0
back
 

diskuze k tématu: Nissan Note - Roomster z Japonska

category of topic classification: japonská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.12.2009 16:03, RE: bez předmětu
A4 posted by:
Já bych to trochu upravil, Valnoho: Škodovka i kdyby udělala sebelepší, sebehezčí a sebekvalitnější auto, vždycky se najdou rejpálci a sveřepí kritici, takže to máš těžký....
Máte pravdu, že názory na Škodovky lze rozdělit do dvou táborů - těžkých příznivců a ortodoxních odpůrců ... Já se neřadím ani do jedné z této skupin. Škoda dělá dobrá auta, jen bohužel ne vždy je daný model ve třídě nejlevnější a v optimální motorizaci ....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.12.2009 16:04, RE: Pro "nestranného" pana Šikla
Valnoha posted by:
Pan Šikl se dle mého názoru snažil veřejně prezentovat svou myšlenku či dotaz který si klade. Proč že se ten roomster prodává tak dobře když zde máme plnohodnotného ba i v něčem lepšího konkurenta. O ceně a mometální akci která je v článku na Nissan zmíněná ani nemluvě.
Nebral bych to ani tak jako reklamu. Spíš námět na zamyšlení se pro něktéré zaslepence.
Přesně tak. Alespoň někdo to pochopil ...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.12.2009 16:10, RE: Pro "nestranného" pana Šikla
A4 posted by:
typek: Do diskuze slintají jen takoví, kteří přijdou třeba s "argumentem" že "Škodovka je předraženej křáp", hotovo, tečka.
Kylie a argumentaci bych moc dohromady nedával, teda pokud nebereš jako argumentaci její názor, že citroen c5 je vždy a ve všem nejlepší (samozřejmě trochu nadneseně řečeno).
Já se jen pozastavil nad tím, že pan Šikl nechápe, že tady není note tak oblíbenej jako roomster. A co na tom je prostě k (ne)chápání? Prostě to tak je. Důvod ať si každej domyslí sám.
Škoda, stejně jako VW mají skvěle propracovaný marketing. Umí vytvářet hodnotnou značky a budují skvělou image, což ovlivňuje motoristy, kteří prostě takový přehled nemají ... A právě těm chci dnešním testem naznačit, že před koupí malého MPVéčka si mají vyzkoušet i jiné vozy, které jsou navíc levnější ... prostě těm zákazníkům ušetřit peníze. Je na tom něco špatného?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.12.2009 16:22, Rohypnolovi:
Nerouhej se, nebo se nám tu Kylie zjeví
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.12.2009 17:24, RE: Pro "nestranného" pana Šikla
Petr - TipCars.com posted by:
Škoda, stejně jako VW mají skvěle propracovaný marketing. Umí vytvářet hodnotnou značky a budují skvělou image, což ovlivňuje motoristy, kteří prostě takový přehled nemají ... A právě těm chci dnešním testem naznačit, že před koupí malého MPVéčka si mají vyzkoušet i jiné vozy, které jsou navíc levnější ... prostě těm zákazníkům ušetřit peníze. Je na tom něco špatného?
Výborný článek, a skvělá argumentace v diskusi - gratuluji a nezbývá mi než souhlasit.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.12.2009 18:16, RE: Pane autore...
A4 posted by:
... jo jo, bezhlavě kritizovat dovede každej...
...zato kritizovat kritiku, to je panečku výsada těch největších borců. Dokonce i argumentů je škoda, viď? Jen jsem napsal svoje postřehy, vyznělo-li to kriticky, není to asi problém můj, ale toho vozítka. Pa
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.12.2009 18:20, RE: bez předmětu
A4 posted by:
Já bych to trochu upravil, Valnoho: Škodovka i kdyby udělala sebelepší, sebehezčí a sebekvalitnější auto, vždycky se najdou rejpálci a sveřepí kritici, takže to máš těžký....
Mno, modelem Roomster Š. Auto takovejm nalila na smeč, F2 nápodobně. Tam se kritika nehledá, ale sama vnucuje.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.12.2009 19:54, objektivita
Nejsem příznivcem Nissanu Note ani Škody Roomster ( i když se mi líbí víc než Note,inu tisíc lidí tisíc názorů ),ale trochu objektivity v článku chybí.Ano Nissan nabízí slevu 50 000,- ,ale Škoda má akční model Roomster plus s motorem 1,4 63kw a klimou za 300 000,-,případně plus style za 315 000,- ( klima,elektrika,airbagy,elektrony,radio cd,parkovací čidla atd. ).Note má srovnatelnou výbavu až od výbavy Accenta za 334 000,- po slevě za 284 000,- .Ano je to pořád míň než Škoda,ale není to takový balík jak píše pan redaktor.Nehledě na to,že když se u Note posunou sedačky dopředu ,aby byl kufr 437 litrů ( základ 280 l je celkem na MPV málo),toho místa pro nohy vzadu už moc není.Roomster takový objem nabízí při sedačkách posunutých vzad.Motorově je zase na tom Note líp.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.12.2009 20:18, RE: Pro "nestranného" pana Šikla
Petr - TipCars.com posted by:
Ano, tento týden Nissan přeplatil Škodovku a já se topím v "jenech" ))
Až to bude v Indických Rupiích, nebo v Čínských Jüanech, nastane čas opustit tuto lokalitu vlakem a cestovat Karosou...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.12.2009 23:58, RE: Pro "nestranného" pana Šikla
Pavlik posted by:
Výborný článek, a skvělá argumentace v diskusi - gratuluji a nezbývá mi než souhlasit.
Díky, já si popovídám rád, ale času je málo ... .-)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 03.12.2009 00:06, RE: Pro "nestranného" pana Šikla
Petr - TipCars.com posted by:
Škoda, stejně jako VW mají skvěle propracovaný marketing. Umí vytvářet hodnotnou značky a budují skvělou image, což ovlivňuje motoristy, kteří prostě takový přehled nemají ... A právě těm chci dnešním testem naznačit, že před koupí malého MPVéčka si mají vyzkoušet i jiné vozy, které jsou navíc levnější ... prostě těm zákazníkům ušetřit peníze. Je na tom něco špatného?
Ona Škodovka má ještě jeden trumf, který nemá nisan a většina automobilek v naší republice. Je velká skupina lidí (mezi které se řadím i já), kteří jsou ochotni pro auto jet přes půl republiky a koupit si ho. A když auto kupují, mají o autech povědomí.
Ale pak je druhá skupina lidí, mezi které bych zařadil lidi ve věku mých rodičů, prosě lidé ve věku 55 let a více, kteří ani neví, že existuje nějaký Nissan Note, nebo jen nissan a nemají ani možnost se po něm podívat, na škodovku jsou od mala zvyklí a hlavně škodovácký autosalon mají v každém nejbližším městě. kdežto autosalon nissan nebo jiné pro ně exotické značky ani netuší, kde by hledali. Takže prostě jdou a koupí škodu a klidně roostera HTP za 400 tisic na leasing a jsou spokojeni. Mají to hold nejblíže.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 03.12.2009 00:12, RE: Pro "nestranného" pana Šikla
Valnoha posted by:
Pan Šikl se dle mého názoru snažil veřejně prezentovat svou myšlenku či dotaz který si klade. Proč že se ten roomster prodává tak dobře když zde máme plnohodnotného ba i v něčem lepšího konkurenta. O ceně a mometální akci která je v článku na Nissan zmíněná ani nemluvě.
Nebral bych to ani tak jako reklamu. Spíš námět na zamyšlení se pro něktéré zaslepence.
Na to je úplně jednoduchá odpověď. Bežte na ulici a ptejte se lidí, jestli ví, jak vypadá Nissan Note a jak Š. Roomster a můj soukromý tip je na devět z deseti lidí bude znát roomstera a jeden z deseti note. Note nemá mizernou reklamu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 03.12.2009 00:19, RE: Pro "nestranného" pana Šikla
A4 posted by:
Autorovi článku bych doporučoval koupit si domů minimálně tři Nissany Note, aby tak alespoň částečně vyvážil tu "prodejní převahu" roomsteru vůči Note, a nemusel bědovat nad tím, jak nechápe, že lidí radši koupí roomstera než Note.
Spíš než tragická 1,2 HTP v roomsteru je tragická zaujatost pana Šikla vůči škodovce, která je cítit po přečtení hned prvních řádků. Docela mi tím připomíná jistou Kylie, která tady podobně naříkala a neustále dokola se podivovala nad tím, jak může mít "zastaralá" a...
Tady bych se pana Šikla trochu zastal. Myslím, že proti škodě nijak zaujatý nenía ani nijak extra nekritizuje. Kdo si chce přečíst řádnou kritiku techniky VW group, at si zde vyhledá články Martina Vaculíka, který zde přispíval dříve a tam uvidí. Matně se mi vybavuje článek s názvem VW Golf je převlečený Passat, kde krom kritiky v článku byla i dost bohatá a kritická diskuze. (nevím, zda jsem trefil přesný název, ale i v pan google ho umí vyhledat)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 03.12.2009 00:20, RE: Pro "nestranného" pana Šikla
Alkantpan posted by:
Tady bych se pana Šikla trochu zastal. Myslím, že proti škodě nijak zaujatý nenía ani nijak extra nekritizuje. Kdo si chce přečíst řádnou kritiku techniky VW group, at si zde vyhledá články Martina Vaculíka, který zde přispíval dříve a tam uvidí. Matně se mi vybavuje článek s názvem VW Golf je převlečený Passat, kde krom kritiky v článku byla i dost bohatá a kritická diskuze. (nevím, zda jsem trefil přesný název, ale i v pan google ho umí vyhledat)
Taknetrefil. Název je VW Passat je převlečený Golf! ...aby to dávalo smysl :)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 03.12.2009 09:08, Jeden problém
Tento vůz má jeden naprosto zásadní problém !
Automobilka Nissan měla finanční problémy, proto se spojila s francouzkým Renaultem, tïm se vyřešily finanční problémy a naopak nastaly problémy s kvalitou. Většina modelů. hlavně ty malé za začaly vyrábět mimo Japonsko, čímž nastal onen závažný problém s kvalitou.
Obávám se že tento malý Nissan Note bude také vyráběn mimo Japonsko a tudíž jeho kvalita bude bohužel nevalná. V Japonsku se vyrábý hlavně větší a dražší modely např. 350Z a Murano.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 03.12.2009 09:53, Rumstr
Pan redaktor má asi osobní problém, mně se naopak neotřelost Roomstera vyloženě líbí. Ti, kteří Ruma tak vehementně kritizují (mám teď na mysli design) mi připadají jako konformní zaprdění čecháčci.

Jinak cena Note je lákavá, ale bylo by vhodné dodat, že Rum je o pozníní větší kousek, pro rodinku je note malej, Rum může být akorát!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 03.12.2009 09:59, RE: objektivita
Majoš posted by:
Nejsem příznivcem Nissanu Note ani Škody Roomster ( i když se mi líbí víc než Note,inu tisíc lidí tisíc názorů ),ale trochu objektivity v článku chybí.Ano Nissan nabízí slevu 50 000,- ,ale Škoda má akční model Roomster plus s motorem 1,4 63kw a klimou za 300 000,-,případně plus style za 315 000,- ( klima,elektrika,airbagy,elektrony,radio cd,parkovací čidla atd. ).Note má srovnatelnou výbavu až od výbavy Accenta za 334 000,- po slevě za 284 000,- .Ano je to pořád míň než Škoda,ale není to takový ...
Souhlas, jsem rád, že je nás víc, kterým se Rum líbí a o tom prostorovém srovnání už jsem psal níže. Až dostane prostorňák 1,2TSI, bude to optimální motorizace pro toto autíčko.

Co se týče vzhledu, je zajímavé přečíst si třeba hodnocení porotců COTY, kteří se vesměs nad designem pozastavili, ale nakonec zkonstatovali, že se jim líbí. Za Ruma a odvahu udělat nekonformní design dávám Škodě palec nahoru. Jeden z mála krabicáků, který je radost potkat!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 03.12.2009 10:02,
Já neobjektivitu článku spatřuji v tom, že srovnává větší nákupní kabelu s menším rodinným vozem a i to cenové srovnání, podle toho, co píše kolega pode mnou, tak úplně nesedí.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 03.12.2009 10:03, RE: Pro "nestranného" pana Šikla
Alkantpan posted by:
Tady bych se pana Šikla trochu zastal. Myslím, že proti škodě nijak zaujatý nenía ani nijak extra nekritizuje. Kdo si chce přečíst řádnou kritiku techniky VW group, at si zde vyhledá články Martina Vaculíka, který zde přispíval dříve a tam uvidí. Matně se mi vybavuje článek s názvem VW Golf je převlečený Passat, kde krom kritiky v článku byla i dost bohatá a kritická diskuze. (nevím, zda jsem trefil přesný název, ale i v pan google ho umí vyhledat)
Já neobjektivitu článku spatřuji v tom, že srovnává větší nákupní kabelu s menším rodinným vozem a i to cenové srovnání, podle toho, co píše kolega pode mnou, tak úplně nesedí.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 03.12.2009 10:04, RE: bez předmětu
eonwe posted by:
Já neobjektivitu článku spatřuji v tom, že srovnává větší nákupní kabelu s menším rodinným vozem a i to cenové srovnání, podle toho, co píše kolega pode mnou, tak úplně nesedí.
sry, to měla být rekce na příspěvek o něco výš
respond
  1 2 3 ... 5




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.