0
back
 

diskuze k tématu: Bentley chce vyrábět SUV. Čeká na svolení od VW

category of topic classification: německá vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 02:01, chjo
Je to divný a pokřivený. Už Cayene mě nikdy nedával smysl...že ho lidi kupujou vůbec nechápu. Porsche...tak 911, cayman. Cayene podle mě není hezký, a technikou je to tuareg, navíc namachrovaný a nabubřelý auto z kterýho kape okázalost. Tak proč? Mimochodem ten tuareg se mi líbí mnohem více, na nic si nehraje. A suv od bentley? No proč ne? Co třeba Lamborghini freetrack s oplastovaným spodkem a s výškou amarouna? co třeba Rolls Royce silver mountain? A co třeba Range rover sedan, nebo ariel atom combi...chápu, že můj názor je pasé, jsou kupci, je muzika, ale je to prostě divný. Nejsem proti změnám, ale co je moc...Myslím že si tyhle auta kupují stejně jen bohatí pozéři, i když by to nikdy nepřiznali. Znám velice bohatého člověka ( několik velkých firem ) co jezdí už několik let starším subaru a nemůže si ho vynachválit. Bydlí v malým domku. Nepíšu to vůbec ze závisti, ale takových lidí si vážím. Strašně moc. Naopak když vidím někoho v X6, tak z toho člověka doslova kape touha být viděn...aspoň mám ten pocit. Na to bude bentley v úpravě horské sedlo dobrej. Tři tuny, 450kw, několik převodovek, kůže z mamuta a pár cinkrlátek coby bonus. Pro malého číňánka nebo blbku před tesco jako vystřižený...achjo.
pozn. autora...nezávidím nikomu nic. Nikdy bych si podobnou zhůvěřilost nekoupil kdybych na ní měl.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 08:20, RE: chjo
kožich posted by:
Je to divný a pokřivený. Už Cayene mě nikdy nedával smysl...že ho lidi kupujou vůbec nechápu. Porsche...tak 911, cayman. Cayene podle mě není hezký, a technikou je to tuareg, navíc namachrovaný a nabubřelý auto z kterýho kape okázalost. Tak proč? Mimochodem ten tuareg se mi líbí mnohem více, na nic si nehraje. A suv od bentley? No proč ne? Co třeba Lamborghini freetrack s oplastovaným spodkem a s výškou amarouna? co třeba Rolls Royce silver mountain? A co třeba Range rover sedan, nebo ariel atom...
svatá pravda. Lépe bych to nenapsal
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 08:45, RE: chjo
Renda28 posted by:
svatá pravda. Lépe bych to nenapsal
No, úplně bych to nezavrhoval, třeba Lambo LM002 je docela krasavec
http://blogtt.files.wordpress.com/2009/07/lamborghini-lm-002-v12-2.jpg
jinak mně to nijak nepobuřuje, člověk může být řidič tělem i duší, ale v zimě se v takové potvoře jezdí docela dobře, zato v létě je to hrozný opruz, to je jako nosit zimní boty celoročně...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 08:59, RE: chjo
kožich posted by:
Je to divný a pokřivený. Už Cayene mě nikdy nedával smysl...že ho lidi kupujou vůbec nechápu. Porsche...tak 911, cayman. Cayene podle mě není hezký, a technikou je to tuareg, navíc namachrovaný a nabubřelý auto z kterýho kape okázalost. Tak proč? Mimochodem ten tuareg se mi líbí mnohem více, na nic si nehraje. A suv od bentley? No proč ne? Co třeba Lamborghini freetrack s oplastovaným spodkem a s výškou amarouna? co třeba Rolls Royce silver mountain? A co třeba Range rover sedan, nebo ariel atom...
Těch věcí, nad kterými zůstává rozum stát je více. Tohle už je jen taková třešnička na dortu. Pokud si někdo koupí Bentley, tak patrně není co s prachama a pak se určitě najde někdo jiný, který si koupí Bentley SUV. Taková auta už nejsou volba rozumu nebo nějaký kompromis, to už je snobská záležitost.
Mě rozčilují zcela banálnější nesmysly, jako je Polo Tdi, Corsa CDTi, Fiesta TDCi atp., prostě tenisáky s chrochtou. Kam to je? Do města? - Diesel? Mimo město? - Malé auto? Druhé auto do rodiny? - Diesel?
Aha už vím, výborný služebák na brázdění všech typů silnic. Nakoupím ho zaměstnancům. Co že je to vytřásadlo, co že je tam bengál od motoru, hlavně že je to laciný a moc to nežere, a že tam zaměstnanec tráví 5 hodin denně mě netrápí.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 10:40, RE: chjo
kožich posted by:
Je to divný a pokřivený. Už Cayene mě nikdy nedával smysl...že ho lidi kupujou vůbec nechápu. Porsche...tak 911, cayman. Cayene podle mě není hezký, a technikou je to tuareg, navíc namachrovaný a nabubřelý auto z kterýho kape okázalost. Tak proč? Mimochodem ten tuareg se mi líbí mnohem více, na nic si nehraje. A suv od bentley? No proč ne? Co třeba Lamborghini freetrack s oplastovaným spodkem a s výškou amarouna? co třeba Rolls Royce silver mountain? A co třeba Range rover sedan, nebo ariel atom...
A co dělá ten "velice bohatý člověk" s penězma? (resp. proč generuje zisk?). Má vilu v Toskánsku s jachtou, nebo vyváží kapitál jinak a jinam (znám jednoho takového, "doma" bydlí v paneláku). Nebo vrhá zisky zpět buduje impérium? Nebo na nich jen tak sedí (asi nejhorší možnost z globálního pohledu)? Nový auto si nekoupí (nevydělá dovozce, dealer), starší má japonský (takže utře i servis ), baráček je malej (utřeli stavaři, výrobci i prodejci stav. materiálu). Sorry, tohle je ale taky extrém, každej by měl žít adekvátně svému postavení a příjmům. Kolikrát ta přehnaná skromnost vypadá stejně blbě, jako když se někdo drápe tam, kam nepatří...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 11:37, RE: chjo
Pepe posted by:
A co dělá ten "velice bohatý člověk" s penězma? (resp. proč generuje zisk?). Má vilu v Toskánsku s jachtou, nebo vyváží kapitál jinak a jinam (znám jednoho takového, "doma" bydlí v paneláku). Nebo vrhá zisky zpět buduje impérium? Nebo na nich jen tak sedí (asi nejhorší možnost z globálního pohledu)? Nový auto si nekoupí (nevydělá dovozce, dealer), starší má japonský (takže utře i servis ), baráček je malej (utřeli stavaři, výrobci i prodejci stav. materiálu). Sorry, tohle je ale taky extrém, ...
Ještě je možnost pořádně zaplatit svým zaměstnancům, místo toho abych syslil nebo se topil v luxusu. To by výrazně zlepšilo vztahy.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 11:41, RE: chjo
Oberleutnant posted by:
Ještě je možnost pořádně zaplatit svým zaměstnancům, místo toho abych syslil nebo se topil v luxusu. To by výrazně zlepšilo vztahy.
ROFL
známý zná člověka, který má sbírku obrazů za 50 mega a nemá ani řidičák... takový extrém chápu, ale je to asi taková rarita jako deset let staré auto s najetýma 60 tkm v českém bazaru---
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 11:58, RE: chjo
Oberleutnant posted by:
Ještě je možnost pořádně zaplatit svým zaměstnancům, místo toho abych syslil nebo se topil v luxusu. To by výrazně zlepšilo vztahy.
přesně tak, tohle je ale totální nesmysl. Pepe by měl trochu cestovat a omrknout země, které jsou o pěkný kus dál než naše česká kotlinka
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 11:59, RE: chjo
kožich posted by:
Je to divný a pokřivený. Už Cayene mě nikdy nedával smysl...že ho lidi kupujou vůbec nechápu. Porsche...tak 911, cayman. Cayene podle mě není hezký, a technikou je to tuareg, navíc namachrovaný a nabubřelý auto z kterýho kape okázalost. Tak proč? Mimochodem ten tuareg se mi líbí mnohem více, na nic si nehraje. A suv od bentley? No proč ne? Co třeba Lamborghini freetrack s oplastovaným spodkem a s výškou amarouna? co třeba Rolls Royce silver mountain? A co třeba Range rover sedan, nebo ariel atom...
kožichu líp to napsat asi nejde
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 12:01, RE: chjo
Oberleutnant posted by:
Ještě je možnost pořádně zaplatit svým zaměstnancům, místo toho abych syslil nebo se topil v luxusu. To by výrazně zlepšilo vztahy.
Tohle nefunguje, taky v obchodě neplatíš za chleba 60, když stojí 35, a taky by to zlepšilo vztahy. Syslíš prachy na auto třeba za 100 t, když by stačilo i za 30 t. Taky bude ojeté.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 12:48, RE: chjo
David V posted by:
Tohle nefunguje, taky v obchodě neplatíš za chleba 60, když stojí 35, a taky by to zlepšilo vztahy. Syslíš prachy na auto třeba za 100 t, když by stačilo i za 30 t. Taky bude ojeté.
Ten člověk, který má několik firem a spoustu miliónů a přítom jezdí ve staré šunce a bydlí v pididomečku - to je něco jako ten majitel Ikei, co lítá turistickou třídou, má patnáct let staré Volvo ale stejně nejčastěji jezdí MHD. To není o skromnosti, ale o tom, že je to prostě Harpagon. Když si koupíš jakékoliv dražší auto, budeš na očích, řešením je koupit si oktávku v kombajnu a potom zapadneš, ale otázkou je, jestli nemáš právo si něco dopřát, když sis ty prachy vydělal vlastníma rukama. Mně X6 neirituje proto, že je to drahé a COOL auto, ale tím, že se na hony vzdaluje od filozofie BMW....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 12:49, RE: chjo
ivan2 posted by:
přesně tak, tohle je ale totální nesmysl. Pepe by měl trochu cestovat a omrknout země, které jsou o pěkný kus dál než naše česká kotlinka
Děkuju za radu. Děje se tak, jak mi pracovní vytížení dovolí. A není za tím povalování na plážích a sjíždění bílých svahů. Ale žití (byť jen pár týdnů) mezi "domorodci"... Ať na západ, sever nebo jih, i v zemích chudších než je naše, je naprosto samozřejmé, že bydlení, ošacení, přibližovadlo a celkový životní standard je přímo úměrný příjmu. Jakákoli odlišnost (speciálně přílišná skromnost) zadává pochyby nejrůznějšího rázu. Lékař (např) veFrancii nebydlí na sídlišti mezi marockými imigranty, nechodí v teplákách apod.
Ale zažil jsem tam méně závisti a škodolibosti, více vážnosti, srdečnosti a upřímnosti - teda když už si někoho pustí k tělu...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 12:55, RE: chjo
Michal posted by:
Ten člověk, který má několik firem a spoustu miliónů a přítom jezdí ve staré šunce a bydlí v pididomečku - to je něco jako ten majitel Ikei, co lítá turistickou třídou, má patnáct let staré Volvo ale stejně nejčastěji jezdí MHD. To není o skromnosti, ale o tom, že je to prostě Harpagon. Když si koupíš jakékoliv dražší auto, budeš na očích, řešením je koupit si oktávku v kombajnu a potom zapadneš, ale otázkou je, jestli nemáš právo si něco dopřát, když sis ty prachy vydělal vlastníma rukama. Mně ...
Tak nějak jsem to myslel... Honím se jak čokl, ale ne proto, že mě to jenom baví. Chci si něco dopřát... A jsem rád, že si můžu něco pořídit. A třeba o X6 vůbec nepřemejšlím, páč vím, že :a) nemám na něj b) nepotřebuju před někým vypadat, že jsem něco víc, než jsem c) pro mě je to auto na hovno

A když už si na něco náhodou vydělám, to se jako za to mám stydět???
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 12:57, RE: chjo
Michal posted by:
ROFL
známý zná člověka, který má sbírku obrazů za 50 mega a nemá ani řidičák... takový extrém chápu, ale je to asi taková rarita jako deset let staré auto s najetýma 60 tkm v českém bazaru---
Copak to, ale znám 2 lidi, co nemaj televizi... Ale nedostatkem to není. Kolikrát si říkám, že jsou o kus dál...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 13:03, RE: chjo
ivan2 posted by:
přesně tak, tohle je ale totální nesmysl. Pepe by měl trochu cestovat a omrknout země, které jsou o pěkný kus dál než naše česká kotlinka
A když se oprostím o to, kdo kde byl a od čeho má klíč... Onen člověk, ačkoli je zřejmě zdatný podnikatel, sám jde proti ekonomickým principům, které ho dostaly tam, kde je. Kdyby si všichni ti schopní vydělali balík, a pak si na něj sedli, byli bysme za chvíli úplně všichni v prdeli...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 13:33, RE: chjo
Pepe posted by:
A když se oprostím o to, kdo kde byl a od čeho má klíč... Onen člověk, ačkoli je zřejmě zdatný podnikatel, sám jde proti ekonomickým principům, které ho dostaly tam, kde je. Kdyby si všichni ti schopní vydělali balík, a pak si na něj sedli, byli bysme za chvíli úplně všichni v prdeli...
jo to souhlas, ale co je lepší, když má někdo veliké sídlo obehnané 2m zdí, ale uprostřed rozpadlé vesnice s rozbitou silnicí? Nebo normální barák za poloviční cenu, v pěkně udržované vesnici.. Tím vůbec nechci říct že ten chlapík má ze svého tu vesnici spravit, ale vezmeme třeba tu francii, tam mají obce všeobecně udržovanější než u nás. A určitě tam nejezdí tolik luxusních SUV jako u nás.. podle mě je to jednak systémem, ale hlavně mentalitou národa. Proč se ve článku píše o úspěších luxusních Cayenů a Touaregů v rusku?? Neni to o rozbitých cestách, je to myšlením těch lidí. A my máme blíž řekl bych, asi spíš k těm rusům, než k francouzům, nebo němcům
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 13:42, RE: chjo
Pepe posted by:
A když se oprostím o to, kdo kde byl a od čeho má klíč... Onen člověk, ačkoli je zřejmě zdatný podnikatel, sám jde proti ekonomickým principům, které ho dostaly tam, kde je. Kdyby si všichni ti schopní vydělali balík, a pak si na něj sedli, byli bysme za chvíli úplně všichni v prdeli...
Myslím, že ta poslední věta nemá úplně reálný základ. Tady se vychází z nesprávné teorie, že bohatí dávají chudým práci, ovšem skutečnost je de-facto opačná. Lidé mají práci proto, že někomu nestačí to, co má, ale chce víc. Přesun kapitálu se neděje od bohatých k chudým, ale přesně obráceně.
Člověk, který je OSVČ a jeho firma se rozvíjí, tak si nenajímá další zaměstnance, aby jim dal práci, ale proto, že zisk, který mu přinesou, převýší náklady, které za něj vydají. Nehledě k tomu, že by mohl zůstat sám, ale to by nevygeneroval tak velký zisk.
Pokud by si bohatí sedli na balík, tak by nastalo v této sféře podnikání prazdné místo, které by briskně zaplnil někdo jiný a kolaps se nekoná.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 13:48, RE: chjo
ivan2 posted by:
jo to souhlas, ale co je lepší, když má někdo veliké sídlo obehnané 2m zdí, ale uprostřed rozpadlé vesnice s rozbitou silnicí? Nebo normální barák za poloviční cenu, v pěkně udržované vesnici.. Tím vůbec nechci říct že ten chlapík má ze svého tu vesnici spravit, ale vezmeme třeba tu francii, tam mají obce všeobecně udržovanější než u nás. A určitě tam nejezdí tolik luxusních SUV jako u nás.. podle mě je to jednak systémem, ale hlavně mentalitou národa. Proč se ve článku píše o úspěších luxusních...
To je typický rys maloměšťáctví. Více mě zajímá, co si o mě myslí sousedi, než jaká je skutečnost.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 16:11, RE: chjo
Pepe posted by:
Tak nějak jsem to myslel... Honím se jak čokl, ale ne proto, že mě to jenom baví. Chci si něco dopřát... A jsem rád, že si můžu něco pořídit. A třeba o X6 vůbec nepřemejšlím, páč vím, že :a) nemám na něj b) nepotřebuju před někým vypadat, že jsem něco víc, než jsem c) pro mě je to auto na hovno

A když už si na něco náhodou vydělám, to se jako za to mám stydět???
Tak zrovna X6 bych, z fleku vyměnil za Yarise a používal ho na dopravu pro vlastní potřebu. Příp. jako nouzovku na krátké rodinné výlety (stejně jako teď Yarise). Ale to vše za předpokladu že můj měsíční příjem je cca 1 milion. Mně se osobně X6 líbí. Ideální 2. auto do rodiny pro ty co na to mají.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 16:20, RE: chjo
ivan2 posted by:
jo to souhlas, ale co je lepší, když má někdo veliké sídlo obehnané 2m zdí, ale uprostřed rozpadlé vesnice s rozbitou silnicí? Nebo normální barák za poloviční cenu, v pěkně udržované vesnici.. Tím vůbec nechci říct že ten chlapík má ze svého tu vesnici spravit, ale vezmeme třeba tu francii, tam mají obce všeobecně udržovanější než u nás. A určitě tam nejezdí tolik luxusních SUV jako u nás.. podle mě je to jednak systémem, ale hlavně mentalitou národa. Proč se ve článku píše o úspěších luxusních...
Bohužel. Proto bych na východě moc inspirace neviděl...
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.