Mercedes-Benz třídy C: koupit generaci W204?

Advisory centre
František Mašek | 25.01.2024
foto: Petr Šikl
Pan Miroslav se připravuje na koupi staršího Mercedesu třídy C. Jak toto auto hodnotíme z hlediska spolehlivosti a jaká je motorizace 200 CDI?
Dotaz
Můžete mi poskytnout nějaké informace k Mercedes-Benz C 200 CDI (W204, R.v.2008) 100 kW, combi? Zajímají mě jakékoliv dostupné informace o motorizaci, jestli jste testovali podobné vozidlo, technické údaje...Brčák Miroslav

Odpověď
Dobrý den, ve Vámi uvedeném roce výroby (2008) docházelo k přechodu ze staršího dieselu generace OM 646 (u podladěného 200 CDI konkrétně OM 646.811 a OM 646.812) na novější OM 651. S odstupem času lze obě generace hodnotit z hlediska spolehlivosti podobně. U obou motorů (vždy výkon 100 kW) se zde alternativně objevuje označení BlueEFFICIENCY. „Céčka“ s tímto přídomkem mají nižší hmotnost, odlišné pneumatiky, nebo zakrytování podvozku. A samozřejmě o něco nižší spotřebu. Bez ohledu na kódové označení motorizace je hlučnost obou motorů stejně nadprůměrná. To je však jeden z mála nedostatků generace W204.

Auta jsou postavená poctivě a vydrží i vyšší nájezdy. Já osobně bych hledal kousky s nájezdem kolem 200 tis. km., bohužel výběr není v tuzemských autobazarech příliš vysoký. U kousků, které měly těžký život, nebo mají nájezdy přes 300 tisíc kilometrů je třeba se připravit na možné investice, jako je např. výměna turbodmychadla, částí podvozku, nebo repase vstřikovačů, případně opravy automatické převodovky.

Před koupí si prověřte stav najetých km, mrkněte na funkčnost filtru pevných částic, zkontrolujte opotřebení brzd a jednotlivých komponent podvozku. Dobrou zprávou je, že tato generace „céčka“ nerezne, má jisté jízdní vlastnosti, rozumnou spotřebu nafty a také často velmi slušné výbavy. Ceny starších kusů se aktuálně pohybují od cca 100 do 200 tisíc korun.
Article rating
2.0 from 5 (40%)
Rated: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Discussion
no discussion yet
post a comment to this discussion
Nejčtenější články předchozích 7 dnů