0
back
 

diskuze k tématu: Chevrolet Orlando – s rodinou a levně?

category of topic classification: americká vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 08:54, Konkurence
Adekvátní konkurencí tomuto je Fiat Freemont, i když je o nějaký 20 čísel větší. A kdybych si měl vybrat, tak raději ten americký fiat.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 10:54, RE: Konkurence
Giorgio posted by:
Adekvátní konkurencí tomuto je Fiat Freemont, i když je o nějaký 20 čísel větší. A kdybych si měl vybrat, tak raději ten americký fiat.
Dobrý den, budu kupovat auto velikosti MPV, ale jsem bohužel limitován fin. prostředky ( 400 tisíc ) Freemont je konkurence co se týče velikosti, ale upřímně si myslím, že Orlando co se týče užitná hodnota/cena na našem trhu konkurenci nemá. Co se mě týče budu kupovat Orlando. Je to jediné slušné MPV které se dá pořídit do 400 tis. Je to jen můj názor a Vámi vybrané auto bych si dokázal představít v garáži. Jsou to snad jediné v uvozovkách MPV pro chlapy co se týká vzhledu za málo pěněz. Přejí příjemný den. PS: vše je jen můj názor
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 13:41, RE: Konkurence
xLGx posted by:
Dobrý den, budu kupovat auto velikosti MPV, ale jsem bohužel limitován fin. prostředky ( 400 tisíc ) Freemont je konkurence co se týče velikosti, ale upřímně si myslím, že Orlando co se týče užitná hodnota/cena na našem trhu konkurenci nemá. Co se mě týče budu kupovat Orlando. Je to jediné slušné MPV které se dá pořídit do 400 tis. Je to jen můj názor a Vámi vybrané auto bych si dokázal představít v garáži. Jsou to snad jediné v uvozovkách MPV pro chlapy co se týká vzhledu za málo pěněz. Přejí p...
Ono do 400tKč se dá už koupit více aut MPV. Velkým minusem je u Orlanda tragicky malý (na tento segment) kufr a především zoufalé chování papírově zajímavé 1.8 spojené s veledlouhými převody.
Pokud si auto vyzkoušíte s benzinem a otevřete kufr tak se prvotní nadšení co je za 400tKč k mání vytratí. Raději bych koupil daleko prostornější Zafiru Classic nebo výkonově srovnatelnou 1.6 v Peugeot 5008. I přes obsah 1.6 je to lepší volba než Orlando s 1.8. Neporovnatelný je i jídzní komfort, protože korejec v americkém hávu i nový bouchá na sebemenší příčné nerovnosti. Zafira má i přes svoje roky pořád co nabídnout a Peugeot je mladší a překvapivě jezdí moc hezky.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 14:36, RE: Konkurence
xLGx posted by:
Dobrý den, budu kupovat auto velikosti MPV, ale jsem bohužel limitován fin. prostředky ( 400 tisíc ) Freemont je konkurence co se týče velikosti, ale upřímně si myslím, že Orlando co se týče užitná hodnota/cena na našem trhu konkurenci nemá. Co se mě týče budu kupovat Orlando. Je to jediné slušné MPV které se dá pořídit do 400 tis. Je to jen můj názor a Vámi vybrané auto bych si dokázal představít v garáži. Jsou to snad jediné v uvozovkách MPV pro chlapy co se týká vzhledu za málo pěněz. Přejí p...
Je to samozřejmě otázka rozpočtu. Ano, v základní specifikaci za základní cenu nemá orlando konkurenci. Ale s dobrou výbavou stojí tolik, co freemont v základu, který je ale za ty peníze v naftě, větší a minimálně srovnatelně, ne-li lépe vybavený (neznám jiné nové auto, které má v základu 7 míst, bezklíčový vstup, automatickou 3zónovou klimatizaci a plno těch dalších serepetiček, přítom stojí pod 600 000).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 14:57, Co vybrat?
Pánové, jsem rád za vaše postřehy a odpovědi. Nevím jestli tento článek vyšel jako odpověď na můj dotaz redakci. Je to asi dva měsíce, kdy jsem do redakce psal o radu jaké auto vybrat. Jelikož jste se zapojili do debaty o tomto konkrétním autě a redakce mi ještě neodpověděla na můj dotaz, zkusím podebatovat s vámi i dalšími případnými čtenáři. Můj dotaz na redakci zněl. Jsem vozíčkář a chci nové, podotýkám NOVÉ auto do 400 tis. Podmínka automat, větší kufr, benzínový motor ( r. nájezd max. 15 tis. km ), nejlépe varianta MPV. Mým favoritem je právě Orlando a chtěl jsem znát názor na spolehlvost a na auto jako na celek. Vím, že za ty peníze nemůžu čekat zázraky, ale upřímně nepotřebují bezklíčové odemykaní dveří a jiné srandy. Auto používám na to aby mě dostalo z bodu A do bodu B. V autě tolik času netrávím, takže nepotřebují, všelijaké vychytávky a hejblátka. V Chevroletu mi nabídli fleet cenu pro ZTP a to 1.8 benzín, automat ve výbavě LTZ za 398tis. Chtěl jsem vědět názor redakce i běžných uživatelů na toto auto a poradit jakou je možno k tomuto autu vybrat alternativu. Cena, velikost, výbava. Budu rád za každý názor a postřech.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 18:26, RE: Konkurence
Giorgio posted by:
Je to samozřejmě otázka rozpočtu. Ano, v základní specifikaci za základní cenu nemá orlando konkurenci. Ale s dobrou výbavou stojí tolik, co freemont v základu, který je ale za ty peníze v naftě, větší a minimálně srovnatelně, ne-li lépe vybavený (neznám jiné nové auto, které má v základu 7 míst, bezklíčový vstup, automatickou 3zónovou klimatizaci a plno těch dalších serepetiček, přítom stojí pod 600 000).
Navíc při ceně lehce nad oněch 600tKč nabízí i s pohonem všech 4. Pro někoho zbytečné, pro jiného podstatné...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 18:29, Jak už je psáno v recenzi
Od doby, kdy jsem nevěřícně hleděl na zlatý kříž Chevroletu na Daewo Matiz, se nějak nemohu srovnat s tím, že TOHLE by mělo být kvalitní auto. Hledím na ty korejce trochu s despektem.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 19:02, RE: Co vybrat?
xLGx posted by:
Pánové, jsem rád za vaše postřehy a odpovědi. Nevím jestli tento článek vyšel jako odpověď na můj dotaz redakci. Je to asi dva měsíce, kdy jsem do redakce psal o radu jaké auto vybrat. Jelikož jste se zapojili do debaty o tomto konkrétním autě a redakce mi ještě neodpověděla na můj dotaz, zkusím podebatovat s vámi i dalšími případnými čtenáři. Můj dotaz na redakci zněl. Jsem vozíčkář a chci nové, podotýkám NOVÉ auto do 400 tis. Podmínka automat, větší kufr, benzínový motor ( r. nájezd max. 15 ti...
Teď se asi půlka Tipcarsu uřechtá smíchy, ale loni v srpnu jsem Orlando koupil do rodiny ( tady jsem se k němu poprvé a naposled vyvětil) http://forum.cars.cz/chevrolet/viewtopic.php?f=103&t=18228&start=165 .Orlando mě mile překvapilo souhrnem vlastností (je ve všem průměrné a zároveň v ničem špatné) a není to auto ke kterému bych měl větších výhrad (stálo mě 295 bez daně 1.8 LTZ). Nikde nic nevrže, interiér je relativně útulný a vše funguje (někdy méně logicky vyřešeno, ale funguje). Chevrolet je značka, která slouží GM Europe stejnému účelu, jako Škoda koncernu VW. Je to „dojížďák“ technologií a ověřování „nápadů“ (někdy eufemisticky zvaných jako "novinka", nebo "nová třída") v praxi. Když u VW chtěli prodávat pětidveřový dvoumístný liftback s rozvorem malého auta a kufrem na 600 litrů polystyrenových kuliček za cenu pětidveřového pětimístného hatchbacku střední třídy a kufrem na 350 litrů polystyrenových kuliček, rozsvítila se žárovka s nápisem Škoda. Když chtěli u VW vyzkoušet, zda lidi dají stejně nebo víc peněz za hnusnější, užší a horší auto než byl předchůdce, navíc nově vybavené funkcí průtokového ohřívače (http://www.stream.cz/uservideo/385277-fabia-2-zatekani-do-karoserie), rozsvítila se opět žárovka s nápisem Škoda. Když chtěli u VW vyzkoušet, jestli se dá ze dvou „dojížďáků“ slepit „ultradojížďák“ který by byl totálním výsměchem jakékoli formě vkusu a variabilitou interiéru zatápěl třídě miniaut protože jsou použitelné čtyři sedačky a kufr je vyšší než delší, byla Škoda jasnou volbou. VW pochopilo jako první, že většina spokojených uživatelů vznikne nejlepší recenzí produktu a tak vlastně nejlepším produktem VW je spokojený a nadšený novinář. Chevrolet je prostě Škodovka Opelu. U Chevroletu se daří ještě i jedné věci, která u Škodovky chybí: dobrá cenovka. S automatem jsem měl čest dva dny (když mě montovali tažné zařízení) - hodně škubal a žral. Možná si to sedne, doporučoval bych vyzkoušet "zajetější exemplář". Pokud chodíte často do hospod kde se řeší výroba nafty v das auto a jejho klonech, nic pro Vás. Pokud k tomu přistupujete jako vercajk výkon/cena a po pěti sedmi letech to hodíte přes palubu a už jste v tom seděl a zdá se Vám cena až nějak podezřele dobrá, běžte do toho, je to opravdu zajimavé.....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 19:08, RE: Konkurence
Pepe posted by:
Navíc při ceně lehce nad oněch 600tKč nabízí i s pohonem všech 4. Pro někoho zbytečné, pro jiného podstatné...
U Chevroletu ale cenu přes 600tKč taky nenajdete. Všichni dealeři vám nabídnou fleet slevu se kterou se vejdete do 500tKč s dieselem, automatem a navigací. Politika chevroletu je v dnešní době podle mého dobrá, protože fleetovou slevu dostane každý kdo přinese potvrzení o zaměstnání. Vzhledem k tomu, že jsem před měsícem kupoval Cruze (mimochodem skvělé auto) tak i já jsem pořídil Cruze v plné výbavě s motorem 1,8 za 359.900,- včetně navigací.

P. Kypta
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 19:11, RE: Jak už je psáno v recenzi
rojack posted by:
Od doby, kdy jsem nevěřícně hleděl na zlatý kříž Chevroletu na Daewo Matiz, se nějak nemohu srovnat s tím, že TOHLE by mělo být kvalitní auto. Hledím na ty korejce trochu s despektem.
Pravda žlutej motejl na Matizu to byla slušná facka. Myslím, že podobně se museli cítit majitelé Jaguárů V12 a V8 když poprvé zachrochtal X-type mondeovskou zemědělskou technikou pod haubnou.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 20:58, RE: Jak už je psáno v recenzi
typek posted by:
Pravda žlutej motejl na Matizu to byla slušná facka. Myslím, že podobně se museli cítit majitelé Jaguárů V12 a V8 když poprvé zachrochtal X-type mondeovskou zemědělskou technikou pod haubnou.
Je fakt, že X-type 2,0D mě dostal do kolen. Jinak kupříkladu Cruze se mi taky dost líbí. Strašně jsem se těšil na 5-ti dvéřové provední a sliboval jsem si podobný design jako u sedanu, ale přišlo zklamání. 5-dveřový je malý, udělali hatchback a já čekal liftback.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 21:55, RE: Co vybrat?
typek posted by:
Teď se asi půlka Tipcarsu uřechtá smíchy, ale loni v srpnu jsem Orlando koupil do rodiny ( tady jsem se k němu poprvé a naposled vyvětil) http://forum.cars.cz/chevrolet/viewtopic.php?f=103&t=18228&start=165 .Orlando mě mile překvapilo souhrnem vlastností (je ve všem průměrné a zároveň v ničem špatné) a není to auto ke kterému bych měl větších výhrad (stálo mě 295 bez daně 1.8 LTZ). Nikde nic nevrže, interiér je relativně útulný a vše funguje (někdy méně logicky vyřešeno, ale funguje). Chevrolet ...
Já myslím, že se není čemu řechtat... Ale zarazila mě na Daewoo foru tvoje absence ironie a sarkasmu. Tady se vyřádíš, a tam už jsi vyklidněnej, nebo jako co? Ale zase to tam tak nežije, když si tak notujete...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 27.02.2012 22:18, RE: Co vybrat?
Pepe posted by:
Já myslím, že se není čemu řechtat... Ale zarazila mě na Daewoo foru tvoje absence ironie a sarkasmu. Tady se vyřádíš, a tam už jsi vyklidněnej, nebo jako co? Ale zase to tam tak nežije, když si tak notujete...
No, abych si nechával vyšívat koberečky s monogramem Orlanda a půl roku uvažoval o pochromovaných lištách na prahy, šišlal při vyslovování šššševrolet a podobný výlevy fanatických přívrženců různých značek, na to nejsem. Myslím, že se to vždycky zvrhne na jakýmkoli fóru určité značky a modelu a u toho já nikdy nebudu. Ironie je možná jen při celkovém nadhledu. Tady je mix lidí kteří mají různé požadavky, zkušenosti a fandí různým způsobem určitým značkám a technologiím a rozhodně je to zajímavější, než chválení jednoho brka na jednom fóru, kde se vždy vytratí nadhled i sebekritika. Nene, než spolukývání hlavou mám rád důstojného protivníka
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 28.02.2012 08:50, RE: Jak už je psáno v recenzi
David V posted by:
Je fakt, že X-type 2,0D mě dostal do kolen. Jinak kupříkladu Cruze se mi taky dost líbí. Strašně jsem se těšil na 5-ti dvéřové provední a sliboval jsem si podobný design jako u sedanu, ale přišlo zklamání. 5-dveřový je malý, udělali hatchback a já čekal liftback.
když jsem viděl poprvé reklamu na Cruze sedan na nějaké arabské televizi tak se mi líbil, a moc. ale záhy jsem si vzpoměl jak mi kdysi (2003) u Daewoo Nubira RV99 upadla převodovka (doslova) tak mě nadšení přejde. sice je fakt že se asi zlepšili, možná hodně, ale rozhodně to nehodlám zkoušet. možná, časem, až mi zase náhoda přihraje nějaký pod ruku. ale prvoplánovitě ne, díky.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 28.02.2012 09:02, RE: Jak už je psáno v recenzi
David V posted by:
Je fakt, že X-type 2,0D mě dostal do kolen. Jinak kupříkladu Cruze se mi taky dost líbí. Strašně jsem se těšil na 5-ti dvéřové provední a sliboval jsem si podobný design jako u sedanu, ale přišlo zklamání. 5-dveřový je malý, udělali hatchback a já čekal liftback.
Přesně. Je mi neustále záhadou, proč už někdo další nepřišel s podobně velkým liftbackem jako O2 dyť je to tady přes deset let, sedany v evropě tolik nefičí (taky dlouho), proč sakra neudělá někdo ten svůj sedan jako liftback? Vždyť by se svezl na prodejích jako prase. Vzhled reprezentačního sedanu s kufrem kombíku a přístupností hatchbacku, lid si to žádá a já nechápu proč mu není vyhověno.....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 28.02.2012 12:27, RE: Co vybrat?
typek posted by:
Teď se asi půlka Tipcarsu uřechtá smíchy, ale loni v srpnu jsem Orlando koupil do rodiny ( tady jsem se k němu poprvé a naposled vyvětil) http://forum.cars.cz/chevrolet/viewtopic.php?f=103&t=18228&start=165 .Orlando mě mile překvapilo souhrnem vlastností (je ve všem průměrné a zároveň v ničem špatné) a není to auto ke kterému bych měl větších výhrad (stálo mě 295 bez daně 1.8 LTZ). Nikde nic nevrže, interiér je relativně útulný a vše funguje (někdy méně logicky vyřešeno, ale funguje). Chevrolet ...
Děkuji za dálekosáhlou odpověď. V autě jsem už seděl, kufr odzkoušený, vozík se vleze a zůstane ještě velká rezerva. O Orlandu jsme pročetl množství redakčních, viděl videa ( AM revue, autosalon ), pročetl diskuzní forum CHevrolet Orlando. Všude a všichni se shodnou na jedné věči, poměr cena/výkon/užitná hodnota, je toto auto bezkonkurenční. Já si auto plánuji ponechat 10 let, spíš musím kvůli příspěvku. Navic s přítelkyni plánujeme první přírustek do rodiny a za můj malá rozpočet se mi toto auto jeví jako nejlepší volba. Chtěl jsem jen znát názory majitelů nebo lidí, kteří se v autech vyznají víc než já. Čekal jsem jestli někdo napíše nějakou alternativu a potvrdil jsem si, že taková neexistuje. Ještě jednou díky za odpověď.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 28.02.2012 13:17, RE: Co vybrat?
xLGx posted by:
Děkuji za dálekosáhlou odpověď. V autě jsem už seděl, kufr odzkoušený, vozík se vleze a zůstane ještě velká rezerva. O Orlandu jsme pročetl množství redakčních, viděl videa ( AM revue, autosalon ), pročetl diskuzní forum CHevrolet Orlando. Všude a všichni se shodnou na jedné věči, poměr cena/výkon/užitná hodnota, je toto auto bezkonkurenční. Já si auto plánuji ponechat 10 let, spíš musím kvůli příspěvku. Navic s přítelkyni plánujeme první přírustek do rodiny a za můj malá rozpočet se mi toto aut...
Koukám, že stát si pořád myslí, že spotřební zboží s plánovanou životností 8 let vydrží 10. Možná vydrží, jen je potřeba některé prvky častěji kontrolovat. Doporučuji hned po koupi udělat nástřik spodku auta a kontrolovat častěji stav ramen a čepů, když jsem viděl spodek auta po půl roce provozu bude potřeba to hlídat (hnije to typicky Oplovsky, ale ono to hůř vypadá, než to ve skutečnosti je). Pokud dáte cca 20 tis km ročně (+-) zvážil bych investici do plynu, ten motor to "dá". Nenechte se vyděsit, je lepší předcházet, než řešit
Očekávejte s automatem spotřebu kolem 10 litrů, my jezdíme 30:50:20 město:mimo město: dálnice za 8,3 l (máme 15 tis. km) a proto bych to LPG zvážil....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 28.02.2012 20:55, RE: Jak už je psáno v recenzi
typek posted by:
Přesně. Je mi neustále záhadou, proč už někdo další nepřišel s podobně velkým liftbackem jako O2 dyť je to tady přes deset let, sedany v evropě tolik nefičí (taky dlouho), proč sakra neudělá někdo ten svůj sedan jako liftback? Vždyť by se svezl na prodejích jako prase. Vzhled reprezentačního sedanu s kufrem kombíku a přístupností hatchbacku, lid si to žádá a já nechápu proč mu není vyhověno.....
Jedno vozidlo mně ihned napadá. Je sice větší a o třídu výš, dražší a určeno pro jiné zákazníky, ale jeho koncept sedan-liftback je starý více než 15 let. Ford Mondeo. A myslím, že ona obliba obtloustlých sedanů se zahrádkářsko-chalupářským kufrem je typická spíše pro naši zemi, než pro celou Evropu...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 29.02.2012 06:40, RE: Co vybrat?
typek posted by:
Koukám, že stát si pořád myslí, že spotřební zboží s plánovanou životností 8 let vydrží 10. Možná vydrží, jen je potřeba některé prvky častěji kontrolovat. Doporučuji hned po koupi udělat nástřik spodku auta a kontrolovat častěji stav ramen a čepů, když jsem viděl spodek auta po půl roce provozu bude potřeba to hlídat (hnije to typicky Oplovsky, ale ono to hůř vypadá, než to ve skutečnosti je). Pokud dáte cca 20 tis km ročně (+-) zvážil bych investici do plynu, ten motor to "dá". Nenechte se vyd...
No jelikož teď mám Renault Megane sedan a vydržel také 10 let bez významnějších investic, doufám, že i Orlando na tom bude podobně. Je mi jasné, že nějaké nutné investice příjdou. S tou spotřebou počítám, mě R žere průměrně kolem 8 litrů, také je to automat, ale 1.6 16v. Díky za tipy a rady. Dokonce vámi uváděné LPG mi bylo doporučeno přímo od dealera Chevroletu ( cca po 3000 tis. km aby si motor malinko sedl ), takže o tom velmi silně uvažuji. Jezdím trasy 40:40.20 město, mimo města:dálnice tak myslím, že by se to mohlo vyplatit, otázká zní, jak to za pár let bude s cenou LPG. Všichni známe náš nenasytný stát....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 29.02.2012 07:53, RE: Co vybrat?
xLGx posted by:
No jelikož teď mám Renault Megane sedan a vydržel také 10 let bez významnějších investic, doufám, že i Orlando na tom bude podobně. Je mi jasné, že nějaké nutné investice příjdou. S tou spotřebou počítám, mě R žere průměrně kolem 8 litrů, také je to automat, ale 1.6 16v. Díky za tipy a rady. Dokonce vámi uváděné LPG mi bylo doporučeno přímo od dealera Chevroletu ( cca po 3000 tis. km aby si motor malinko sedl ), takže o tom velmi silně uvažuji. Jezdím trasy 40:40.20 město, mimo města:dálnice ta...
tak potom CNG a k tomu domácí plničku
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.