0
back
 

diskuze k tématu: Subaru Legacy - jaké jsou zkušenosti majitele po 75 tis.km?

category of topic classification: japonská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 04:50, pripojuji se k kladnemu hodnoceni
vlastnime model Legacy 250T (silnejsi 2.5l motor) z roku 1998 a musim rict ze hodne z toho se da rict i o tomto autu. Pretim jsme meli starsi Subaru, Octavii, Peugeot 405 a na Legacy nedame dopustit. Prave jsme najeli za 2 tydny cca 2.800km na dovolenou a zpet a jak ja tak i silne tehotna manzelka jsme nemeli nejmensi problem se zady ani s takovymhle najezdem.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 08:41, Subaru
Subaru jsou všeobecně moc dobrá auta. Sice jim malinko chybí robusnost a na svoji dobu mají postarší vzhled interiéru, ale to je u japonců normální.
Pisateli článku přeji mnoho šťastných kilometrů.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 09:00, RE: Subaru
Rubal posted by:
Subaru jsou všeobecně moc dobrá auta. Sice jim malinko chybí robusnost a na svoji dobu mají postarší vzhled interiéru, ale to je u japonců normální.
Pisateli článku přeji mnoho šťastných kilometrů.
sakra, kontrolka svítící až když olej není, to bych brzo zadřel...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 09:28, RE: Subaru
Reno posted by:
sakra, kontrolka svítící až když olej není, to bych brzo zadřel...
pěkně napsaná recenze, subaru je mazel, hlavně nový imprezy, ale jestli mě vždycky od subaru něco odrazovalo, tak to byl interiér. Jinak není náhodou Legacy auto o třídu vyšší, než Octavia? Řekl bych tedy, že ano, pak tak trošku postrádám smysl toho srovnávání s Octavií. Jinak pěkný článek.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 10:28, Octavie
Tak nevím .... byla to recenze Subaru Legacy nebo Octavie ?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 10:31, Kontrola oleje
Ale pane, on vám ten olej jednoho dne ubyde víc než jste zvyklý (to se tak prostě stává) a pak ... buď chudák vaše peněženka nebo ten, komu to prodáte.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 11:19, RE: Kontrola oleje
Riccardo posted by:
Ale pane, on vám ten olej jednoho dne ubyde víc než jste zvyklý (to se tak prostě stává) a pak ... buď chudák vaše peněženka nebo ten, komu to prodáte.
Rozepište, prosím, trošku detailněji Vaši zkušenost...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 11:38, RE: Kontrola oleje
Riccardo posted by:
Ale pane, on vám ten olej jednoho dne ubyde víc než jste zvyklý (to se tak prostě stává) a pak ... buď chudák vaše peněženka nebo ten, komu to prodáte.
problemy s olejem byly nekdy do roku 2005, zvlast pri agresivni jizde dochazelo k uniku. doma mame outback 2.5i 2005 a od vymeny k vymenen nezmizi ani kapka (menime po 10 tkm)
k dalsim prispevkum: receznce je na legacy, srovnani s oktou je na miste, pac ji pan jezdil pred tim a tak muze na rozdil od mnohych diskuteru porovnavat oboje objektivne, pac ma zkusenosti z obou
je pravda,ze subaru se kupuje srdcem a ne rozumem, a jak jiz bylo mnohokrat napsano, kdo se svezl, pochopi ....a taky preju mnoho stastnych kilometru
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 15:03, Větší výkon...
Nemohu souhlasit s vyrokem:'' Větší výkon však nabízí Subaru až v modelech Impreza (WRX či skutečně drastická STI) ....."
, Legacy v teto generaci je i s motorem 2,5 a 3.0R (a 2.0D ), pricemz ta 3.0R ma 180 kw, coz uz s autem docela hybe. A v Japonsku a USA maji dokonce jeste 2,5 Turbo.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 15:23, RE: Subaru
cruise posted by:
pěkně napsaná recenze, subaru je mazel, hlavně nový imprezy, ale jestli mě vždycky od subaru něco odrazovalo, tak to byl interiér. Jinak není náhodou Legacy auto o třídu vyšší, než Octavia? Řekl bych tedy, že ano, pak tak trošku postrádám smysl toho srovnávání s Octavií. Jinak pěkný článek.
Mě srovnání s Octávií příjde naprosto normální a vhodné.
1. spousta čechů si z Octávie dělá modlu a hodně jich řadí do vyšší třídy než je
2. Octávii zná v ČR strašná spousta lidí a většina z nich v ní seděla nebo řídila
3. cena těchto aut je srovnatelná
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 17:15, made in?
nzg1 posted by:
Nemohu souhlasit s vyrokem:'' Větší výkon však nabízí Subaru až v modelech Impreza (WRX či skutečně drastická STI) ....."
, Legacy v teto generaci je i s motorem 2,5 a 3.0R (a 2.0D ), pricemz ta 3.0R ma 180 kw, coz uz s autem docela hybe. A v Japonsku a USA maji dokonce jeste 2,5 Turbo.
Víte někdo, kde se Legacy vyrábí? Je to opravdu Japonsko? Zajímalo by mě, jaké jiné "japonské" kombi se dnes skutečně dováží z Japonska.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 17:43, RE: Kontrola oleje
ladis posted by:
problemy s olejem byly nekdy do roku 2005, zvlast pri agresivni jizde dochazelo k uniku. doma mame outback 2.5i 2005 a od vymeny k vymenen nezmizi ani kapka (menime po 10 tkm)
k dalsim prispevkum: receznce je na legacy, srovnani s oktou je na miste, pac ji pan jezdil pred tim a tak muze na rozdil od mnohych diskuteru porovnavat oboje objektivne, pac ma zkusenosti z obou
je pravda,ze subaru se kupuje srdcem a ne rozumem, a jak jiz bylo mnohokrat napsano, kdo se svezl, pochopi ....a taky preju mn...
Olej je klasika a ne jen u Subaru i třeba Mazda 2.3 to má stejné i s tou kontrolkou která se zapne bohužel pozdě.Neviděl bych to ale nijak tragicky stačí když to sem tam zkontrolujete.Já to tedy aspoň u Hondy kontroluji a problém v tom nevidím.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 17:46, RE: made in?
BohuslavB posted by:
Víte někdo, kde se Legacy vyrábí? Je to opravdu Japonsko? Zajímalo by mě, jaké jiné "japonské" kombi se dnes skutečně dováží z Japonska.
Řekl bych asi accord.Já mám tedy rok 2005 a ten je přímo z Japanu a myslím že nový jedou ze stejné linky.Jinak bych řekl že toho bude víc
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 17:53, RE: Kontrola oleje
hubby posted by:
Olej je klasika a ne jen u Subaru i třeba Mazda 2.3 to má stejné i s tou kontrolkou která se zapne bohužel pozdě.Neviděl bych to ale nijak tragicky stačí když to sem tam zkontrolujete.Já to tedy aspoň u Hondy kontroluji a problém v tom nevidím.
já bych to tragicky viděl,už jsem takhle jedno auto zadřel... tam navíc kontrolka ani nesvítila, ale jen problikla v zatáčkách, když už bylo skutečně pozdě...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 18:57, RE: Subaru
zigi posted by:
Mě srovnání s Octávií příjde naprosto normální a vhodné.
1. spousta čechů si z Octávie dělá modlu a hodně jich řadí do vyšší třídy než je
2. Octávii zná v ČR strašná spousta lidí a většina z nich v ní seděla nebo řídila
3. cena těchto aut je srovnatelná
Zigi:

Ano, tak jsem to myslel, měl jsem před Legacy 2x Oktu, proto jsem to srovnával a taky jak píše někdo, skoro každý Oktu zná...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 19:00, RE: made in?
BohuslavB posted by:
Víte někdo, kde se Legacy vyrábí? Je to opravdu Japonsko? Zajímalo by mě, jaké jiné "japonské" kombi se dnes skutečně dováží z Japonska.
Subaru FUJI HEAVY INDUSTRIES Ltd. Japan. Varábí i letadla. Žádné pralesy alias Filipíny.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 19:05, RE: Větší výkon...
nzg1 posted by:
Nemohu souhlasit s vyrokem:'' Větší výkon však nabízí Subaru až v modelech Impreza (WRX či skutečně drastická STI) ....."
, Legacy v teto generaci je i s motorem 2,5 a 3.0R (a 2.0D ), pricemz ta 3.0R ma 180 kw, coz uz s autem docela hybe. A v Japonsku a USA maji dokonce jeste 2,5 Turbo.
Ano, to je pravda, já jsem v ráýýmci psaní o 2,0R zapomněl, že je i 3,0R a je pravda, že s tímto motoroem to jede fest. Bohužel, platí i fyzika a výkonný motor chce nakrmit. 2,5 není proti 2,0R o moc výkonnější, tento nový motor 2,0R (2xDOHC) je průběhem k.m téměř identický v reálu, i když na papíře vychází 2,5 "!lépe". Jel jsem v obou, než jsem se právě z tohoto důvodu rozhodnul pro 2,0R.

Jen uvedu, že právě motory 2,5 do roku tuším 2003 zavdaly příčinu k tvrzení o spotřebě oleje- je to tak, 2,5 do tohot roku mají vyšší spotřebu. Je ale taky fakt, že jakékoliv auto, které se točí (jak si SUbaru přímo žádá) má spotřebu oleje vyšší, ne úniky, o tom to není, ale prostě motor se maže.
V mém případě jsem nezaznamenal nutnost olje dolévat (servis po 15tkm), teď jsem měnil před vánocemi já osobně poprvé a budu si to sledovat, jestli mizí, či ne.
Důležité je - jako u všech motorů- zatěžovat jej až ohřáty, ale to snad nemá cenu ani psát, dělá to tak každý, že
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 20:48, RE: Kontrola oleje
hubby posted by:
Olej je klasika a ne jen u Subaru i třeba Mazda 2.3 to má stejné i s tou kontrolkou která se zapne bohužel pozdě.Neviděl bych to ale nijak tragicky stačí když to sem tam zkontrolujete.Já to tedy aspoň u Hondy kontroluji a problém v tom nevidím.
to je pravda, olej zere hodne aut. v praci mame 2 grand vitary kratky, rv 2000 a pri intervalu 15 000 dolejvame tak 3-4 litry. ty si vemou dost, maj najeto skoro 200 a 300 tisic, takze mozna je to i tim. ale i novy oktavky berou trochu olej, takze ono to je fakt jedno. za obcasnou kontrolu nic nedam
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 23:37, RE: Subaru
zigi posted by:
Mě srovnání s Octávií příjde naprosto normální a vhodné.
1. spousta čechů si z Octávie dělá modlu a hodně jich řadí do vyšší třídy než je
2. Octávii zná v ČR strašná spousta lidí a většina z nich v ní seděla nebo řídila
3. cena těchto aut je srovnatelná
"3. cena těchto aut je srovnatelná"
A v tom je, přátelé, dle mého pohřbený pes...
Srovnávat tyto dvě vozidla lze skutečně jen z hlediska ceny, z čehož mi logicky vyplívá, že oktávka je prostě předražená.
Legacy je jízdními vlastnostmi a užitnou hodnotou o třídu výš.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.01.2010 23:46, minirecenze
Tak z minirecenze se nám nakonec vyklubala recenze maxi )
Jó Subaru...pro tuhle značku (a čtyřkolky obecně) mám obzvlášť slabost.
Já sám mám Grand Vitaru od Suzuki a kdyby neexistovala, musel bych si jí vymyslet...nebo koupit Forestera )
Jaký jsou dojmy teď ve sněhu,cóó...? Šak víme- tam, kde ostatní kloužou, jedeme vesele dál, není pravda?
Ať slouží a nezlobí!!
P.S. - nedej na rejpaly, hlavně teď v zimě nám prostě ty všechny čtyři kola záviděj...
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.