0
back
 

diskuze k tématu: Vyplatí se koupit BMW X5 za 400 tis. Kč?

category of topic classification: německá vozidla
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Saturday 24.12.2016 10:03, Proboha ZDENKU :)))))
Prosím tě, vysvětli mi, jak může stejný člověk napsat /nemůžu citovat doslovně, protože tu nefunguje vyhledávání/:

"Toyota Sequoia na rozdíl od Cadillacu Escalade přináší jeho majiteli prestiž, je to krásné a velké auto"
...nebo tak něco a zároveň
"BMW X5 je nabubřelá velká dýmící krabice, která už dneska nikoho neohromí"

...protože ta Sequoia je ve finále asi tak dvakrát větší než X5.

Vysvětli mi to prosím tě.
A potom mi vysvětli, proč jsou všechny SUV na ho... ale Subaru Tribeca, což je stejné SUV, je výborné auto.
Vysvětli mi proč ty si můžeš koupit Infiniti za poctivě vydělané peníze, ale jakmile si koupí soused Touarega, už je to auto určené k machrování a peníze jsou získané pokoutně:)

Musím tě varovat, začínáš mít důchodcovské manýry a myšlení a za dva roky budeš vysedávat u okna a volat na tu sousedku měšťáky a dělat si čárky a psát dopisy na různé "inštance":)

Prostě těžko můžeš dělat totéž co ostatní, ale vydávat to za něco úplně jiného, protože to děláš ty.
Doporučená četba:
http://www.databazeknih.cz/knihy/dost-bylo-kokotu-23268
respond
azerty
number of posts63
date of registration23.06.2016
Saturday 24.12.2016 11:08, X5
Chtěl jsem reagovat, ale nemá cenu po internetu bojovat se závistí a zapšklostí Hezké svátky všem. Mír a lásku
respond
Citroenak
number of posts724
date of registration13.04.2012
Saturday 24.12.2016 13:02, velke premiove suv aaa sssss dddddd ffffff
No ja sa nechcem zdenyho zastavat, ale musite uznat, ci chcete alebo nie, ze to auto si naozaj kupuju VACSINOU len ludia, co musia ukazat ostatnym svoju moc. Ak to nevidite, je nieco zle. Ja Vam tu zhrniem par nehod, ktore sa stali v poslednej dobe, co si pamatam. Najskornu jeden moderator (Zitny) zabil 3,5 rocneho chlapca, ked sa po okreskach ponahlal 120 km/h vraj do prace. Dalej rezesova dcera zabila celu rodinu na svojom bmw x6, ked na dialnici zvalcovala fiata. V aute sa nasli flase alkoholu. Neviem ako to bolo s darou rolins, myslim ze to bol tiez traktor bmw alebo audi. Jedina havaria sposobena papalasmi u nas, kde nebolo suv, a co si spominam,je najnovsie dano lipsic, ten zrazil chodca na superbe. Mozme oponovat, ze je predsa kapitalismus a mozte si kupit co chcete, ked na to mate. Ja s tym suhlasim, ale to, ako budete pred ostatnymi vyzerat tym nezmenite. Je ale pravda, ze pre vacsinu ludi budete borec. U nas to je skoro 50 % (volici smeru, sns a kotlebu). A co sa tyka tych nakladou na opravu po kupe tohto auta, poradim panovy nech si pozrie toto forum. Bolo tu kedysi vlakno o pani, co si za posledne kupila bmw x5 3.0d z aaa vrakoviska a pytala sa, ci sa da auto vratit, ked jej hned po kupe odisli vstrekovace a pytaju od nej v servise nehorazne peniaze.
respond
sheogorath
number of posts527
date of registration27.05.2016
Saturday 24.12.2016 13:09, Re: X5 ... ...............
Pekne se ten dotaz zvrhnul. Treba se tazateli proste jen to auto libi, nic vic
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Saturday 24.12.2016 13:36, RE: velke premiove suv aaa sssss dddddd ffffff
Citroenak posted by:
No ja sa nechcem zdenyho zastavat, ale musite uznat, ci chcete alebo nie, ze to auto si naozaj kupuju VACSINOU len ludia, co musia ukazat ostatnym svoju moc. Ak to nevidite, je nieco zle. Ja Vam tu zhrniem par nehod, ktore sa stali v poslednej dobe, co si pamatam. Najskornu jeden moderator (Zitny) zabil 3,5 rocneho chlapca, ked sa po okreskach ponahlal 120 km/h vraj do prace. Dalej rezesova dcera zabila celu rodinu na svojom bmw x6, ked na dialnici zvalcovala fiata. V aute sa nasli flase alkoholu. Neviem ako to bolo s darou rolins, myslim ze to bol tiez traktor bmw alebo audi. Jedina havaria sposobena papalasmi u nas, kde nebolo suv, a co si spominam,je najnovsie dano lipsic, ten zrazil chodca na superbe. Mozme oponovat, ze je predsa kapitalismus a mozte si kupit co chcete, ked na to mate. Ja s tym suhlasim, ale to, ako budete pred ostatnymi vyzerat tym nezmenite. Je ale pravda, ze pre vacsinu ludi budete borec. U nas to je skoro 50 % (volici smeru, sns a kotlebu). A co sa tyka tych nakladou na opravu po kupe tohto auta, poradim panovy nech si pozrie toto forum. Bolo tu kedysi vlakno o pani, co si za posledne kupila bmw x5 3.0d z aaa vrakoviska a pytala sa, ci sa da auto vratit, ked jej hned po kupe odisli vstrekovace a pytaju od nej v servise nehorazne peniaze.


Jen pár postřehů.
1. jaké auto by sis pořídil, kdyby ses nemusel dívat na pravou stranu jídelního lístku? Pořád citroena?
2. člověk, který vydělá peníze na takové auto přece jen disponuje některými schopnostmi, které mu umožnily ty peníze vydělat. I kdyby je ukradl a nechytili ho, je určitým způsobem schopný.
3. nesoudil bych zboží podle lidí, kteří ho kupují.
4. mně SUV nevyhovuje jízdními vlastnostmi, je pro mně prostě zbytečné vozit s sebou tolik přebytečného železa. ale někdo má třeba rodinu a tak pro něj takové auto smysl má. každému jeho nebe, jak se říká:)
5. že někoho ještě vytáčí X5 mně udivuje. ve své době, v první generaci bych to ještě pochopil, ale dnes jich jezdí tolik, že ho v podstatě považuju za "seriózní auto". to X6 je asi kontroverznější...

respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Saturday 24.12.2016 13:58, RE: velke premiove suv aaa sssss dddddd ffffff
Citroenak posted by:
No ja sa nechcem zdenyho zastavat, ale musite uznat, ci chcete alebo nie, ze to auto si naozaj kupuju VACSINOU len ludia, co musia ukazat ostatnym svoju moc. Ak to nevidite, je nieco zle. Ja Vam tu zhrniem par nehod, ktore sa stali v poslednej dobe, co si pamatam. Najskornu jeden moderator (Zitny) zabil 3,5 rocneho chlapca, ked sa po okreskach ponahlal 120 km/h vraj do prace. Dalej rezesova dcera zabila celu rodinu na svojom bmw x6, ked na dialnici zvalcovala fiata. V aute sa nasli flase alkoholu. Neviem ako to bolo s darou rolins, myslim ze to bol tiez traktor bmw alebo audi. Jedina havaria sposobena papalasmi u nas, kde nebolo suv, a co si spominam,je najnovsie dano lipsic, ten zrazil chodca na superbe. Mozme oponovat, ze je predsa kapitalismus a mozte si kupit co chcete, ked na to mate. Ja s tym suhlasim, ale to, ako budete pred ostatnymi vyzerat tym nezmenite. Je ale pravda, ze pre vacsinu ludi budete borec. U nas to je skoro 50 % (volici smeru, sns a kotlebu). A co sa tyka tych nakladou na opravu po kupe tohto auta, poradim panovy nech si pozrie toto forum. Bolo tu kedysi vlakno o pani, co si za posledne kupila bmw x5 3.0d z aaa vrakoviska a pytala sa, ci sa da auto vratit, ked jej hned po kupe odisli vstrekovace a pytaju od nej v servise nehorazne peniaze.


Takže jsi si z několika posledních let, za která se událo několik desítek tisíc dopravních nehod (Česko+Slovensko), vybral tři / čtyři případy, o kterých dohromady nic nevíš (alespoň sis mohl Googlem najít, že Rolins měla Mercedes - když už chceš vynášet nějaké soudy). Jediným spojovacím článkem mezi tebou zmíněnými případy je skutečnost, že tyto nehody jsou rozmazané médii typu Blesk a Aha.
Že se kupec X5 s pořizovací cenou 400 tisíc v servisu "radostí zblázní" je téměř jisté, ale třeba si jen chce pořídit hezkou králíkárnu na dvorek.
respond
radek.slivaFB
number of posts181
date of registration16.03.2013
Saturday 24.12.2016 14:34, x5
Docela me taky mrzi jak se to zase zvrho stejne tak jako u 7 baworaku ktery si chtel nekdo koupit. Je jasne ze servis bude neco stat...ale jak nekdo napsal tak proste se mu to auto libi a to ze nekdo by si koupil logana tak proto neni debil... navic prave tady by mohli byt lide kteri podpori s vyberem ty ktere nelakaji masove auta..chapu ze to pro nekoho nedava smysl ale urcite se to da napsat jinym stylem nez typicky Ceskou kritikou timto degradujete celou diskuzi tipcars
respond
mira.rehak
number of posts6
date of registration01.07.2014
Saturday 24.12.2016 15:12, Stručně ke koupi ojeté X5
Důvod, proč si někdo kupuje X5 jsou je jeho a nikomu do toho nic není. Tazatel se ptal na ekonomiku koupě X5. Ta je ale děsivá, a nejde jen o počáteční investice do ojetého auta. U X5, aby si zachovala původní jízdní projev, jde o minimálně 75 tis. Kč. To pominu, že oproti normální 5er jsou jízdní vlastnosti ubohé. Jde i roční provoz, netroufnul bych si jezdí s X5 bez havarijka, jakýkoli menší ťukanec jde do desetitisíce.
Další náklady na roční servis jsou také nemalé cca 20 tis. Kč. Pokud budete dávat X5 servisovat Frantovy do garáže, jen si říkáte o to, aby se Vám problémy jen kupily a Vy za rok či dva skončíte s nepojízdným autem. Shrnuto:
-k X5 za 400 tis. Kč si připočtěte nejméně 75 tis. Kč dát auto do kupy. To jen v případě, kdy kupujete auto pravidelně servisované a bez závažných poruch.
-roční náklady budou okolo 50 tis. Kč plus. To jen v případě, že nic neodejde.
-Zvažte výhody a nevýhody dieslu, a věřte že diesel u X5 neznamená spotřebu do 8 litrů, reálně počítejte s 11 litry. Bohužel realita dnešních dnů je ta, že se Vám může stát že lyžařské středisko budete vybírat podle toho zda vás tam s dieslem pustí nebo ne. A zdá se že nepůjde jen o lyžařská střediska. Zní to jako hovadina, ale bohužel je to tak. Problémem je ten, že mimo třílitrového dieslu, jsou motory pro X5 nic moc.
Přeju šťastnou ruku a zkuste si to přeci jen rozmyslet.
Pěkné Vánoce
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Saturday 24.12.2016 15:31, Motory pro X5 krom dieselu nic moc?
Benzin 3.0, 35i nebo 4,8 jsou spatne? To slysim prvne...
respond
TOM
number of posts58
date of registration10.12.2007
Saturday 24.12.2016 15:31, náklady
- mluvíš z vlastní zkušenosti (ty částky na servis), nebo jen tak vaříš z vody?

Proč by měla být počáteční investice po koupi 75tis Kč? Tak si asi budu vybírat auto, které normálně funguje ne?
Já bych uvažoval, pokud si to auto kupuji od majitele, který ho měl řekněme cca 4-5 let a kupoval ho za - nevím - 1mil kč, tak snad měl i na nějaký servis a nejezdí poslední měsíce s autem, které potřebuje kompletní generálku podvozku. A ani to by nestálo 75tis Kč.
Možná se takové výjimky najdou, ale takový auto si přece nebudu kupovat....

Můj názor - člověk, který si dokáže ušetřit 400tis na auto, dokáže při zdravém rozumu finančně unést i servis ojeté X5. - to je vlastní zkušenost.
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Saturday 24.12.2016 15:42, RE: Motory pro X5 krom dieselu nic moc?
Reno posted by:
Benzin 3.0, 35i nebo 4,8 jsou spatne? To slysim prvne...


3,0i je pro X5 zoufale slabá a vezme si téměř stejně jako 4,4 V8. 35i je výkonnostně už dostačující, ale opět spotřeba 12-14litrů/100km. 4,8 V8 se do minulé generace vůbec nedával, ten byl v první generaci X5. Ve druhé generaci je 4,4 V8 a to je kopec problémů na kolech (u něj spotřeba 13-15 není důležitá, mnohem dražší je servis).
Jediné smysl dávající motory jsou 3,0d a 35d. Jsou spolehlivé a jezdí reálně za 9.
respond
TOM
number of posts58
date of registration10.12.2007
Saturday 24.12.2016 16:26, motory
4,8 V8 se do druhé generace dávala.
Verze 4,4 V8 přišla až po faceliftu, o kterém v této cenové hladině asi řeč není.

A ten třílitr benzín? 200 kW.... 8,1s na 100 km/h, max 225 km/h - zoufale slabá? - no to je věc názoru..
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Saturday 24.12.2016 17:01, RE: Motory pro X5 krom dieselu nic moc?
Pavlik posted by:
Reno posted by:
Benzin 3.0, 35i nebo 4,8 jsou spatne? To slysim prvne...
3,0i je pro X5 zoufale slabá a vezme si téměř stejně jako 4,4 V8. 35i je výkonnostně už dostačující, ale opět spotřeba 12-14litrů/100km. 4,8 V8 se do minulé generace vůbec nedával, ten byl v první generaci X5. Ve druhé generaci je 4,4 V8 a to je kopec problémů na kolech (u něj spotřeba 13-15 není důležitá, mnohem dražší je servis).Jediné smysl dávající motory jsou 3,0d a 35d. Jsou spolehlivé a jezdí reálně za 9.


4.4 a 4,8 jsou výborné a bezproblémové motory, oba bez přímovstřiku, takže snadno konvertibilní na plyn. Třílitr podle mně výkonově dostačuje. Dynamicky je před dieselem 3.0D.
Problémová je 4.6 od Alpiny, kvůli cenové náročnosti dílů se nedoporučuje.
Třílitr žere stejně jako pětilitr? No, nějaký rozdíl tam určitě je bude, tipuju tak dva litry.
Vždycky se to odvíjí od stavu vozu, můžete koupit auto po pečlivém majiteli, který se staral, nebo budete třetí kupec a koupíte po někom, kdo měl tak tak na pořizovačku...

respond
PatM
number of posts199
date of registration07.08.2016
Saturday 24.12.2016 19:07, X5
Takže tady máme 4 nehody a z toho se vyvodí, že majitelé takových aut neumí jezdit. Ono, když nabourá oktávka tak to nikoho nezajímá takže se o tom ani nepíše a pak to vypadá, že bourají jenom BWM atd.

Hned po koupi potřeba investovat 75 tisíc? Normální lidi nejezdí vrakem, ale pojízdným autem u kterého se nebojí, že se zastaví i cestou do obchodu, ale možná ten stav posuzuješ podle svého povozu

Koupě X5 se nevyplatí, ale pokud to chceš a máš na servis, který bude dražší ale ne stylem jakým se někteří snaží prezentovat tak si ji klidně kup. Osobně bych vzal raději X3 není o tolik menší, ale za stejné peníze bude novější s menším nájezdem. Ovšem sehnat ji s více jak 4 válci bude o něco těžší pokud nestačí 4 válce. Úplně nejlepší by ovšem byla obyčejná pětka
respond
Citroenak
number of posts724
date of registration13.04.2012
Saturday 24.12.2016 22:09, Moj nazor na x5
Rad by som to dal na pravu mieru:
- nikomu nezakazujem si kupit take auto, len som napisal, ako taky clovek v mojich ociach vyzera. Bmw 7 mi dava vacsi zmysel, ako SUV. To je podla mna luxusne auto. To je skoro ako ked si niekto kupi ako sukromne auto unimog mercedes (napr Schwarzenegger)
- mozno sa stalo miliony nehod, ja som ale opisal tie v poslednej dobe najviac rozoberane, ktore sposobili znamy ludia (ktorych uz miliony na slovensku a v cechach asi nie su), a skoro vzdy ma ta 'celebrita' premiove SUV, co si myslim ze o niecom vypoveda. Moze byt ze rollins mala mercedes, je to ale pre mna tak nepodstatna informacia, ze sa mi to ani nechcelo googlit. Viem len, ze to bolo vysoke suv..
- na nikoho neziarlim, kedze ako programator si take auto mozem kupit kazdy rok nove. Ja som v tomto ale dost specificky, pretoze moje dalsie auto bude skor nejaka honda accord 2.4 benzin, popripade 3.0 benzin, ale pozeram trochu aj po lexuse. Ako som uz pisal vyssie, hanbil by som sa ukazovat sa v SUV ako X5. Privela chlapov by po mne zmurkalo v nadeji, ze som dlhonoha blondina. Vsak sa sam rad pozriem na soferky v tychto suv. Ktovie, raz mozno ta moja tiez pride s tym, ze chce take SUV.

respond
azerty
number of posts63
date of registration23.06.2016
Saturday 24.12.2016 22:39, SUV
Vidím SUV jezdit bezohledně, vidím SUV jezdit přespřilíš opatrně. Vidím v tom sexy blondýny, staré dědky, maminy s dětmi, solidní pány ve střední věku... Tak jako v každém jiném autě. Osobně mám nejvíce špatných zkušeností s řidiči VW Golf (obzvlášť s těmi co mají spoustu samolepek na oknech...) a to je přitom takové obyčejné, průměrné, ničím nevybočující auto...A úplně nejvetší blázen co znám jezdi v Subaru Impreza, nepochopím jak může mít ještě řidičák...

Jo a pokud člověk přestane řešit co si o něm myslí cizí lidi, hodně se mu uleví...
respond
Zdeny60
number of posts1232
date of registration08.09.2009
Sunday 25.12.2016 07:49, POděkování cenzorovi
Velice děkuji cenzúře za smazání mého příspěvku., Dobrá, někiomu jsem šlápnul na kuří oko. Tak to zkusím jinak.

Pavlíkovi vzakuzuji, aby začal přemýšlet, než někoho osočí. Toté Renovi. AByste byli trochu v o obraze a než začali kázat o závisti: kdybych chtěl a bylo dnes otevřeno, tak můži zfleku jít k nejbližšímu dýlerovi BMW a koupit fungl novou M4. Jenže takovou hovadinu bych nikdy neudělal. Dlvody jsem tu kdysi yvsvětlovat. Peníze užívám jinde a jina. To jen aby tito dva pánové měli představu, že nepatřím mezi socky. Auto totiž u mě nepředstavuje "způsob života". Jenže si myslím že v totmo vlákně jde o něco jiného a o konkretní auto (X5) se asi zajímá někdo, kdo na tom není s financemi nejlépe. Tudiž jsem se mu snažil hend v úvodu lehce s humorem naznačit, že to není asi ta nejlepší volba ( a on a opravdu není).

Pak do toho vtsoupil Pavlík s názorem,že jde přeci o bezpečnost a smůlu mají ti, jejichž příjmy na nákupu takového auta nestačí. Tady zareagoval administrátor a můj názor vymazal. Sice nevím proč, ale zopakuji. Pavlíkův názor vyzbněl vyloženě sobecky a navíc velmi arogantně. Já mu na to pravil ať zkusí vysvětlti dejme tomu minimálně 70% běžné české populace, že si X5, byť ojeto nekoupí, protože na ní jednoduše nemají. Nevím, co je na tom špatného. Argumetovat tím, že "mají prostě smůlu", je projev největší lidské ubohosti a arogance, jakou lze na podobných forech vidět. Divímse, že zde administrátor již v předstiohu nezareagoval a Pavlíkův vyložené útočný a cílený příspěvek nesmazal. Budiž.

Jak správně podotknul Reno, dnes X5 nikoho asi nezajímá, ani nová, ani ojetá. Ale co by lidi mělo zajímat, je bohužel chování zrovna těch představitelů dané kategorie kteří svým chováním v podobných autech vyvolávají negatiovní reakce. A není jich málo, nakonec konkretní případy tady byly a dokonce některé i zde v tomto vlákně. PAvlík sem dal příměr o vlastnitcví "bojového psa" , čemuž předcházelů můj názor o tom, že podpobná auta typu X5 by měli vlastit ti, kdo to mají v hlavě v pořádku (ale to platí pro všechny, co sednou za volant čehokiliv, ovšem jajitelé 2,5tunových mastidntlů jsou nebezepční všem, zatímco dejme tomu majitel Matize jen "sobě rovným " - pro něj není X5 přeci žádnou překážkou - přeloženo řečí Pavlíka. Na to konto jsem mu odpověděl, že výsledek vlastnitcví "bojového plemen" čteme velmi často v tisku. Je to analogie toho, jak pán NEZVLÁDÁ svého spa, obdoba toho, jak se chovají jedinci, jimž dává vlastnictví aut typu X5 podobné rysy chování. O tom se lze dočíst taky velmi často. Můj názor jsem prezentoval a nezměním, ale ti, kdo potřebují k svému životu auta tohoto typu, něco svému okolí sdělují - pocit převahy, nadvláídy, výkjmečnosti, ale také vyjadřuj mnohdy zakořeněný komplex z bůhví čeho.

Na nejapnou otázku, co položil Reno Citroenákovi, lez říct snad jediné, že existují stovky lidí, co něco dokázali ('a stále je dávám jako příklad např. pana prof. doc. Pirka) a jezdí v obyčejných tuctovkcáh a nepotřebují se zviditelnit a hlavně, pro ně není problém jít a koupit si COKILIV, milý Reno, jenže tito lidé svoje umění ukazují v trošku jiných dimezích a rovinách, ne nákupme nějaké konzervy. A takových já si vážím.
respond
Zdeny60
number of posts1232
date of registration08.09.2009
Sunday 25.12.2016 07:52, RE: SUV
azerty posted by:
Vidím SUV jezdit bezohledně, vidím SUV jezdit přespřilíš opatrně. Vidím v tom sexy blondýny, staré dědky, maminy s dětmi, solidní pány ve střední věku... Tak jako v každém jiném autě. Osobně mám nejvíce špatných zkušeností s řidiči VW Golf (obzvlášť s těmi co mají spoustu samolepek na oknech...) a to je přitom takové obyčejné, průměrné, ničím nevybočující auto...A úplně nejvetší blázen co znám jezdi v Subaru Impreza, nepochopím jak může mít ještě řidičák...Jo a pokud člověk přestane řešit co si o něm myslí cizí lidi, hodně se mu uleví...




Není to tím, že to umí? Znám taky takového a toho se nebojím. Ale bojím se té, o které jsme včera psal ve smazaném příspěvku (pitomá kráva s Tourageme, z té mám fakt strach, bydlí hned vedle nás).
respond
TOM
number of posts58
date of registration10.12.2007
Sunday 25.12.2016 08:55, smysl
Zdeny60 - o co se vlastně snažíš?
Regulérně poradit tazateli něco o X5, nebo vyhrát myšlenkovou válku tebe proti zbytku diskutujících?
A ještě trpíš paranoiou ne? - který tvůj příspěvek byl smazán? - já mám pocit, že žádný.
Ten tvůj urážlivý ze štědrého dne ráno? - ten tu je.

Víš co? - právě ty mi připomínáš jedince, který potřebuje ukazovat svoje ego. Tady v diskuzi je to skoro jedno, ale na silnici takové jedince bohužel potkávám taky a tam už je to hodně nebezpečné.
Podle toho jak se snažíš každý příspěvek, který neodpovídá tvému názoru, dementovat usuzuji, že tebe když někdo předjede na silnici, tak se mu to snažíš hned vrátit ne? - a rychlá jízda se mění v nebezpečnou a máme problém......
Přesně to demonstruje stupňování hrubosti tvých příspěvků....

Víš co chlape? - take it easy......
respond
Valnoha
number of posts322
date of registration03.01.2011
Sunday 25.12.2016 10:33, Hhjjj mmmmmm nnnnnn
Zdeny mel by ses zbavit predsudku a pripustit si ze hovada na silnici jezdi napric celym spektrem kategorii a znacek. To ze mas averzi proti bmw a suv obecne ti prave zpusobuje ty predsudky.
Co se tyce dotazu doporucil bych navstevu nejakeho fundovanejsiho fora napr. BMW klubu kde dostanes blizsi informace vcetne realnejsich cisel od lidi kteri ty auta skutecne vlastni nebo vlastnili. Cimz ale nepopiram nektera fakta vyse vypsana.
respond
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.