorsi je to za pri zaberu se mi auto jakoby od zadu roztrepe... Ale nepravidelne neni to pravidelne trepani jako by kardan ci tak... Jede to plynule a pak zniceho nic se to rozvybruje a pak zas ustáli...
Dekuji za radu
respond
dakk
number of posts11
date of registration22.07.2016
Thursday 29.04.2021 23:00, A6 c5
Po dloouhé době čtu tento přispěvek.Nemohu než souhlasit.Drtivá většina uživatelů jsou chudáčci co si honí triko,myslí si že auto vyservisují za 250korun a absolutně nemaj povědomí jak technika funguje.Když jim člověk tvrdí, že 250tis za 15let je absolutní zcestnost,nevěři a raději uvěří historce.Pak kvičí ti slabomyslní diskutéři a nadávají na značku, vytvářejí fámy a šparné jméno...
Nadávat musí pouze a jen na sebe , svou malomyslnost,protože si nikdo nekoupí káru za mega a půl,aby s ní jezdil po kaufech a kostelech ročně 10tis...Audi ikdyž starši je vždy pro honoraci a ne pro drbany,co žijou od vypl.k vypl.Bohužel tito dělaj největši zlo Jinak skvělé značce..
respond
aják
number of posts1
date of registration24.10.2022
Monday 24.10.2022 22:01, RE: Tiptronic
citation:
reakce na: -, 11.01.2012 05:24 (Výměna ŘJ kvůli uzamčenému tip ...)


Ahoj, mám dotaz k motoru se spotřebou 12l/100km. Občas se svezu a jsem na 25l/100km. Dále po koupi, najeto 1000km. Automat nechce jet. Při vyšších otáčkách motoru lechce je slyšet převodovka, řazení. Na displeji nic nezobrazeno. Umíš poradit? Komu se svěřit. Nebo na co se podívat.
Aják
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.