Plzní projížděl více než 100 km. Prý si nevšiml, že už vjel do města

Our theme
Milan Kilián | 10.07.2024
Strážníci muži v Plzni naměřili rychlost 103 km/h. | foto: se svolením MP Plzeň
Ve voze Dodge RAM se řítil v pondělí ulicemi Plzně více než stokilometrovou rychlostí. Řidiče zadrželi strážníci. Jeho výmluvou bylo, že si prý nevšiml, že už je ve městě. Ovšem projížděl ulicí, po jejíchž stranách se nachází zástavba rodinných domů.
„V pondělí odpoledne prováděla hlídka dopravní skupiny měření rychlosti v Plzni-Božkově, konkrétně v ulici K Hrádku směrem do centra města. Do hledáčku radaru vjelo vozidlo Dodge a na obrazovce se ukázala rychlost 103 km/h. Řidič byl s vozidlem zastaven. Údajně si nevšiml, že vjíždí do obce, ačkoli na obou stranách pozemní komunikace se nachází zástavba rodinných domů,“ popsala mluvčí plzeňské městské policie Tereza Schliková.

Doplnila, že po odečtu procentuální odchylky řidič překročil rychlost o 49 kilometrů v hodině. Nyní mu hrozí zákaz řízení na 6 až 18 měsíců, šest bodů a pokuta ve až 25 000 korun.

Rychlost kolem 100 km/h není v Plzni nijak výjimečná. Je to jen pár dní, co strážníci pronásledovali po městě muže, který se jim pokusil ujet v kradeném autě, ale ve vysoké rychlosti ho zastavily betonové bariéry.
Article rating
Rated: 0x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Discussion
no discussion yet
post a comment to this discussion
Nejčtenější články předchozích 7 dnů