0
back
 

diskuze k tématu: Bentley chce vyrábět SUV. Čeká na svolení od VW

category of topic classification: německá vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 16:31, RE: chjo
David V posted by:
Myslím, že ta poslední věta nemá úplně reálný základ. Tady se vychází z nesprávné teorie, že bohatí dávají chudým práci, ovšem skutečnost je de-facto opačná. Lidé mají práci proto, že někomu nestačí to, co má, ale chce víc. Přesun kapitálu se neděje od bohatých k chudým, ale přesně obráceně.
Člověk, který je OSVČ a jeho firma se rozvíjí, tak si nenajímá další zaměstnance, aby jim dal práci, ale proto, že zisk, který mu přinesou, převýší náklady, které za něj vydají. Nehledě k tomu, že by mohl z...
Briskně? U nás? Nene, qantum lidí, kteří jsou ochotni nést nějaké riziko, by se vyčerpalo poměrně rychle. Poznal jsem dost lidí (zaměstnanců), kteří radši pomalu, neutahat se, v půl4 na gauči doma, nebo u piva... Kuwa, stojí to za ho.no...
"Přesun kapitálu se neděje od bohatých k chudým, ale přesně obráceně". To je tak trochu rudooranžový syntaktický nesmysl, platný možná tak ve 20-30. letech minulého století. Zaměstnávám cca 20 lidí, a že by oni chudli, a já bohatl??? Nechci z toho dělat politikum, ale tohle je vážně úplně mimo realitu. Je to nastavený tak, že aby se zaměstnanci mohli mít dobře, musí se mít v první řadě dobře zaměstnavatel. Buďto se mají dobře všichni, nebo nikdo... Je to symbióza, ne parazitismus.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 16:34, RE: chjo
Petr S posted by:
Tak zrovna X6 bych, z fleku vyměnil za Yarise a používal ho na dopravu pro vlastní potřebu. Příp. jako nouzovku na krátké rodinné výlety (stejně jako teď Yarise). Ale to vše za předpokladu že můj měsíční příjem je cca 1 milion. Mně se osobně X6 líbí. Ideální 2. auto do rodiny pro ty co na to mají.
Ale mě taky, ale v současné situaci je nad moje možnosti, vzhledem k náplni dne nepraktické, resp. byla by ho škoda... Třeba za pár let... Ale to už bude zase něco jiného ke slintání...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 20:54, RE: chjo
Pepe posted by:
Briskně? U nás? Nene, qantum lidí, kteří jsou ochotni nést nějaké riziko, by se vyčerpalo poměrně rychle. Poznal jsem dost lidí (zaměstnanců), kteří radši pomalu, neutahat se, v půl4 na gauči doma, nebo u piva... Kuwa, stojí to za ho.no...
"Přesun kapitálu se neděje od bohatých k chudým, ale přesně obráceně". To je tak trochu rudooranžový syntaktický nesmysl, platný možná tak ve 20-30. letech minulého století. Zaměstnávám cca 20 lidí, a že by oni chudli, a já bohatl??? Nechci z toho dělat polit...
Však Ty taky nejsi žádný kapitalista. A oni chudnou tím, že si půjčují víc, než na co mají.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.08.2011 22:36, RE: chjo
David V posted by:
Však Ty taky nejsi žádný kapitalista. A oni chudnou tím, že si půjčují víc, než na co mají.
Otázka bezbřehého zadlužování spíš závisí na naturelu člověka a ne jaké má příjmy. Pokud má někdo k zadlužování přirozené sklony, tak čím vyšší příjmy má, tím dřív se dostane na šikmou plochu. Protože mu víc různé finanční ústavy rádi půjčí.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 12.08.2011 07:29, RE: chjo
David V posted by:
Však Ty taky nejsi žádný kapitalista. A oni chudnou tím, že si půjčují víc, než na co mají.
No to jo. Taky jsem byl poslední, kdo domů přinesl DVD přehrávač. Všichni zaměstnanci už do dávno měli. Sice je to samej Cetelem, HomeCredit a pod, ale v okamžiku rozbalení krabice byli vejš než já... To samý s TV - kdybych se nestěhoval, tak mám ještě pořád tu 8 let starou... Ale jaksi nezapadala do dyzajnu, navíc zabírala moc místa (to hlavně ). A to je to, o čem mluvím - tady se spousta lidí snaží vyšvihnout na vyšší úroveň, ačkoli je to pro ně nadstandard vykoupenej půjčkama a pod... Dělaj machry, přitom maj hajzly na chodbě...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 12.08.2011 08:20, RE: chjo
Pepe posted by:
No to jo. Taky jsem byl poslední, kdo domů přinesl DVD přehrávač. Všichni zaměstnanci už do dávno měli. Sice je to samej Cetelem, HomeCredit a pod, ale v okamžiku rozbalení krabice byli vejš než já... To samý s TV - kdybych se nestěhoval, tak mám ještě pořád tu 8 let starou... Ale jaksi nezapadala do dyzajnu, navíc zabírala moc místa (to hlavně ). A to je to, o čem mluvím - tady se spousta lidí snaží vyšvihnout na vyšší úroveň, ačkoli je to pro ně nadstandard vykoupenej půjčkama a pod... Děl...
Já tomu rozumím. Taky si věci kupuji až jsou na ně peníze a ne dopředu. Ale ségra si klidně půjčí peníze na dovolenou. Přišla za mnou a já jí řekl, že na dovolenou peníze nepůjčuji, tak jsem byl černá ovce rodiny.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 12.08.2011 12:27, RE: chjo
ivan2 posted by:
kožichu líp to napsat asi nejde
Co to melete? Taková velká auta jsou krásná. Když máš nedoděláný učňák a maturitu koupenou od bývalé ředitelky obchodní akademie (teď sedí třeba na krajském úřadě), vysokou si poctivě zakončil po dvou měsících v Plzni, nejoblíbenější hadry jsou šusťáky a marešovsko-beckhamovský kulich, souložíš s modelkama 180/45, chodíš se "bavit" do luxusního pražáckého klubu U zlaté pi*ky, máš Iq 91, fotr byl známý komunista...., bydlíš v krásné růžové novostavbě s věžičkami, nejoblíbenější činností je psaní do diskuzí, zbožňuješ facebook, ujíždíš na 3D filmech, obdivuješ Klause, dýcháš pro TopO9.....TAK SI KUR*A POŘÁDNOU NAMAKANOU KÁRU ZASLOUŽÍŠ!!!
AŤ je víc takových aut pro pořádné chlapy. Já osobně bych takové Ferrari Turnier 3.0 TDCi bral. Jenom hovado ne!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 12.08.2011 12:47, RE: chjo
David V posted by:
Já tomu rozumím. Taky si věci kupuji až jsou na ně peníze a ne dopředu. Ale ségra si klidně půjčí peníze na dovolenou. Přišla za mnou a já jí řekl, že na dovolenou peníze nepůjčuji, tak jsem byl černá ovce rodiny.
Na serverech se seznamy exekucí nemovitostí je někdy vtipné vidět, že se třeba draží polorozpadlý, silně zanedbaný baráček, kterému však na fasádě nechybí satelit UPC, který rozpočet zatíží nejmíň za 8000 ročně, ale spíš víc. njn.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 12.08.2011 14:05, RE: chjo
gablenz posted by:
Co to melete? Taková velká auta jsou krásná. Když máš nedoděláný učňák a maturitu koupenou od bývalé ředitelky obchodní akademie (teď sedí třeba na krajském úřadě), vysokou si poctivě zakončil po dvou měsících v Plzni, nejoblíbenější hadry jsou šusťáky a marešovsko-beckhamovský kulich, souložíš s modelkama 180/45, chodíš se "bavit" do luxusního pražáckého klubu U zlaté pi*ky, máš Iq 91, fotr byl známý komunista...., bydlíš v krásné růžové novostavbě s věžičkami, nejoblíbenější činností je psaní ...
Opět pěkné pobavení na víkend...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 12.08.2011 17:21, RE: chjo
David V posted by:
Já tomu rozumím. Taky si věci kupuji až jsou na ně peníze a ne dopředu. Ale ségra si klidně půjčí peníze na dovolenou. Přišla za mnou a já jí řekl, že na dovolenou peníze nepůjčuji, tak jsem byl černá ovce rodiny.
Přesně tak. Věci zbytné pořizovat na splátky je do nebe volající nesmysl. To dokáže jenom člověk absolutně finančně negramotný. Ale co, ty 4 stovky měsíčně, to dám... A že zaplatím o polovinu víc? ... Dneska mi to nevyšlo, splátku zaplatím příští týden. Co na tom, že je tam litr penále každej den - vždyť je to jenom malinkými písmenky, to se nečte...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 12.08.2011 17:25, RE: chjo
David V posted by:
Opět pěkné pobavení na víkend...
Proč ne, onehdá mě pobavila fotka lamba s tažným a károu. Samozřejmě stylovou...
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.