Mercedes-Benz třídy C: který benzínový motor je nejlepší volbou?

Advisory centre
František Mašek | 21.02.2024
foto: tipcars.com
Pepa by rád koupil starší céčko (S204) s benzínovým motorem. Která jednotka z této generace má nejlepší předpoklady spolehlivě sloužit? Poradíme.
Dotaz
Ahoj, rád bych se informoval ohledně Mercedesu C. Tohle auto jsem měl v předchozí generaci a moc se mi líbilo svou precizností. Aktuálně už ale pár let používám služební Octavii, kterou ale budu v polovině roku vracet. Proto koukám opět po MB, tentokrát chci už 204, kombíka, ideálně benzín, v co nejlepším stavu, a hlavně se spolehlivým motorem. A proto píšu – potřeboval bych poradit, který motor hledat. Jsem ochoten za hezký kus zaplatit i 400 tisíc korun. Děkuji za radu, Pepa.

Odpověď
Dobrý den Pepo, na Vašem místě bych hledal jednoznačně osvědčenou a spolehlivou verzi C 350 BlueEfficiency, což je benzínový atmosférický šestiválec o objemu 3500ccm a výkonu 225 kW. Tento motor se do céčka dostal po jeho faceliftu v roce 2011 a vydržel v nabídce až do ukončení výroby v roce 2015. Přesto není výběr starších kusů s touto motorizací úplně ideální. U nás na takové auto narazíte stěží, v Německu pak představují hodně velké procento nabídek soukromí majitelé, kde bývá občas proces koupě z více důvodů složitější.

Přesto se ale vybrat dá. Objevují se jak kusy s pohonem zadních kol, tak i čtyřkolky. Vždy však dostanete sedmistupňový automat 7G-Tronic Plus (722.9) s intervalem výměny olejové náplně po 125 tis. km. Vcelku robustně postavená převodovka, u níž byla provedena výměna oleje, by měla sloužit bez komplikací. Řazení by ale neměly provázet rázy, vibrace, nebo nestandardní zvuky a žádný z rychlostních stupňů by neměl při jízdě prokluzovat.

Před koupí bych také prověřil korozi podvozku a stav usazení motoru v silentblocích. A samozřejmě mějte na paměti, že se dnes už bavíme o minimálně devítiletém autě. Tedy objevit se může leccos a oprava nemusí být levná. Taktéž upozorňuji na dražší náhradní díly. Pořád je ale kombinace modelu a motoru vcelku příjemná jak z hlediska spolehlivosti, tak i jízdních vlastností. Navíc si opravdu hezké kousky budou držet svou hodnotu.
Article rating
1.3 from 5 (26%)
Rated: 3x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Discussion
no discussion yet
post a comment to this discussion
Nejčtenější články předchozích 7 dnů