0
back
 

diskuze k tématu: Matiz, Ford-KA nebo Seicento?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, německá vozidla, italská vozidla, korejská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 03:13, doporučení
Jestli můžu doporučit, tak kup punto, skvělé auto. Nenechá nikoho chladným, holt italská krev je italsák kref.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 06:21, RE: doporučení
mufik.martin posted by:
Jestli můžu doporučit, tak kup punto, skvělé auto. Nenechá nikoho chladným, holt italská krev je italsák kref.
Sice to nepsal ten pravej Martin, ale s Puntem se vyjímečně shodnem.
Vaší cenovou relaci odhaduji na 50-70t Kč a za to se dá koupit Punto I generace z posledních let výroby (1998-1999) a ty už jsou hodně solidní, dají se sehnat i s nějakou výbavou a možná i klimou.
Motor 1.1 je pro vůz dostačující, ale mrknul bych se po 1.2 8V, má dobrý tah odspodu, což se projeví dobrou spotřebou!
Jinak z vašeho výčtu vozů Matiz, KA, Seicento bych vám nedoporučil ani jeden.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 06:48, RE: doporučení
zigi posted by:
Sice to nepsal ten pravej Martin, ale s Puntem se vyjímečně shodnem.
Vaší cenovou relaci odhaduji na 50-70t Kč a za to se dá koupit Punto I generace z posledních let výroby (1998-1999) a ty už jsou hodně solidní, dají se sehnat i s nějakou výbavou a možná i klimou.
Motor 1.1 je pro vůz dostačující, ale mrknul bych se po 1.2 8V, má dobrý tah odspodu, což se projeví dobrou spotřebou!
Jinak z vašeho výčtu vozů Matiz, KA, Seicento bych vám nedoporučil ani jeden.
hele, ty taky nejsi pravý zigi. jen si na něj hraješ a bavíš se tím
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 06:53, RE: doporučení
zigi posted by:
hele, ty taky nejsi pravý zigi. jen si na něj hraješ a bavíš se tím
Já nejsem pravý zigi, ten pravý je na všechno levý..
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 07:13, RE: doporučení
zigi posted by:
Já nejsem pravý zigi, ten pravý je na všechno levý..
Já jsem pravý zigi, a opravdu jsem lna všechno evý... a baví mě to, navíc jsem zjistil, že opel není zase tak dobrá značka...dnes mi asi odešla převodovka
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 07:15, ZIGI
ten pravý Zigi musí být absolutně úžasný, když se mu někdo snaží takto podobat.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 07:19, Zigi
edmund posted by:
ten pravý Zigi musí být absolutně úžasný, když se mu někdo snaží takto podobat.
Vy všichni "zigi" jste SPAM, nic jiného...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 08:01, RE: Zigi
anonym posted by:
Vy všichni "zigi" jste SPAM, nic jiného...
Oni všichni Zigi. Oni.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 08:26, Výběr
Asi z tohoto výběru bych volil Seicento,přítelkyni jsem kupoval ještě Ciqecento,pak 2x Seicento(vždy nové) a jako vozítko do města v pohodě a vždy jsem ho po 3 letech vyměnil a bez poruch(teď má Pandu Climbing).Matiz má sice 4dveře,ale proti těm dvěma druhým je to jediná přednost a Ford Ka,je podle mě zbytečně drahý a už za zenitem,ale všechno jsou to malá auta která se hodí tak jen pro dva Čeloveky a Sabaku(malenkuju) a jen na pojížďky po městě a pak mimo město do 30km.Jednou jsem jel s Seicentem ze Zlína do Brna a najel na D1 a úžasný zážitek !!! Vždycky když mě někdo předjel tak jsem myslel že mě vítr odnese.
Jinak souhlasím s názorem že Punto I.generace je taky dobrá volba a možná taky už ojetá Panda by se taky dala sehnat za slušné peníze.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 08:27, Fiesta, Punto
Ten uchyl si proste pokoj neda, ale na zacatku se trefil, matiz, ka i Sceicento jso opravdu az moc malicka auticka, mozna budete litovat, ale i ten kufr a bcas prevoz alespon ditete vzadu bude hronzy. Ja byhc doporucil auta trosku vetsi, Punto I. generace z poslednich let vyroby je dobra volba, potom urcte fiesta taky neni spatny kauf, a ani opel corsa na tom neni nejhure. Corsa B je take vlemi slusn eauticko za ty penize. Pokud chceste opravdu ale malinakte auticko, takk bych asi doporucil podle me o neco lepsi peugeto 106 nebo citren saxo, dle meho subjektivniho nazoru jsou to auta o neco lepsi, a i bezpecnejsi a je jich taky dostatek a netrpi nejak nadmerne ani korozi a a poruchovost je v norme, staci sehnat dobry kousek po nejake zenske co s tim jezdila do servisu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 08:50, malé ozítko
Jako malé ozítko bych také doporučil Punto, design je sice věcí vkusu, ale na Puntu se hodně lidí shodne. Z Vašeho výběru vychází asi nejlíp Ford Ka, ale žádná výhra to není, za ty peníze. Saxo a 106 se mě osobně moc nelíbí zevnitř, interiér má i to Punto hezčí, ale se 106 jsem chvíli jezdil a bylo to celkem příjemné svezení.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 09:34, RE: malé ozítko
Martaslover posted by:
Jako malé ozítko bych také doporučil Punto, design je sice věcí vkusu, ale na Puntu se hodně lidí shodne. Z Vašeho výběru vychází asi nejlíp Ford Ka, ale žádná výhra to není, za ty peníze. Saxo a 106 se mě osobně moc nelíbí zevnitř, interiér má i to Punto hezčí, ale se 106 jsem chvíli jezdil a bylo to celkem příjemné svezení.
S výběru dle mě vychází nejlépe KAčko,záleží hodně na stavu,ale určitě s posilovačem řízení.S seicentem nemám zkušenosti,ale Matiz je opravdu hrůza,jenom do města!!!každopádně havárka v této krabičce musí mít katastrofální následky a nestabilita při jízdě je hrozná!!Punto je O.k.,dá se koupit ve slušném stavu za dobré peníze,rozhodně lepší než předražená zastaralá a hnijící feliciie!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 10:10, Dalsi tipy na jiné typy
Pokud skutečně malé auto do délky 3,5m, tak bych doporučil Seat Arosa s motorem 1.0 nebo i 1.4 (kupodivu se vejde do nejnižší kategorie povinného u jedné konkrétní pojišťovny). Oproti výše uvedeným Matiz, Ka a Seicento se nemusí řidička a případný spolujezdec vepředu tolik tísnit v loktech a jede to taky slušně. Pak je tady samozřejmě Renault Twingo, o kterém platí totéž, a Nissan Micra a Suzuki Swift, které už jsou ale trošku delší. Tajný typ je Citroen AX diesel, ten mám já - zase nejnižší sazba povinného u Wu...tu a bezkonkurenční spotřeba a přitom tam není žádná elektronika, tak se to tak nekazí jako jiní Francouzi.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 10:15, RE: Dalsi tipy na jiné typy
Michal posted by:
Pokud skutečně malé auto do délky 3,5m, tak bych doporučil Seat Arosa s motorem 1.0 nebo i 1.4 (kupodivu se vejde do nejnižší kategorie povinného u jedné konkrétní pojišťovny). Oproti výše uvedeným Matiz, Ka a Seicento se nemusí řidička a případný spolujezdec vepředu tolik tísnit v loktech a jede to taky slušně. Pak je tady samozřejmě Renault Twingo, o kterém platí totéž, a Nissan Micra a Suzuki Swift, které už jsou ale trošku delší. Tajný typ je Citroen AX diesel, ten mám já - zase nejnižší saz...
Jo a jako správný Citroen moc nerezaví.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 10:47, RE: Dalsi tipy na jiné typy
Michal posted by:
Jo a jako správný Citroen moc nerezaví.
.... protože je půlka kastle z plastu. Nechápu ale pořád 2 věci: jak jde dohromady takhle malé auto a bezpečnost s ním spojená (během 20 km se přeci jenom může něco přihodit); a proč skoro každej chce pro manželku mini auto? Vždyť se jí tam nevejde ani pořádnej nákup, o kočárku a dětech ani nemluvím (třeba je to passé).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 11:37, RE: Dalsi tipy na jiné typy
Michal posted by:
Jo a jako správný Citroen moc nerezaví.
Kdysi jsem pracoval u jedné velmi chudé Pardubické firmy, která používala Daewoo Matiz, jako služební vozy. I přesto, že jsem se trochu styděl jezdit v takovém autíčku, tak na něj nemohu zas tak nadávat. S Matizem jsem najel 140 000km a musí říct, že se jezdilo jen na garančky. Ne vím, kde vzal pistel recenze spotřebu 8,5l/100km, ale naše vozidla nikdy takové spotřeby nedosáhla. Měli jsme asi 20 vozů, tak o nich něco vím. Osobně jsem s Matizem jezdil někdy jak prase a max spotřeba byla 6,8. Jinak auto není moc pohodlné, motor je docela hlučný ve vyšších ot., auto má krátké sedáky, takže po delší jízdě z něj bolí zadek. Řazení není přesné a patří k těm horším. Jelikož jsem auto docela točil, tak bralo asi 1 L oleje na 3000km, ale to bylo dle techniků Daewoo v normě. Jinak kdybych ho sehnal do 60.000,-Kč, tak ho koupím manželce, nebylo to poruchové autko. Scháněl jsem Ford Ka, ale přes chválu pisatele těchto recenzí jsem zjistil, že skoro všechny Káčka bylyl rezaté (kolem víka nádrže a oken. Viděl jsem jich asi 10 a koroze byla u všech. Tolik moje zkušenost, hodně štěstí.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 11:49, Punto I
Doopravdy punto je bomba, jsem se ted vrátil z projíždky a ten výkon mi normálně odrovnal všechny pneu. neskutečně sedí, dokonalý kontakt s vozovkou, jízda jako po kolejích a 250 není problém, předevčírem jsem dokonce ujel galardu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 11:53, Corsa
Nevím, co pičuješ. Jsem ti natrh prdel s mou corsou, nepamatuješ? A nějaký gallarda předemnou skáčou do příkopy. To má corsička je teprv brko. Hrabe dokonce i na čtyřku, což nedokáže ani ten nejlepší supersport. Se chytni za nos, vlastně za puntu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 12:32, Naše schíza
tady tedy řádí. 24 hodin denně. Mezi zlatou mládež co nemusí makat jistě nepatří ( to by ho dávno rodiče zabili ), kapitalista za vodou taky ne ( na to moc vylízanej ), takže nezaměstnanej hloupej neschopnej, podle času co tu tráví a doby psaní panic, co potřebuje trochu té pozornosti.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 01.03.2007 12:34, RE: Dalsi tipy na jiné typy
Michal posted by:
Pokud skutečně malé auto do délky 3,5m, tak bych doporučil Seat Arosa s motorem 1.0 nebo i 1.4 (kupodivu se vejde do nejnižší kategorie povinného u jedné konkrétní pojišťovny). Oproti výše uvedeným Matiz, Ka a Seicento se nemusí řidička a případný spolujezdec vepředu tolik tísnit v loktech a jede to taky slušně. Pak je tady samozřejmě Renault Twingo, o kterém platí totéž, a Nissan Micra a Suzuki Swift, které už jsou ale trošku delší. Tajný typ je Citroen AX diesel, ten mám já - zase nejnižší saz...
Ještěže jsi nenapsal tu pojišťovnu. )))
respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.