0
back
 

diskuze k tématu: Jaké koupit třídveřové auto do 90.000 Kč?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, japonská vozidla, japonská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.05.2008 18:52, RE: Motory
Giorgio posted by:
Docela by mě zajímalo, proč se podle autora hodí motor 1.2 16V do punta a ne do brava. Jestliže má 60 kW, v corolle je 1.3 o výkonu 63 kW a ve starších civicích je 1.3 s 55 kW, tak v čem je tedy to odsouzení ze strany redaktora? Nemluvě o tom, že (bohužel to mám pouze z doslechu) je to bravo s 1.2 16V velmi dobře zpřevodované.
Důležitější hodnotou je kroutící moment, výkon nehraje až takovou roli, zvlášť když je maximální výkon posazen třeba k 5tis. otáčkám. Neznám podrobně vlastnosti obou motorů.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.05.2008 19:26, Punto
Ja bych se vcelku priklonil k Puntu 2. generace. Sice kufr bude asi mensi, ale pri sezeni uvnitr jsem nepocitil zasadni rozdil mezu Bravo vs Punto II. Jinak osobne mam prave 3. dverove Punto 1.2 8V a maximalni spokojenost. Spotreba okolo 5,5 - 6 litru. Akorat bych ocenil spise motor 1,8 i za cenu vysi spotreby. Ten vykon 1.2 je ale na klidne jezdeni v 1 - 2 osobach dostacujici.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.05.2008 20:40, Toyota Corolla
Vážený pane Svoboda, vlastním Toyotu Corollu E11, už delší čas přemýšlím nad Avensisem nebo Mazdou 626, a proto bych Vám chtěl moji Corollu nabídnout.Je z roku 98, najeto 180000, osobně jsem s ní najel 110000 a za celou tu dobu jen měním olej a dělám vizuální prohlídky.V pondělí by se mohly objevit fotky i na www.cars.cz.Chtěl bych ji prodat za 85OOO, jsou na ni nové 15 palcové elektrony a gumy, včera proběhla výměna oleje a do konce měsíce bych měl jít na technickou, v případě zájmu bych ji udělal dřív.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.05.2008 21:22, RE: Toyota Corolla
anonym posted by:
Vážený pane Svoboda, vlastním Toyotu Corollu E11, už delší čas přemýšlím nad Avensisem nebo Mazdou 626, a proto bych Vám chtěl moji Corollu nabídnout.Je z roku 98, najeto 180000, osobně jsem s ní najel 110000 a za celou tu dobu jen měním olej a dělám vizuální prohlídky.V pondělí by se mohly objevit fotky i na www.cars.cz.Chtěl bych ji prodat za 85OOO, jsou na ni nové 15 palcové elektrony a gumy, včera proběhla výměna oleje a do konce měsíce bych měl jít na technickou, v případě zájmu bych ji udělal dřív.
Pán Svoboda, neváhajte, vlastním tiež Corollu a je to "japonský tank". Aby prestala jazdiť, musíte ju rozbiť kladivom. Jedno viem isto, kto už raz skúsi Toyotu, nikdy nič iné (ne-japonské) už nebude chcieť ! Svätá pravda. Želám dobrý kúp
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.05.2008 22:07, 105
105pětky jsou na dvě věci! Sám jí mám, netáhne, žere, a jsou dřív vyráglované motory, lepší je koupit spíše škodu 130 nebo 136!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.05.2008 22:08, RE: 105
anonym posted by:
Doporučuji škodu 105 a zadní dveře zavařit.
105pětky jsou na dvě věci! Sám jí mám, netáhne, žere, a jsou dřív vyráglované motory, lepší je koupit spíše škodu 130 nebo 136!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.05.2008 22:09, RE: 105
anonym posted by:
Doporučuji škodu 105 a zadní dveře zavařit.
105pětky jsou na dvě věci! Sám jí mám, netáhne, žere, a jsou dřív vyráglované motory, lepší je koupit spíše škodu 130 nebo 136!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.05.2008 22:55, RE: Toyota Corolla
anonym posted by:
Vážený pane Svoboda, vlastním Toyotu Corollu E11, už delší čas přemýšlím nad Avensisem nebo Mazdou 626, a proto bych Vám chtěl moji Corollu nabídnout.Je z roku 98, najeto 180000, osobně jsem s ní najel 110000 a za celou tu dobu jen měním olej a dělám vizuální prohlídky.V pondělí by se mohly objevit fotky i na www.cars.cz.Chtěl bych ji prodat za 85OOO, jsou na ni nové 15 palcové elektrony a gumy, včera proběhla výměna oleje a do konce měsíce bych měl jít na technickou, v případě zájmu bych ji udělal dřív.
Tak to by byl pan svoboda asi dost blbej,když slyším jak někdo jen mění olej,tak to má následující majitel zadělaný na pěknej průser, takže najeto 110 000 a za celou dobu jen olej (+teda komplet kola?) já teda nevím jaká je konkrétní životnost daných dílů,ale co tlumiče, ramena, čepy, silenbloky,výfuk, b.kotouče, aku, ...všechno tohleto se musí měnit na každým autě ikdyž je s ním jednáno jako v bavlnce...já osobně bych raději hledal prodávajícího, který doloží doklady o výměně některých z těchto běžných věcí,páč jestli kupujete auto se 180 000km tak vás přesně tohleto čeká... a to je nejhorší možná volba kupovat od člouvěka CO JEN MĚNÍ OLEJ to byste to pak obsral všechno za něj pane Svoboda ne jen třeba brzdy a výfuk který budou na "řadě",ale komplet všechno, ikdyž možná se pletu třeba corola není jen kus plechu a životnost tlumičů je 300t.....tímto ale nechci hanit nabízejícího,třeba je to auto ve fakt dobrým stavu, já ho neviděl....mě by ho ale teda neprodal mě ne
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.05.2008 23:04, RE: Toyota Corolla
vasapasa posted by:
Tak to by byl pan svoboda asi dost blbej,když slyším jak někdo jen mění olej,tak to má následující majitel zadělaný na pěknej průser, takže najeto 110 000 a za celou dobu jen olej (+teda komplet kola?) já teda nevím jaká je konkrétní životnost daných dílů,ale co tlumiče, ramena, čepy, silenbloky,výfuk, b.kotouče, aku, ...všechno tohleto se musí měnit na každým autě ikdyž je s ním jednáno jako v bavlnce...já osobně bych raději hledal prodávajícího, který doloží doklady o výměně některých z těchto...
No tak pro tvůj doplňuji informace, tlumiče byly vyměněny ve 120000,jak na přední, tak na zadní nápravě značka KAYBA, jsou plynokapalynové, pokud tě to zajímá a nevěděl bys to.Ve 160 tisích byly měněny kotouče a destičky, ve 150000 byl měněna spojka, značka Nipparts.Chceš ještě něco vědět, jinak mě asi za 15000 čeká výměna rozvodů a řemene.Samozřejmě svíčky a vzduchový filtr taktéž, chceš ještě něco dodat-o)))
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 12.05.2008 11:09, RE: Toyota Corolla
vasapasa posted by:
Tak to by byl pan svoboda asi dost blbej,když slyším jak někdo jen mění olej,tak to má následující majitel zadělaný na pěknej průser, takže najeto 110 000 a za celou dobu jen olej (+teda komplet kola?) já teda nevím jaká je konkrétní životnost daných dílů,ale co tlumiče, ramena, čepy, silenbloky,výfuk, b.kotouče, aku, ...všechno tohleto se musí měnit na každým autě ikdyž je s ním jednáno jako v bavlnce...já osobně bych raději hledal prodávajícího, který doloží doklady o výměně některých z těchto...
Máme doma dvě corolly, o generaci zpět. Jedna je stará 16 let, má původní i výfuk, všechny silentbloky, spojku atd. měnen pouze rozvoďák, teprve loni tlumiče a brzdové kotouče. Druhá je mladší (necelých 11 let), ale má najeto přes 600 tis. km. Je na tom dost podobně, pouze jednou za ty kilometry opravována spojka. A neprodáme
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 12.05.2008 13:37, RE: speedy
anonym posted by:
Osobni zkusenost?
Tigra se mi líbila...ale nekupoval bych ho. Kamarádka si ho koupila a než ho stačila dát dohromady, tak šlo z baráku...žrout peněz. Přesně, jak to píše prodávajícího...vrazit do 10 let starého auta cca 45 tis, to bych do baráku nesmělo.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 12.05.2008 15:00, RE: Toyota Corolla
anonym posted by:
No tak pro tvůj doplňuji informace, tlumiče byly vyměněny ve 120000,jak na přední, tak na zadní nápravě značka KAYBA, jsou plynokapalynové, pokud tě to zajímá a nevěděl bys to.Ve 160 tisích byly měněny kotouče a destičky, ve 150000 byl měněna spojka, značka Nipparts.Chceš ještě něco vědět, jinak mě asi za 15000 čeká výměna rozvodů a řemene.Samozřejmě svíčky a vzduchový filtr taktéž, chceš ještě něco dodat-o)))
No tak pak ale nechápu ten první příspěvek že se mení jen olej, není pak lepší napsat o auto je pravidelně staráno a napsat že na tom v tolika a tolika byly provedeny tyto výměny dílů než JEN MENÍM OLEJ, to pak působí jako nesmrtelný auto.V tomto má vasapasa pravdu, nakonec se ukázalo že se o auto staráte tak proč se tím nepochlubit......já bych si taky auto od majitele typu "jen měním olej" nekoupil..cus martin
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 12.05.2008 15:09, RE: Toyota Corolla
anonym posted by:
Máme doma dvě corolly, o generaci zpět. Jedna je stará 16 let, má původní i výfuk, všechny silentbloky, spojku atd. měnen pouze rozvoďák, teprve loni tlumiče a brzdové kotouče. Druhá je mladší (necelých 11 let), ale má najeto přes 600 tis. km. Je na tom dost podobně, pouze jednou za ty kilometry opravována spojka. A neprodáme
no tak to musí být jízdní vlastnosti jak prase jestli má 16 let starý silentbloky.Každej kdo trochu autům rozumí ví že silnetblok po několika letech ztrácí pružnost a to že nepraskl neznamená že po 16-ti letech je v pohodě.To už jsi tam měl mít tedka třetí (nevím teda kolik má najeto) jestli je to auto 16 let starý. Kdo chce mít auto v pořádku tak mění silentbloky při výměně tlumíčů ikdyž nejsou zrovna prasklý.No a 15 let starý tlumiče... to už k tomu nejde říct vubec nic, to je prostě hazard (pokud teda nemá najeto auto do 100t km)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 12.05.2008 15:40, RE: Toyota Corolla
anonym posted by:
no tak to musí být jízdní vlastnosti jak prase jestli má 16 let starý silentbloky.Každej kdo trochu autům rozumí ví že silnetblok po několika letech ztrácí pružnost a to že nepraskl neznamená že po 16-ti letech je v pohodě.To už jsi tam měl mít tedka třetí (nevím teda kolik má najeto) jestli je to auto 16 let starý. Kdo chce mít auto v pořádku tak mění silentbloky při výměně tlumíčů ikdyž nejsou zrovna prasklý.No a 15 let starý tlumiče... to už k tomu nejde říct vubec nic, to je prostě hazard (p...
Jízdní vlastnosti má stále vynikající. JSEM člověk, který autům rozumí více nežli průměr. Vím, co jsou silentbloky na podvozku, kolik jich je a jak fungují. Opravdu fungují, i po těch letech. Naopak, u toyot se nevyplácí měnit díl před koncem životnosti, mnoho jich totiž přežije auto a náhrady, pokud jsou levné, nezajistí tu kvalitu. Toto auto má navíc nadprůměrný podvozek, takže celkově jsou jízdní vlastnosti lepší než třeba u pět let staré fábie. Tlumiče těch patnáct let běžně vydrží, měnil jsem je jen proto, že jeden z nich odešel jako první po jedné hodně tvrdé zimě na horách - nevyrovnanost je u tlumičů horší než špatný stav na všech stejný.
Ještě nějaké dotazy.......?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 20:16, RE: Toyota Corolla
anonym posted by:
Vážený pane Svoboda, vlastním Toyotu Corollu E11, už delší čas přemýšlím nad Avensisem nebo Mazdou 626, a proto bych Vám chtěl moji Corollu nabídnout.Je z roku 98, najeto 180000, osobně jsem s ní najel 110000 a za celou tu dobu jen měním olej a dělám vizuální prohlídky.V pondělí by se mohly objevit fotky i na www.cars.cz.Chtěl bych ji prodat za 85OOO, jsou na ni nové 15 palcové elektrony a gumy, včera proběhla výměna oleje a do konce měsíce bych měl jít na technickou, v případě zájmu bych ji udělal dřív.
Diky za nabídku, ale jedna Corolla se mi nabízí od známého za rovných 80.000 ve výbavě tuším Luna (nebo tak nějak to bylo).. Svoboda
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 20:17, RE: 105
anonym posted by:
Doporučuji škodu 105 a zadní dveře zavařit.
Jestli to měl být vtip, tak Vám odhaduji tak 10-11 let, alespoň podle inteligence...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.07.2008 09:36, RE: Toyota Corolla
anonym posted by:
Jízdní vlastnosti má stále vynikající. JSEM člověk, který autům rozumí více nežli průměr. Vím, co jsou silentbloky na podvozku, kolik jich je a jak fungují. Opravdu fungují, i po těch letech. Naopak, u toyot se nevyplácí měnit díl před koncem životnosti, mnoho jich totiž přežije auto a náhrady, pokud jsou levné, nezajistí tu kvalitu. Toto auto má navíc nadprůměrný podvozek, takže celkově jsou jízdní vlastnosti lepší než třeba u pět let staré fábie. Tlumiče těch patnáct let běžně vydrží, měnil js...
tejná zkušenost,někdy si říkám,že se již musí něco kazit,babička má 12 let a najeto přes 200 tis.,potom se jí však omluvím a poděkuji za věrné a spolehlivé služby.
respond
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.