0
back
 

diskuze k tématu: Koupě ojetého auta. Prosím o názory

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, americká vozidla, anglická vozidla, typ vozidla, osobní
sheogorath
number of posts527
date of registration27.05.2016
Tuesday 25.10.2016 15:23, RE
Ja mel na tyden logana MCV myslim r.v. 2011 1.6MPI jako nahradni vozidlo od servisu. Melo to najeto cca 35000km, a fvubec me to nenadchlo. Vule uplne ve vsem, v rizeni, saltrpace, vykon nikde...

A vsude to jen upozornovalo na svou lacinost - chybejici kryty kde normalne jsou (napr. kabel k zadnimu steraci skoro "na divoko")...

Uzitkova hodnota asi jo, zvlast vzhledem k cene. Ta bedna vzadu je fakt velika, jako sluzebak pro servisaky napr. dobry. Ale prislo me to navzdory tem pouhym 35kkm jako starej, jetej favorit...
respond
driver111
number of posts528
date of registration13.03.2013
Wednesday 26.10.2016 09:53, RE: RE
sheogorath posted by:
Ja mel na tyden logana MCV myslim r.v. 2011 1.6MPI jako nahradni vozidlo od servisu. Melo to najeto cca 35000km, a fvubec me to nenadchlo. Vule uplne ve vsem, v rizeni, saltrpace, vykon nikde... A vsude to jen upozornovalo na svou lacinost - chybejici kryty kde normalne jsou (napr. kabel k zadnimu steraci skoro "na divoko")...Uzitkova hodnota asi jo, zvlast vzhledem k cene. Ta bedna vzadu je fakt velika, jako sluzebak pro servisaky napr. dobry. Ale prislo me to navzdory tem pouhym 35kkm jako starej, jetej favorit...


Musíš to brát, že je rok 2016 a Dacia se posunula jinam. Navíc Dokker má stejný podvozek jako citan a kangoo, jen je ošizená vevnitř v rámci ceny, ale s loganem 2011 to fakt nelze srovnávat. Ale toho má zase můj kamáárád co dělá studny a neřekne o něm křivé slovo-říká mu pracant . Vozí v tom veškerý vercajk, jezdí po různých a hrůzných příjezdových cestách k chatám atd. a podvozek v pohodě. Před tím měl caddyho a ten se mu sypal - to měl od novoty. Ale je to samozřejmě věc názoru. Já se prostě na ty dacie dívám pohledem, že teď je to auto za rozumný peníz a službu to udělá, pokud si někdo nechce na něco hrát a potřebuje jezdit jen z bodu A do bodu B.
respond
sheogorath
number of posts527
date of registration27.05.2016
Wednesday 26.10.2016 10:21, RE
Jojo, jak jsem rikal, pro servisaky na presuny po meste s vercajkem atd je to urcite super, cena bez DPH taky... Lepsi auto prece neni o "hrani si na neco", ale treba o komfortu cestovani a bezpeci...
respond
BobanHTP
number of posts2404
date of registration19.08.2015
Wednesday 26.10.2016 15:11, RE: Koupě ojetého auta. Prosím o názory
ondla posted by:
Zdravím,potřeboval bych radu ohledně koupi ojetého auta. Nejsem žádný znalec, informace jsem čerpal pár měsíců na internetu.Cena ojetiny: 150000-200000 Kč+-Účely: občas do práce, na nákupy, po rodině, občas výlety, jednou za rok třeba chorvatsko.Karoserie: Sedan, LiftbackPožadavky: málo najetých km, spolehlivost motoru, relativně "levné" opravy, díly apod., vzhledPalivo: BenzínKandidáti (seřazeno od těch co se mi nejvíce zamlouvají + komentář):1) Chevrolet Cruze - rok výroby cca 2011, tudíž nebude asi výskyt aut se stočenými kilometry (na bazarech jsou kolem 180000 Kč auta s najetými 50000 kilometry), líbí se mi dost vzhled, jak interiér tak exteriér. Nevím jak to je se servisem a náhradními díly.2) Ford Mondeo - od roku 2009. Co jsem se díval, v uvedené cenové hladině více najetých kilometrů, nevím jak je to se spolehlivostí apod.3) BMW řady 3 a 5 + Audi A4 - atraktivní, silné auta. Nejistá historie, drahý servis apod.4) Mazda 3 a 6 - najeté Km, nevím jak je na tom spolehlivost a servis.Co jsem tak četl na internetu, raději bych bral benzín - možná to bude znít divně, ale raději zaplatím větší spotřebu, když pojedu sem tam delší trasy, než abych pak musel nárazově dát 50000 Kč za různé výměny u dieslu.Ten Chevy se mi dost líbí, láká mě stáří auta spolu s najetými kilometry. Chtěl bych to auto mít tak na 5 let minimálně, počítám i klidně na 10 let. K věcem se umím chovat, takže předpokládám, že se o něj budu také starat.Octavie roku 2008-2011 se mi moc vzhledově nelíbí, ale pokud budou oplývat výhadami, zkusím o nich uvažovatBudu tedy rád za dotazy, rady a připomínky.Ještě jednou - nejsem znalec aut.Díky všem :)

Ahoj za mě by to spíše byl VW Golf Variant 1.6 MPI a nebo Ford Focus II facelift 1.6 Duratec ve velmi dobré výbavě.
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.