0
back
 

diskuze k tématu: Nová Audi Q7 jde do prodeje

category of topic classification: německá vozidla
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Monday 06.04.2015 18:54, Nálety
Většina náletů na cíle v části Evropy obsazené Rudou Armádou, například Američanům často předhazované Dráždany, bylo na přímou žádost SSSR. Rusové tehdy neměli žádné použitelné bombardovací letectvo, vše museli řešit spojenci.
respond
Zvirak
number of posts459
date of registration09.09.2012
Monday 06.04.2015 19:57, Q7
Aha, takže když američani bombardovali Drážďany, kde drtivá většina obyvatel byli civilisti, ZÁPALNÝMI BOMBAMI, tak za to vlastně může SSSR. V Drážďanech zařvalo několik desítek tisíc obyvatel. Dráždany byly co do počtu obětí tragičtější než Nagasaki !!!! Bombardovali amíci, ale můžou za tento válečný zločin rusíci. tys mě pobavil.
To mi chceš namluvit???
Pro info, jaká to byla hrůza. V centru města bylo až 1500°C spousty mrtvol bylo nataveno. Na výsledek války to mělo mizivý význam.

Jen taková perlička. Tenkrát o dějepisu (krátce po převratu) nám učitelka (bojovnice proti komunismu) tvrdila, že spojenci museli Dráždany, ČKD, Plzeň atd. bombardovat, protože ty bomby přece museli shodit, aby se mohli vrátit domu To si nedělam prdel.
respond
PetrT
number of posts1076
date of registration24.05.2009
Monday 06.04.2015 20:31, RE: Q7
Zvirak posted by:
Aha, takže když američani bombardovali Drážďany, kde drtivá většina obyvatel byli civilisti, ZÁPALNÝMI BOMBAMI, tak za to vlastně může SSSR. V Drážďanech zařvalo několik desítek tisíc obyvatel. Dráždany byly co do počtu obětí tragičtější než Nagasaki !!!! Bombardovali amíci, ale můžou za tento válečný zločin rusíci. tys mě pobavil.To mi chceš namluvit???Pro info, jaká to byla hrůza. V centru města bylo až 1500°C spousty mrtvol bylo nataveno. Na výsledek války to mělo mizivý význam. Jen taková perlička. Tenkrát o dějepisu (krátce po převratu) nám učitelka (bojovnice proti komunismu) tvrdila, že spojenci museli Dráždany, ČKD, Plzeň atd. bombardovat, protože ty bomby přece museli shodit, aby se mohli vrátit domu To si nedělam prdel.


Netvrdim že se mi to líbí, ani kdo za to může. To sis tak přebral jen v tvé hlavě.
Jen tvrdím že to byla žádost sovětů protože v Dráždanech byl strategický dopravní uzel. Kdyby to nechtěli nikdo by tam zřejmě neletěl. Letělo by se jinam. Byla válka kterou Němci začali. Jejich problém.
Jinak technicky měla učitelka pravdu, naložený by se tenkrát vrátit nemohli. Ovšem dávat to jako důvod je blbost, to je jasný.



respond
Pepe
number of posts1133
date of registration09.05.2007
Monday 06.04.2015 21:15, RE: Q7
Zvirak posted by:
Aha, takže když američani bombardovali Drážďany, kde drtivá většina obyvatel byli civilisti, ZÁPALNÝMI BOMBAMI, tak za to vlastně může SSSR. V Drážďanech zařvalo několik desítek tisíc obyvatel. Dráždany byly co do počtu obětí tragičtější než Nagasaki !!!! Bombardovali amíci, ale můžou za tento válečný zločin rusíci. tys mě pobavil.To mi chceš namluvit???Pro info, jaká to byla hrůza. V centru města bylo až 1500°C spousty mrtvol bylo nataveno. Na výsledek války to mělo mizivý význam. Jen taková perlička. Tenkrát o dějepisu (krátce po převratu) nám učitelka (bojovnice proti komunismu) tvrdila, že spojenci museli Dráždany, ČKD, Plzeň atd. bombardovat, protože ty bomby přece museli shodit, aby se mohli vrátit domu To si nedělam prdel.


Tak žádná válka není zrovna humánní, ač by sis to evidentně přál. Protektorát bylo Německo, stejně jako Drážďany. A s Německem byli jaksi Amíci ve válečném stavu, tos asi nepochopil. A ve válce jaksi bomby padají, třeba zrovna na lidi, kteří nadšeně jásali, když pár let předtím padaly na (třeba) Londýňany. A argument, že to bylo na konci války, a nemohlo to nic změnit? Tohle není fotbal, aby se vědělo, že se hraje 90 + nějaká minuta nastavení. Odhady konce války se pohybovaly na začátku roku 45 na minimálně rok, plánovaly se operace na dobývání alpských pevností a pod. Ale to ty dobře víš, když jsi v dějepise tak dobrej... Bejt to na Rusácích, tak možná ani nemluvíme česky, každopádně makáme někde za Uralem - viz Stalinovy plány o vystěhování neruských Slovanů do Asie a za polární kruh do gulagů. Když už teda o tom debatujeme...
respond
Petr S
number of posts1242
date of registration28.11.2008
Monday 06.04.2015 23:17, RE: Q7
Zvirak posted by:
Aha, takže když američani bombardovali Drážďany, kde drtivá většina obyvatel byli civilisti, ZÁPALNÝMI BOMBAMI, tak za to vlastně může SSSR. V Drážďanech zařvalo několik desítek tisíc obyvatel. Dráždany byly co do počtu obětí tragičtější než Nagasaki !!!! Bombardovali amíci, ale můžou za tento válečný zločin rusíci. tys mě pobavil.To mi chceš namluvit???Pro info, jaká to byla hrůza. V centru města bylo až 1500°C spousty mrtvol bylo nataveno. Na výsledek války to mělo mizivý význam. Jen taková perlička. Tenkrát o dějepisu (krátce po převratu) nám učitelka (bojovnice proti komunismu) tvrdila, že spojenci museli Dráždany, ČKD, Plzeň atd. bombardovat, protože ty bomby přece museli shodit, aby se mohli vrátit domu To si nedělam prdel.


Kdyby se Hitler vzdal dřív, tak nemuselo k bombardování německých cílů (i mimo Německo) docházet. Podobně v případě Japonska. Pokud by Jap. kapitulovali včas, tak nebyla Hirošima, kdyby se vzdali hned po Hirošimě, nebylo by Nagasaki. Diplomaticky ukončit válku evidentně nešlo.
respond
Petr S
number of posts1242
date of registration28.11.2008
Monday 27.04.2015 21:47, RE: Q7
Zvirak posted by:
Pavliku, muzu se Tě, prosím, zeptat, kolik že Ti je let? Nemyslím to zle, ale dle mého soudu jsi trochu naivní. Kdyby ses tou Ukrajinou (dříve Okrajina) a jejím vznikem a historii zabýval, zejména genocida, která pronásledovala tamější rusiny a jejich násliné "poukrajinštění", byla UMĚLE Ukrajina vytvořena, by Tě velice rychle vyvedla z omylu. Nikdy bys pak toto nebyl schopen říci. Ono ostatně tohle předělávání historie má vždy stejné rysy, jako například dnes pan Klvaňa, který přednáší na univerzitě v New Yorku, který tvrdí, že za 2.sv. válku můžou Rusi, kteří napadli Německo. A kontroverzní osvobození USA jako spojenců bych už vůbec nevytahoval. Válečné zločiny USA se nesmí zapomenout, jako například bombardování Českých měst až po faktické kapitulaci Německa např Plzně Škodových závodů a dalších jiných pro Čechy strategických podniků. např v Chebu zničení všech zásob potravin a textilii, automobilů. Nejhorší bylo srovnání několika sídlišť např. Karlov v Plzni se zemí. Kde naprosto zbytečně zahynulo několik stovek lidí !!!!! Bombardováno bylo i ČKD, Kladno atd A nakonec jen poznámka, ty naši spojenci se nás začali osvobozovat až po porážce Němců na východní frontě. Trochu si nastuduj co byla např. operace "Unthinkable" plán preventivního úderu atmovými zbraněmi proti SSSR hned po válce. Nebo přidání se na stranu německa v případě porážky Ruska u Stalingradu. Stále bezmezně věříš v naše spojence? Já tu nechci ani žádnou cizí armádu. Chci vystoupit z NATO a EU. Pokud si dobře vzpomínám o vstupu do NATO žádné referendum nebylo. Ihned po vstupu do NATO náš humanitární bombarďák hýkal blahem při bombardování civilistů balkánu. Ještě, že NATO je obranná aliance a na cizích územích se vlastně vojáci NATO nevyskytují, to by už nebyli obranná aliance. A už dost o politice, tohle je o Audi Q7


Sorry za offtopic. Zejména pro Zvířáka a jeho válečné zločiny... Pusť si dnešní "Reportéři ČT" o tom jak Rudá armáda poslední den války 8. a 9. května 1945 bombardovala Česko. To jsem netušil. Mimochodem tam najdeš i odpovědi ohledně Plzně jak tu zmiňuješ.
respond
brin
number of posts727
date of registration28.03.2011
Thursday 30.04.2015 01:27, Hirošima a Nagasaki
Japonci byli za 2. světové války ochotni bojovat do posledního muže. Tím je myšleno do posledního muže celého národa. Jaderné bomby zabránily obrovskému krveprolití, když Japoncům ukázaly, že bojovat nemá smysl a vzdát se je v takové situaci čestné řešení.
respond
Pepe
number of posts1133
date of registration09.05.2007
Thursday 30.04.2015 11:59, RE: Hirošima a Nagasaki
brin posted by:
Japonci byli za 2. světové války ochotni bojovat do posledního muže. Tím je myšleno do posledního muže celého národa. Jaderné bomby zabránily obrovskému krveprolití, když Japoncům ukázaly, že bojovat nemá smysl a vzdát se je v takové situaci čestné řešení.


Přesně. A spousta "zapomenutých" Japonců vedla válku ještě dlouho po konci války
respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.