0
back
 

diskuze k tématu: Suzuki SX4

category of topic classification: japonská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 06:44, Možná
Autor měl bohužel zkušenost s nejnepovedenější motorizací Škodovky. Schválně jsem si zkusil nakonfigurovat na stránkách Škodovky auto za 370 000 a vyšlel mi kombik se 74 kW tak nějak normálně vybavený. Takže si dovolím lehounce nesouhlasit s tím vychválením užitné hodnoty vs. cena. Ale jak píši výše: autor měl bohužel nejhorší Škodovácký motor. Jinak vcelku slušně napsáno, bez zbytečné omáčky kolem.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 07:52, RE: Možná
edmund posted by:
Autor měl bohužel zkušenost s nejnepovedenější motorizací Škodovky. Schválně jsem si zkusil nakonfigurovat na stránkách Škodovky auto za 370 000 a vyšlel mi kombik se 74 kW tak nějak normálně vybavený. Takže si dovolím lehounce nesouhlasit s tím vychválením užitné hodnoty vs. cena. Ale jak píši výše: autor měl bohužel nejhorší Škodovácký motor. Jinak vcelku slušně napsáno, bez zbytečné omáčky kolem.
Nechapu u skodovky, proc jeste pouzivaly motor 1.4MPI a 1.6 55kw,jsou to uz archaismy, co v teto dobe nemaj co delat!
Kor ten 1.4MPI, motor jeste ze skody 1000 MB))
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 08:54,
Přesně tak, porovnávat tento motor se starým MPI, to by vyšla líp i koloběžka. Hezká recenze, auto moc povedené, docela by mě zajímala zkušenost za další rok používání.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 09:45, Pochvala
Hezká recenze,SX je auto za kterým se člověk otočí když ho potká,byl jsem na předváděčce na autokrosové dráze a celkem mě překvapilo jak to toto auto zvládlo a co všechno vyjelo a projelo,samozřejmě ve verzi 4x4.A co se týče srovnání s Fabií můj názor je : Jednoznačně by u mě vyhrála Suzuki,Fabia prostě dle mého názoru není auto,ale masovka pro davy za velké peníze.Ale to si nikdo z těch co si je kupují neuvědomí a ani nechtěji slyšet.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 11:44, dotaz - spotřeba
Kolik Vám brala předchozí fábie ? Má si běžně říkala o 8-8,5 L/100km
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 11:57, Samozřejmě
srovnání 2 aut je fajn věc, ale srovnávejmě srovnatelné. Vy jste si tady vybraly nepovedenou motorizaci za 250 000 a proti ní postavili auto za 370 000. Poněkud podivné. A poznámka o autokrosové dráze?? No budiž, ale silnice není závod ani kros. A konkrétně podvozek má Fabia velmi kvalitní a srovnáním s danou Suzuki ho spíše urážíte. Prostě někdo rád vdolky, jiný zase holky. A trochu objektivity, nebo se zde za chvíli budete rozplývat nad motorem Favoritu, jak to proti Trabantu jede.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 12:50, RE: Pochvala
Tonny posted by:
Hezká recenze,SX je auto za kterým se člověk otočí když ho potká,byl jsem na předváděčce na autokrosové dráze a celkem mě překvapilo jak to toto auto zvládlo a co všechno vyjelo a projelo,samozřejmě ve verzi 4x4.A co se týče srovnání s Fabií můj názor je : Jednoznačně by u mě vyhrála Suzuki,Fabia prostě dle mého názoru není auto,ale masovka pro davy za velké peníze.Ale to si nikdo z těch co si je kupují neuvědomí a ani nechtěji slyšet.
No ja nevim, sam mam take SX4 (1.6 4x4) a ono neni vse tak jak to vypada v prospektu. Napr. vyhrivani sedacek v SX4 ma jen jeden stupen, palubni pocitac neni taky zrovna dokonaly (nezobrazuje dojezd) a ty plasty na palubni desce sice vypadaj pekne, ale pri jizde po kostkach je to celkem traga. Me sobne to auto nijak neprekvapilo, cekal sem to do nej, ale srovnani dvoukolky napr. s dobre vybavenou fabii kombi s poradnym motorem (ale ta uz je zas drazsi nez SX4) myslim, vyzni spis pro tu fabii.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 12:51, RE: Samozřejmě
edmund posted by:
srovnání 2 aut je fajn věc, ale srovnávejmě srovnatelné. Vy jste si tady vybraly nepovedenou motorizaci za 250 000 a proti ní postavili auto za 370 000. Poněkud podivné. A poznámka o autokrosové dráze?? No budiž, ale silnice není závod ani kros. A konkrétně podvozek má Fabia velmi kvalitní a srovnáním s danou Suzuki ho spíše urážíte. Prostě někdo rád vdolky, jiný zase holky. A trochu objektivity, nebo se zde za chvíli budete rozplývat nad motorem Favoritu, jak to proti Trabantu jede.
Jenze kolik lidi vyuzova podvozek fabie? vetsina lidi ma horsi podovzky nez suzuki a presto jim dostacuje, pro rodinou jizdu staci mnohem horsi podvozky. V rodine mame stary Toeldo 98 a podvozek je zastaraly Golf 2 a taky nam to pro rodinne ucely staci. K¨Kdo chce jezdit svizne a krouhat zatacky tak si koupi fabii nebo auto s tvrdsim pdovozkem, ale kdyby vsichni jezdili tak, ze potrebuji tvrdy podvozky, tak se neproda ani jeden francouz
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 15:13, SX4
S SX4 jsem měl možnost se krátce svést (1,6 4x4) a musím říct že zvenku auto vypadá výrazně lépe než zevnitř. Ty lacině vypadající tvrdé plasty jsou opravdu velmi nešťastné. Místa je tam mnohem méně než člověk na první pohled a z venčí čeká. Kufr je taky bídný. Jinak jízdní vlastnosti jsou výborné a troufám si říct že Fabia na SX4 nemá šanci, brzdy zaslouží absolutorium a motor je taky vynikající. Co se mi nelíbilo je velká hlučnost podvozku, zejména při přejezdu nerovností. Jinak poměr cena / výkon je opravdu dobrá protože Fabia combi 1,4 74kW je sice také za 370.000,- ale v základní výbavě kde chybí nejen klima ale také barva či autorádio..., základní a přitom pořád lépe vybavené SX4 je už za 299.000,-
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 16:04, RE: dotaz - spotřeba
Zdeněk posted by:
Kolik Vám brala předchozí fábie ? Má si běžně říkala o 8-8,5 L/100km
Hmm, moje fábia 1,4 44Kw má dlouhodobou spotřebu 6,96 což je také kombinovaná spotřeba udaná výrobcem a to auto provozuju z velké části po městě. Na dovolenou do Chorvatska jsem měl průměrnou spotřebu 5,5 a to jsem tam jel ještě se syrovým motorem...Zamyslete se nad sebou, né nad vozem, Kdyby jste si dal tu práci, tak se dá na internetu najít, že průměrná spotřeba při 90 km/h je něco kolem 5,5 l/100 km, tak nechápu, jak Vám může brát 8-8,5 litru ? Že by závodník? Zajímavé je, že jsou lidi, který s tím to "archaismem" jak bylo výše napsáno uměj jezdit za 2,5 litru na 100 km při ekonomy rally atd.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 16:39, RE: dotaz - spotřeba
Jindra Berka posted by:
Hmm, moje fábia 1,4 44Kw má dlouhodobou spotřebu 6,96 což je také kombinovaná spotřeba udaná výrobcem a to auto provozuju z velké části po městě. Na dovolenou do Chorvatska jsem měl průměrnou spotřebu 5,5 a to jsem tam jel ještě se syrovým motorem...Zamyslete se nad sebou, né nad vozem, Kdyby jste si dal tu práci, tak se dá na internetu najít, že průměrná spotřeba při 90 km/h je něco kolem 5,5 l/100 km, tak nechápu, jak Vám může brát 8-8,5 litru ? Že by závodník? Zajímavé je, že jsou lidi, který...
Chjo ten pán má pravdu. Lidi co nikdy nic neměli a melou sračky. Hold každý jezdí s traverzou na plenu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 17:58, RE: dotaz - spotřeba
Jindra Berka posted by:
Hmm, moje fábia 1,4 44Kw má dlouhodobou spotřebu 6,96 což je také kombinovaná spotřeba udaná výrobcem a to auto provozuju z velké části po městě. Na dovolenou do Chorvatska jsem měl průměrnou spotřebu 5,5 a to jsem tam jel ještě se syrovým motorem...Zamyslete se nad sebou, né nad vozem, Kdyby jste si dal tu práci, tak se dá na internetu najít, že průměrná spotřeba při 90 km/h je něco kolem 5,5 l/100 km, tak nechápu, jak Vám může brát 8-8,5 litru ? Že by závodník? Zajímavé je, že jsou lidi, který...
Cetl sjem ten clanek o ekonomy rallye, ale tu spotrebu dosahl motor 1,2 HTP ne 1,4 MPI, problem MPI je opravdu vysoak sptoreba, vsude se o tom pise, ze MPI maji velice vysokou spotrebu okolo tech 8 litru, prave proto prisel rychle motor 1,2 ktery nahrazoval MPI
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 18:35, RE: dotaz - spotřeba
Martin posted by:
Cetl sjem ten clanek o ekonomy rallye, ale tu spotrebu dosahl motor 1,2 HTP ne 1,4 MPI, problem MPI je opravdu vysoak sptoreba, vsude se o tom pise, ze MPI maji velice vysokou spotrebu okolo tech 8 litru, prave proto prisel rychle motor 1,2 ktery nahrazoval MPI
No ono to asi nepatri do tehle diskuze ale pri rychlejsi jizde po dalnici bere slavny HTP ve fabii kombi vic nez ona proklinana 1.4MPI 50kW.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 18:58, RE: dotaz - spotřeba
Jindra Berka posted by:
Hmm, moje fábia 1,4 44Kw má dlouhodobou spotřebu 6,96 což je také kombinovaná spotřeba udaná výrobcem a to auto provozuju z velké části po městě. Na dovolenou do Chorvatska jsem měl průměrnou spotřebu 5,5 a to jsem tam jel ještě se syrovým motorem...Zamyslete se nad sebou, né nad vozem, Kdyby jste si dal tu práci, tak se dá na internetu najít, že průměrná spotřeba při 90 km/h je něco kolem 5,5 l/100 km, tak nechápu, jak Vám může brát 8-8,5 litru ? Že by závodník? Zajímavé je, že jsou lidi, který...
To, ze sa na fabii 1.4 44kw da pri 90km/h jazdit za 5.5 litra sice pravda je. Ale ked si zrovname aku maju spotrebu pri 90km/h ine porovnatelne vykonne motory, prideme k zaveru, ze ten rozdiel moze byt kludne 1 liter v prospech modernych agregatov s rozvodom OHC...a hlavne motor skoda s rozvodom OHV ma daleko nizsiu ucinnost...fyzika sa jednoducho oklamat neda.
Ale suhlasim s Vami, ze tu prispieva kopec zavodnikov, co radi menia brzdove oblozenie a samozrejme, ze sa to prejavi aj na spotrebe.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 20:53, RE: dotaz - spotřeba-Berka
Jindra Berka posted by:
Hmm, moje fábia 1,4 44Kw má dlouhodobou spotřebu 6,96 což je také kombinovaná spotřeba udaná výrobcem a to auto provozuju z velké části po městě. Na dovolenou do Chorvatska jsem měl průměrnou spotřebu 5,5 a to jsem tam jel ještě se syrovým motorem...Zamyslete se nad sebou, né nad vozem, Kdyby jste si dal tu práci, tak se dá na internetu najít, že průměrná spotřeba při 90 km/h je něco kolem 5,5 l/100 km, tak nechápu, jak Vám může brát 8-8,5 litru ? Že by závodník? Zajímavé je, že jsou lidi, který...
Pane Berko, nezlobte se, ale jste trochu mimo mísu. Myslím, že když člověk jede po pěkné rovné cestě, kde má dobrý výhled, tak nemusí jet max. 90 a přitom to není závodník. Denně dojíždím do práce 60 km a když to jde tak klidně 120 jedu a spotřebu mám taky dobrou. Pouze již nejezdím s Fábií, tam ta spotřeba u 1,2 HTP (silnější) nebyla nic extra. Jo a řidiči Vašeho tipu jsou nebezpečnější než řidiči, kteří jezdí trochu svižněji. Je to tím, že ostatní znervozňují a ti potom začnou předjíždět i tam, kde to není bezpečné. Vaši economy rally si strčte za klobouk, jezdíme v provozu. Ostatním přeji, aby na silnici potkávali co nejméně takových Berků!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 20:57, RE: dotaz - spotřeba
Roman Bláto posted by:
Chjo ten pán má pravdu. Lidi co nikdy nic neměli a melou sračky. Hold každý jezdí s traverzou na plenu.
Pane Bláto, jak se dá jezdit s traverzou na plenu? Vy jste z Holomóca? Nepraštil jste se do hlavy? Jděte se raději vyspat, děkuji.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 21:14, RE: dotaz - spotřeba-Berka
Jirka posted by:
Pane Berko, nezlobte se, ale jste trochu mimo mísu. Myslím, že když člověk jede po pěkné rovné cestě, kde má dobrý výhled, tak nemusí jet max. 90 a přitom to není závodník. Denně dojíždím do práce 60 km a když to jde tak klidně 120 jedu a spotřebu mám taky dobrou. Pouze již nejezdím s Fábií, tam ta spotřeba u 1,2 HTP (silnější) nebyla nic extra. Jo a řidiči Vašeho tipu jsou nebezpečnější než řidiči, kteří jezdí trochu svižněji. Je to tím, že ostatní znervozňují a ti potom začnou předjíždět ...
Jirko, Jirko, economy rally samozřejmě v provozu nejezdím, 90 mimo město také nejezdím...O té economy rally jsem psal proto, že jsem chtěl pouze upozornit na to, že když je motor MPI, konkrétně ve Felicii, schopný jet za 2,5 litru na 100 km, tak zas tak archaický a na hovno asi nebude. To o čem píšete, že pomalý řidiči znervózňují a ostatní pak předjíždějí tam kde nevidí, je bohužel pravda, jenže není to vina těch pomalý ale spíš těch machrů v tom silnějším autě, kteří se neudrží. Také jsem jezdil do práce, místy i 190 km/h, ale když jsem přijel např. "jenom" o dvě minuty dříve...za jakou cenu ?? Psalo se tu mnohokrát - takový jako Vy, co si klidně přišlápnou plyn v domnění, že to tu znají....takových už dojezdilo, stačí se podívat po stromech kolem silnice...... Přeberte si to :)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 21:19, RE: dotaz - spotřeba-Berka
anonym posted by:
Jirko, Jirko, economy rally samozřejmě v provozu nejezdím, 90 mimo město také nejezdím...O té economy rally jsem psal proto, že jsem chtěl pouze upozornit na to, že když je motor MPI, konkrétně ve Felicii, schopný jet za 2,5 litru na 100 km, tak zas tak archaický a na hovno asi nebude. To o čem píšete, že pomalý řidiči znervózňují a ostatní pak předjíždějí tam kde nevidí, je bohužel pravda, jenže není to vina těch pomalý ale spíš těch machrů v tom silnějším autě, kteří se neudrží. Také jsem jezd...
Čepičářům zdar, užijte si to.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 22:32, RE: dotaz - spotřeba
Jindra Berka posted by:
Hmm, moje fábia 1,4 44Kw má dlouhodobou spotřebu 6,96 což je také kombinovaná spotřeba udaná výrobcem a to auto provozuju z velké části po městě. Na dovolenou do Chorvatska jsem měl průměrnou spotřebu 5,5 a to jsem tam jel ještě se syrovým motorem...Zamyslete se nad sebou, né nad vozem, Kdyby jste si dal tu práci, tak se dá na internetu najít, že průměrná spotřeba při 90 km/h je něco kolem 5,5 l/100 km, tak nechápu, jak Vám může brát 8-8,5 litru ? Že by závodník? Zajímavé je, že jsou lidi, který...
No tak to snáď už nie...za 2,5l/100km... Pokial budete jazdit cisto len na spotrebu, auto sa vam coskoro odvdaci napr. haprujucou lambda sondou, ci inymi suciastkami, ktore budu znecistene karbonom. A to sa urcite "vyplatí". Osobne nechápem, aký má zmysel hádať sa tu o decilitroch, ešte k tomu, keď je jasné, že niekto si vymýšla-neviem prečo.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 23.01.2007 22:47, RE: dotaz - spotřeba-Berka
anonym posted by:
Jirko, Jirko, economy rally samozřejmě v provozu nejezdím, 90 mimo město také nejezdím...O té economy rally jsem psal proto, že jsem chtěl pouze upozornit na to, že když je motor MPI, konkrétně ve Felicii, schopný jet za 2,5 litru na 100 km, tak zas tak archaický a na hovno asi nebude. To o čem píšete, že pomalý řidiči znervózňují a ostatní pak předjíždějí tam kde nevidí, je bohužel pravda, jenže není to vina těch pomalý ale spíš těch machrů v tom silnějším autě, kteří se neudrží. Také jsem jezd...
Neměla felicie benzínové motory 40 a 50 kW (1.3) a 55 kW (1.6 od VW)? Se kterým se dá jet za těch 2,5 litru? A felicie je myslím taky citelně lehčí, než fabia.
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.