0
back
 

diskuze k tématu: Koupě ojetého auta. Prosím o názory

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, americká vozidla, anglická vozidla, typ vozidla, osobní
ondla
number of posts4
date of registration15.09.2015
Tuesday 15.09.2015 14:40, Koupě ojetého auta. Prosím o názory
Zdravím,

potřeboval bych radu ohledně koupi ojetého auta. Nejsem žádný znalec, informace jsem čerpal pár měsíců na internetu.

Cena ojetiny: 150000-200000 Kč+-
Účely: občas do práce, na nákupy, po rodině, občas výlety, jednou za rok třeba chorvatsko.
Karoserie: Sedan, Liftback
Požadavky: málo najetých km, spolehlivost motoru, relativně "levné" opravy, díly apod., vzhled
Palivo: Benzín

Kandidáti (seřazeno od těch co se mi nejvíce zamlouvají + komentář):
1) Chevrolet Cruze - rok výroby cca 2011, tudíž nebude asi výskyt aut se stočenými kilometry (na bazarech jsou kolem 180000 Kč auta s najetými 50000 kilometry), líbí se mi dost vzhled, jak interiér tak exteriér. Nevím jak to je se servisem a náhradními díly.

2) Ford Mondeo - od roku 2009. Co jsem se díval, v uvedené cenové hladině více najetých kilometrů, nevím jak je to se spolehlivostí apod.

3) BMW řady 3 a 5 + Audi A4 - atraktivní, silné auta. Nejistá historie, drahý servis apod.
4) Mazda 3 a 6 - najeté Km, nevím jak je na tom spolehlivost a servis.

Co jsem tak četl na internetu, raději bych bral benzín - možná to bude znít divně, ale raději zaplatím větší spotřebu, když pojedu sem tam delší trasy, než abych pak musel nárazově dát 50000 Kč za různé výměny u dieslu.
Ten Chevy se mi dost líbí, láká mě stáří auta spolu s najetými kilometry. Chtěl bych to auto mít tak na 5 let minimálně, počítám i klidně na 10 let. K věcem se umím chovat, takže předpokládám, že se o něj budu také starat.

Octavie roku 2008-2011 se mi moc vzhledově nelíbí, ale pokud budou oplývat výhadami, zkusím o nich uvažovat

Budu tedy rád za dotazy, rady a připomínky.

Ještě jednou - nejsem znalec aut.
Díky všem :)
respond
bitner
number of posts216
date of registration19.06.2012
Tuesday 15.09.2015 15:11, RE: Koupě ojetého auta. Prosím o názory
ondla posted by:
Zdravím,potřeboval bych radu ohledně koupi ojetého auta. Nejsem žádný znalec, informace jsem čerpal pár měsíců na internetu.Cena ojetiny: 150000-200000 Kč+-Účely: občas do práce, na nákupy, po rodině, občas výlety, jednou za rok třeba chorvatsko.Karoserie: Sedan, LiftbackPožadavky: málo najetých km, spolehlivost motoru, relativně "levné" opravy, díly apod., vzhledPalivo: BenzínKandidáti (seřazeno od těch co se mi nejvíce zamlouvají + komentář):1) Chevrolet Cruze - rok výroby cca 2011, tudíž nebude asi výskyt aut se stočenými kilometry (na bazarech jsou kolem 180000 Kč auta s najetými 50000 kilometry), líbí se mi dost vzhled, jak interiér tak exteriér. Nevím jak to je se servisem a náhradními díly.2) Ford Mondeo - od roku 2009. Co jsem se díval, v uvedené cenové hladině více najetých kilometrů, nevím jak je to se spolehlivostí apod.3) BMW řady 3 a 5 + Audi A4 - atraktivní, silné auta. Nejistá historie, drahý servis apod.4) Mazda 3 a 6 - najeté Km, nevím jak je na tom spolehlivost a servis.Co jsem tak četl na internetu, raději bych bral benzín - možná to bude znít divně, ale raději zaplatím větší spotřebu, když pojedu sem tam delší trasy, než abych pak musel nárazově dát 50000 Kč za různé výměny u dieslu.Ten Chevy se mi dost líbí, láká mě stáří auta spolu s najetými kilometry. Chtěl bych to auto mít tak na 5 let minimálně, počítám i klidně na 10 let. K věcem se umím chovat, takže předpokládám, že se o něj budu také starat.Octavie roku 2008-2011 se mi moc vzhledově nelíbí, ale pokud budou oplývat výhadami, zkusím o nich uvažovatBudu tedy rád za dotazy, rady a připomínky.Ještě jednou - nejsem znalec aut.Díky všem :)

Pokud to auto nemusi byt ojete, tak doporucuju Dacii Logan 1,2 16V v benzinu s 0 km. Stoji to tech 200 a je tam vsechno, co tak 90% lidi vyuzije na popsany ucel.
respond
Zvirak
number of posts459
date of registration09.09.2012
Tuesday 15.09.2015 16:42, .
bitnere, on se kouká po střední třídě a ty mu doporučíš (ikdyž novou) Dacii Logan?!

když uvádí bmw 5, mazda 6 atd, tak asi nesáhne po 1.2 od dacie v social edition. A pokud bys argumentoval spolehlivostí, tak tyhle auta po prvotním servise budou + - stejně spolehlivá jako novej logan. Apropos jak na tom ty auta pak budou se spolehlivostí po cca 150 tisících km ? ...
respond
Muroň
number of posts71
date of registration10.06.2008
Tuesday 15.09.2015 17:40, RE: .
Zvirak posted by:
bitnere, on se kouká po střední třídě a ty mu doporučíš (ikdyž novou) Dacii Logan?!když uvádí bmw 5, mazda 6 atd, tak asi nesáhne po 1.2 od dacie v social edition. A pokud bys argumentoval spolehlivostí, tak tyhle auta po prvotním servise budou + - stejně spolehlivá jako novej logan. Apropos jak na tom ty auta pak budou se spolehlivostí po cca 150 tisících km ? ...


Taky uvádí BMW i Mazdu 3, které vnitřním prostorem za Loganem zaostávají a Logan za 200k už je v plný arktický palbě. Právě tady je místo Dácií - konkuruje ojetinám v podobné cenové relaci - od zánovní koreje po 10 let staré BMW nebo Audinu. Účel požadovaný pisatelem splní, teda až na výkon (když berem 1,2 16V) a vzhled (což je subjektivní, byť Mazda 3 je objektivně hezčí než Logan ). I ta 10 letá Audina bude komfortem, kvalitou zpracování a jízdními vlastnostmi o několik řádů výše (BMW nebo Mazda jízdně ještě o řád výše), jenže sociální (resp. výdajové) jistoty na 3 roky nenabídne. Osobně bych si vybral olítanou prémii v krásném stavu, kterou budu v rodině servisovat. Nenatrefit na krásný kus a nemít servisbího mága v rodině, dám na Bitnera.
respond
Zvirak
number of posts459
date of registration09.09.2012
Tuesday 15.09.2015 19:16, .
citation:
teda až na výkon (když berem 1,2 16V)
- až na výkon?

co komfort, odhlučnění, kvalita zpracování, podvozek, jízdní vlastnosti, výbava? Na to jsem narážel.

A když někdo potřebuje s autem jet do vedlejší vsi do práce a jednou tejdně do teska nakoupit, tomu 1.2 v Loganovi bohatě stačí. Když ale chce někdo auto minimálně o třídu výše, tak k tomu má asi důvod..
respond
ondla
number of posts4
date of registration15.09.2015
Tuesday 15.09.2015 20:09, odpoved na diskuzi
Díky za odpovědi kazdoPadne bych se rad věnoval spíš tématu. Chtěl bych taky zmínit že mi záleží i na vzhledu ty Dácie škody rapidy a peugeoty 301 vypadají tak lowcostove.

Takhle jsem zamilovaný do cruze ale chci si nechat poradit jestli to auto ma smysl a není nějaké kurvitko proto jsem uvedl i ty alternativy.

Diky
respond
Muroň
number of posts71
date of registration10.06.2008
Wednesday 16.09.2015 11:42, RE: odpoved na diskuzi
ondla posted by:
Díky za odpovědi kazdoPadne bych se rad věnoval spíš tématu. Chtěl bych taky zmínit že mi záleží i na vzhledu ty Dácie škody rapidy a peugeoty 301 vypadají tak lowcostove.Takhle jsem zamilovaný do cruze ale chci si nechat poradit jestli to auto ma smysl a není nějaké kurvitko proto jsem uvedl i ty alternativy.Diky


Tak si Cruze kupte, když se vám líbí. Jen proto, že se Chevrolet stáhl z části Evropy, to nemusí být šmejd. Naopak to může mít příznivý vliv na ceny ojetin. Benzínové atmosféry jsou relativně líné, žravé, ale prověřené a spolehlivé. Opraví vám to mechanici, co umí Opely.
respond
David V
number of posts2049
date of registration16.05.2007
Wednesday 16.09.2015 11:50, RE: odpoved na diskuzi
Muroň posted by:
ondla posted by:
Díky za odpovědi kazdoPadne bych se rad věnoval spíš tématu. Chtěl bych taky zmínit že mi záleží i na vzhledu ty Dácie škody rapidy a peugeoty 301 vypadají tak lowcostove.Takhle jsem zamilovaný do cruze ale chci si nechat poradit jestli to auto ma smysl a není nějaké kurvitko proto jsem uvedl i ty alternativy.Diky
Tak si Cruze kupte, když se vám líbí. Jen proto, že se Chevrolet stáhl z části Evropy, to nemusí být šmejd. Naopak to může mít příznivý vliv na ceny ojetin. Benzínové atmosféry jsou relativně líné, žravé, ale prověřené a spolehlivé. Opraví vám to mechanici, co umí Opely.


Chevy Cruze je zrovna jednou z aut, které se docela povedlo. Zatím vše, co jsem o něm četl bylo v pozitivním duchu, jak jízdní projev, trvanlivost tak i spolehlivost. I mně samotnému se vzhledově Cruze docela líbí (až na palubovku) a s napětím jsem čekal na hatchback, který mě zklamal, protože je pro mé účely malý. Opelovský motor 1.8 16V 103 kW je velmi povedený motor, který vychází ze spolehlivého X18XE. Není ani líný ani žravý. Pro auto této velikosti bude tak akorát.
Já bych se ho nebál doporučit.
respond
Muroň
number of posts71
date of registration10.06.2008
Wednesday 16.09.2015 12:40, RE: odpoved na diskuzi
David V posted by:
Muroň posted by:
ondla posted by:
Díky za odpovědi kazdoPadne bych se rad věnoval spíš tématu. Chtěl bych taky zmínit že mi záleží i na vzhledu ty Dácie škody rapidy a peugeoty 301 vypadají tak lowcostove.Takhle jsem zamilovaný do cruze ale chci si nechat poradit jestli to auto ma smysl a není nějaké kurvitko proto jsem uvedl i ty alternativy.Diky
Tak si Cruze kupte, když se vám líbí. Jen proto, že se Chevrolet stáhl z části Evropy, to nemusí být šmejd. Naopak to může mít příznivý vliv na ceny ojetin. Benzínové atmosféry jsou relativně líné, žravé, ale prověřené a spolehlivé. Opraví vám to mechanici, co umí Opely.
Chevy Cruze je zrovna jednou z aut, které se docela povedlo. Zatím vše, co jsem o něm četl bylo v pozitivním duchu, jak jízdní projev, trvanlivost tak i spolehlivost. I mně samotnému se vzhledově Cruze docela líbí (až na palubovku) a s napětím jsem čekal na hatchback, který mě zklamal, protože je pro mé účely malý. Opelovský motor 1.8 16V 103 kW je velmi povedený motor, který vychází ze spolehlivého X18XE. Není ani líný ani žravý. Pro auto této velikosti bude tak akorát. Já bych se ho nebál doporučit.


No tak dobře, koukal jsem, co je 1,8 zač, je to evoluce opelovského evregreenu a ta není líná, ani žravá. Jenže jich mezi ojetinami moc není, dominují 1,6 (na hmotnost auta jsou líné i žravé a netáhnou vocpodu), protože byly vázány na nižší (přitom nikterak chudé) výbavové stupně. 1,4 T jsem v inzerátech našel jeden. Hodně je i 2,0 VCDi, ale ty pisatel stejně nechce.
respond
Muroň
number of posts71
date of registration10.06.2008
Wednesday 16.09.2015 13:03, RE: odpoved na diskuzi
David V posted by:
Muroň posted by:
ondla posted by:
Díky za odpovědi kazdoPadne bych se rad věnoval spíš tématu. Chtěl bych taky zmínit že mi záleží i na vzhledu ty Dácie škody rapidy a peugeoty 301 vypadají tak lowcostove.Takhle jsem zamilovaný do cruze ale chci si nechat poradit jestli to auto ma smysl a není nějaké kurvitko proto jsem uvedl i ty alternativy.Diky
Tak si Cruze kupte, když se vám líbí. Jen proto, že se Chevrolet stáhl z části Evropy, to nemusí být šmejd. Naopak to může mít příznivý vliv na ceny ojetin. Benzínové atmosféry jsou relativně líné, žravé, ale prověřené a spolehlivé. Opraví vám to mechanici, co umí Opely.
Chevy Cruze je zrovna jednou z aut, které se docela povedlo. Zatím vše, co jsem o něm četl bylo v pozitivním duchu, jak jízdní projev, trvanlivost tak i spolehlivost. I mně samotnému se vzhledově Cruze docela líbí (až na palubovku) a s napětím jsem čekal na hatchback, který mě zklamal, protože je pro mé účely malý. Opelovský motor 1.8 16V 103 kW je velmi povedený motor, který vychází ze spolehlivého X18XE. Není ani líný ani žravý. Pro auto této velikosti bude tak akorát. Já bych se ho nebál doporučit.


Beru zpátky svou předchozí odpověď, že 1,8 není líný na žravý. Pan Duchoň, členy COTY, při svém testování ojetého Cruze 1,8 mezi "starosti" zařadil "slabý a žíznivý motor", takže to tak JE a nic na tom nemění ani dlouholetá zkušenost Davida V s tímto motorem http://www.autorevue.cz/test-ojetiny-chevrolet-cruze-18i-internacional-se-louci#articleStart

respond
tomaskrtek
number of posts982
date of registration18.03.2008
Wednesday 16.09.2015 13:30, RE: odpoved na diskuzi
Muroň posted by:
David V posted by:
Muroň posted by:
ondla posted by:
Díky za odpovědi kazdoPadne bych se rad věnoval spíš tématu. Chtěl bych taky zmínit že mi záleží i na vzhledu ty Dácie škody rapidy a peugeoty 301 vypadají tak lowcostove.Takhle jsem zamilovaný do cruze ale chci si nechat poradit jestli to auto ma smysl a není nějaké kurvitko proto jsem uvedl i ty alternativy.Diky
Tak si Cruze kupte, když se vám líbí. Jen proto, že se Chevrolet stáhl z části Evropy, to nemusí být šmejd. Naopak to může mít příznivý vliv na ceny ojetin. Benzínové atmosféry jsou relativně líné, žravé, ale prověřené a spolehlivé. Opraví vám to mechanici, co umí Opely.
Chevy Cruze je zrovna jednou z aut, které se docela povedlo. Zatím vše, co jsem o něm četl bylo v pozitivním duchu, jak jízdní projev, trvanlivost tak i spolehlivost. I mně samotnému se vzhledově Cruze docela líbí (až na palubovku) a s napětím jsem čekal na hatchback, který mě zklamal, protože je pro mé účely malý. Opelovský motor 1.8 16V 103 kW je velmi povedený motor, který vychází ze spolehlivého X18XE. Není ani líný ani žravý. Pro auto této velikosti bude tak akorát. Já bych se ho nebál doporučit.
Beru zpátky svou předchozí odpověď, že 1,8 není líný na žravý. Pan Duchoň, členy COTY, při svém testování ojetého Cruze 1,8 mezi "starosti" zařadil "slabý a žíznivý motor", takže to tak JE a nic na tom nemění ani dlouholetá zkušenost Davida V s tímto motorem http://www.autorevue.cz/test-ojetiny-chevrolet-cruze-18i-internacional-se-louci#articleStart

pana Duchoně není možné brát vážně, to je ostuda všech kteří moto novinařinu dělají seriózně. Chevy Cruze je světově velmi úspěšný vůz, nemyslím si že by tazatel šlápnul vedle.
respond
Zvirak
number of posts459
date of registration09.09.2012
Wednesday 16.09.2015 19:18, .
Tak teď, Muroňi, teďs mne vážně pobavil.

Ty s timhle motorem nemáš evidentně žádne zkušenosti, ale jen tak od stolu to hodnotíš a soudíš. A jako nezpochybnitelné dogma sem do diskuze plácneš odkaz na nesmyl, kterej psal někdo stejně zklušenej jako ty. Neber to osobně. To jen aby ses probral.
respond
Muroň
number of posts71
date of registration10.06.2008
Thursday 17.09.2015 09:41, RE: .
Zvirak posted by:
Tak teď, Muroňi, teďs mne vážně pobavil.Ty s timhle motorem nemáš evidentně žádne zkušenosti, ale jen tak od stolu to hodnotíš a soudíš. A jako nezpochybnitelné dogma sem do diskuze plácneš odkaz na nesmyl, kterej psal někdo stejně zklušenej jako ty. Neber to osobně. To jen aby ses probral.


S tímhle motorem jsem kdysi v Astře F jel (1,8 85 kW), ač to možná byla verze C18XEL a jelo to pěkně. V Cruze s ním zkušenost nemám. V předchozím příspěvku jsem použil tučné písmo, abych upozornil na to, že užívám diskursivní figuru zvanou ironie. Pro tupější jsem přidal mrkací smajlík. Pro nejtupější to píšu teď: byla to legrace.
Pro pana Onldu: omlouvám se, že diskuse se většinou netýká tématu. Přesto jste určitě zjistil, že zdejší experti Cruze vesměs doporučují, takže s rozumem a znalcem po ruce nakupujte u odborníků!
respond
ondla
number of posts4
date of registration15.09.2015
Thursday 17.09.2015 09:52, Odpověď
Tak já jsem rád za každý příspěvek. Co se týče toho testu, tak tam lidi v komentářích psali z vlastních zkušeností, že není až tak pravda, že ten motor žere 11l jak to v tom testu bylo. Vesměs si jej chválili, tu 1.8. No já jsem ve fázi šetření, takže počítám že tak kolem Váno bych si mohl udělat radost :D

No a taky u baráku mi právě parkuje důchodec s tím Cruzem, tak mám v plánu jak ho potkám se jej zeptat na zkušenosti a informace. Tak si snad nebude myslet, že ho chci ukrást :))
respond
tomaskrtek
number of posts982
date of registration18.03.2008
Thursday 17.09.2015 10:48, RE: Odpověď
ondla posted by:
Tak já jsem rád za každý příspěvek. Co se týče toho testu, tak tam lidi v komentářích psali z vlastních zkušeností, že není až tak pravda, že ten motor žere 11l jak to v tom testu bylo. Vesměs si jej chválili, tu 1.8. No já jsem ve fázi šetření, takže počítám že tak kolem Váno bych si mohl udělat radost :DNo a taky u baráku mi právě parkuje důchodec s tím Cruzem, tak mám v plánu jak ho potkám se jej zeptat na zkušenosti a informace. Tak si snad nebude myslet, že ho chci ukrást :))


na MojeAuto.cz jsou také nějaké recenze, skutečně ta spotřeba nebude tak hrozná. ono s každým benzínem se dá jezdit za dvouciferné hodnoty, já jezdil v osmnácti s Favoritem za 14-17 litrů, záleží na jízdním stylu a jak se spěchá. dneska jsem schopen jet s třílitrem v manuálu (Nissan Maxima) i pod sedm litrů na sto. ale taky za 20
respond
ondla
number of posts4
date of registration15.09.2015
Thursday 17.09.2015 15:19, Odpověď
Tak jsem ještě monitoroval trha co jako alternativa ford mondeo od roku 2008? Nebo citroen C5?

http://auto.bazos.cz/inzerat/51466964/FORD-MONDEO-16i-16v-Ti-VCT-rv-2007-najeto-123979-km.php
http://auto.bazos.cz/inzerat/51747074/Citroen-C5-Business-HDi110PSAirdreampr-2010naj76tkm.php

Najdu mondea i toho citroena s reálnými KM za cenu do 200 000 Kč?

Co si o těchto autech myslíte jako o alternativě ke Cruzovi?
respond
stréc od piva
number of posts652
date of registration23.11.2007
Sunday 20.09.2015 17:19, RE: Odpověď
ondla posted by:
Tak jsem ještě monitoroval trha co jako alternativa ford mondeo od roku 2008? Nebo citroen C5?http://auto.bazos.cz/inzerat/51466964/FORD-MONDEO-16i-16v-Ti-VCT-rv-2007-najeto-123979-km.phphttp://auto.bazos.cz/inzerat/51747074/Citroen-C5-Business-HDi110PSAirdreampr-2010naj76tkm.phpNajdu mondea i toho citroena s reálnými KM za cenu do 200 000 Kč?Co si o těchto autech myslíte jako o alternativě ke Cruzovi?


mě baví ten Ford....borec píše že první majitel...a přitom je to dataženina z reichu,kde záhadně v roce 2011 při 54 000km se přestala vyplnovat serviska a dotáhlo se to do Čech...

takže moje rada od podobných vykuků a aut okamžitě ruce pryč...
respond
DavidC
number of posts9
date of registration16.01.2016
Tuesday 25.10.2016 12:20, Koupě ojetého auta. Prosím o názory
Ziji v Rakousku a poznal jsem zde jednoho Rumuna. Po fitku jdeme podel hlavni cesty a na semaforech zastavila Dacie. Hned mi na to rekl, vidis to auto? To si nikdy nekupuj, to je nejvetsi smejd, co vyrabime. Je to sam plast a nic vic. Neco k zamysleni...
respond
Giorgio
number of posts814
date of registration09.05.2007
Tuesday 25.10.2016 12:45, RE: Koupě ojetého auta. Prosím o názory
DavidC posted by:
Ziji v Rakousku a poznal jsem zde jednoho Rumuna. Po fitku jdeme podel hlavni cesty a na semaforech zastavila Dacie. Hned mi na to rekl, vidis to auto? To si nikdy nekupuj, to je nejvetsi smejd, co vyrabime. Je to sam plast a nic vic. Neco k zamysleni...


A ten Rumun dělal u Dacie šéfa vývoje, nebo jaký post tam zastával? Jak se to liší od toho, když ti nějaký Franta z Aše u nás řekne, že škodovky jsou krámy? Rumunů je 2x tolik co Čechů, takže názor "jednoho Rumuna" má výpovědní hodnotu nula nula nic. A ostatně, kolik běžných aut dneska je něco víc než hromada plastu? Vždyť na materiálech poslední dekádu ukrutně šetří i prémiové značky.
respond
driver111
number of posts528
date of registration13.03.2013
Tuesday 25.10.2016 15:11, RE: Koupě ojetého auta. Prosím o názory
Giorgio posted by:
DavidC posted by:
Ziji v Rakousku a poznal jsem zde jednoho Rumuna. Po fitku jdeme podel hlavni cesty a na semaforech zastavila Dacie. Hned mi na to rekl, vidis to auto? To si nikdy nekupuj, to je nejvetsi smejd, co vyrabime. Je to sam plast a nic vic. Neco k zamysleni...
A ten Rumun dělal u Dacie šéfa vývoje, nebo jaký post tam zastával? Jak se to liší od toho, když ti nějaký Franta z Aše u nás řekne, že škodovky jsou krámy? Rumunů je 2x tolik co Čechů, takže názor "jednoho Rumuna" má výpovědní hodnotu nula nula nic. A ostatně, kolik běžných aut dneska je něco víc než hromada plastu? Vždyť na materiálech poslední dekádu ukrutně šetří i prémiové značky.


Souhlasím, dacia je auto za určitou cenu - užitná hodnota pro člověka který se chce přepravit z bodu A do bodu B bez nějaké premiové image je velká. Auto svému úkolu poslouži si myslím dobře, jsou to jednoduchá auta, na kterých se v podstatě nemá co kazit. Mám souseda, má autoservis a nedávno si koupil dokra s 1.6 benzínem a to je člověk, který s auty pracuje denně a už pár let vybíral auto a nemohl si vybrat - podoýkám že doteď jezdil Passatem r.v.2009, Ale už je to skoro 60sátník a pasata se zbavil a vzal novou Dacii a je spokojen. Jen to jeho syn nemůže rozdýchat - hold taťka už nemá VW
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.