0
back
 

diskuze k tématu: Limuzínu z VW koncernu nebo elegána ze Švédska?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, ostatní, německá vozidla, česká vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 04.09.2009 22:27, RE: Raději Volvo
Radek posted by:
Jen bych asi trošku upřesnil. Tady je Volvo doporučováno jako lepší volba, nikoliv nejlepší volba I když kandidáti jsou to oba dva mizerní, tak přece jen volvo je poněkud jinde než superb. Superb je zajímavý pouze prostorem na zadních sedadlech.
asi je zajimavy taky dostupnosti servisu, cenou nahradnich dilu a taky pozdejsi prodejnosti
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 05.09.2009 05:44, Volvo tedy nemohu vůbec doporučit
Já bych se zamyslel nad tím, při o polovinu větší pořizovací ceně nového auta jsou stejně staré ojetiny stejně drahé. A není to jen našim sentimentem pro vše německé, Mondeo taky ztrácí hodnotu pomaleji.

Zkusím to probrat popořádku a být objektivní a přiznám se, že znám dobře jen stranu Volva. Jezdil jsem asi 7 let ve dvou V70kách s dieselem.

Motor:
Když už Volvo, tak benzín a pokud možno nepřeplňovaný, ten ještě uměli udělat. Diesely mají skvělé parametry, ale kolem 100 tisíc se ale sypou. Tu první V70 jsem odkoupil od své firmy ve 125 tisích, dal jsem do oprav 150 tisíc - na motoru měnili vše, so se měnit dá - a rychle ji se ztrátou prodal. Té druhé odešel v 90ti tisících dvouhmotový setrvačník. Naštěstí je stále firemní a nemusím to platit. Ale na druhou stranu - mám D5 a když dám plyn na podlahu, tak na mne málokterý Passat nebo Superb má.

Prostor:
S60 vzadu opravdu moc místa nemí, S80 je dobrá volba, pokud nechcete kombíka, ale v superbu je vzadu místa víc. V Passatu ne.

Jízdní vlastnosti.
V70 předchozí generace je má dost špatné, naklání se a vyvolává pocit nejistoty v ostrých zatáčkách, v dlouhých zatáčkách, když se usadí, je to lepší, ale Superb či Mondeo sedí líp. Nevím jestli nová generace na platformě Mondea je lepší. Řízení tragicky lehké a velmi nepřesné. S80 bude nejspíš stejná.
S60 je z hlediska sezení na silnici mnohem, mnohem lepší, skoro sportovní.

Rejd: Opravdu špatný, na otočení do protisměru potřebuje V60 i V70 alespoň 4 pruhy, parkovat popředu mezi příčně stojící auta prakticky nejde, díky Volvu jsem se naučil parkovat pozadu.

Servis: nevím jak u Škody/VW ale u Volva značkový příšerně drahý včetně dílů a neznačkové servisy provozované na různých špinavých nádvořích ve mně nevyvolaly důvěru. Pokud značkový pak dobré zkušenosti mám s Auto Hase.

A nakonec: po asi třech letech ve Volvu jsem na jednu dlouhou cestu jel Superbem první generace, TDI 77 kW. Na motor , co zabírá jen od 2500 do 3000 otáček jsem si chvilku zvykal (Volvo táhne od 1500 to 4000), ale když se mi ho v Německu na dálnici podařilo rozjet na 180 (víc to nejelo), tak jsem v něm měl za volantem mnohem jistější pocit než při stejné rychlosti ve Volvu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 05.09.2009 08:35, RE: Volvo tedy nemohu vůbec doporučit
janseb posted by:
Já bych se zamyslel nad tím, při o polovinu větší pořizovací ceně nového auta jsou stejně staré ojetiny stejně drahé. A není to jen našim sentimentem pro vše německé, Mondeo taky ztrácí hodnotu pomaleji.

Zkusím to probrat popořádku a být objektivní a přiznám se, že znám dobře jen stranu Volva. Jezdil jsem asi 7 let ve dvou V70kách s dieselem.

Motor:
Když už Volvo, tak benzín a pokud možno nepřeplňovaný, ten ještě uměli udělat. Diesely mají skvělé parametry, ale kolem 100 tisíc se ale sypou...
Hláška, že kvůli Volvu jste se naučil parkovat "pozadu" (zřejmě couváním, že), s prominutím devalvuje všechny ostatní postřehy...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 05.09.2009 10:54, RE: Raději Volvo
Kačud posted by:
Souhlas, obecně vzato bych S60 taky nikomu nedoporučil. Nějak tento počin nechápu. Vzadu málo místa jako v kupéčku a přitom to je komfortní sedan. Takže to není ani sportovní auto ani pohodlnej rodinej sedan, protože se dozadu nikdo nevleze. Ale pokud tazatel jezdí sám, tak to může být super stylové auto a pohodlné svezení. Ve více lidech raději toho pašíka.
Panove nechci Vam kazit radost, ale mam Volvo s60 2,4D a rozhodne bych nesouhlasil s tim ze je vzadu akutne malo mista.Je pravda to, ze kdyz si da ridic uplne dozadu sedacku tak se vzadu za nim neda sedet.Ale uprime ja mam 190cm a 105kg a uplne dozadu si sedacku nedavam.Dokonce jsem sedel vzadu a prede mnou sedel ridic stejnych proporci jako ja a na 300km dlouhe trase jsem nepocitil zadny problem.Dalsi vyhodou je jiz zminovane pohodli opravdu nesrovnatelne se "supem" S motorem 2,4d mam kombi spotrebu 6l a to se da jezdit i za 5l.Mno a ten zvukovy projev traktoru v podani 1,9tdi se vubec neda srovnat se sametovym chodem 2,4d common-rail 5ti valcem.No a posledni vyhodou je spolehlivost, ktera je take lepsi u Volva.Ja jsem na aute nalital 60tis.km, ted je na tachometru 260tis. a menil jsem pouze hadici od turba za 1100kc.Co dodat...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 05.09.2009 21:07, RE: Raději Volvo
Matka Kr posted by:
asi je zajimavy taky dostupnosti servisu, cenou nahradnich dilu a taky pozdejsi prodejnosti
Máte pravdu. Dostupnost servisu by Vás u škody měla zajímat neboť jej budete potřebovat poněkud častěji...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 06.09.2009 05:32, RE: Volvo tedy nemohu vůbec doporučit
Pepe posted by:
Hláška, že kvůli Volvu jste se naučil parkovat "pozadu" (zřejmě couváním, že), s prominutím devalvuje všechny ostatní postřehy...
Chtěl jsem tam napsat alespoň něco pozitivního
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 06.09.2009 09:21, RE: Volvo tedy nemohu vůbec doporučit
janseb posted by:
Já bych se zamyslel nad tím, při o polovinu větší pořizovací ceně nového auta jsou stejně staré ojetiny stejně drahé. A není to jen našim sentimentem pro vše německé, Mondeo taky ztrácí hodnotu pomaleji.

Zkusím to probrat popořádku a být objektivní a přiznám se, že znám dobře jen stranu Volva. Jezdil jsem asi 7 let ve dvou V70kách s dieselem.

Motor:
Když už Volvo, tak benzín a pokud možno nepřeplňovaný, ten ještě uměli udělat. Diesely mají skvělé parametry, ale kolem 100 tisíc se ale sypou...
Tak jste hezky zhodnotil minimalne 10 let stary krabicovy kombik, ale mam pocit ze s dnesni S60 to nema co delat..jako priklad muzu dat vasi informaci o rejdu - nemusim chodit k novejsi S60, jeste o par let starsi S80 ma nesrovnatelny rejd a ovladatelnost oproti stare V70..stejne s tim jak drzi v zatackach..ford mondeo ST a ford transit jsou take od stejne znacky, ale prislo by mi zcestne je srovnavat..na zacatku popisovane zavady motoru - u ojetin hodne zalezi na jak dobry kus narazite..setkal jsem se jak s rozsypanou 2.4 benzin S80 relativne mladou (lehce pres 100 tis.), tak s bezproblemovou V70 D5 2001 po 350 tisicich..
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 06.09.2009 12:47, RE: Volvo tedy nemohu vůbec doporučit
janseb posted by:
Chtěl jsem tam napsat alespoň něco pozitivního
V poho. Bydlím v centru krajského města, a mám výhled na park místa "za sebou" z okna. A vidím dost chlapů, co parkujou hůř, než průměrná ženská... A párkrát jsem zaparkoval s Ducatem maxi na místo, odkud s nepořízenou odjel pán v krátké fabii... Prostě chvála sensorům, i když je tam mám hlavně proto, abych právě při tom parkování někoho nesejmul - mám zadní okna zaplechovaná, a někteří chodci (speciálně důchodci) jsou docela skokani...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 07.09.2009 00:39, záleží co je za řidič
Záleží co je pán za řidič. Pokud hovád, co svoji primitivnost maskuje arogancí, nechť zvolí Passat/Superb v TDI. Pokud normální jezdec ať zvolí S60 v benzínu .
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 07.09.2009 07:21, RE: záleží co je za řidič
Fénix56 posted by:
Záleží co je pán za řidič. Pokud hovád, co svoji primitivnost maskuje arogancí, nechť zvolí Passat/Superb v TDI. Pokud normální jezdec ať zvolí S60 v benzínu .
Nepaušalizoval bych.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 07.09.2009 09:20, RE: Volvo tedy nemohu vůbec doporučit
Petaaa posted by:
Tak jste hezky zhodnotil minimalne 10 let stary krabicovy kombik, ale mam pocit ze s dnesni S60 to nema co delat..jako priklad muzu dat vasi informaci o rejdu - nemusim chodit k novejsi S60, jeste o par let starsi S80 ma nesrovnatelny rejd a ovladatelnost oproti stare V70..stejne s tim jak drzi v zatackach..ford mondeo ST a ford transit jsou take od stejne znacky, ale prislo by mi zcestne je srovnavat..na zacatku popisovane zavady motoru - u ojetin hodne zalezi na jak dobry kus narazite..setkal ...
1) Pokud jste četl diskusi, tak je tam S80 doporučováno jako možná alternativa k S60.

2) Roky výroby 2002 a 2006 mi jako 10 let nepřipadají a "současná" generace S60 začala taky někdy kolem 2001, pokud vím, nová má být představena až přespříští týden ve Frankfurtu. Motoricky jsou S60 a V70 v podstatě shodné, podvozkem si jsou blíže V70 a S80.

3) S těmi čtyřmi pruhy jsem to přehnal, 3 ale potřebovat budete (kvalitní silnici první třídy s oběma krajnicemi - a to bude nadoraz - a to jsem zkoušel i v S60).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 07.09.2009 09:50, RE: záleží co je za řidič
Fénix56 posted by:
Záleží co je pán za řidič. Pokud hovád, co svoji primitivnost maskuje arogancí, nechť zvolí Passat/Superb v TDI. Pokud normální jezdec ať zvolí S60 v benzínu .
chcete tím říct,že ti kteří si koupít superba nebo passata jsou hovada?Bohužel tato vaše věta vypovídá leccos spíše o vaší inteligenci....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 07.09.2009 14:09, RE: záleží co je za řidič
David V posted by:
Nepaušalizoval bych.
David V : nepaušalizuju, taky už jsem viděl spoluobčana pracovat. Takže i normální řidič Prassata/Superbu se určitě kdesi najde. Ale jeden světlý příklad bohužel nezachrání zbylých víc jak 90% víš

labio: inteligence je v klidu neboj, stejně jak komunista nepochopí demokraty, nečekám že vw tdi pochopí ostatní
respond
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.