0
back
 

diskuze k tématu: Jaké starší auto střední třídy?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla, francouzská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 22.09.2009 08:12, rada
Asi uplně nejdřív by jsis měl stanovit hranici tvých finančních možností a velikost vozu. Japončíky kolem roku 2000 bych zřejmě vynechal s ohledem na časovou dostupnost dílů a jejich cenu a téměř nulovou šanci najít díly na vrakárně. Kolem roku 2000 je největší zájem o Scenic I 1.6 16v po faceliftu . Obecně o ojeté menší MPV je největší zájem. Kdyby to mělo něco menšího je výběr daleko větší.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 22.09.2009 08:42, rada
Kupte si Nissan Primeru nebo Toyotu Avensis a budete jen jezdit,jezdit,jezdit...Bacha jen na bourané kusy.Tajný tip je facelitovaná Primera P 144 C od roku 2000,má krásný interier,může mít i xenony(Elegance,Sport).S tímto vozem je radost jezdit,zadní náprava Multilink je úžasná.Nejlepší motor je 2,o ,103 kW,je nezničitelný a spotřeba kolem 8 l.Ale i 1,6 není špatná,jen slabší.1,8 má problém se spotřebou oleje(některé kusy)Diesel nebrat,zastaralý komůrkový i když spolehlivý.Spotřební materiál(ND) jsou už cenově na stejné výši jako ostatní evropské vozy.Ceny těchto vozů se už dostaly pod 100 000 kč
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 23.09.2009 10:54, rada
nejlepší je Wartburg kombi , ten je schopen vydržet ještě dalších 30 let
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 23.09.2009 17:13, rada
Urcite su toto auta strednej triedy, myslel som, ze su to vozy 406, bmw 3, mercedes c, a4, passat, vectra, laguna atd
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 24.09.2009 16:07, rada
A co takhle Nissan Almera? právě taky zvažuju, ale já výrobu tak 2005. Co myslíte?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 24.09.2009 16:08, rada
Ty motory jsou stejné jako u Primery jak psal miroslav?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 25.09.2009 09:18, Mondeo
Ja osobne bych doporucoval mondeo, mam s nim jen vyborne zkusenosti co se servisu a pohodli tyce. Mam nejstarsi model, ktery nevypada uz moc moderne, ale faceliftovana kulata verze 1996 uz vypada hodne pekne, da se sehnat za velmi dobre penize a i s digitalni ci manualni klimou.....pohodli za jizdy je vyborne, jizdni vlastnosti stale velmi dobre i na dnesni dobu diky viceprvku vzadu, hodne mista uvnitr, velky kufr, levne dily a pomerne snadna pravitelnost...Sam osobne mam motor TD, ktery bych moc nedoporucoval, protoze je to sazka do loterie. Ja mel stesti....ale takovy 1.8 nebo 2.0 benzin jsou super. Obzvlaste pokud se nepletu, tak ten 2.0 je spolecny vyrobek Forda a Mazdy, ktera ho mela v modelu 626.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 25.09.2009 09:40, Mondeo
Ja jsem mel to kulate mondeo z roku 1998. Kdyz jsem ho v roce 2004 kupoval tak melo najeto 130tkm, kdyz jsem ho v roce 2008 prodaval tak melo 230tkm.
Na aute celou dobu vsechno fachalo. Menil jsem jen asi ve 190 rozvody, tusim kolem 6tisic. Pak 1x brzdovy oblozeni (to povazuji behem 100tis. za spotrebni material).
Na Mondeo teda nemuzu nechat dopustit. Olej nezralo vubec. Trochu se zacali objevovat puchejrky kolem vicka nadrze, ale zadna krize.
Auto slouzilo jak melo - spotreba kolem 7. Pri Ekojizde kolem 6, kdyz jsem to rval (mam napsat v Nemecku?) tak si to reklo o 8,5. Nejvetsi spotreba byla 10litru pri jizde do Frakfurtu, kde jsem ve 4 lidech nesel pod 180kmh (pospichal jsem na letiste).
Prodaval jsem ho na sauto.cz za 37tCZK a panovi stale dobre jezdi.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 25.09.2009 09:48, Astra G?
Co tak Astra G? To by nemusel být špatný kompromis pro nerozhodného člověka. Ne moc velký, ne moc malý. V social verzi z prvních let výroby ne moc drahý. S motorem 1,4 ne moc poruchový a pro klidnějšího řidiče postačující a moc nežere. Kastle je pozink tak tolik nerezaví. Potřeba je pořádně zkontrolovat spodek, jestli tam něco nehnije. Bezpečnost taky ujde. Mohl by to být dobrý kompromis. Jinak z výběru bych se klonil ke Cordobě po faceliftu. Pokud teda bude stačit prostorem uvnitř. Je to malé auto.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 25.09.2009 10:03, RE: Mondeo
Brachy posted by:
Ja jsem mel to kulate mondeo z roku 1998. Kdyz jsem ho v roce 2004 kupoval tak melo najeto 130tkm, kdyz jsem ho v roce 2008 prodaval tak melo 230tkm.
Na aute celou dobu vsechno fachalo. Menil jsem jen asi ve 190 rozvody, tusim kolem 6tisic. Pak 1x brzdovy oblozeni (to povazuji behem 100tis. za spotrebni material).
Na Mondeo teda nemuzu nechat dopustit. Olej nezralo vubec. Trochu se zacali objevovat puchejrky kolem vicka nadrze, ale zadna krize.
Auto slouzilo jak melo - spotreba kolem 7. Pri Ekoj...
Myslím, že to Mondeo II z konce výroby do roku 2000 poskytne požadovanou službu. Mně se teda to kulatý Mondeo nelíbí, ale tu u tak starých vozů nesmí být rozhodovací kritérium. Jako alternativu bych doporučil Vectru B po roce 1999 (facelift - celopozink) a tam bych se ohlížel po strojích osazených 2.0 16V (označení motoru X20XEV) nebo 1.8 16V (X18XE) a jinou motorizaci bych vyloženě nedoporučil. Vectra nemá sice tak jisté jízdní vlastnosti jako Mondeo, ale zase má několik vychytávek, které Mondeo nemá (ski-box a dělený zadní sedák) a řekl bych, že je trochu měkčí (někoum tvrdý podvozek nevyhovuje). Jinak si myslím, že jsou to kvalitativně srovnatelné vozy a navíc s Vectrou se momentálně vyplatí jezdit do autorizovaného servisu, protože při tomto stáří nabízejí 30% slevu na díly a 15% slevu na práci. S béčkem Vectrou zkušenost nemám, ale áčko mi 6 let slušně sloužilo a bylo to pohodlné, celkem spolehlivé, nezáludné auto. Vectra-B už měla i poměrně slušnou výbavu, zejména po tom faceliftu: 4xSRS, ABS, TC (protiprokluz), auto klimu, tempomat, vyhřívaná sedadla, zrcátka - elektrický pohon oken, zrcátek, cd-měnič - to všechno se tam dalo najít. Mondeo má zase navíc vyhřívané čelní sklo. Doporučení pro oboje jsou již tradičně:
- výměny náplní , výměna rozvodového řemene, výměny filtrů, výměna svíček a rovněž bych doporučil geometrii. Možná bych doporučil si třeba pozjišťovat ceny těchto činností a při výběru i k tomuto přihlédnout.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 25.09.2009 10:05, RE: Astra G?
Kačud posted by:
Co tak Astra G? To by nemusel být špatný kompromis pro nerozhodného člověka. Ne moc velký, ne moc malý. V social verzi z prvních let výroby ne moc drahý. S motorem 1,4 ne moc poruchový a pro klidnějšího řidiče postačující a moc nežere. Kastle je pozink tak tolik nerezaví. Potřeba je pořádně zkontrolovat spodek, jestli tam něco nehnije. Bezpečnost taky ujde. Mohl by to být dobrý kompromis. Jinak z výběru bych se klonil ke Cordobě po faceliftu. Pokud teda bude stačit prostorem uvnitř. Je to malé auto.
S Astrou G taky souhlasím (motory 1.4 16V nebo 1.8 16V - jiné NE!) a k ní alternativa Ford Focus s motorem 1.6 16V - ten je dostatečný.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 25.09.2009 10:24, RE: Astra G?
David V posted by:
S Astrou G taky souhlasím (motory 1.4 16V nebo 1.8 16V - jiné NE!) a k ní alternativa Ford Focus s motorem 1.6 16V - ten je dostatečný.
taky si myslím,že to je solidní volba, prostor slušný i vzadu, benzínové motory obstojné, výbava dostatečná, vzhled neurazí a výběr na trhu je velký. Navíc tuším,že oproti Mondeu (96-00) bude konstrukčně modernějším vozem.
Ikdyž osobně bych z těchto let hledal pouze japonce jelikož právě v tomto období jsou japonci neporazitelní ve spolehlivosti. M 323, 626, Almera,Primera, Civic,Accord.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 25.09.2009 11:01, RE: Astra G?
Tomi posted by:
taky si myslím,že to je solidní volba, prostor slušný i vzadu, benzínové motory obstojné, výbava dostatečná, vzhled neurazí a výběr na trhu je velký. Navíc tuším,že oproti Mondeu (96-00) bude konstrukčně modernějším vozem.
Ikdyž osobně bych z těchto let hledal pouze japonce jelikož právě v tomto období jsou japonci neporazitelní ve spolehlivosti. M 323, 626, Almera,Primera, Civic,Accord.
Souhlasím Almera nebo Primera je taky dobrá volba, i když Almera trochu pokulhává v bezpečnosti, protože je měkká. Navíc se japoncům moc nevyhýbá koroze (ono co si budem povídat, Opel a Ford taky není žádná sláva, i když to pozink trochu přibrzdil).
U takhle starého vozu doporučím vybrat 2 maximálně 3 modely a ještě si rozhodně pročíst několik recenzí a často také diskuzi. Nejsem v kupování ojetin žádný ostřílený kozák, ale pokud už zvenčí auto vypadá "unaveně", tak zevnitř to bývá ještě podstatně horší. Když jsem vybíral auto, tak jsem si 2 ani nenechal nastartovat, protože už při základním ohledání jsem našel vadu, se kterou jsem nebyl ochoten se smířit. Z vlastní zkušenosti bych doporučil spíše vozy s nadprůměrnou cenou v kategorii a nejlépe soukromý inzerát. Sjeté gumy, ojeté kotouče a desky by neměly být důvodem k zamítnutí prodeje, ty lze snadno nahradit a navíc se auta často prodávají, protože je čeká investice a pokud by tou investicí měly být brzdy, tlumiče nebo pneumatiky, tak je to ještě ten lepší případ.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 25.09.2009 11:44, Škoda,že neznáme
finanční limit na zakoupení tak starýho auta.Za 100 tis. se dá např. pořídit podstatně novější vůz..Mazda 323 1,6l je dobrá volba a rok 03 se dá pořídit právě za tolik peněz stejně jako Astra.Konečně tady nikdo nenabízí O1 a spol. od VW,asi jsou trochu drazší,ale nenabídnou to co zmíněný značky M + A.Mondeo není špatný a co Megane1?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 25.09.2009 12:37, RE: Astra G?
Tomi posted by:
taky si myslím,že to je solidní volba, prostor slušný i vzadu, benzínové motory obstojné, výbava dostatečná, vzhled neurazí a výběr na trhu je velký. Navíc tuším,že oproti Mondeu (96-00) bude konstrukčně modernějším vozem.
Ikdyž osobně bych z těchto let hledal pouze japonce jelikož právě v tomto období jsou japonci neporazitelní ve spolehlivosti. M 323, 626, Almera,Primera, Civic,Accord.
Ještě bych do výčtu japonců přidal Suzuki Baleno. S ohledem na obecnou nedůvěru k tomuto lehce exotickému modelu jej lze koupit výhodněji než ostatní značky/modely. Desetileté vozy v době kdy byly sledovány z hlediska statistik patřily k tomu nejlepšímu (např. nejméně poruchový v dané třídě podle ADAC), konstrukčně jednoduché, takže údržbu zvládně i kovář a přitom solidně vybavené (klima, elektrika aj.). Nejlepším a léty osvědčeným motorem byla právě 1.6 (16V).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 25.09.2009 16:50, volba
Zdravím. Chcete auto střední třídy do cca 100 tis.? Zkuste se podívat třeba na Fiat Marea / Brava s motorem 1,6 16v. S tímto rozpočtem seženete kus v opravdu dobrém stavu a rok 2001. Pokud se z nějakého důvodu Italů bojíte (z vlastní velice pozitivní zkušenosti vím, že toto netřeba), co třeba Octavia 1,6 74 kw? Je však pravdou, že tady bude výbava slabší.
Z Vašeho výběru bych volil asi Peugeot 406 s motorem 2,2 16v, což je velice příjemný vůz (v běžném provozu lepší spotřeba než 2,0) se stejnou pojistkou jako 2,0.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 26.09.2009 14:06, RE: Astra G?
BohuslavB posted by:
Ještě bych do výčtu japonců přidal Suzuki Baleno. S ohledem na obecnou nedůvěru k tomuto lehce exotickému modelu jej lze koupit výhodněji než ostatní značky/modely. Desetileté vozy v době kdy byly sledovány z hlediska statistik patřily k tomu nejlepšímu (např. nejméně poruchový v dané třídě podle ADAC), konstrukčně jednoduché, takže údržbu zvládně i kovář a přitom solidně vybavené (klima, elektrika aj.). Nejlepším a léty osvědčeným motorem byla právě 1.6 (16V).
Nedůvěra pramení patrně i z důvodu katastrofálních výsledků crashtestů (1* NCAP) které auto dosahovalo jako nové, jak na tom bude s tuhostí skeletu 10 let staré, narezlé auto si ani netroufám domýšlet.
http://www.auto.cz/main.php?site=crashtesty_detail&kod=szba1998
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 26.09.2009 14:11, RE: Astra G?
Kačud posted by:
Co tak Astra G? To by nemusel být špatný kompromis pro nerozhodného člověka. Ne moc velký, ne moc malý. V social verzi z prvních let výroby ne moc drahý. S motorem 1,4 ne moc poruchový a pro klidnějšího řidiče postačující a moc nežere. Kastle je pozink tak tolik nerezaví. Potřeba je pořádně zkontrolovat spodek, jestli tam něco nehnije. Bezpečnost taky ujde. Mohl by to být dobrý kompromis. Jinak z výběru bych se klonil ke Cordobě po faceliftu. Pokud teda bude stačit prostorem uvnitř. Je to malé auto.
Co přesně si má člověk představit pod pojmem "social verze"??? Auto bez ABS a aspoň 2 (funkčních) airbagů jako absolutního minima bezpečnosti snad v roce 2009 může kupovat jen blázen a hazardér.
Spíš než značku/typ bych se díval na stav toho kterého konkrétního kusu a "zalovil" bych ve vodách známých a kamarádů než se rovnou vydal napospas grázlům a podvodníkům z autobazarů.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 26.09.2009 14:20, RE: volba
i posted by:
Zdravím. Chcete auto střední třídy do cca 100 tis.? Zkuste se podívat třeba na Fiat Marea / Brava s motorem 1,6 16v. S tímto rozpočtem seženete kus v opravdu dobrém stavu a rok 2001. Pokud se z nějakého důvodu Italů bojíte (z vlastní velice pozitivní zkušenosti vím, že toto netřeba), co třeba Octavia 1,6 74 kw? Je však pravdou, že tady bude výbava slabší.
Z Vašeho výběru bych volil asi Peugeot 406 s motorem 2,2 16v, což je velice příjemný vůz (v běžném provozu lepší spotřeba než 2,0) se stejnou...
Spíš než mareu nebo bravu bych se podíval po stilu, které sice nebylo žádný prodejní trhák, ale kvalitativně je někde úplně jinde než předchozí brava
http://automodul.idnes.cz/fiat-stilo-1-6-16v-c65664 (konkrétní kus uvádím jen pro ilustraci, od "áček" bych nekoupil ani rohlík, natož auto)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 26.09.2009 15:29, Pracujici a kupovat proprdenou ojetinu?
To snad ne?
Jsem pracujici a za muj 2 mesicni plat si prece mohu koupit NOVE auto stredni tridy a ne nejakou pochybnou ojetinu
respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.