0
back
 

diskuze k tématu: Toyota Prius – co může nabídnout jako ojetina?

category of topic classification: japonská vozidla
Karel19
number of posts1
date of registration07.09.2020
Monday 07.09.2020 19:44, Toyota Prius r.v. 2005 tachometr, baterie
V roce 2013 jsem koupil jetou Toyotu Prius r.v. 2005 se 128t km. Nyní mám na ukazateli kilometrů 299999 km a stav tachometru se zastavil, ač jsem ujel dalších 1500 km. Dotázal jsem se v servisech, co s tím, v prvním servisu takový případ neřešili, ale v servisu, kam jsem jezdil na garančku mi odpověděli, že do roku výroby 2005 je tachometr nastaven jen do tohoto stavu a je možno jej zprovoznit po rozebrání palubky což stojí 2500 Kč. Myslím, když už to auto tolik najede a je ještě v provozu, tak by to měl výrobce zprovoznit bezplatně, ještě lépe, jako odměnu to auto vyměnit za nové, což se nestane.
Dle mých zkušeností, plně souhlasím s tím, co píše pája, i když má novější model. Spotřebu mi to ukazuje i 4,2 po okreskách, v kolonách ve městě se baterie brzo vybijí a motor běží, dokud se opět alespoň částečně nenabijí a výborně se hodí právě na dlouhé trasy. Jezdím s ním do Stockholmu a průměrná spotřeba se i s tímto nájezdem pohybuje mezi 5,5 až 5,9 l/100km, i když si na německé dálnici vyzkouším jestli ještě umí 180. Pak nastoupí omezovač. Na dálnicích a všude, kde to jde, zapnu tempomat a rychlost i zpomalení reguluji jedním prstem. Kupní cena se mi v podobě úspory za benzín vrátila za dva roky oproti předchozímu vozu Hyundai kupé, který měl spotřebu 8,5 l/100. Jednou jsem tu trasu jel s BMV X1 bez tempomatu a druhý den po dojetí, jsem se divil, proč mám v pravé noze křeče.
Baterie jsem měnil v srpnu 2018, byl jsem právě ve Stocholmu, jednotlivý článek byl nedostupný, tak jsem z tamního vrakoviště koupil celou trakční baterii. Chtěli za ní 6000 švédských korun, ale jelikož je z roku 2008, kolik ujela nevěděli, podařilo se mi usmlouvat cenu na 3000 SEK. Po přepočtu mi z účtu ubylo 7500 Kč. Nová by bývala vyšla kolem 44t Kč. Tachometr tehdy ukazoval 261 tisíc km a Prius měl 13let. Baterie jsem si vyměnil sám u synova rodinného domu.
Krom baterií jsem měnil ramínka stěračů, pneumatiky, olej a filtry, brzdové destičky i s kotoučema, svíčky ač neměly problém, všechny náplně a uražené pravé zpětné zrcátko.
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.