0
back
 

diskuze k tématu: Vyplatí se koupit BMW X5 za 400 tis. Kč?

category of topic classification: německá vozidla
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Sunday 25.12.2016 12:11, Zdenku stastne a vesele:)
Ptam se podesate, odpovis mi uz konecne, proc japonske tritunove SUV s sestilitrovym motorem je prestizni a krasne, a mensi nemecke pokladas za arogantni a nabubrele?
A proc docent Pirek je borec, kdyz jezdi v obycejnem aute, ale prodavacku jezdici v tomtez aute mame litovat?
A proc je SUV u sousedky zbytecna krabice, ale u tebe vec, ktera zachranuje lidske zivoty?
Prosim prosim,nedelej ze ty otazky nevidis a odpovez mi na ne:)
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Sunday 25.12.2016 14:09, To Zdeny
Zdeny, mohl bys mi vysvětlit, co je na mém příspěvku útočného? Konstatoval jsem, že spousta lidí má smůlu a na SUV nemá a nikdy mít nebude, protože svět není a nikdy nebyl spravedlivý. Že se ti to nelíbí? Tak to máš dvě možnosti, buď těm "politování hodným chudákům" dej své peníze, nebo to příjmy jako normální řád světa a smiř se s tím.

PS: můžeš mi říct, co ti tady smazali? Já ty tvé bláboly vidím všechny....
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Sunday 25.12.2016 14:16, RE: motory
TOM posted by:
4,8 V8 se do druhé generace dávala. Verze 4,4 V8 přišla až po faceliftu, o kterém v této cenové hladině asi řeč není.A ten třílitr benzín? 200 kW.... 8,1s na 100 km/h, max 225 km/h - zoufale slabá? - no to je věc názoru..


Sorry, máš pravdu, 4,8 tam být může - takže použitelný motor.
Na tom, že je 3,0i slabá trvám - jel jsem s tím se 6° automatem a dynamika byla mírně řečeno nic moc. V otáčkách je síly asi dost, ale tam tě automat nechce pouštět. A když začneš tlačit na pilu, ztrácí se ta "nenucenost" podání výkonu, kterou mají právě dieselové verze.
respond
TOM
number of posts58
date of registration10.12.2007
Sunday 25.12.2016 14:48, projev
Ano, v tom ti rozumím.
S tím já mám "problém" v jakékoliv výkonovém spektru - po přesednutí z dieselu do benzinu stejného výkonu mám pocit, že to zdaleka tak nejede.
Je to pocit.
Je to tím, že pro ten výkon si musíš "dojít". A potom přesně jak říkáš - se trochu ztrácí ta nenucenost.

Když chce člověk v benzínovém autě svému spolujezdci ukázat jak to jede, tak hned ten spolujezdec pozná, že se o to snažíš.
V dieselu to vypadá, že ho jen tak lehce nenuceně pobízíš a on sám dává ten pocit síly.
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Sunday 25.12.2016 16:27, RE: projev
TOM posted by:
Ano, v tom ti rozumím.S tím já mám "problém" v jakékoliv výkonovém spektru - po přesednutí z dieselu do benzinu stejného výkonu mám pocit, že to zdaleka tak nejede.Je to pocit.Je to tím, že pro ten výkon si musíš "dojít". A potom přesně jak říkáš - se trochu ztrácí ta nenucenost.Když chce člověk v benzínovém autě svému spolujezdci ukázat jak to jede, tak hned ten spolujezdec pozná, že se o to snažíš.V dieselu to vypadá, že ho jen tak lehce nenuceně pobízíš a on sám dává ten pocit síly.


Já si pro ten výkon u benzínu rád "dojdu". Mám dvě dieselová a dvě benzínová auta (benzíny s malými motory - 1,2 a 1,6 16V), takže mi nedělá problém podřadit a vytočit motor třeba pro předjíždění - jinak to u těch malorážek ani nejde . Ale mám je v manuálu, u automatu je ten pocit i projev prostě jiný. Pořád se snaží držet motor v nízkých otáčkách a tam benzín prostě moc nejede. Ani přepnutí do "sport" módu to moc neřešilo, protože se vytratil komfort. Ono reálně víc potřebuješ pružné zrychlení než maximální výkon a tam se mi diesel 3,0d prostě jevil lepší a příjemnější.
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Sunday 25.12.2016 16:33, Httth thhthb gugjj
To neni souboj diesel vs benzin ale turbo vs atmosfera. Staci koupit 35i - problem vyresen. Aby mela atmosfera velky kroutak, potrebuje vetsi obsah motoru...
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Sunday 25.12.2016 17:11, RE: Httth thhthb gugjj
Reno posted by:
To neni souboj diesel vs benzin ale turbo vs atmosfera. Staci koupit 35i - problem vyresen. Aby mela atmosfera velky kroutak, potrebuje vetsi obsah motoru...


Však já jsem výše psal, že 35i je dostatečně výkonná. Popisoval jsem jen projev motoru při jízdě. Problém je, že stejně jako 30i tak také 35i v X5 docela žere. Spotřeba okolo 13 litrů není zrovna malá (spritmonitor), to už bych si snad raději koupil tu 4,8 V8, která vezme jen o 1-2 litry víc a jde případně předělat na LPG.
respond
Citroenak
number of posts724
date of registration13.04.2012
Sunday 25.12.2016 17:12, pozor na niektore motory
Nepoznam sice velmi bmw motory, ale okolo mna je par ludi co ich maju, tak len spisem moje poznatky. Co sa tyka 3.0d, tak tam registruju len normalne dieselove problemy. Jeden kamarat ma 435i, a auto ide ako z praku. Len papierova spotreba tam je vraj dost vtipna, on sa pod 10 nedostal. Ale na druhej strane jazdi ako ... Inak s tym ale nema problem. Dalsi ma 640i, alebo 650i, neviem presne, ale ma to dve turba. Ma najazdenych do 100t km, a v tom aute je uz treti motor. Ma tu najnovsiu verziu, rok 2014, ale nevie sa jej zbavit. Co sa tyka nahradnych dielov a ich ceny, s tym sa tiez da asi nieco spravit. V Ziline je jeden servis cisto len na bmw. Ma ho starsi pan, a chodia tam okrem bmw m serie aj ford gt a dodge viper atd. U neho by sa to mozno uservisovat dalo. Aj tak to ale bude drahe. A ludi takto uzko specializovanych a kvalitnych tiez vela nebude.
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Sunday 25.12.2016 18:14, KiuuiioNhz hzhbg ztvh
650i s 4,4 biturbo ve verzi 405 hp mela velke problemy.
435i jezdi v pohode za devet.
Vratili mi auto z opravy, vsechny spotreby se vynulovaly. Za prvnich 1000 km se spotreba u 305 hp benzinu ustalila na 8,2 l/100 km.
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Sunday 25.12.2016 18:52, RE: KiuuiioNhz hzhbg ztvh
Reno posted by:
650i s 4,4 biturbo ve verzi 405 hp mela velke problemy. 435i jezdi v pohode za devet. Vratili mi auto z opravy, vsechny spotreby se vynulovaly. Za prvnich 1000 km se spotreba u 305 hp benzinu ustalila na 8,2 l/100 km.


Ale X5 s 35i je proti 435i o dobrou tunu těžší....údaj o spotřebě jsem vytáhl z spritmonitoru jako průměr. Osobně jsem jel s 35i jen v 5GT a ta se také pod 12 na sto nedostala - ale jede to nádherně, to je pravda.
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Sunday 25.12.2016 18:58, Huggb tvzvtickhcizfzf. Hzghz
Reagoval jsem na citroenaka:)
respond
sheogorath
number of posts527
date of registration27.05.2016
Monday 26.12.2016 07:00, RE:
Reno: To je vcelku slusny - to je 3.0 R6 turbo?
Jinak i atmo benzin s odpovidajicim objemem jede naprosto nenucene od nizkych otacek
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Monday 26.12.2016 08:09, Ztrhzg thftrhg vhtghzh
Ano, velky obsah = velky tocivy moment.
330i aktualne 2.0 ctyrvalec s turbem
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Monday 26.12.2016 09:18, RE:
sheogorath posted by:
Reno: To je vcelku slusny - to je 3.0 R6 turbo? Jinak i atmo benzin s odpovidajicim objemem jede naprosto nenucene od nizkych otacek


35i je 3,0 R6 turbo.
On velký atmo benzín umí jet nenuceně i v nízkých otáčkách, ale ne když je to "jen" 3litr ve 2,5 tunovém autě s automatem.
respond
Zdeny60
number of posts1232
date of registration08.09.2009
Monday 26.12.2016 18:39, RE: Zdenku stastne a vesele:)
Reno posted by:
Ptam se podesate, odpovis mi uz konecne, proc japonske tritunove SUV s sestilitrovym motorem je prestizni a krasne, a mensi nemecke pokladas za arogantni a nabubrele? A proc docent Pirek je borec, kdyz jezdi v obycejnem aute, ale prodavacku jezdici v tomtez aute mame litovat? A proc je SUV u sousedky zbytecna krabice, ale u tebe vec, ktera zachranuje lidske zivoty? Prosim prosim,nedelej ze ty otazky nevidis a odpovez mi na ne:)


Hoši, po pořadě:

ano, můj příspěvek tady opravdu je a ráno jsem ho skutečně přehlédnul. Kdo jste neomylnej, sáhněte si na čelo. OK, já ho přehlédnul

Za další: pravoppis skutečně zapntý nemám a je mi to celkem fuk, na tohle si na int. diskuzích nehraju. Nicméně, kod chce, přečtě to i s překlepy.

Reno: to jsem se snažil vysvětlit v jendom z příspěků a znovu ti to rád zopakuji: česká národ je známý tím, že leze do prde*e kdekomu. Již dlouhá léta Němcům. Řada lidí asi už zapoměla, co bylo před xdesítkami let.... Já je nemohu ani vystát a o to víc mě irizuje, jak nesoudní čecháčci dokáží dělat modly třeba z měmeckých aut, potažmo jevíce z BMW. Já to mám prostě v krvi a nejsem schopen se s tím smířit. Možná můj odpor k nim pramení z toho, že mám s nimi co do činění pracovně avím, jak na nás - Čechy- obecně zahlíží. Mám tu smůlu s nimi pracovat (a to samé jseou rakouští pastevci). Někdy to můžeme rozebrat v jiníém vlákně. Proto jsou mi daleko symatičtější japonský 3tunoá SUV, která josu primárně koupena pro to, že jě nekdo jen "potřebuej" bez úmyslu s nimi se snažit oslnit - sousedy, 15ti leté žáby u školky, kohokiliv. Opět - ruku si dejte na srdce ten, kdo si neříká - bacha, mám BMW _ já nejsem jen tak někdo. A to je důvod, proč prostě BMW nechciu neměl jsem, mít nebudu a můj pohled na ně je, jaký je. A když se vrátím znovu k prvnímu příspěvku, tak toto z něj rovnou čiší! Nechci tazatele háze do jednoho pytle se všemi, ale ptát se na auto, které je proslulé provozními nákldy a mít našetřeno pár peněz, to mi něčím zavání. A to tím, že se chce "ukázat".Ale komu? Vždť za touhle kysno se otočí tak maximálě stará Vonásková.

Pavlík: mě nadzvedla tvoje arogntaní věta - když na to nemaj, jechich chyba- to snad nemůžeš myslet vážně.

Ad lidé, co něco umí, dokázalia nepotřebují to troubit do světa tím, v čem jezdí - nechchi již jmenovat -a el tito lidé, jejichž jednho zásupce jsem uvedl, jsou v mých očích ti, co ukázují světu, kdo opravdu jsou. Ale neukazují to škatulí, kterou jezdí. Zatímco obrovský zástup nicek a nonejmů (od různých politickcýh zlodějů mafiánů, komediantů a bůhvíjaké verbeže, typický středobodocé bulváru, tak ti jsou ten pravý opak.
Ale darmo mluvit, stejně to nemá cenu.

Takže uzavírám: vyplatí se koupit BMW X5 za 400 tisíc? ANO, stokrát ano.
respond
Pavlik
number of posts1325
date of registration09.10.2008
Monday 26.12.2016 20:25, To Zdeny
Jsem Zdeny věru rád, že tě moje věta nadzvedla - alespoň jsem tě vytočil. Nicméně si za to vytočení / nadzvednutí můžeš jen ty sám, neb neumíš číst /smazáno admin/. Můj příspěvek co tě tak nadzvedl zněl cituji: "jak k tomu přijdou majitelé Fabie, Clia, atd., že nemají stejnou pasivní bezpečnost? Je to jejich problém - já si svá auta vybírám i s ohledem na vysokou míru bezpečnosti. Volba je na každém co si koupí za své peníze. A že na to lidi nemají? Opět je to jejich problém - svět nikdy nebyl a nikdy nebude spravedlivý." Poslední věta můj postoj vysvětluje - tu jsi asi přes mžitky v očích nedočetl. Jestli mi chceš tvrdit, že svět je spravedlivý a všichni mají stejné možnosti, přiřadím si k tobě ještě charakteristiku "naivní".
A v ostatním plně souhlasím s Renem - Subaru Tribeca (auto tvé oblíbené značky) je úžasné, skvělé, bezpečné a celkově super. BMW X5 nebo VW Tuareg která se technicky ničím podstatně neliší jsou snobská, hrozná, ohrožující okolí, koupená za nakradené peníze a celkově nemají právo na existenci. Ptám se proč? Nejspíš proto, že je neřídí prorok svaté pravdy Zdeny. /smazáno admin/
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Monday 26.12.2016 21:22, Ahdjfkr jrmfkkvkgkk tkfkfkkf
Ahoj. V roce 2012 jsem si koupil BMW330 xd,verze touring. Manualni 6 stup. prevodovka,dotazeno z Nemecka,najeto udajne dle tach. 180 000 km. Auto krasny,dostatecne silnej motor,spotreba dle palub.poc.7-8 l/100 km. Na notysky a pocty dle dotankovavani jsem nikdy nebyl,a sprintmonitor jsem neznal, zabte me. BMW jsem mel tri roky, najel dalsich 40 000 km. Ano, ctete spravne,s takhle malym najezdem jsem koupil olitanej diesel!!!!! )) Dle zde prevladajicich nazoru jsem naprostej idiot, uznavam. ba ne,jen se snazim o trochu jinej pohled na vec.. Za celou dobu se nic nepodelalo. Jen mi ho odreli u IKEA, praskle celni sklo od kamene, vymeny oleje,filtru atd. Nic vic. Ano, urcite jsem mel i stesti,uznavam. Co chci rict, pokud se Vam X5 libi, kupte si ji. Mne se moje bawo libilo a vydelal jsem si na nej,myslel na nej rok,cetl diskuze,vahal,a pak jsem si ho proste koupil. A jezdilo krasne a nikdy na nej nezapomenu. Nikde nic nevrzalo,vsechno fungovalo,nikdy nas nikde s zenou a dcerou nenechalo, interier hezkej a kvalitni ( co se tyce interi-eru pravy opak napr.stejne stareho a jeteho Subaru Outback,ble) A uservisoval jsem ho v pohode. Nic se nekazilo. Nemcum sice valky taky nikdy nezapomenu, a ze bych z nich byl nejak nadsenej,obzvlast v soucasne dobe, to nejsem,ale auta delaj skvely. Muj nazor. Ted mam A6, r.v.2013 a zase diesel!!! A zase dobry. ) jee,ja to tady schytam. a presne,jak psal nekdo nade mnou,na to,co si mysli ostatni,se vykaslete. Bude Vam lip. Kdyz budou lidi chtit,klidne Vas pomluvi i za novou octavii... Tomu v nasi zemi moc neuniknete. A stoprocentne budete mit lepsi naladu,kdyz na Vas rano bude cekat X5, nez skodarna. Opet jen muj nazor. Mejte se vsichni hezky.
respond
deleted user
number of posts
date of registration
Monday 26.12.2016 21:32, Ad bmw 330 xd jeste
Rok vyroby byl 2008. Zapomnel jsem.
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Monday 26.12.2016 21:52, Ztfb ggr. Gg rfbhttht
Zdeny neodpovedel jsi mi primo ani na jednu otazku. Jenom jsi mi vysvetlil, ze nesnasis nemecka auta. Ok, tohle je web o ojetych autech, ne o politice. Tak s tim jdi do p......
Btw japonci byli ve druhe svetove spojenci Hitlera, tak tvoje geopoliticke vybirani auta trosku pokulhava...
respond
Zdeny60
number of posts1232
date of registration08.09.2009
Tuesday 27.12.2016 06:56, RE: To Zdeny
Pavlik posted by:
Jsem Zdeny věru rád, že tě moje věta nadzvedla - alespoň jsem tě vytočil. Nicméně si za to vytočení / nadzvednutí můžeš jen ty sám, neb neumíš číst (nebo jsi jen sebestředný, zapšklý, starý a závistivý - tak tě vnímám já a asi i Reno). Můj příspěvek co tě tak nadzvedl zněl cituji: "jak k tomu přijdou majitelé Fabie, Clia, atd., že nemají stejnou pasivní bezpečnost? Je to jejich problém - já si svá auta vybírám i s ohledem na vysokou míru bezpečnosti. Volba je na každém co si koupí za své peníze. A že na to lidi nemají? Opět je to jejich problém - svět nikdy nebyl a nikdy nebude spravedlivý." Poslední věta můj postoj vysvětluje - tu jsi asi přes mžitky v očích nedočetl. Jestli mi chceš tvrdit, že svět je spravedlivý a všichni mají stejné možnosti, přiřadím si k tobě ještě charakteristiku "naivní".A v ostatním plně souhlasím s Renem - Subaru Tribeca (auto tvé oblíbené značky) je úžasné, skvělé, bezpečné a celkově super. BMW X5 nebo VW Tuareg která se technicky ničím podstatně neliší jsou snobská, hrozná, ohrožující okolí, koupená za nakradené peníze a celkově nemají právo na existenci. Ptám se proč? Nejspíš proto, že je neřídí prorok svaté pravdy Zdeny. Takže pro mě máš buď v hlavě totálně vymeteno, nebo jsi pokrytec a závistivec jako vyšitý.


/smazáno admin/

Reno: o politologii se radši nebav. Nějak si nepamatuji, že by tvé předky zabíjeli tady u nás Japonci, to jen na okraj... A propos, pocyhbuji že tvůj fotr jezdil kvůli politice v kadylaku.
respond
  1 2 3 4 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.